گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 148 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 9,000 تومان
این فایل در قالبpdfتهیه شده وشامل موارد زیر است:

استفاده از این کتاب برای کلیه دانشجویان دانشگاه مناسب می باشد وبرای کسانی که می خواهند در کنکور کارشناسی ارشد هم شرکت کنند مناسب است زیر هم به صورت درسنامه است وهم تست دارد:

ریاضیات ابتدایی مدرن عبارت است از نظریه و شیوه آموزش ریاضی مقدماتی بر حسب تحقیقات و تفکر معاصر درباره یادگیری. این امر شامل ایده‌های آموزشی، چارچوب‌های تحقیقاتی آموزش ریاضی و مواد برنامه درسی باشد. معلمان می‌توانند در اجرای علوم ریاضی ابتدایی مدرن، از رسانه‌ها و تکنولوژی‌های جدید و نو ظهوری همچون رسانه‌های اجتماعی و بازی‌های ویدئویی، و نیز به کار گیری تکنیک‌های جدید آموزش بر اساس شخصی سازی یادگیری، مطالعه عمیق روانشناسی آموزش ریاضیات و یکپارچه سازی ریاضیات با علم، فناوری، مهندسی و هنر استفاده کنند.
هدف کلیدی ریاضی ابتدایی مدرن در دسترس قرار دادن تمامی عرصه‌های ریاضی برای کودکان خردسال است. Liping Ma نویسنده و عضو فرهنگستان خواستار «درک عمیق ریاضیات پایه‌ای» توسط معلمان ابتدایی (دبستان) و والدین فراگیران و هم چنین خود فراگیران می‌باشد.[۱]

جبر: جبر مقدماتی شامل آشنایی با ریاضیات ابتدایی است که به کودکان برای یادگیری اعداد و ایده‌های کلی کمک می‌کند.
آمار و احتمال: فناوری‌های نوین توسط ابزارهایی مثل مصور سازی داده‌ها با کمک کامپیوتر، یادگیری آمار و احتمال را برای فراگیران ابتدایی آسان می‌کنند.
هندسه: کارهای دستی توسعه یافته ویژه فیزیکی و مجازی و نیز نرم‌افزار هندسه تعاملی می‌توان هندسه را (فراتر از مرتب‌سازی پایه‌ای و اندازه‌گیری) برای فراگیران ابتدایی ممکن الحصول کند.
حساب دیفرانسیل و انتگرال: ابتکارات جدید، مثل نقشه ترسیمی Don Cohen برای دیفرانسیل و انتگرال[۲] که توسط کودکان و سطح فهم آنان ساخته شده، یادگیری حساب دیفرانسیل و انتگرال را برای فراگیران ابتدایی آسان می‌کند.
حل مسئله: حل مسئله خلاقانه، که با تمرینات محاسباتی مثل جمع و ضرب اعداد در تضاد است، اکنون بخش عمده علوم ریاضی ابتدایی (دبستان) است.
سایر عرصه‌های ریاضیات مثل استدلال منطقی و تناقض‌ها که قبلاً مختص گروه‌های فراگیران پیشرفته بودند، اکنون در حال ادغام شدن با برنامه‌های آموزشی اصلی هستند.
روانشناسی در آموزش ریاضی در دامنه تحقیقات کاربردی است که پیشرفت‌های اخیر زیادی در رابطه با ریاضیات ابتدایی داشته است. یکی از جنبه‌های اصلی مطالعه “انگیزه” است؛ اگرچه اکثر کودکان خردسال از برخی تمرینات ریاضی لذت می‌برند، تا سنین ۷ تا ۱۰ سالگی خیلی‌ها علاقه خود را از دست داده و دچار اضطراب ریاضیی می‌شوند. ساخت‌گرایی و سایر نظریه‌های یادگیری با در نظر گرفتن روانشناسی تحولی (رشد و نمو) کودک، به روش‌های یادگیری ریاضیات توسط کودکان خردسال می‌پردازند. هر دوی دست اندرکاران و محققان بر روی حافظه کودک، دستگاه‌های یادیار، و روش‌های کامپیوتر محور مثل تکرار فواصل تمرکز دارند. بحثی درباره روابط بین حافظه، تسلط رویه با الگوریتم‌ها، و درک مفهومی علوم ریاضی ابتدایی در حال جریان است. به اشتراک گذاری آهنگ‌ها، ریتم‌ها، تصاویر و سایر عناصر مربوط به حافظه در شبکه‌های اجتماعی معلمان رایج است.[۳]

این توافق نظر که یادگیری کودکان خردسال با فرایندهای فیزیکی (دستی) بهبود می‌یابد بیشتر از یک قرن قدمت داشته و به زمان آثار ماریا مونته سوری باز می‌گردد. اما پیشرفت‌های مدرنی در این موضوع حاصل شده است. فرایندهای فیزیکی (دستی) سنتی اکنون بر روی کامپیوترها به عنوان ابزارک‌های دستی مجازی با ارائه امکانات زیادی که در جهان فیزیکی قابل اجرا نیست مثل بزرگنمایی یا انطباق اشکال هندسی در دسترس هستند. ریاضیات مجسم، مثل مطالعات شناختی اعداد یا حرکات در یادگیری، از موضوعات تحقیقی در حال رشد در آموزش ریاضیات هستند.
ابزارهای مدرن مثل سیستم‌های تخصصی کامپیوتر امکان شخصی سازی بیشتر یادگیری را فراهم می‌کنند. دانش آموزان تمرینات ریاضی را بر طبق آهنگ حرکت خود انجام داده، که شیوه مختص یادگیری هر دانش آموز را فراهم کرده و همان فعالیت را برای سطوح مختلف می‌سنجد. آموزش‌های استثنایی و درخشان به خصوص نیازمند سازگاری‌های سطوحی و شیوه‌ای مثل استفاده از گزینه‌های مختلف پرزنت (ارائه) و پاسخ هستند.[۴] تغییر برخی از جنبه‌های محیط مثل دادن هدفون با پخش موزیک ملایم به فراگیر سمعی[۵] می‌تواند به کودکان برای تمرکز بر روی تکالیف ریاضی کمک کند.

مواد آموزشی مدرن، هم کامپیوتری و هم فیزیکی، از طریق ارائه‌های چند گانه مثل نمودارها، تصاویر، کلمات، انیمیشن‌ها، نمادها و صداها فراگیر را کمک می‌کنند. برای مثال تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که زبان نمادین تنها روشی برای صحبت کردن با کرها نیست، بلکه روشی بصری برای ارتباط و یادگیری است که برای دانش آموزان بسیار دیگری خوش آیند بوده و به خصوص در یادگیری ریاضیات کمک می‌کنند.[۶]

جنبه دیگری از آموزش فردی، یادگیری کودک محور است که وقتی بیشتر تجارب کودک را در بر گیرد به آن آموزش بی اعتنا به مدرسه (Unschooling) گفته می‌شود. یادگیری کودک محور به معنی به کارگیری پروژه‌های غنی ریاضیاتی است که ریشه در علایق شخصی و تمایلات دارند. معلمانی که حامی یادگیری کودک محور هستند باید تکالیفی ارائه دهند که تفسیر آن آزاد بوده و آماده فی البداهه سازی به جای آماده‌سازی درس‌ها از پیش باشند. این روش نوین معمولاً شامل استفاده از موقعیت‌هایی برای کشف و یادگیری است در هنگامی که حس کنجکاوی کودک برانگیخته می‌شود. این دور گیری از یادگیری معمول ساختار گرا کوک را برای کاوش در تمایلات ذاتی و کنجکاوی‌های خود آزاد می‌گذارد. یادگیری کودک محور از عشق باطنی کودک برای یادگیری بهره می‌گیرد.

حل مسئله می‌تواند فعالیتی به شدت فردی باشد که دانش آموزان با شیوه خاص خود کارکرده و نیز دیدگاه‌ها و نتایج خود را در میان جمع به اشتراک می‌گذارند.[۷] راه‌های بسیاری به سوی یک هدف وجود داشته که تاکید بر روی اهمیت شیوه‌های خلاقانه است. ترویج مباحثه و تمرکز بر زبان، مفهوم‌های مهمی برای کمک به هر دانش آموز برای شرکت در حل معنا دار مسئله است.[۸]

دیگر جنبه مهم علوم ریاضی ابتدایی مدرن ارزیابی داده محور و مقایسه روش‌های یادگیری و شیوه‌های یادگیری کودکان است.

خرید و دانلود

با قیمت 9,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج