گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 141 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
این فایل قابل ویرایش می باشد وبه صورت زیر تهیه شده:

دههٔ فجر (در اصطلاح رسانه‌های ایران: ایام‌الله دهه فجر) به فاصلهٔ ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه هر سال که از سال ۱۳۵۸ آغاز شده‌است، گفته می‌شود. ۱۲بهمن روز ورود آیت الله خمینی بعد از تبعید پانزده ساله به ایران بود.
طی این ده روز شاپور بختیار که در زمان نخست وزیر ایران بود کاملاً کنترل کشور را از دست داده بود. خميني از نظامیان در خواست کرد که به نیروهای انقلاب بپیوندند.[نیاز به ذکر منبع] نهادهای حکومت پهلوی از هم پاشید و در ۲۲ بهمن سال ۵۷ کنترل اوضاع عملاً به دست سید روح الله خمینی افتاد و انقلاب ۵۷ به پیروزی رسید
انقلاب اسلامي با شهادت مشكوك آيت الله سيد مصطفي خميني در نجف اشرف توسط عوامل رژيم شاهنشاهي وارد مرحله تازه اي شد و امواج خوروشاني در بين مردم به پا كرد ، اما امام خميني اين حادثه را از الطاف خفيه الهي دانستند.
روز ۱۷ دي ۱۳۵۶ ، در روزنامه اطلاعات مقاله اهانت آميزي تحت عنوان ايران و استعمار سرخ و سياه با امضاي مستعار احمد رشيدي مطلق و در حقيقت با دستور شاه و دربار عليه امام خميني به چاب رسيد ، مراجع ، مردم و طلاب قم در اعتراض به اين مقاله اهانت آميز ، قيامي تاريخي را در ۱۹ دي ۱۳۵۶ به ثبت رساندند كه اين قيام توسط عوامل رژيم پهلوي به خاك و خون كشيده شد .
مراجع تقليد خواستار بر گزاري مراسم چهلم شهداي قم در سراسر كشور شدند و در اكثر نقاط ايران مراسمي بر گزار شد ، اما اينبار نوبت مردم رشيد تبريز بود تا در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ قيام آنها به خاك و خون كشيده و حماسه اي ديكر در تاريخ انقلات اسلامي ثبت شود .
نوروز سال ۱۳۵۷ عزاي عمومي اعلام شد و مردم مراسم چهلم شهداي تبريز را در شهرهاي مختلف برگزار كردند كه قيام مردم يزد با سركوب شديد رژيم پهلوي ثبت نمود.
در ۲۸ مرداد ۱۳۵۷ سيما ركس آبادان توسط عوامل ساواك به آتش كشيده شد و مردم بيگناه جان سبردند.
جمشيد آموزكار كه در سال ۱۳۵۶ به جاي امير عباس هويدا بر مصدر نخست وزير تكيه زده بود با گسترش امواج انقلاب اسلامي مجبور به استعفا شد و جعفر شريف امامي كه با شعار دولت آشتي ملي سعي در فريب انظار عمومي داشت به نخست وزيري رسيد ، او تاريخ شاهنشاهي را لغو و قمار خانه ها را تعطيل و مطبوعات را آزاد و حزب رستاخيز را منحل كرد ، اما هشياري رهبري انقلاب و مردم مسلمان نقشه رژيم را نقش بر آب كرد.
روز ۱۳ شهريور ۱۳۵۷ نماز عيد فطر در قيطريه تهران به امامت آيت الله مفتح به نحو بي نظيري برگزار شد و با تظاهرات مردم در روز ۱۶ شهريور اعلام حكومت نظامي شد ، روز جمعه ۱۷ شهريور ، مردم بيخبر از حكومت نظامي به خيابانها ريخته و ارتش شاه در ميدان ژاله (شهدا) به روي مردم بي دفاع آتش كشود و خيابانهاي اطراف راغرق در خون بيگناه نمود.
۱۷ شهريور ۱۳۵۷ بدين شكل در تاريخ انقلاب به جمعه سياه معروف كرديد ، با آغاز سال تحصيلي دانشجويان و دانش آموزان حضور مؤثرتري يافتند ، امام خميني در ۱۳ مهر ۱۳۵۷ عازم فرانسه شدند ، و از آنجا سكان كشتي مردم را در امواج خوروشان انقلاب اسلامي هدايت نمودند.
دهكده نوفل لوشاتو در حوالي باريس مبدل به كانون خبر ساز جهان كرديد و مردم و خبرنكاران از همه نقاط دنيا براي مصاحبه با حضرت امام به آنجا سرازيز شديد،
در آبان ماه اعتصابات كار كنان شركت نفط ، مخابرات ، بانك ملي ، سازمان آب ، راديو و تلفزيون و … بر دامنه مبارزات افزود.
در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ تظاهرات دانش آموزان و دانشجويان مقابل دانشكاه تهران به خاك و خون كشيده شد ، ۱۴ آبان ارتشبد غلامرضا ازهاري مأمور تشكيل كابينه شد.
تظاهرات تاسوعا و عاشورا ، عملا به صورت همه برسي بر ضد رجيم شاهنشاهي در آمد و مردم در شعارهايشان خواستار استقلال آزادي و جمهوري اسلامي شديد .
رجيم شاه آخرين نفسها را ميكشيد و آخرين تير تركش شاه و اربابان غربيش نخست وزيري شابور بختيار از اعضاي قديمي جبهه ملي بود كه با شعار سوسيال دموكراسي آمده و خود را مرغ طوفان ميدانست ، تمهيد ديكر شاه براي حفظ نخست و تاج خود تشكيل شوراي سلطنت بود ، و در ۲۶ دي ۱۳۵۷ ، محمد رضا شاه بهلوي ناجار به خروج از ايران شد .
امام كه دولت بختيار را غير قانوني اعلام كردند و شوراي انقلاب را تشكيل داده بودند با فرار محمد رضا شاه از ايران آماده عزيمت به ميهن اسلامي شديد ، بختيار فرودكاه ها را بست و برواز امام يك هفته به تأخير افتاد ، اما سر انجام روز ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ حضرت امام پس از ۱۵ سال تبعيد به ايران باز گشتند ، ورود امام به ميهن را ميليون ها نفر از تهران و ساير نقاط كشور استقبال كردند ، امام خميني بس از ورود به تهران ضمن حضور بر مزار هزاران شهيد انقلاب اسلامي ، در سخنراني خود در بهشت زهراء ، دولت بختيار را غير قانوني اعلام نمود و فرمودند كه بزودي به بشتوانه رأي ملت و حق شرعي خود دولت تعيين ميكنند.

امام سپس در مدينه علوي و رفاه مستقر شدند و در ۱۶ بهمن ، مهندس بازرگان را به نخست وزيري دولت مؤقت منسوب نموديد.

در روز ۱۹ بهمن ، پرسنل نيروي هوائي ارتش به محضر امام رسيدند و با ايشان بيعت نمودند.

شب ۲۱ بهمن در نيروي هوائي تهران در گيري مسلحانه بين عده اي از افراد اين نيرو و گارد شاهنشاهي پيش آمد كه با دخالت مردم ، درب پادكان ها به روي مردم باز شد و سلاح هائي به دست مردم افتاد

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۲۲ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج