گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 115 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
دانلود رایگان تحقیق آسیب پذیری عاطفی دختران و پسران دانش آموز-خرید اینترنتی تحقیق آسیب پذیری عاطفی دختران و پسران دانش آموز-دانلود رایگان مقاله آسیب پذیری عاطفی دختران و پسران دانش آموز-تحقیق آسیب پذیری عاطفی دختران و پسران دانش آموز
این فایل در ۱۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:
طرح آسيب‌شناسي دوران بلوغ دختران و پسران دانش آموز و راهکارهاي آگاهي بخش حدود صحيح ارتباط، به منظور بررسي ابعاد مختلف پديده ارتباطات دختران و پسران دانش آموز به شيوه‌اي فراتحليلي انجام گرفته است که در این تحقیق به  صورت چکیده قسمتی از آن را آورده ایم
پژوهش مزبور در چهار فصل گردآوري شده است. در فصل اول کليات بحث، يعني تاريخچه‌اي از مسأله روابط دختر و پسر، چه در قالب ديدگاه‌هاي ديني، تأليف کتابها و انتشار مقالاتي که در اين زمينه انجام گرفته و يا پژوهش‌هايي که براي بررسي موضوع به انجام رسيده است مي‌باشد. فصل دوم شامل تعريف روابط و علل شکل‌گيري و تعدي از حدود متعارف آن است. فصل سوم، اختصاص به آسيب‌شناسي روابط دختر و پسر دارد و بالاخره فصل چهارم به ارائه برنامه‌هايي که تاکنون اجرا شده و برنامه پيشنهادي بر اساس اين تحقيق، اختصاص يافته است. 
مسأله بلوغ و پيامدهاي مثبت و منفي آن و شيوه برخورد نهادهاي مهم تربيتي يعني خانواده و مدرسه با آن، از جمله مسايل مهم هر جامعه‌اي به شمار مي آيد. شناخت ماهيت بلوغ از ديدگاه علمي، ديني و فرهنگي، يکي از دل مشغولي‌هاي عالمان، محققان و متفکران هر جامعه‌اي، از جمله جامعه ايراني است. همچنين شناخت پيامدهاي بلوغ اعم از پيامدهاي مثبت و منفي و نيز واکنش‌هاي مربيان و برنامه‌ريزان تربيتي نسبت به آن، از جمله نيازهاي مهم و ضروري براي هر جامعه‌اي است. در اين ميان يکي از پيامدهاي مهم براي جامعه ما، گرايش نوجوانان به سوي جنس مخالف است. شناخت ماهيت اين گرايش و عوامل تأثيرگذار بر روي آن و تعيين حدود صحيح در اين روابط نيز از جمله مسايل مهم براي تعليم و تربيت ماست به گونه‌اي که برخي از متخصصين مسايل تربيتي معتقدند که «مسأله رابطه مناسب دختر و پسر، يکي از دغدغه‌هاي همه اقشار جامعه است. دل مشغولي اقشار گوناگون جامعه و عدم آموزش صحيح حدود روابط باعث شده است که دست اندرکاران فرهنگي دانشگاه‌ها نيز وضعيت رفتاري دانشجويان را در اين زمينه نابهنجار دانسته و تلاش‌هاي گوناگون را براي شناخت ماهيت اين روابط و نحوه مناسب سازي آن در دانشگاه‌ها به انجام رسانند. 
بايد توجه داشت که روابط دختر و پسر، پديده‌اي فرهنگي و وابسته به هنجارهاي اجتماعي است. قرار ملاقات با جنس مخالف، که يکي از تجليات دوستي‌هاي دختران و پسران است، در جوامع گوناگون به اشکال مختلفي تلقي مي‌شود. در کشور ايران عليرغم ناهنجار تلقي شدن دوستي‌هاي دختران و پسران، قرار ملاقات‌هاي بين دختران و پسران بر اساس برخي از گزارش‌ها، رو به فزوني است. عدم توجه نوجوانان به حدود ارتباطي با جنس مخالف و تعدي از آن، که اغلب در قالب دوستي‌هاي دختران و پسران تجلي پيدا مي‌کند، مشکلات عديده‌اي را براي آنان را به ارمغان مي‌آورد. مهمترين اين مشکلات عبارتند از: 
۱- کمترين آسيب اين است که دوست شدن دختر و پسر با يکديگر، مقدار زيادي از وقت و انرژي طرفين را گرفته، آنان را از انجام بسياري وظايف مربوط به مرحله رشدي خود باز مي‌دارد که از جمله آنها افت تحصيلي است. 
۲- از آن جايي که اين گونه دوستي‌ها پيش از موعد و قبل از آماده شدن شرايط براي ازدواج انجام مي‌گيرد، وابستگي‌هاي عاطفي، مانع قضاوت صحيح طرفين مي‌شود. حتي آناني که با استدلال شناخت يکديگر براي ازدواج، دوستي‌هاي خود را توجيه مي‌کنند، عليرغم پي بردن به عدم تناسب با يکديگر، نمي‌توانند دست از هم بردارند. 
۳- اين گونه دوستي‌ها خلاف شرع و عرف جامعه بوده، لذا از يک سو موجب ارتکاب گناه شده و از سوي ديگر موجب طرد اجتماعي و عوارض اخلاقي، رواني و اجتماعي ناشي از آن مي‌شود. 
۴- دوستي‌هاي دختر و پسر قبل از فراهم آمدن امکان ازدواج، موجب تحريک جنسي آنان مي‌شود و اين در حالي است که امکان پاسخگويي به اين تحريکات يا اصلاً فراهم نيست يا به شکل ناقص فراهم است. اين تحريک پذيري و عدم پاسخگويي به آن، موجب پيدايش آسيب‌هاي جانبي از قبيل بروز رفتارهاي پرخاشگرايانه و يا موجب تماس‌هاي جنسي غيرمتعارف شده به طوري که باعث بدنامي و تصور منفي دختر و نيز تصور منفي ديگران از او مي‌شود. 
۵- اين گونه دوستي‌ها اغلب با انگيزه‌هاي موقت و براي بهره‌برداري‌هاي خودمدارانه افراد ناپخته به لحاظ رواني انجام گرفته و در نتيجه عواقب آسيب زايي از خود برجاي مي‌گذارند. 
۶- عواقب ناشي از وابستگي و اصرار به ازدواج با دوست ناهمجنس، عليرغم مغايرت با ارزش‌هاي خانوادگي، مذهبي، فرهنگي و رفتاري و شکست‌هاي بعدي در چنين ازدواج‌هايي اين مشکلات و مسايلي از اين دست، موجب شده است که روابط دختر و پير در جامعه، تبديل به يک معضل و آسيب شود. به همين لحاظ بررسي ابعاد گوناگون اين پديده و چگونگي مواجهه با آن، يکي از ضرورت‌هاي غيرقابل انکار در حوزه تعليم و تربيت و فرهنگ به شمار مي‌آيد. 
نتيجه نهايي اين گزارش دلالت دارد بر اين که دوستي‌هاي دختر و پسر در ايران، به دلايل متعددي، از جمله مغايرت آن با شرع، عدم پذيرش اجتماعي آن از جانب مراجع تربيتي از جمله خانواده و مدرسه و آشفتگي حاکم بر اين گونه دوستي‌ها، يک آسيب براي طرفين، به ويژه دختران به شمار مي‌آيد. اين آسيب‌ها، در مراحل گوناگون به اشکال مختلفي تجلي پيدا مي‌کند که گاه تا مرحله تشکيل خانواده و وقايع بعد از آن نيز تسري پيدا مي‌کند. براي نحوه مواجه شدن با اين آسيب، سه رويکرد عمده مطرح شده است که نهادهاي تربيتي و فرهنگي با اتخاذ يکي از آنها، مي‌توانند راهبردهاي مواجهه با اين آسيب را مشخص نمايند. در اين زمينه آموزش خانواده‌ها، آموزش مستقيم نوجوانان و مداخله در رسانه‌هاي گوناگون، از جمله برنامه‌هاي صداوسيما پيشنهاد شده است.

پديده دوستي دختر و پسر در ۵۰ درصد دانش‌آموزان رواج دارد
خبرگزاري فارس: يك عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت كه‌ در بررسي‌هاي به عمل آمده مشخص شده است پديده دوستي دختر و پسر در ميان حدود ۴۰ تا ۷۰ درصد دانش‌آموزان رايج است.

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۲۰ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج