گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 80 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
خرید ودانلود تحقیق سازمان كارگزارن بورس اوراق بهادار تهران گزارش هيئت مديره به مجمع عمومي سالانه-دانلود رایگان تحقیق  سازمان كارگزارن بورس اوراق بهادار تهران گزارش هيئت مديره به مجمع عمومي سالانه-خرید اینترنتی تحقیق  سازمان كارگزارن بورس اوراق بهادار تهران گزارش هيئت مديره به مجمع عمومي سالانه-تحقیق  سازمان كارگزارن بورس اوراق بهادار تهران گزارش هيئت مديره به مجمع عمومي سالانه
این فایل در ۲۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

با توجه به لازم‌الاجرا شدن قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱/۹/۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی و مفاد مواد ۵۷ و ۶۰ قانون مذکور، گزارش حاضر آخرین گزارش مالی سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران است و تأکید می‌نماید مأموریت و مسئولیت هیئت مدیره با لازم‌الاجراشدن قانون فوق‌الذکر خاتمه یافته است.

در سال ۱۳۸۴، نماگرهای مختلف فعالیت بورس اوراق بهادار در ادامة روند حرکتی نیمه دوم سال ۱۳۸۳، همچنان تحت تأثیر رویدادهای مختلف داخلی و خارجی و افزایش بی‌رویة شاخص‌ها در سال‌های قبل از روندی کاهشی برخوردار بودند و این روند، به جز دورة کوتاهی در آذرماه تا پایان سال قابل ملاحظه بود.

آمار فعالیت بورس اوراق بهادار نشان می‌دهد اگرچه در نخستین روز‌های معاملاتی در سال ۱۳۸۴ معیارهای عملکرد بورس با افزایش روبرو شدند، با این حال علیرغم رشد قابل‌ملاحظة اقتصادی ۸/۶ درصدی در سه ماه اول سال ۱۳۸۴ که ناشی از رشد خیره‌کنندة ارزش افزوده بخش‌های صنعت، ساختمان و کشاورزی بود، تأثیر عوامل فوق‌الذکر مانع از ادامة روند مثبت شاخص‌های بورس اوراق بهادار در فصل اول فعالیت بورس در سال ۱۳۸۴ شد و شاخص قیمت و بازده، شاخص قیمت کل و ارزش بازار در این فصل به‌ترتیب ۹/۰، ۲/۲ و ۴/۱ درصد کاهش یافت.

ناپایداری بازار و کاهش شاخص قیمت، بعد از انجام انتخابات ریاست جمهوری در سوم تیرماه ۱۳۸۴، براساس تجربة سال‌های انتخاباتی ۱۳۷۲، ۱۳۷۶ و ۱۳۸۰ حاکی از اثر منفی انتخابات بر نماگرهای بورس، کاملاً قابل‌پیش‌بینی بود. از پایان خرداد تا شهریور ماه، شاخص قیمت سهام از رقم ۹/۴۲۳ر۱۲ واحد به ۵/۴۱۱ر۱۰ واحد برسد که بیانگر کاهش۳/۱۹ درصدی شاخص است. همچنين شاخص قيمت و بازده‌نقدي به‌عنوان نماگر بازدة كل سرمايه‌گذاري بر روي اوراق بهادار با كاهش۳/۱۱ درصدي از ۵۲۷ر۳۲ واحد به ۷/۸۶۳ر۲۸ واحد تغيير يافت. ارزش بازار نیز در این دوره ۱۳ درصد کاهش یافت. این روند کاهشی تا پایان آبان ماه ادامه داشت به‌طوری که شاخص قیمت کل در پایان این ماه به ۷/۹۷۸۸ و شاخص قيمت و بازدة نقدي به ۷/۱۵۹ر۲۷ واحد رسید.

به‌‌ هرحال از آذرماه سال ۱۳۸۴، سیاست‌ها و تلاش دولت و سازمان بورس[۱] باعث کند شدن سرعت روند کاهشی معیارهای فعالیت بورس شد، به‌گونه‌ای که تصویب قانون بازار اوراق بهادار، تغییر سیاست‌های داخلی سازمان بورس و پیش‌بینی آزادسازی قیمت سیمان به‌دلیل ورود این محصول به بورس فلزات، باعث رشد ۶/۶ درصدی شاخص قیمت در آذر ماه ۱۳۸۴ نسبت به ماه پیش از آن شد.

در مجموع در سال ۱۳۸۴ بازدة كل سرمايه‌گذاري برروي سهام با رقمي معادل ۷/۱۲- درصد، نسبت به سال ۱۳۸۳ كاهش چشمگيري داشته است.همچنین در این سال، اوراق بهادار دادوستد شده[۲] از نظر ارزش و تعداد، به ترتیب ۵/۴۳ و ۳/۳ درصد نسبت به سال پیش از آن کاهش و افزایش یافته است. به همین ترتیب نسبت فعالیت بورس به معنای ارزش اوراق بهادار دادوستد شده به ارزش بازار با ۳/۳۳ درصد کاهش از ۲۷ درصد در سال ۱۳۸۳ به ۱۸ درصد در سال ۱۳۸۴ رسيده است. در همین سال با افزوده شدن ۶ شرکت جدید به فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران، شمار شرکت‌های پذیرفته شده به ۴۳۲ شرکت، افزایش یافت.

روند واگذاری سهام متعلق به دولت از طریق بورس اوراق بهادار تهران، در سال ۱۳۸۴ نيز ادامه يافت، اما به‌دليل عدم تقاضاي كافي براي سهام عرضه شده، به‌سبب مشكلاتي كه پيش از اين بيان شد، روند نزولي داشت. در همین راستا، در این سال تعداد ۶/۱۵۷ میلیون سهم به ارزش ۲/۶۵۲ میلیارد ریال سهام دولتی از طریق بورس عرضه گردیده که در مقایسه با سال پیش از آن، از نظر تعداد ۹/۷۶ درصد و از نظر ارزش ۴/۹۰ درصد كاهش داشته است.

شاخص مالی نیز در سال ۱۳۸۴ تا پایان آبان ماه روندی نزولی داشت. این شاخص در ماه آذر ۲/۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش و پس از آن نیز روند کاهشی شاخص مالی ادامه یافت به‌گونه‌ای که در پایان سال این شاخص به رقم ۴/۹۴۱ر۲۰ واحد رسید.

کاهش قابل‌ملاحظه شاخص مالی در این سال رانیز می‌توان به دلیل تأثیر وضعیت رکودی بازار بر شرکت‌های سرمایه‌گذاری که عمدتاً دارای سبد سرمایه‌گذاری از شرکت‌های پذیرفته شده در بورس هستند، دانست. به بیان دیگر قیمت سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری که متأثر از ارزش سبد سهام این شرکت‌هاست، بیشتر از قیمت سهام شرکت‌های تولیدی از شرایط بازار تأثیر می‌گیرد. این امر به دلیل آنست که ترکیب سبد سهام این شرکت‌ها، عمدتاً از سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است

در پایان سال ۱۳۸۴، ارزش بازار سهام با کاهش ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل، به ۷/۷۴۵ر۳۲۵ میلیارد ریال (حدود ۳۶ میلیارد دلار) بالغ شد. همانطور که از نمودار ۵ پیداست بخش عمدة این کاهش ارزش، در فاصلة ماه‌های خرداد تا مرداد رخ داد که حدود ۸/۱۱ درصد بوده است. جدول ۳ تفکیک تغییر در ارزش جاری بازار طی سال ۱۳۸۴ ناشی از افزایش سرمایه، پرداخت سود و تغییر قیمت را نشان می‌دهد.

همانگونه که در این جدول ملاحظه می‌شود، تقسیم سود شرکت‌ها و تغییر قیمت باعث کاهش ۳۵/۲۲ درصدی و افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل آوردة نقدی و مطالبات و درج شرکت‌های جدید در این دوره باعث افزایش ۴/۶ درصدی ارزش جاری بازار شده که برآیند این تغییرات در نهایت ارزش جاری بازار را در پایان سال ۱۳۸۴ نسبت به پایان سال قبل از آن ۱۶ درصد کاهش داده است. بنابراین تقریباً نیمی از کاهش ارزش بازار در این سال در اثر تقسیم سود توسط شرکت‌ها بوده است

ارزش سهام و حق‌تقدم دادوستدشده در سال ۱۳۸۴ تقریباً نصف سال ۱۳۸۳ بوده است. در این سال در مجموع تعداد ۹/۱۴۵۰۲ ميليون سهم و حق‌تقدم به ارزش ۸/۵۶۵۲۸ میلیاردریال دادوستد شده است که از نظر تعداد ۳/۲ درصد بیشتر و از نظر ارزش ۵/۴۵ درصد کمتر از سال گذشته بوده است. همچنین از مرداد ماه سال ۱۳۸۴، در پی پذیرش اوراق مشارکت ایران‌خودرو به عنوان اولین اوراق مشارکت شرکتی، دادوستد این اوراق در بورس آغاز گردید و تا پایان سال تعداد ۸/۲۳۳ میلیون اوراق مشارکت به ارزش ۵/۳۳۷ر۲ میلیارد ریال دادوستد شد.

از نظر دفعات معامله و تعداد خريداران نيز آمار سال ۱۳۸۴ به ترتيب نشان‌دهندة ۶/۹ و ۸/۲۳ درصد کاهش نسبت به سال پيش است.


خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۰۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج