گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 273 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان
این فایل در ۱۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

باران يكي از لازمه هاي اساسي حيات است . آبي كه از باران به دست مي آيد اساس بقاي حيات موجودات زنده روي زمين است . اين آب براي آبياري محصولات كشاورزي تامين غذاي مصرفي خودمان و نيز حيواناتي كه از گوشت و شيرشان استفاده مي كنيم به كار مي رود . 
هر چند باران باران در حالت طبيعي خاصيت اسيدي دارد . اما ميزان اسيديته آن توسط آلودگيهاي ناشي از كارخانه ها نيروگاهها خودروها و خانه ها هم چنان رو به افزايش است . و نام باران اسيدي وواژه ايست كه براي بيان اين مشكل به كار مي رود. 
 
باران اسيدي چيست ؟
موادي كه اسيد ناميده مي شود داراي مزه ترش هستند كه به مزه اسيدي معروف است . آب بارانهاي عادي كمي اسيدي است اما در نقاط بسيار آلوده ميزان اسيديته باران مي تواند به اندازه اسيديته آبليمو يا سركه باشد. 
باراني كه بيش از حد اسيدي باشد مي تواند به درختان درياچه ها ساختمانها و سلامت انسان آسيب جدي برساند. 
آيا باران اسيدي خيس است ؟ 
عبارت باران اسيدي به درستي بيانگر ماهيت آن نيست زيرا باران اسيدي هميشه خيس نيست . اين عبارت برف تگرگ مه و همچنين غبار خشك نامرئي اسيدي را هم شامل مي شود . تمامي اين اشكال بارانهاي اسيدي براي محيط زيست مضر مي باشد . 
ميزان ph:ph واحديست كه براي اندازه گيري ميزان اسيد يا قلياي موجود در يك ماده به كار مي رود . 
قليا متضاد اسيد است . محلول حاوي منيزيم ( دارويي كه براي درمان ناراحتي معده تجويز مي شود ) نوعي محلول قليايي است . هر چه عدد آن پايين تر باشد در مقابل ميزان اسيد آن بيشتر مي شود. بعضي از اسيدها سمي و بعضي گيلر بي ضرر هستند. به باراني كه ph آن كمتر از ۰/۵ باشد. باران اسيدي گفته مي شود. 
باران اسيدي چگونه تشكيل مي شود. ؟ دي اكسيد سولفور   و اكسيد نيتروژن  از اجزاي اصلي تشكيل دهنده باران اسيدي هستند. زماني كه مقدار فراواني از اين دوماده شيميايي وارد جو مي شوند همراه با رطوبت موجود در جو توليد اسيد سولفوريك و اسيد نيتريك قوي مي كنند . اين دو اسيد كه در جو شكل مي گيرد از آلاينده هاي بسيار قوي هستند. 
 
آسمان آلوده 
عوامل طبيعي سهم كوچكي در آلودگي هوا دارند در واقع بيشتر آلودگيها به دست بشر توليد مي شود. استفاده از سوختهاي فسيلي مانند زغال سنگ و نفت كه توسط كارخانه ها منازل و اتومبيلها مصرف مي شود منبع اصلي تشكيل مواد شيمايي هستند كه باعث به وجود آمدن باران اسيدي مي شود . نيرزوگاهها و كارخانه ها به ميزان زيادي اكسيد سولفورو و اكسيد نيتروژن به هوا مي فرستند . اگزوز اتومبيل ها هم به مقدار زيادي اكسيد نيتروژن در هوا پخش مي كند. 
منابع  :
در شرايط متعارف نيمي از   موجود در جو ناشي از عوامل طبيعي است . اين عوامل توليد  عبارتند از فوران آتشفشانها مردابها آتش سوزي جنگلها و تجزيه بقاياي حيوانات و گياهان است . باقيمانده آلودگي   را بشر توليدمي كند. در بعضي از مناطق صنعتي    توليد شده توسط انسان به ميزان ۹۰ درصد آن مي باشد 
 
عوامل آلودگي 
مشكل باران اسيدي صدها سال است كه فكر و ذكر انسان را به خود مشغول كرده است . از زماني كه فهميد تنفس كردن دودي كه از دودكشها خارج مي شود آزاردهنده است . در قرن اخير انسانها دريافتند دودهايي كه از كارخانه ها و خانه ها در هوا منتشر مي شوند دوباره به صورت بارانهاي آلوده و رنگين بر زمين مي بارند. 
يك مشكل صنعتي :
اكثر آلودگيهاي ناشي از   و   از فعاليتهاي صنعتي به وجود مي آيد. به ويژه نيروگاههاي برق كه ميزان عظيمي از   را به هوا مي فرستند. صنعت ذوب فلز ( فرايند استخراج فلز از سنگ فلز در اثر حرارت ) 
و پالايشگاههاي نفت نيز  بسياري توليد مي كنند. هر ساتل در سراسر جهان در اثر سوزاندن سوختهاي فسيلي در صنايع مجموعا ۹۱ ميليون تن  و   توليد مي شود.

 
منابع آلودگي :
هواي بسياري از شهرهاي كوچك و بزرگ پر از آلاينده هاي مضر است . در نيم كره شمالي به دليل نظارت بر صنايع ميزان انتشار گازهاي سولفور به شكل كنترل شده و يك نواختي در حال كاهش است . 
اما چنين روند كاهش هنوز براي گازهاي   اعمال نشده است . 
 
مشكلات جهاني 
زماني كه باران اسيدي تشكيل مي شود مي تواند براي مدت طولاني در ابرها باقي بماند. اين ابرها گاهي وقتها توسط باد صدها كيلومتر دور تر و به نقاط مختلف برده مي شوند و سرانجام به شكل باران يا برف اسيدي بر زمين مي بارند. به اين آلودگيها آلودگيهايي كه از مرزها وارد مي شوند گفته مي شود.
مشكل اسكانديناوي : 
باد ميليونها تن گوگرد را كه توسط كارخانه ها در هوا پراكنده شده بود به طرف اسكانديناوي هدايت مي كند. زماني كه اين دو گوگرد به شكل اسيد سولفوريك بر زمين مي ريزد خاصيت اسيدي آن بر روي خاك و آب آن منطقه تاثير مي گذارد. 
دودكشهاي بلند: 
تاثيرات آلودگي هوا در گذشته در اطراف محلي كه توليد مي شد بيشتر از مناطق ديگر بود . به همين خاطر بسياري از كشورها ارتفاع دودكشها را بلندتر كردند تا از اثر زيانبار اين مواد شيميايي بكاهند. اما اين كار باعث شد تا انتشار اين مواد آ‌لوده در ارتفاع بالاتري آزاد شوند و براي مدت طولاني تري نيز در جو باقي بمانند و راهي نقاط دور تر شوند. 
عامل اصلي آلودگي : 
بريتانيا و مخصوصا لهستان داراي صنايعي هستند كه بيش از حد آلوده ساز هستند . انتشار مواد شيميايي آلوده در بريتانيا نه تنها عامل توليد آلودگيهاي اين كشور است بلكه بخشي از آن نيز توسط باد به سمت اسكانديناوي محل مي شود و به شكل باران اسيدي بر زمين مي ريزد.

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج