گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 149 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان
این فایل در ۶۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

قبل از بستن هرگونه قراردادي بين کارفرما و پيمانکار ابتدا زمين مورد نظر که قرار است عمليات عمراني در آن انجام شود توسط نمايندگان کارفرما به پيمانکار معرفي مي گردد .
پيمانکار هم قبل از عقد قرارداد به مطالعه در مورد منطقه مورد نظر به جهت وجود منابع آب ،شن،ماسه وسيمان ونيز ملزومات ديگر مي پردازد . از همه مهمتر به مطالعه در مورد موضوع قرارداد از روي نقشه هاي معماري و سازه ونيز خواسته هاي کارفرما مي پردازد.
بعد از انجام تمامي اين موارد قراردادي فيمابين کارفرما و پيمانکار ودر بسياري موارد نمايندگان کارفرما (دستگاه مشاور) تنظيم مي شود. 
اين قرادا د شامل نکات مهمي مي باشد از جمله: مبلغ پيمان، مدت پيمان ، مسئوليت تهيه مصالح وملزومات اوليه کارگاه که ممکن است به عهده کارفرما با شد يا اينکه خود را در قبال آن بي مسئوليت بگرداند.
بعد از اينکه قرارداد منعقد شد اولين کاري که توسط پيمانکار در منطقه وکارگاه صورت مي گيرد تجهيز کارگاه مي باشد .
تجهيز کارگاه عبارت است از ساخت ويا نصب محل سکونت کارگران و نگهبان وانباردار ، همينطور يک دفتر جهت امور دفتري خود پيمانکار ،تأمين منابع اوليه کارگاه مثل: آب ،برق، سيمان ، ماسه، شن، آجر و آهن آلات .
تجهيز کارگاه به نسبت حجم عمليات آن معمولا وقت زيادي را به خود اختصاص مي  دهد . چون در يک زمين بکر وبدون وجود هرگونه امکاناتي به سادگي نمي توان تمامي نيازها را مرتفع ساخت.
پس يکي از وظايف مهندس کارگاه کوتاه کردن تا حد امکان زمان مربوط به تجهيز کارگاه و نيز استفاده بهينه از کمترين وکوچکترين امکانات موجود در همان ابتداي عمليات .
در آخر مي توان اذعان داشت تا وقتي که حداقل نيازهاي زندگي در يک منطقه موجود نباشد نميتوان نيروهاي متخصص و مجرب براي شروع و انجام عمليات را به منطقه گسيل داشت.
پي کني و پي سازي
+
مطالعات خاک مسئله بسيار مهمي است که قبل از شروع عمليات عمراني در يک منطقه بايد انجام شود .
نمونه برداري  وگمانه زني وموارد مشابه آن وانجام تمامي آزمايشات لازم روي خاک منطقه به ما درواقع خاک را مي شناساند . خصوصيات مختلف خاک از جمله : ظرفيت باربري ،نوع خاک ، نوع دانه بندي ، ميزان نشست تحت بارگذاري ، ميزان تراکم و غيره ، خصوصيات بسيار مهمي هستند که بايد قبلا به نظر مهندسين طراح و محاسب پروژه برسد وآنان نيز با در نظر گرفتن اين حصوصيات به طراحي و محاسبه شالوده سازه مورد نظر مي پردازند.
پيمانکار طبق نقشه هاي اجرايي که در دست دارد بايد ابتدا به اجراي فونداسيون (در صورتيکه سازه ساختماني باشد) بپردازد. 
چون زمين بکر ممکن است با هر شيب وبهر شکل باشد ونيز بسته به کد ارتفاعي داده شده توسط طراح ممکن است براي اجراي فونداسيون در جايي نياز به خاکبرداري ودر جايي نياز به خاکريزي داشته باشيم .
ابتدا به مبحث خاکبرداري مي پردازيم . براي اينکار ابتدا بايد حجم عمليات خاکي مشخص شود واز همه مهمتر هزينه آن تخمين زده مي شود .
انتخاب نوع ماشين خاکبردار ارتباط مستقيم با نوع خاک ونيز نوع هندسي فنداسيون دارد.
در خاکبرداريهاي خيلي جزئي وخاکهاي نرم خاکبرداري بصورت دستي انجام مي شود ،در صورتيکه حجم کار بيشتر شود و نيز در صورت کم بودن زما ن از ماشين آلاتي نظير لودر ، بيل مکانيکي ، بلدوزر و … مي توان استفاده نمود.
براي خاکهاي کمي سست لودر کارآيي بالايي دارد . براي خاکبرداريهاي بصورت نواري بيل مکانيکي خيلي عالي جوابگوست. در خاکهاي سفت ومتراکم  به نظر ميرسد که بلدوزر حلال مشکل است .
حتي در زمينهاي خيلي سفت (دژ،کمر، سنگ) وبا فضاي تنگ توصيه شده از دستگاه کمپرسور استفاده شود.
خاکريزي: در صورتيکه براي اجراي فنداسيون نياز به خاکريزي باشد ، ابتدا حجم آن محاسبه و به تخمين هزينه آن پرداخته مي شود اين کار مستلزم يافتن يک قضه بسيار مناسب از تمامي جهات ودر کوتاهترين مسير ممکن مي باشد در صورتيکه حجم خاکريزي کم باشد ويا اينکه مقاومت بالايي براي خاکريزي مد نظر باشد . محل مورد نظر را کرسي چيني مي کنند بدين معني که محل را بوسيله ملات ماسه سيمان وسنگهاي شکسته با مقاومت بالا چيده وپر مي کنند در صورتيکه براي پر کردن محل از خاک استفاده شود بايد خاک مورد نظر را پس از اينکه در محل قرار گرفت تثبيت کرد وبه مقاومت وتراکم مورد نظر رسانيد که اينکار هم بروشهاي بسياري صورت مي گيرد .
معروفترين اين روشها استفاده از آهک براي تثبيت خاک است .
ابتدا خاک را آب پاشيده و مي کوبند تا به حداکثر تراکم برسد . براي تثبيت ابتدا آهک را روي خاک خشک به مقدار يکسان مي پاشند. سپس با ريختن مقدار زيادي آب روي خاک و مخلوط کردن خاک وآهک وآب کاري مي کنند که بصورت گل نرمي در آيد اين مخلوط پس از چند ساعت توده يکپارچه محکمي مي شود که مقاومت بالايي دارد . استفاده از آهک در بسياري از کارهاي ساختماني کاربرد دارد . به عنوان مثال :جهت زير سازي پارکينگ ها و جاهايي که يار زنده زيادي دارند استفاده از آهک بسيار با صرفه بنظر مي رسد .

پي سازي 

پس ازآماده شدن سطح زمين بگونه اي که بتوان عمليات اجراي فنداسيون را انجام داد مرحله بعدي کار شروع مي شود که همان پي سازي است . خود پي سازي شامل مراحل مختلفي مي باشد که در دنباله متن يک يک را باختصار شرح مي دهيم .

۱- قالب بندي: اين کار روشهاي مختلفي دارد . قالب بندي توسط قالبهاي فلزي ، توسط قالبهاي چوبي ، ويا اينکه چيزي که در بيشتر جاها متداول است قالب بندي توسط ديوار با آجر فشاري و گل هر کدام از اين موارد داراي مزايا و معايب خاصي مي باشد .
کم هزينه بودن و انعطاف پذيري بسيار زياد قالبهاي آجري باعث شده تا استفاده از رواج بيشتري پيدا کند .
هزينه کم آن بين بدين خاطر است که پس از بتن ريزي فنداسيون مي توان آجرها را از قالب جدا ودر جاي ديگر مورد استفاده قرار داد که چون با گل چيده مي شوند ودر داخل آنهم نايلون قرارداده مي شود . بسادگي مي توان آجرها را بازيافت نمود .
انعطاف پذيري بسيار زياد آن نيزبه اين دليل است که هر نوع شلوده با هر مقطع وشکل هندسي را مي توان به سادگي قالب بندي نمود در حاليکه استفاده از قالبهاي فلزي و چوبي به سادگي آن نيستند .

خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج