گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 133 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,500 تومان
این فایل در ۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

،گروهی از نا به هنجاریهاست که دربچه هایی دیده می شود که مادرانشان در طول بارداری مشروب می خوردند و همچنین منجر به عقب ماندگی ذهنی می شود(FAS)عوارض جنینی الکل  
 بطور کامل شنا سائی(FAS)اما در سال ۱۹۷۱ ،هنگامی که نویسنده ،میشل دوریس،یک پسر سه ساله را که مادرش مشروب خور قهاری بود،را به فرزندی پذیرفت، هنوز حقایق درباره ی  
نشده بود،یا بطور جدی درباره ی ان تحقیق نشده بود ،اگر چه این سندرم در طول قرنها مشاهدی شده بود .تا یازده سال بعد،هنگامی که دوریس در سال ۱۹۸۹به بژکن کورد امد،او هنوزمنشاء مشکلات پسر خوانده اش را کشف نکرده بود.
پسر که نامش ای بل بود،تقریبا سه هفته پیش از موعد و با وزن کم به دنیا امده  بودو قبل از این که به پرورشگاه منتقل شود دچار سوء تغذیه شده بود و همچنین مورد سوء استفاده قرار گرفته بود.مادرش در ۳۵ سالگی بخاطر سم الکل جان باخته بود.پدرش  را در خیابان پس از دستگیری تا حد مرگ زده بودند.پسر خیلی کوچکتر از سنش بود ،به تواتلت رفتن عادت نداشت وتنها می تنوانست حدود بیست کلمه صحبت کند .اگر چه تشخیص داده بودند که او عقب ماندگی خفیفی دارد اما دوریس یقین داشت که با یک محیط مثبت پسر می تواند عقب افتادگی اش را جبران کند.ای ابل بهبود نیافت ،هنگامی که او چهار ساله شد ،هنوز او را با پوشک می بستند و وزنش تنها۲۷ پوند بود.او به سختی نام هم بازی هایش را به خاطر می اورد.میزان فعالیتش به طرز غیر عادی بالا بود و دایره جمجمه اش به طرز غیر عادی کوچک شده بود. او از تشنج های مرموز وجدی رنج می برد
همینطور که ماه ها می گذشتند، ای بل به سختی یاد می گرفت بشمارد،رنگ های اولیه را بشناسد و بند کفشش را ببندد.پیش از اینکه او وارد مدرسه شود(ناتوان از یاد گیری)قلمداد شده بود.ضریب هوشی اش متوسط ۶۰ بودو در همان حد باقی ماند. با سپاس از تلاش یک معلم بی دریغ سال اول که یاد گرفت یا بخواند وبنویسد،اما درک مطلبش پائین بود .وقتی که پسر مدرسه ابتدائی را در سال۱۹۸۳ به پایان رساند او هنوز نمی توانست جمع و تفریق کند،پول بشمارد یا شهر، کشور یا سیاره ی محل اقامتش را بشناسد.
سرانجام میشل دوریس این معما را حل کرد که پسرش چه مشکلی دارد. در مقام یک پروفسور از پژوهش های امریکائی در کالج دارموس او با فشارهای فرهنگی که سبب شایع شدن مشروب خوری در میان امریکایی      می شود اشنا شد. در سال۱۹۸۲،یک سال قبل از فارغ التحصیلی ای بل، میشل از یک مرکز درمانی برای نوجوانان وابسته شیمیایی دیدن کردتا در جنوب داکوتایک جا رزرو کند.در انجا او از دیدن سه پسر که می توانستند برادران دوقلوی ای بل باشند،شگفت زده شده بود.انها نه تنها شبیه ای بل بودند بلکه همانند او رفتار می کردند.عوارض جنینی الکل در سال۱۹۷۰شناخته شده بود ، در حالی که ای بل در حال بزرگ شدن بود.وقتی الکل وارد جریان خون جنین می شود،به میزان بالای در انجا تجمع می کند و برای مدت طولانی باقی می ماند،که سبب  تخریب مغز و صدمه زدن به دیگر ارگانهای بدن می شود .درمانی وجود ندارد.همانطور که یک کارشناس دارویی نوشت (برای جنین اثرات باقی مانده ممکن است در تمام طول زندگی باقی
FAS همچنین برای خانواده اثرات بماند).  
می تواند ویرانگر باشد.سالهای متمادی تلاش می کند تا ای بل را به حالت عادی برگرداندو سپس پذیرفتن اینکه تخریب ایجاد شده در رحم ممکن است فاکتوری در مشکلات بعدی
در ازدواج میشل دوریس با نویسنده،لوییس ادریچ باشد که منجر به در خواست طلاق وخود کشی او در سال۱۹۹۷ در سن۵۲ سالگی شد.بر طبق گفته ادریچ،دوریس از افسردگی شدید رنج می برد،و اما احیانا مشکلاتی که او با عنوان یک پدر با ان مواجه شده بود این افسردگی را تشدید کرد.
و ام بل دوریس، در سن۲۰ سالگی در یک برنامه کاراموزی شغلی ثبت نام کرده بود و به یک مرکز تحت سرپرستی رفته بود ،وکلکسیون پر از حیوان،تیکه های کاغذی،کاریکاتورهای روزنامه،عکس های خانوادگی و کارتهای قدیمی تولدش را با خود برده بود. در سن۲۳ سالگی ،۵سال قبل از مرگ پدرش او بایک ماشین تصادف کرد و کشته شد.
برای دانش جویان تکامل بچه،داستان ای بل دوریسیک باقی مانده مخرب از مسئولیت بالقوه ی بیولوژیکی والدین است،برای تکامل بحرانی که قبل از تولد بوجود می اید.رحم اولین محیطی رشد بچه است وتاثیرش روی بچه بسیار زیاد است.علاوه بر کارهایی که یک مادر انجام می دهد واتفاقاتی که برایش پیش می اید،تاثیرات محیطی دیگری هم وجود دارند،از چیزهایی که بروی اسپرم پدر تاثیر می گذارند گرفته تا محیط فرهنگی و اجتماعی ،که ممکن است روی نوع مراقبت پیش از زایمان زن تاثیر بگذارد.
ما این بخش را با نگاهی بر تجربیات حاملگی وچگونگی اماده شدن احتمالی والدین برای یک تولد اغاز می کنیم.ما در اینجا چگونگی تبدیل شدن یک تخمک بارور شده به یک نطفه وسپس یک جنین را توصیف می کنیم.سپس ما در اینجا درباره ی فاکتورهای محیطی که بر تکامل انسان اثر می گذارند بحث می کنیم،تکنیک هایی را تعیین کردن اینکه چگونه تکامل به طور نرمالانجام می شودرا توصیف می کنیم،و اهمیت مراقبتهای پیش از زایمان را توضیح می دهیم.
پس از این که شما این بخش را مطالعه کردیدباید قادر باشید تا به سوال هایی که دربالای صحفه ی بعد قرار دارند پاسخ دهید.انها را دوباره در حاشیه ها جست وجو کنید،جائی که انها به اهمیت مفاهیم این بخش اشاره می کنند.برای بررسی فهم خود از این مطالب ،خلاصه ایرا که در پایان این بخش امده را دوباره مطالعه کنید.
۱)سه مرحله ی تکامل پیش از زایمان چه هستند و در طول هر دوره چه اتفاقی می افتد؟
۲)جنین ها چه کارهایی می توانند انجام دهند؟
۳)چه تاثیرات محیطی می توانند روی تکامل پیش از زایمان تاثیر بگذارند؟
۴)چه تکنیک هایی می توانند سلامت جنین را بسنجند،و اهمیت مراقبتهای پیش از زایمان چیست؟

تکامل پیش از زایمان:سه مرحله
اگر شما در چین متولد شده باشید،شما احتمالا به جای اینکه در روز تولدتان جشن بگیریددر عوض تولدتان را درتاریخ براورد شده ی حاملگی جشن می گیرید.این سنت چینی اهمیت حاملگی را مشخص می کند.تقریبا ۹ماه یا۲۶۶روز دوره تکاملی بین حاملگی وتولد است.دانشمندان همچنین سن رشد را از شروع حاملگی تاریخ می زنند.
چه چیزی تخمک بارور شده یا زیگوت رابه مخلوقی با شکل و الگویی خاص تبدیل میکند؟تحقیق حاکی از ان است که یک گروه مشخص از ژنها مسئول این تبدیل در مهره داران هستند ،که قاعدتا شامل انسانها هم می شود.این ژنها مولکلهایی تولید می کنند که مورفوژن نامیده می شوند،که پس از لقاح تغییر می کنند و شروع می کنند به شکل دادن بازوها،دستها،انگشتها،مهره هادنده ها ،یک مغز و دیگر قسمتهای بدن .همچنین دانشمندان در کنار رحم،از چیزهایی درباره محیط اگاه می شوند و اینکه چگونه محیط بر تکامل انسان اثر می گذارند.
تکامل پیش از زایمان در سه مرحله صورت می گیرد:ایجاد نطفه،تشکیل جنین و تکامل جنین. در طول این سه مرحله از تکامل سلول تخم به نطفه وسپس به جنین تبدیل میشود.قبل و بعد از تولد ،رشد بر طبق دو اصل بنیادی ادامه می یابد .تکامل رشد و حرکت از بالا به پائین و از مرکز اعضا به بیرون روی می دهد.
اصل سفالوکودال(به معنی سر تا پا)که تعیین می کند تکامل از سر تا پایین ترین قسمت تنه انجام می شود.سر،مغز وچشم های یک جنین سریعترشکل می گیرند و به طرز نامتناسبی بزرگ هستند تا اینکه دیگر قسمتها رشد کنند.در طول دو ماه اول حاملگی ،سر جنین نیمی از طول بدن است.در زمان تولد سر تنها ۱/۴طول بدن است اما هنوز به طرز نامتناسبی بزرگ است . بر طبق اصل پرکسی مدیستال(داخل به بیرون)،تکامل از قسمتهای نزدیک به مرکز بدن به قسمتهای بیرونی تر انجام می شود.سر وتنه ی جنین پیش از دست وپاها رشد می کنند و بازوها وپاها پیش از انگشتان و پنجه ها تکامل می یابند.
مرحله شکل گیری نطفه(لقاح تا دوهفته)
در طول مرحله شکل گیری نطفه،از لقاخ تا حدود دوهفته از زمان حاملگی ،سلول تخم تقسیم می شود وپیچیده تر می شود و در دیواره ی رحم جای می گیرد. ۳۶ ساعت پس از لقاح،سلول تخم وارد یک دوره ی تقسیم سلولی سریع و نسخه برداری  می شود .هفتادو دو ساعت پس از لقاح این سلول به ۱۶تا۳۲ سلول تقسیم شده است.یک روز بعد زیگوت ۶۴ سلول دارد. این تقسیم ادامه می یابد تا سلول تخم اصلی به ۸۰۰ میلیون سلول ویژه یا بیشتر که اعضای بدن انسان را می سازند توسعه می یابد.
همزمان با اینکه تخمک تلقیح شده تقسیم می شود ،همچنین راه خود را به لوله ی رحم باز می کند ،که یک مسیر سه تا چهار روزه است.شکل ان به یک گوی پر از مایع تبدیل می شود،که بلاستوسیت نامیده می شود،و به مدت یک تا دو روز در رحم ازادانه شناور است وسپس شروع به جا دادن خود در دیواره ی رحم می کند.همین طور که تغییرات سلولی انجام می شود،بعضی از سلولهایی که در اطراف لبه ی بلاستوسیت قرار دارند،در یک طرف دور هم جمع می شوند تا جنین را تشکیل دهند ،یک توده سلولی ضخیم که در نتیجه تکامل نطفه بوجود می اید.این توده قبلا به دولایه ی جداگانه تقسیم شده است.اکتودرم که بالاترین لایه است تبدیل به بیرونی ترین لایه پوست ،ناخن،مو،دندان،اندامهای حسی وسیستم عصبی که شامل مغز ونخاع است ،می شود. اندودرم که لایه ی پایین تر است،تبدیل به دستگاه گوارش ،کبد،لوزالمعده یا پانکراس ،غدد بزاقی،و دستگاه تنفسی می شود.
(ماه اول)
در طول ماه اول،رشد خیلی سریعتر از هر زمان دیگری  در طول زندگی پیش از زایمان صورت می گیرد.جنین به اندازه ای ۱۰۰۰۰برابر بزرگتر از سلول تخم می رسد. با به پایان رسیدن اولین ماه ،اندازه ان به ۱/۲ اینچ در طول می رسدخون در میان سرخرگ ها و سیاهرگ هایش جریان میابد که البته هنوز خیلی کوچک هستند.یک قلب خیلی کوچک دارد که ۶۵ بار در دقیقه می زند.البته جنین در این زماناز قبل شروع شکل گیری یک مغز،کلیه ها ،کبد ودستگاه گوارش را دارد.بند ناف،که رگ حیاتی او به مادرش ،در حال کار کردن است .اگر با میکروسکوپ از نزدیک نگاه کنید ممکن است تورمی را روی سر ببینید که سر انجام تبدیل به چشمها ،گوشها،دهان و بینی می شود>جنسیت او را هنوز نمی توان تعیین کرد.
(هفته هفتم)
با به پایان رسیدن ماه دوم ،طول بدن کمتر از ۱ اینچ و وزنش تنها ۱/۱۳انس است.سرش به اندازه نیمی از طول بدنش است.اعضای صورت همچنین زبان و ریشه دندانها تکامل پیدا کرده اند . بازوها (دستها،انگشت وشصت دارند) وپاها (زانوها،مچ و پنجه دارند).او یک پوست نازک دارد و می تواند اثر انگشت و رد پا پدید اورد .سلولهای استخوانی حدودا در هفته ی هشتم بوجود می ایند.حرکات مغزی عملکردهای اندامها را هماهنگ می کنند.در این زمان اندامهای تناسلی در حال تکامل هستند . ضربان قلب یک نواخت است.معده انزیم های گوارشی و کبد سلولهای خونی را تولید می کنند. کلیه ها اسید اوریک را از خون جدا می کنند. اکنون پوست به کافی حساس هست که به محرک های حسی پاسخ دهد. اگر یک جنین هشت هفته ای ضربه بخورد ،با منقبض کردن بدن،جلو بردن سروعقب بردن بازوهایش واکنش نشان می دهد .
(سه ماهگی)
در پایان ماه سوم وزن جنین حدود یک انس وقدش حدود ۳ اینچ می باشد.در این زمان جنین ناخن دست،ناخن پا،پلکها(که هنوز بسته است)،تارهای صوتی ،لبها و یک بینی قابل رویت را دارد. سر     amniotic جنین هنوز بزرگ است – تقریبا۱/۳کل قدش – و پیشانی اش بلند است.جنسیت به راحتی قابل رویت است.اندامهای بدن کار می کنند،بنابراین حالا جنین می تواند تنفس کند.          
روان را به داخل ریه هایش بفرستد وسپس انرا خارج کند و هر از گاهی ادرار کند.دنده ها وستون فقراتش غضروفی می شوند.اکنون جنین می تواند انواعی از واکنشهای خاص را انجام دهد.او می تواند پاها،انگشتان وسرش را تکان دهد. دهانش را می تواند باز و بسته کند وببلعد.اگر پلک هایش بسته باشند،از گوشه چشم نگاه می کند؛ واگر کف دستش بسته باشد ،مشتش ناقص است.اگر لبهایش بسته بسته شود ،می مکد          واگر به کف پایش ضربه بخورد انگشتانش را باز می کند.این عکس العمل ها رابه هنگام تولد هم نشان می دهد انا در طول اولین ماه زندگی محو می شوند.
(چهار ماهگی)
 بدن عقب افتادگی خود را از سر جبران می کند،که اکنون سر به اندازه ی۱/۴ طول بدن است،به همان نسبتی که در هنگام تولد خواهد بود.قد جنین حالا حدود۸تا۱۰اینچ و ورزنش حدود۶ انس است. بند نافش به بلندی قد جنین است و همراه با رشد جنین،بند ناف هم رشد می کند .در این زمان جفت کاملا تکامل پیدا کرده است.مادر ممکن است بتواند لگد زدن جنین را احساس کند،که بعضی جوامع و گروههای مذهبی انرا شروع زندگی بشر می دانند.فعالیتهای واکنشی در ماه سوم خیلی سریعتر هستند بخاطر اینکه تکامل عضلات افزایش یافته است.
(پنج ماهگی)
اکنون جنین حدود۱۲ انس تا ۱ پوند وزن دارد و قدش حدود ۱ فوت است و شروع به نشان دادن نشانه هایی از خصوصیات فردی می کند، که با ان الگو های خواب و بیداری تعریف شده است ،موقعیت مورد علاقه اش را در رحم دارد و فعال تر می شود، لگد می زند،خود را می کشد و ول می خورد و حتی سکسکه می کند.با قرار دادن یک گوش بر شکم مادر ،شنیدن ضبان قلب جنین هم امکان پذیراست.غدد عرق و چربی زا در حال کار کردن هستند .سیستم تنفسی هنوز به قدر کافی تکامل پیدا نکرده تا با زندگی بیرون رحم زنده بماند. کودکی که در این زمان بدنیا بیاید معمولا زنده نمی ماند . موهای زبر برای ابرو و مژه،موهای صاف روی سر وموهای کرکی که بدن را می پوشاند شروع کرده است به رشد کردن.
(شش ماهگی)
سرعت رشد جنین کمی ارام تر شده است. با پایان یافتن ماه ششم،جنین حدود ۱۴اینچ قد و ۱پوند وزن دارد. او لایه هایی از چربی در زیر پوست دارد،چشمهایش کامل هستند،بازو بسته می شود ودر همه ی جهت ها نگاه می کند.او می تواند بشنود و می تواند مشتی قوی با دست هایش درست کند. جنینی که در ۶ ماهگی بدنیا بیاید هنوز شانس کمی برای زنده ماندن دارد، به خاطر اینکه دستگاه تنقسی کاملا بالغ نشده است.اگر چه بعضی از جنین ها در این سن در خارج از رحم زنده می مانند.
(هفت ماهگی)
 با به پایان رسیدن ماه هفتم،قد جنین حدود ۱۶ اینچ و وزنش حدود ۳ تا ۵  پوند است. حالا الگو های واکنشی اش بطور کامل تکامل یافته است.گریه می کند،نفس می کشد،می بلعد و ممکن است   ممکن است در این زمان ناپدید شود ،یا ممکن است تا مدت کوتاهی پس از تولد باقی بماند.موهای سر ممکن است بلند شود.شانس اینکه جنینی که حداقل – ۳ پوند وزن دارد lanugoشستش را بمکد.
زنده بماند خیلی زیاد است ،البته با فراهم کردن مراقبتهای پزشکی .احتمالا لازم است که در شرایط ایزوله نگهداری شود تا وزنش به ۵ پوند برسد.
(هشت ماهگی)
جنین ۸ماهه قدش بین ۱۸ تا۲۰ اینچ است و وزنش بین ۵ تا ۷ پوند است.به خاطر گرفتگی عضلات حرکاتش خیلی کمتر می شود.در طول این ماه و ماه بعدی،لایه ای از چربی روی بدن جنین شکل می گیرد،که او را قادر می سازد خود را با دمای بیرون از رحم تطبیق دهد.
(نه ماهگی)
حدودا یک هفته قبل از تولد رشد جنین متوقف می شود،به متوسط وزنی حدود – ۷پوند و قدی حدود ۲۰ اینچ می رسد ،که پسرها کمی سنگین تر و بلندتر از دخترها هستند.لایه های چربی همین طور شکل می گیرند،اندامها به طور مؤثرتری عمل می کنند، ضربان قلب افزایش می یابد وچیزی اضافی از بند ناف بیرون می ریزد.قرمزی پوست کمتر می شود.موقع تولد جنین حدود۲۶۶روز در رحم بوده اگر چه مدت زمان حاملگی معمولا۲۸۸روز براورد شده است ،به خاطر اینکه بیشتر پزشکان حاملگی را اخرین قاعدگی مادر تاریخ می زنند .
 78 
بعدا یک لایه میانی به نام مسودرم تکامل خواهد یافت و به لایه داخلی تری از پوست،ماهیچه ها،اسکلت،و سیستم جریان خون مجزا می شود.
بخش های دیگر بلاستوسیت شروع به تکامل یافتن به ارگانهایی می کند که از کودک که هنوز متولد نشده حفاظت خواهند کرد:که شامل جفت،بند ناف،کیسه ی اب به همراه خارجی غشایش می باشد.جفت که چندین عملکرد مهم دارد به وسیله ی بند ناف به جنین وصل خواهد شد.بوسیله ی این بند ،جفت اکسیژنو مواد غذایی را به بچه در حال رشد می رساند و مواد زاید بدنش را از او دور می کندهمچنین جفت با عفونت های داخلی مبارزه می کند و کودک متولد نشده را در برابر بیماری های مختلف مصون می سازد.جفت هورمونهایی تولید می کند که حاملگی را تأمین می کنند،پستان مادر را برای شیر دهی اماده می کنند ، و بلاخره انقباض در رحم را تحریک میکنند که سبب خارج شدن بچه از بدن مادر می شود. کیسه ی اب یک غشای پر از مایع است که بچه ی در حال تکامل
۱)a woolly hair covers the body.
را در بر می گیرد. این کیسه بچه راحفاظت می کند و به او فضایی برای حرکت میدهد . تروفبلاست خارجی ترین لایه سلولی بلاستوسیت (که تبدیل به قسمتی از جفت می شود)،ساختار نخ مانند خیلی کوچکی تولید میکند که در جداره ی رحم نفوذ کرده و ارگانهای در حال تکامل دا قادر می سازد تا در انجا بچسبند تا اینکه کاملا در دیواره رحم جای بگیرند.
تنها حدود۱۰ تا۲۰ درصد تخمکهای تلقیح شده وظیفه جای گیری در رحم را کامل کرده و به تکامل خود ادامه می دهند.محققان ژنی به نام هوکسا   را شناسایی کرده اند که در جای گیری موفقیت امیز نطفه در دیواره رحم نقش دارد.زمان پدیدار شدن این ژن مهم است :جای گیری بیش از ۸ تا۱۰ روز پس از تخمک گذاریخطر از بین رفتم حاملگی را افزایش می دهد.
مراحل جنینی(هفته دوم تا هشتم)
در طول مرحله ی جنینی که دومین مرحله از حاملگی است،از حدود هفته ی دوم تا هشتم ، ارگانها و اندامهای مهم،سیستم تنفسی،سیستم گوارشی و عصبی به سرعت تکامل پیدا می کنند.این یک دوره ی خیلی حساس است ،یعنی جنین از هر زمان دیگر در براب تأثیرات زیانبار محیط پیش از زایمان اسیب پذیر تر است.اندامها و ساختارهایی که هنوز در حال تکامل هستند در صورتیکه حفاظ نداشته باشند ممکن است تحت تأثیر فرار بگیرند.نقائصی که بعدا در حاملگی بوجود می ایند احتمال می رود که کمتر جدی باشند.جنین هایی که نقائص  وخیم تری دارند معمولا بیشتر از ۳ ماه اول  حاملگی زنده نمی مانند. سقط جنین طبیعی یا خود به خودی یعنی تخلیه ی رحم از جنینی که قادر نیست در بیرون رحم زنده بماند.بیشتر سقط جنین هادر نتیجه ی حاملگی های غیر طبیعی است ،که ۵۰ تا ۷۰ درصد انها شامل نا بهنجاری های کروموزمی است.
احتملا پسرها بیشتر از دختر ها سقط می شوند.بنابراین اگر چه حدود ۱۲۵پسر نسبت به هر۱۰۰ دختر در نظر گرفته شوند- با در نظر گرفتن حقیقتی مبنی بر اینکه تحرک بیشتر اسپرمی که   کروموزم کوچکتر       را حمل می کند،به نسبت هر ۱۰۰ دختر تنها۱۰۶ پسر متولد می شود. اسیب پذیر تر بودن پسرها تا بعد از تولد هم ادامه می یابد . بیشتر انها خیلی زود پس از تولد می میرند و در هر سنی انهامستعد نابهنجاری های بیشتری هستند. به علاوه میزان تولد نوزادان پسر در ایالات متحده ،کانادا و چندین کشور اروپایی رو به کاهش است،و این در حالی است که میزان نواقص هنگام تولد در میان پسر ها رو به افزایش است ، که احتمالا انعکاسی از اثرات الاینده های محیطی هستند
مرحله ی جنینی(هفته ی هشتم تا تولد)
پیدایش اولین سلولهای استخوانی در هفته هشتم حاکی از شروع مرحله ی جنینی است ،که اخرین مرحله از حاملگی است.در طول این دوره،جنین به سرعت تا حدود ۲۰برابر اندازه ی قبلی اش رشد می کند و ارگانها واندامهای بدن پیچیده تر می شوند. تا هنگام تولد ناخن های دست،ناخن های پاو پلک تکامل می یابند.
جنین ها در رحم مادر غیر فعال نیستند.انها نفس می کشند ،لگد می زنند، می چرخند ، و اندامهایشان را خم می کنند ، بالانس می زنند،با چشم نیمه باز نگاه می کنند،اب دهانشان را فرو می دهند،   
 ،که سپر محافظتی پر از مایع را احاطه کرده،(amniotc sac دستشان را مشت می کنند،سکسکه می کنند و انگشتانشان را می مکند.غشای انعطاف پذیر دیواره ی رحم و کیسه ی اب ( 
حرکات محدودی را امکان پذیر می سازد.
دانشمندان می توانند با سونوگرافی و استفاده از امواج صوتی که فرکانس بالا دارند حرکات جنین و دور نمایی کلی از او را مشاهده کنند.با وسیله های دیگر نیز می توان ضربان قلب،تغییرات در میزان فعالیت،حالتهای خواب وبیداری و واکنشهای قلبی را کنترل کرد. در پژوهشی،جنین ها را از هفته ی ۲۰ حاملگی تا وقتی که ضربان متغیر،امکان پاسخ به افزایش استرس مادر در طول حاملگی و واکنشهای قلبی بیشتر به محرک ها داشته باشند کنترل کردند. انها همچنین کمتر نشان می دهند،اما فعالیتهای شدیدتر دارند که احتمالانتیجه ی افزایش مشکلات حرکتی برای جنین در حال رشد در محیط بسته است به همان خوبی که سیستم عصبی اش کامل می شود . مفهوم(پرسیدن)در همه ی جنبه های تکامل جنینی بنظر می رسد که هفته ی ۲۸ تا ۳۲ بوجود اید.این مفهوم به روشن شدن این مطلب کمک می کند که چرا کودکانی که پیش از موعد در این زمان بدنیا می ایند احتمالا بیشتر زنده می مانند ورشد می کنند نسبت به انهایی که زود تر بدنیا می ایند.
میزان حرکات وفعالیتهای جنین نشان دهنده ی تفاوتهای برجسته ی فردی است و ضربان قلبشان سرعت و نظم متفاوتی دارد.هچنین تفاوتهایی بین پسرها ودخترها وجود دارد.جنین های پسر ،بدون در نظر گرفتن اندازه ،فعالتر هستند و در طول دوره ی تکامل،تمایل به حرکتهای شدیدتری دارند.بنابراین تمایل کودکان پسربه فعالیت بیشتر نسبت به دختر ها تا حدی مادر زادی است.پیدایش تفاوتها در خلق و خو و طبیعت کودک به زودی از هفته ی۲۴ حاملگی شروع می شود وتا دوره ی پیش از زایمان و تا دوره ی پیش از زایمان و حتی فراتر از ان باقی می ماند.۳ تا ۶ ماه پس ار تولد،کودکی که در فضای اطراف رحم حرکت کرده  بوده،حرکت برایش دشوارتر می شود و در برابر مادرش غیر قابل پیش بینی و سازگاری اش کمتر می شود ،نسبت به فعالیتهای جنینی اش ارامتر بوده .ممکن است گزارشات مادر در مورد طبیعت کودکش بوسیله ی احساساتی که در طول حاملگی شکل گرفته اند تحت تأثیر قرار بگیرد

خرید و دانلود

با قیمت 3,500 تومان
  • انتشار : ۱۷ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج