گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 152 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,500 تومان
این فایل در ۸صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

عالمان و مشعل داران هدايت و جانشينان انبيا پوشش زن را فرمان خدا و سنتي ارزشمند مي دانند و زنان مسلمان حجاب را چتر مصونيت و مايه افتخار و عزت خويش مي شناسند. 
و از سوي ديگر استعمارگران اين سنت الهي اسلامي را بزرگترين مانع سر راه خود جهت نفوذ در بلاد اسلامي شناخته از آنگاه كه پا به كشورهاي اسلامي نهادند اين سنت والا و ارزشمند را مورد تهاجم قرار دادند و آشكار و پنهان با حجاب مبارزه كردند
در سالهاي ۴۶ و ۱۳۴۵ه .ق مطابق ۶ و ۱۳۰۵ ه .ش استعمار پايدار جهت پياده كردن نقشه هاي شوم خويش رضاخان را از ايران و آتاتورك را از تركيه و امان الله خان را از افغانستان به اروپا فرا خواندند و طي يك سفر سياحتي تفريحي مغز آنان را شستشو دادند و سپس جهت اجراي مقاصد شوم خود آنان را به كشورهاي اسلامي برگرداندند تا آرام آرام سنگر حجاب را نابود كنند و بعد هم اهداف شيطاني ديگر خويش را به مرحله اجرا گذارند. 
آهنگ اسارت زن 
در راستاي آن حركت استعماري رضاخان در نوروز همان سال روزي به همراه خانواده خويش به شهرستان قم آمد و در جوار حرم ملكوتي فاطمه معصومه(س) در مراسم تحويل سال – نوروز – شركت نمود. لكن خانواده او و زنان همراه روسري ها را عقب زده و با بي حجابي ايستادند تا راه را بر ديگران باز كنند. لكن عالم آگاه و شجاع و دلسوز حضرت آيت الله شيخ محمدتقي بافقي كه از وضعيت با خبر شد طي اطلاعيه اي خطاب به رضاخان و همراهانش چنين نوشت و اطلاعيه معظم له بر در و ديوار قم نصب گرديد: 
«شما چه كساني هستيد؟! اگر از غير دين اسلام هستيد در اين مكان شريف چه مي كنيد؟! و اگر مسلمانيد در حضور چندين هزار جمعيت در غرفه حرم چرا «مكشفة الوجه و الشعر» نشسته ايد؟»رژيم رضاخان آيت الله بافقي را دستگير كرد و به تهران برد و پس از پنج ماه حبس در زندان شهرباني مركز در تهران او را در منزل تحت نظر و كنترل نگه داشتند. 
رژيم مزدور پهلوي مبارزه با حجاب را ادامه داد و براي اجراي آن هدف، جشن هايي در شيراز در سال ۱۳۵۳ه .ق ۱۳۱۳ه . ش برگزار كرد. اين مجلس در مدرسه شاهپور توسط ميرزا علي اصغرخان حكمت شيرازي (وزير معارف و فرهنگ) منعقد گرديد و روز پنج شنبه بعدازظهر (ذي حجة) حدود ۳۰ – تا ۴۰ نفر زن و دختر بدون چادر به رقص و پايكوبي پرداختند در تهران در ميدان جلاليه با حضور رئيس الوزراء (ذكاءالملك فروغي) دخترهاي مدارس را بدون چادر و بي حجاب جمع كردند و متينگ خاصي را انجام دادند، در جمع آنان گفته شد: نسلي بايد پرورش يابد كه قبله گاهش «غرب » باشد و زيارتگاهش «لندن ». 
قضاياي كشف حجاب بر صفحات روزنامه ها نقش بست و هر روز دست به دست مي گشت: آيت الله سيدعبدالله شيرازي از شيراز به قم آمد و با آيت عظام مرحوم حاج شيخ عبدالكريم حائري و سيد احمد خوانساري و حاج ميرزا مهدي بروجردي ملاقات كرد و سپس به مشهد رفت و در مشهد با آيت الله حاج آقا حسين قمي ملاقات نمود. معظم له(ره) مي گويد: روزنامه ها در جلو ايشان گذاشته شده بود، راجع به قضاياي تدريجي كشف حجاب و جشنواره هاي آن در شيراز، تهران، مازندران و … صحبت شد و حركت ضد اسلامي رضاخان و عوامل آن مطرح گرديد، حاج آقا حسين قمي متاثر شد و گريه زيادي كرد و فرمود: 
«امروز اسلام فدايي مي خواهد و من حاضرم فدا شوم.» بعد فرمود: 
من مي روم تا با اين شاه صحبت بكنم، شايد كه او را از تصميمش منصرف گردانم، شما مردم را بايد آگاه كنيد و هشيار نماييد كه توطئه عظيمي در كار است. بعد از آن حاج آقا حسين قمي به همراه دو فرزندش حاج آقا سيدمهدي و حاج آقا سيدسميع به تهران رفتند و مستقيما با رضاشاه وارد مذاكره شدند، معظم له قبلا هم تلگراف تندي براي رضاشاه فرستاده بود. بعد از گفتگو وي را در شهرري (شاه عبدالعظيم) گرفتند و در باغ «سراج الملك » بازداشت كردند و ممنوع الملاقاتش نمودند. 
در پي تهاجم فرهنگي رژيم شاه و مزدور پهلوي به سنگر حجاب و پوشش زن مسلمان به پشتوانه استعمار غرب، مراجع بزرگ تقليد ايستادند و موضع صريح خويش را اعلان داشتند. 
در مشهد آيات عظام همچون آيت الله شيخ هاشم قزويني و ميرزاحسين فقيه سبزواري و سيديونس اردبيلي و شيخ علي اكبر نهاوندي و شيخ آقابزرگ شاهرودي و شيخ ابوالحسن شيرازي و شيخ حسن كاشي و … در اين نهضت بزرگ شركت داشتند و به پشتيباني همين امر انبوه جمعيت مردم مسلمان و زنان آزاده روزي در مسجد وكيل شيراز جمع شدند و روزي در صحن مطهر حضرت معصومه(س) و روزي هم در مسجد جامع گوهرشاد مشهد در جوار بارگاه ملكوتي علي بن موسي الرضا(ع) اعتراض خويش را به سياست هاي طاغوت در زمينه حجاب زدايي اعلام داشتند. 
حماسه جامع گوهرشاد 
پس از دستگيري و بازداشت آيت الله حاج آقا حسين قمي در مشهد وضع متشنج گرديد مسجد گوهرشاد محل اجتماع مردم و سخنرانان متعهد و دلسوز عليه كشف حجاب وكلاه «بين المللي » يا به عبارتي ديگر فرهنگ منحط تحميلي نظام شاهنشاهي گرديده بود. خطباي معروف امثال شيخ مهدي واعظ خراساني و شيخ عباسعلي محقق و شيخ شمس نيشابوري و شيخ محمد قوچاني و … در آن روزها برفراز منبر گوهرشاد (به نام منبر صاحب الزمان(ع)) مي نشستند و به مردم آگاهي و بيداري مي دادند. 
صبح روز جمعه دهم ربيع الثاني ۱۳۵۴ ه .ق برابر با ۲۰ تيرماه ۱۳۱۴ ه .ش مسجد گوهرشاد شور و حال ديگري داشت جمعيت فراواني به همراهي علما در آنجا اجتماع كرده بودند از سوي ديگر رضاخان قزاقان را در مشهد مستقر كرد تا مردم را متفرق نمايند آنان وارد عمل شدند و بر روي مردم بي محابا آتش گشودند و حدود يكصد و پنجاه نفر را كشته و زخمي كردند لكن مردم متفرق نگشتند و مقاومت كردند و در برابر آنان ايستادند. در پي آن مقاومت قشون قزاقان عقب نشيني كرده كه در همين موقع تلگرافي مبني در دفاغ از اسلام به شاه مخابره شد و هشت نفر از عالمان و آيات عظام بر آن امضا كردند همانند مرحوم آيت الله سيديونس اردبيلي و سيدعبدالله شيرازي و … 
پس از هجوم قزاقان و كشته و زخمي شدن عده اي در روز جمعه مردم اطراف مشهد با داس و بيل و چهار شاخ و اسلحه سرد به طرف مسجد سرازير شدند مسجد پر از جمعيت شده بود، زنان شجاع و آزاده مسلمان تقاضاي شركت در آن تظاهرات بزرگ داشتند كه در مسجد پيرزن چادر زدند و آنان نيز حضور پيدا كردند مرحوم نواب احتشام رضوي براي زنان سخنراني كرد. 
روز شنبه ۱۱ ربيع الثاني ۱۳۵۴ ه .ق فرا رسيد در و ديوار مسجد گوهرشاد پر از جمعيت بود. شعارهاي ضد سلطنت و ضد حجاب زدايي فضاي مسجد را پر كرده بود آنان سرود مقاومت سر مي دادند و وحشت عجيبي در ميان نيروهاي دولتي ايجاد كرده بودند، تلگراف خانه مشهد محل رفت و آمدهاي شتابزده اي شد كه آنان با مردم چه كنند آيا مسجديان را تار و مار كنند و همه را نابود نمايند و يا با اين وضع صبر كنند منتظر اوامر ملوكانه بودند. 
نتيجه آن تماس ها اين شد كه سران لشكر و فرماندهان شهرباني و آگاهي نيروهاي خود را آماده كنند و قزاقان در جاهاي حساس شهر و نقاط مهم مسجد گوهرشاد مستقر شوند و مسلسل هاي سنگين را بر بام هاي مشرف بر مسجد بگذارند و شايع نمايند اين سازماندهي جهت حفاظت از بانكها و اماكن دولتي است. اسدي نايب التولية رضاشاه كه از نقشه كشتار مطلع بود و چون مي دانست كه عده اي از مجتهدين و خطباء بزرگ در ميان مسجدند چنانچه آنان كشته شوند خراسان و چه بسا ايران يكپارچه آتش خواهد شد. شب يكشنبه در صدد برآمد آنان را با حيله اي از مسجد خارج كند لذا به دروغ پيام فرستاد كه تلگراف شما را اعليحضرت همايوني پاسخ داده براي مذاكره به داخل كشيكخانه تشريف بياوريد. آنها را از ميان جمعيت بيرون بردند و سپس راه برگشت را بر آنان بستند و از مسجد هم خارجشان نمودند

خرید و دانلود

با قیمت 4,500 تومان
  • انتشار : ۲۲ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج