گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 120 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,500 تومان
دانلود رایگان تحقیق ازدواج و عقد-خرید اینترنتی تحقیق ازدواج و عقد-دانلود رایگان مقاله ازدواج و عقد-تحقیق ازدواج و عقد
این فایل در ۳۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

به طور يقين شيرين ترين حادثه اي كه در زندگي همه اتفاق مي افتد ازدواج است و براي دختر و پسري كه با هم ازدواج مي كنند پرداختن به وظايف همسري و جلب رضايت همسر از مهمترين مسائل است 
هدف ما اين است كه شما با ملاك هاي انتخاب همسر مناسب , نحوه گذر از دوران عقد و اصول زندگي مشترك اشنا شويد و فضاي زندگي را براي همديگر ارام بخش كنيد . با خواندن و بكار بردن اين اصول و كمك گرفتن از مشاوران مسائل خانوادگي مطمئن هستيم به موفقيت هايي در زندگي خواهيد رسيد و احساس خوبي از انتخاب همسر خود و از كنار هم بودن خواهيد داشت .
ضمن اينكه به شما مي گوييم : مطالب اين جزوات با يك بار خواندن ممكن است فراموش شوند و يا مدت زيادي طول بكشد تا بتوانيد انها را بكار بگيريد پس اين مطالب را بارها بخوانيد تا فراموش نكنيد و همچنين صبور باشيد تا بتوانيد آنها را در زندگي بكار گيريد و اگر باز هم مشكل داشتيد با يك مشاوره يا روانشناس مسائل خود را در ميان بگذاريد .
اميدواريم با بكار بستن مواردي كه توصيه خواهد شد هميشه زندگي شما با سعادت و شادكامي همراه باشد .          
راهكارهايي براي ايجاد روابط صميمانه تر شوهر با زن
۱- به حرف هاي همسرتان گوش كنيد و سئولاتي از او بپرسيد .
۲- بكوشيد بدون ارائه توصيه هاي نا خاسته , به مدت ۲۰ دقيقه به حرف هاي او گوش كنيد . 
۳- سعي نكنيد در قبال مشكلات او راه حل ارائه دهيد , در عوض با او هم فكري و همدلي كنيد. 
۴- علاوه بر مناسبت هاي ويژه , در مواقع ديگر نيز براي تنوع به او شاخه گلي هديه كنيد . 
۵- از قيافه و ظاهرش تعريف و تمجيد كنيد . 
۶- وقتي ناراحت است به احساساتش احترام بگذاريد .
۷- وقتي خسته است به او پيشنهاد كمك بدهيد .
۸- وقتي مي خواهيد دير تر به منزل برويد , به او زنگ بزنيد و خبر دهيد . 
۹- از محل كار به او زنگ بزنيد و حالش را جويا شويد يا موضوع هيجان انگيزي را براي او تعريف كنيد يا بگوئيد كه او را دوست داريد . كاري كنيد كه بداندوقتي ازاو دورمي شويد , دلتان برايش تنگ مي شود . 
۱۰-در حضور ديگران محبت خود را بيشتر به او نشان دهيد .
۱۱-براي او بيشتر از فرزندان اهميت قائل شويد و كاري كنيد كه بچه ها بدانند شما اول از همه به همسرتان توجه داريد . 
۱۲- با او به گونه اي رفتار كنيد كه در اوايل ازدواج رفتار مي كرديد . 
۱۳- به شيوه اي با گفت و گو كنيد كه نشان دهيد كه شما خواهان رسيدن به خواسته هاي او هستيد . 
۱۴- فرصت خاصي را فراهم كنيد كه با هم تنها باشيد . 
۱۵- وقتي آرايشگاه مي رود و مدل موهايش را تغيير مي دهد , از فرم جديد او تعريف كنيد. 
۱۶- وقتي به حرف هاي او گوش مي دهيد , تماس چشمي خود را با او حفظ كنيد . 
۱۷- اگر از شما در خواست كمك و حمايت كرد , بي آنكه در خواست او را نا بجا تلقي كنيد به او پاسخ مثبت دهيد . 
۱۸- وقتي همسرتان در دكراسيون منزل تغييراتي ايجاد كند از حسن سليقه او تعريف و تمجيد كنيد . 
 براي آزمودن افراد همنشيني كافي است 
                        حضرت علي (ع)
چگونه همسر مناسب خود را انتخاب كنيم 
دوران نوجواني و جواني مانند يك درياي طوفاني است . در اين دوره جسم و روان دچار التهاب و هيجان است . انديشيدن به اينده و طرح هايي براي زندگي , ابزار عقيده , دوست داشتن و دوست داشته شدن , همسر يابي و رسيدن به فرد ايد آل هم به جوان محبت مي دهد و هم احساس ارزشمند بودن , هم احساس بالغ شدن و هم رسيدن به آرزوهاي ديرينه . جواني كه در استانه ازدواج قرار مي گيرد به دليل موقعيت سني و عدم تجربه در اين زمينه با سوالاتي روبرو مي شوند كه دست يافتن به پاسخ سوالاتشان امنيت بيشتري در جهت معيارهاي زندگي مشترك به انها خواهد داد و اب اصول علمي و اخلاقي نسبت به زندگي نگاه خواهد كرد و پايه هاي زندگي آنها از استحكام بيشتري برخوردار خواهد بود . نكات مثبت گفته شده زماني صورت واقعيت به خود مي گيرد كه عشق و علاقه از روي شناخت و با درنظر گرفتن تمام جوانب امر و ملاكهاي لازم باشد . اما ديده مي شود كه اكثر جواناني كه پايه هاي ازدواج خود را با روابط عاشقانه اي كه در ابتدا شور و جوششي بي حد و حصر دارد و بر اساس احساسات زود گذر و بدون شناخت كافي اغاز مي شود بنا مي كنند غالباپس از مدتي روابطشانبه سردي مي گرايد . در اغاز اين روابط , احساسات مانع از در نظر گرفتن حقايق , واقيتها و ارزشهاي خانوادگي و اجتماعي مي شود , اما اندكي بعد از واقيتهاي ريز و درشت زندگي مانند عدم رضايت والدين , قدرت تصميم گيري والدين , نقش انان و سازگار نبودن ديدگاههاي عقيدتي , اخلاقي فرهنگي و واقعيت هاي ديگر زندگي بلعث مي شود اين عشق سطحي كاملا رنگ بازد و حتي گاهي جاي خود را به نفرت دهد . در نظر گرفتن اين مسائل در زندگي باعث ثبات , پايداري و تداوم زندگي مي شود .
در امر ازدواج ابتدا بايد تفكر كرد و منطقي تصميم گرفت و سپس عمل كرد و در نهايت به احساس اجازه ورود داد (به عبارتي ابتدا شناخت پيدا كنيد بعد اقدام كنيد و سپس به خودتان اجازه عاشق شدن بدهيد ) . دختر و پسر جوان براي تشكيل زندگي مشترك هدف خود را بايد معين كنند . هر كاري كه هدف و انگيزه نداشته باشد در نهايت ناتمام و يا دشواري به بار خواهد آورد .
اما مسئله مهمي كه بايد در نظر داشت اين است كه فرد ابتدا بايستي شناخت كافي از خود داشته باشد و ببيند در خود توان بر عهده گرفتن مسئوليت زندگي مشترك را دارد يا نه ؟ وهمچنين انتظاراتش از زندگي با همسر اينده اش چيست و چه انتظاراتي از طرف مقابل دارد . از ديگر ويژگيهاي لازم براي ازدواج موفق اين است كه فرد از رشد عقلي برخوردار باشد يعني :
۱- براي رسيدن به اهداف خود در زندگي برنامه ريزي كند .
۲- در تصميم گيريها بيشتر از عقلش تبعيت كند تا احساساتش .
۳- مسئوليت پذير باشد و مسئوليت اعمال , رفتار وتصميمات خود را بر عهده بگيرد . 
بنا به دلايل مذكور بايد مناسبات و روابط البته در چهارچوب خانواده بايد انقدر باشد كه دختر و پسر بتوانند شخصيت , انگيزه ها و توقعات يكديگر را دقيقا مورد مطالعه قرار دهند . در هنگام همسر بايستي دختر و پسر از همديگر شناخت پيدا كنند ولي ممكن است به واسطه مسائل مختلف ان دو نتئانند لازم و كافي را بدست اورند .
دوران نامزدي زمان بسيار مناسبي است تا دركمال ارامش و خونسردي و با يررسي دقيق , رفتارهاي طرف مقابل را مورد ارزيابي قرار داده و درصورت شناخت كامل اقدام به ازدواج نمايند .
دوستي هاي قبل از ازدواج :
بدون شك ارتباطي كه بين دختر و پسر قبل از ازدواج بوجود مي ايد بايد در جهت شناخت يكديگر براي يك ازدواج موفق باشد و اگر غير از اين باشد مشكلات فراواني براي آنها بوجود مي ايد . تحقيق نشان مي دهد اكثر دوستي هاي خياباني منجر به مسائل خواص شده و موجب شكست خصوصا دخترها بوده است . اگر طرفين        مي خواهند از يكديگر شناخت پيدا كنند بايد اين اشنايي با اطلاع خانواده باشد . دختر و پسر بايد از هم شناخت داشته باشند اما شناخت از جنس مخالف با وجود افرادي از جنس مخالف است كه سالها با مال زندگي كرده و ما انها را در طول زندگي از نزديك مي شناسيم . براي يك دختر شناخت پدر , عمو , برادر , دائي و يا پسرهاي فاميل و دوستان خانوادگي و براي پسر شنالخت مادر , خواهر , عمه , خاله , دختران فاميل و يا دوستان خانوادگي مي تواند نشانگر واقعيت وجودي جنس مخالف باشد . اين شناخت باعث مي شود كه اولا از خيال پردازي و تصور رويائي در مورد جنس مخالف پرهيز شود و دوم اينكه ترسها , دلهرها , احساس خصومت و خشونت به جنس مخالف از ذهن حذف شده يا اصلاح گردد و ديگر اينكه در هنگام برخورد با جنس مخالف خونسردي و متانت حفظ شود و همه اينها كمك مي كند كه دختر و پسر در برخورد با يكديگر احترام متقابل را رعايت كنند , بر اعصاب خود مسلط باشند و واقعيت هاي وجودي يكديگر را بپذيرند و با عقل و منطق تصميم گيري نمايند 

خرید و دانلود

با قیمت 3,500 تومان
  • انتشار : ۱۵ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج