گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 179 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان

خریددانلود  فایل تحقیق پایان نامه عمران تیمچه مظفریه بازار تبریز ارزانتر از همه جا آماده ارائه به دانشجویان و علاقمندان گروه هدف

چکیده : 

   محدوده‌اي از ايران اسلامي كه با حدود ۴۶۹۲۹ كيلومترمربع نام آذربايجان شرقي بخود گرفته است، درگوشه شمالغرب فلات ايران  قرار دارد. رود ارس، حدود شمالي آن را با جمهوري هاي آذربايجان، نخجوان و ارمنستان مرتبط و رود قطور و آبهاي درياچه  اروميه، حدود غربي  آنرا با  استان آذربايجان غربي همجوار مي‌كند.

    در جنوب، كشيدگي  رشته كوهها، دره ها، جلگه ها  و دشتها باعث پيوستگي استان با آذربايجان غربي و زنجان ميشود. درشرق دره رودخانه  دره رود و كوههاي سبلان  و چهل نور و گردنه صائين و رود قزل اوزن در جنوب اين  خطه را از استان اردبيل جدا مي‌سازد.

 

   ازنظرمختصات جغرافيايي، مدارهاي َ۲۶ و ْ۳۹ و َ۴۵ و ْ۳۶ شمالي  منتهي اليه شمالي و جنوبي، و نصف النهارات ۵  و ْ۴۵ و َ۲۲ و ْ۴۸  منتهي اليه غربي  و شرقي استان را مي‌پوشاند.

    توپوگرافي منطقه، يكي از عوامل  مهم آفرينش  ويژگيهاي اقليمي آذربايجان شرقي و عامل اصلي تنوع در آن مي‌باشد. ارتفاع و تغييرات آن و جهت گيري رشته كوهها در برابر جريانات هوايي، عوامل توپوگرافيك شكل يابي كليمايي يك منطقه است. استان آذربايجانشرقي از تنوع اقليمي قابل توجهي برخورداراست؛ به طوري كه  در ۵۰ روز ازسال شاهد يخبندان و درگرمترين ساعات روزماههاي گرم تابستان دربرخي مناطق، درجه حرارت بالاي ۴۰ درجه سانتيگراد است. ميزان نزولات جوي دراستان به طور متوسط از ۲۵۰ الي ۶۰۰ ميلي متر در نوسان مي‌باشد.

      سيماي استان ازهفت واحد كوهستاني و دره ها وجلگه هاي ميان آنها ميباشد كه عبارت از: قره داغ، ميشو و مورو، قوشاداغ، سبلان، سهند، بزقوش و تخت سليمان است.  شمالي ترين و بزرگترين اين واحدها رشته كوه قره داغ مي‌باشد

خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان
  • انتشار : ۲۷ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج