گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 147 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان

خرید اینترنتی تحقیق اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی-دانلود رایگان تحقیق  اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی-دانلود رایگان مقاله  اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی-تحقیق  اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی-مقاله  اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی

  
این فایل در ۳صفحه قابل ویرایش برای شما تهیه ده است امیدواریم که بتواند به ما کمک کند به توضیحات تکمیلی توجه فرمایید.

اینورترهای قدرت بالا برای منابع ولتاژ در کاربردهای صنعتی (با IGBT)

VSI قدرت بالا به عنوان درایو موتورهای القائی که از سیستم کنترل سرعت تنظیم شوند ASC[1][1] استفاده می­کنند به وفور در صنعت استفاده می­شوند. کاربردهای دیگری از این اینورترها به عنوان راه انداز فن­ها و پمپ­های صنعتی می­باشد. یا برای کاربردهای ذخیره کننده انرژی و نیز در کاربردهای صنایع فلزی ورقه­سازی مفتول سازی و … استفاده می­شوند

 

قبلاً از سیستم­های بر مبنای GTO استفاده می­شده ولی اینک از سیستمهای IGBT به عنوان جایگزین استفاده می­گردد که دارای محاسن زیر می­باشند :

– مصرف توان کمتر

– کموتاسیون سرعت بالا و تلفات سوئیچینگ پائین

– توانائی حفاظت اتصال کوتاه بالا

– راحتی در استفاده بصورت موازی

لذا برای کاربردهای بالاتر از KVA200 این برتری­ها کاملاً شهود می­باشند. حتی در مقایسه با ترانزیستورهای دو قطبی IGBT ها یک مزیت عمده­تر نیز دارند و آن نداشتن ولتاژ شکست دوم می­باشد.

به عنوان استاندارد صنعتی این سیستمها به دو صورت زیر موجود می­باشند (بیشتر به این دو صورت می­باشند)

(جدول ۱)

جدول ۱: استانداردهای صنعتی برای اینورترهای منبع ولتاژی

 

 

که تا حدود فرکانسی بالاتر از ۲۰۰۰ هرتز قابلیت سوئیچینگ را دارا می­باشند.

ترکیب این سیستمها در موارد صنعتی دیگر بررسی شده­اند.

 

اتصال موازی اینورترها

کاربردهای حرارت دهی القائی مثل جوشکاری لوله­ها ، روکش دهی قطعات فولادی تحت حرارت بالا ، و … نیازمند توان الکتریکی در حد چندین مگاوات و فرکانس چند ۱۰۰ کیلوهرتز می­باشند. برای تحقق این امور بایستی چندین اینورتر را بصورت موازی به هم وصل کرد.

نکته­ای مهم که در اتصال موازی اینورترها بایستی مورد نظر قرار بگیرد سوئیچ زنی دقیق و همزمان بلوکهای اینورتری موازیست تا اینکه از یجاد جریان­های گردشی بین مدارات جلوگیری کند. لذا در عمل با بررسی­های اقتصادی یک پروژه تعداد عناصر موازی و در نتیجه ماکزیمم توان یک واحد اینورتری بایستی محدودیتهایی داشته باشد.

در حالت کلی بار یا القاگر برای کاربردهای حرارت دهی القائی ضریب توان بسیار پائین دارد ، مقدار ضریب جابجائی بین ۵/۰ تا ۲/۰ می­باشد.

اگر رنج فرکانس مورد نظر زیر ۳۰۰ کیلوهرتز باشد IGBT ها گزینه مناسبی هستند ، چرا که در موارد عملی نیز تست شده­اند. لیکن برای کاربردهای با فرکانس بالاتر درسطح مگاهرتز MOSFET های قدرت جایگزین این عناصر
می­شوند. شکل ۱ مبین توپولوژی اینورتر
IGBT (VSI) با مدار LCL می­باشد.

 

شكل ۱ :توپولوژی اینورتر با مدار رزونانسی و بار LCL

که از ترانزیستورهای IGBT به صورت پل H ،استفاده شده و مدار رزونانسی شامل  و C و نیز مدل بار شامل  و  می­باشد. شکل موج خروجی اینورتر  بصورت مربعی است ، اگر مدار اینورتر حول فرکانس تشدید  (مدار LC) کار کند خروجی جریان بصورت سینوسی می­باشد.

با طراحی مناسب مدار LC (انتخاب مناسب مقادیر) ولتاژ و جریان در راکتور  و  بیشتر از ولتاژ و جریان خروجی اینورتر خواهند شد. این امر در شکل ۲ نشان داده شده است

  

خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج