گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 127 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 2,000 تومان

با توجه به شرایط اقلیمی خاص کشور عزیزمان ایران ، انواع سبزیجات و سیفی جات با کیفیت مطلوب قابل پرورش و برداشت می باشد ،ولی با نبود تکنولوژی بروز و همچنین عدم بسته بندی شکیل و همچنین مدیریت کلان کشور در خصوص  این موضوع سبب شده است که در بازار جهانی از کشورهایی که صاحب تکنولوژی و مدیریت صحیح هستند عقب بمانیم ….

۱- صادر كنندگان و توليد گران سبزيجات خشك از دانش و فنون بازاريابي آگاهي لازم را دارند:

سطح ايران با روش بازاريابي اصولي و علمي آگاهي دارند بر همين جهت است كه نحوه بسته بندي (Packing) آنها از نظر ۱٫ وزن بسته بندي ۲٫ محتواي درون بسته ۳٫ لوگو يا طرح و چاپ روي بسته و …  در نظر گرفته نمي شود و اين موارد تا حد زيادي موجب آن شده است كه مردم فكر و ذهنيت خوبي را نسبت به اين محصول در ايران نداشته باشند.

وقتي كه بر روي طراحي بسته ها اثري از استاندارد و يا مزاياي استفاده از اين محصول نباشد و نيز كيفيت بسته بندي آن هم پايين باشد خريدار رغبتي براي خريد ندارد در صورتيكه اگر بسته بندي بسيار زيبا باشد و يا توصيف نامه اي بر روي بسته بندي از نحوه توليد و مزاياي استفاده از سبزيجات و محصولات ديگر آن باشد ميزان كشش خريد مشتري را جلب مي كند و يا حتي فردي بواسطه نحوه بسته بندي اين محصول آن را خريداري كند.

بخاطر اينكه اين محصول هنوز در فرهنگ و جامعه ايراني جاي خود را پيدا نكرده است براي اينكه بتوانيم بازار خوبي را داشته باشيم بايستي به فرهنگ سازي در اين زمينه دست برسانيم كه بسيار كار وسيعي مي باشد و هزينه بردار است و با تبليغات در كشور بيشتر مي شود.

صادركنندگان ايراني حتي اگر تمام اصول بازاريابي بين المللي را بخوبي آموخته و بكار گيريند به علت اينكه محصولات توليد شده از كيفيت مطلوبي برخوردار نمي باشد نمي تواند از بازار بين المللي خوبي برخوردار باشد زيرا در كشورهاي پيشرفته به محصول بها مي دهند كه بسته بندي خوبي را دارا باشد و نيز سبزيجات خشك از نظر شكل و ظاهر با سبزيجات تازه تفاوتي نداشته باشد و توانايي شناسايي انواع سبزيجات را از يكديگر بدهند. در ايران پس از طي شدن فرآيند خشك شدن ديگر هيچ تفاوتي را نمي توان بين سبزيها قائل شد و به همين دلايل است كه كار با اهميت صادركنندگان تا زماني كه محصولات ايراني از كيفيت جهاني برخوردار نباشد مشخص نمي شود.

۲- سبزيجات خشك از كيفيت مناسب براي صادرات برخوردار مي باشند.

سبزيجات توليد شده در ايران از نظر ماهيتي بسيار مرغوب مي باشند و داراي طعم و مزه بي نظير در جهان هسند اما بدليل نبود تكنولوژي و فناوري روز جهان در اين صنعت موجب شده است كه توليدات سبزيجات خشك از نظر كيفيتي در سطح پايينتري نسبت به جهان باشد و چون تاكنون نظارت دقيق و نكته سنجي بر روي اين كارخانجات حاكم نبوده است و خواستار كيفيت مطلوب از آنها نشده است توليدگران انگيزه و تلاشي براي ارتقاي كيفيت محصولاتشان از خود نشان نداده اند.

طونلهاي خشك كننده سبزيجات در كارخانجات، از استاندارد هاي جهاني برخوردار نمي باشند در نتيجه نمي توانند سبزيجات را به نحوي كه تغيير شكل ندهند و رنگهاي اصلي و طبيعي آنها تغيير نكند و ميزان ويتامين هاي آنها كاهش نيابد توليد كنند. حتي اين نوع محصولات، بطور كامل خشك نشده و توانايي پروش انواع قارچها را در خود دارند.

۳- روشهاي نوين توليد سبزيجات خشك از سوي توليدكنندگان مورد استفاده قرار     مي گيرد.

با توجه به مصاحبات انجام شده و بازديدهاي علمي به عمل آمده مي توان گفت كه در ايران هنوز مكانيزه شدن و استفاده از تكنولوژي هاي پيشرفته در اين صنعت بكار گرفته نشده و هم اكنون چيدن سبزيجات بطور نامطلوبي انجام مي شود كه باعث از بين رفتن ۵ تا ۲۰% سبزيجات مي شود و در قسمت شستشوي آنها نيز چون بوسيله نيروي انساني انجام مي شود و نيز بر روي زمين اين كار مي شود باز هم از كيفيت محصول مي كاهد. اين عوامل با اينكه براي مكانيزه شدن خيلي مهم و مسمر ثمر است ولي هزينه زيادي را متحمل سرمايه گذار نمي كند. در عوض اين سرمايه گذاري كم ولي لازم، كيفيت محصول به حد قابل ملاحظه اي افزايش پيدا مي كند كه ممكن است مقداري بر صادرات اين محصول كمك كند.

در سيستم تويد سبزيجات خشك فقط قست طونل خشك كن آن مكانيزه مي باشد كه آن هم از مطلوبيت كافي برخوردار نمي باشد و مدت زمان اين فرآيند نيز بسيار بالا مي باشد و نيز بر اساس همين بالا بودن زمان خشك شدن به دليل اينكه سبزيجات در مدت زمان زيادي حرارت مي بينند تا خشك شوند مقدار زيادي از توانايي ويتاميني خود را از دست مي دهند كه باعث اتلاف وقت و افزايش هزينه ها مي شود.

به دليل اينكه كشور ايران در حال توسعه و پيشرفت مي باشد و روز به روز به صنعتي شدن نزديكتر مي شود لذا فرصت افراد جامعه و گرفتاري آنها بيشتر مي شود و براي جبران كمبود وقت تمايل به استفاده از اجناس و وسايل پيش ساخته مي باشند مثل غذاهاي نيم پخته و … لذا استفاده كردن از سبزيجات خشك راهي است كه در سرعت بخشيدن به كارهاي خانه و همچنين از اتلاف وقت در كارها پرهيز مي كند پس اين بازار استعداد بسيار بالايي را از جهت خريدار دارا مي باشد. پس مي توان با استفاده از تبليغات و شناسايي محصولات مختلف مردم را به خريد و استفاده از اين محصول سوق داد.

روش ديگر اين است كه با ايجاد انواع بسته بندي در سايزهاي مختلف و نيز براي كاربردهاي خاصي مثل سبزي براي طبخ خورشت يا آش و … مردم را به خريد محصولات راغب كرد.

ما در اين محصول بايستي در بين افراد جامعه اعتمادي ايجاد كنيم كه مردم به اين محصول با يك ديد مثبت و بهداشتي بودن محصولات و داشتن صرفه اقتصادي براي آنها نگاه كنند متأسفانه هم اكنون اين ديد وجود ندارد. بالعكس ديد مخربي ايجاد شده است كه اين محصولات را محصول غير بهداشتي، بدون كيفيت و گران تلقي     مي كنند.

ما براي بهره گرفتن از اميتاز بزرگ بازارهاي اين محصل داخلي و خارجي مي بايست مبادرت به واردات ماشين آلات مخصوص اين صنعت بورزيم يا در عوض اين كار كه وجهه خوبي از نظر اقتصادي ندارد مي توانيم با استفاده از علم و فناوري روز به توليد اين ماشين آلات مشغول شويم و چون بازار خارجي اين محصول خواستار توليدات ايراني و با مرغوبيت بالا مي باشد توجيه اقتصادي براي سرمايه گذاري دارد.

 پيشنهادات:

۱٫      ايجاد سيستم مكانيزه و تمام اتوماتيك در اين صنعت

۲٫      ايجاد تره بارهاي منظم كه با استفاده از سيستم آبياري باراني حمايت مي شود.

۳٫      توليد در سايزهاي مختلف و در بسته بندي هاي متفاوت.

۴٫      تبليغات داخلي براي ايجاد فرهنگ استفاده از اين كالا در داخل كشور.

۵٫      تبليغات خارجي در سايتهاي معتبر جهاني براي فروش توليدات.

    معرفي كردن مزاياي استفاده از سبزيجات خشك، انواع ويتامين ها و وجود نداشتن ميكروب در آنها.

 

 

فهرست مطالب

            فصل اول(طرح تحقيق)

هدف و ضرورت تحقيق.. 2

فرضيه ي تحقيق: 3

روش تحقيق: 3

فصل دوم(ادبيات تحقيق). 4

تجارت بين الملل و كشورهاي روبه توسعه 5

جايگاه صادرات غير نفتي در اقتصاد كشور 7

آثار جانبي افزايش ظرفيت هاي توليدي.. 7

نقش صادرات غير نفتي در ايجاد اشتغال.. 8

تعريف استراتژي.. 10

نقش و جايگاه صادرات غير نفتي در استراتژي هاي توسعه اقتصادي.. 10

الف- استراتژي جايگزيني واردات10

ب- استراتژي توسعه صادرات: 12

انواع استراتژي هاي رقابتي عام. 13

رهبري در هزينه. 15

تمايز محصول.. 16

تمركز (محدودنگري) 18

ميانه روي.. 20

تعريف بازاريابي: 22

استراتژي هاي عمده تقسيم بندي بازار 23

۱- استراتژي بازاريابي يكسان

خرید و دانلود

با قیمت 2,000 تومان
  • انتشار : ۲۵ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج