گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 111 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
دانلود رایگان تحقیق رشد جمعيت- اقتصاد شهر و نهايتاً تعداد جمعيت دانش آموزي شهر يزد -خرید اینترنتی تحقیق رشد جمعيت- اقتصاد شهر و نهايتاً تعداد جمعيت دانش آموزي شهر يزد -دانلود رایگان مقاله رشد جمعيت- اقتصاد شهر و نهايتاً تعداد جمعيت دانش آموزي شهر يزد -تحقیق رشد جمعيت- اقتصاد شهر و نهايتاً تعداد جمعيت دانش آموزي شهر يزد 
این فایل در ۲۴صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

مطالب اين مبحث بدين لحاظ داراي اهميت است كه در پي آن مطالب مربوط به رشد جمعيت- اقتصاد شهر و نهايتاً تعداد جمعيت دانش آموزي شهر يزد بعنوان بخشي از كل جمعيت مطرح خواهد شد.
براساس آمار و ارقام منتشره از طرف سازمان برنامه و بودجه استان يزد از سال ۱۳۵۵ تا سال ۱۳۶۲ جمعيت يزد داراي رشد سريع بوده است كه عواملي از قبيل توالد و مهاجرت در آن نقش مستقيم دارد.
براي مثال،تعداد متولدين سال ۱۳۶۱ شهرستان يزد برابر ۱۰۴۳۲ نفر بوده است كه اگر تنها متولدين همين سال را در نظر بگيريم،اين گروه با اندكي كاهش در حال حاضر (سال ۱۳۷۶) بعنوان يك بخش كوچك از نسل جوان و نوجوان جامعه شهري مطرح مي باشند.جداول آماري كه در صفحات بعد ارائه شده برآورد ووضعيت گروهاي سني را تا سال ۱۳۷۵ در شهر يزد را مشخص نمود.
آمار ارائه شده نشان مي دهد كه شهر يزد بر خلاف برخي از شهرستانهاي تابعه آن،داراي رشد جمعيتي مثبت بوده و اين بيانگر آن است كه در دهة ۷۰ به بعد اين شهر داراي جامعه اي جوان خواهد بود.
آمتر و ارقامي كه در اين قسمت ارائه مي گردد بر اساس سرشماري بدست آمده و با توجه به آماري كه قبلاً حالت برآوردي داشت به واقعيت نزديكتر است .به جهت آنكه گروه هاي سني جوانان و نوجوانان،مورد نظر ما برنامه ريزي ،براي طراحي مناسب مي باشند ما در اين قسمت تنها به بيان آمار كلي پرداخته و در ادامه بحث به بررسي وضعيت آماري جوانان و نوجوانان خواهيم پرداخت.
وضعيت اقتصادي يزد 
 توجه به برنامه هاي پيش بيني شده از سوي دولت جمهوري اسلامي ايران،استان يزد بعنوان يكي از قطبهاي اقتصادي كشور در نظر گرفته شده است و بر روي بخش صنعت در اين منطقه تا حدود زيادي برنامه ريزي گرديده است .با نگاهي گذرا به گذشته نه چندان دور يزد، از دهه پنجاه و قبل از آن اين استان عليرغم داشتن پتانسيل مناسب، يكي از استانهاي تقريباً محروم  كشور به حساب مي آمده و مردم اين خطه جهت تأمين معاش به كارگاههاي كوچك خانگي يا محله اي روي مي آورده و برخي به حرفه كشاورزي و تعداد اندكي نيز به كسب تجارت پرداخته اند كه دسته دوم (كشاورزان) تعداد آن ها به مراتب از گروه اول و سوم بيشتر بوده است.
به غير از گروه كشاورزان كه در روستاها و حومه شهر و حتي در برخي محله ها ساكن بودند اكثر مردم به مشاغلي از قبيل شّعْر بافي (پارچه بافي)،ترمه بافي،قالي بافي،و برخي از مشاغل مي پرداخته اند.
در دهة ۵۰ و نيز پس از پيروزي انقلاب اسلامي در برنامه هاي اقتصادي دولت تصميم بر اين گرفته شد كه يزد بعنوان قطب صنعتي كشور مطرح و بدليل كمي آب و كمبود نزولات آسماني و نيز به لحاظ به صرفه نبودن،بخش كشاورزي به حداقل برسد.
از ديگر عوملي كه در شكل گيري اقتصاد يزد نقش مؤثري را ايفا نموده است،معدني مي باشد كه در نقاط مختلف استان پراكنده هستند.
وجود اقتصادي نسبتاً مطلوب و ذخائر زير زميني موجود در يزد باعث گرديده كه اين استان يكي از ممتازترين استانها از نظر ميزان درصد بيكاري باشد.بطوريكه بر اساس آمار اعلام شده در سال ۱۳۵۵ از تعداد ۹۷۸۶۸ نفر بالاي جمعيت بالاي ۱۰استان ۳۹۴۰۰ نفر فعال اقتصادي (توليد كننده) بوده اند بعبارتي درصد فعالان اقتصادي استان يزد در سال ۱۳۵۵ برابر ۳/۴۰ در صد و نيز در همين سال ۷/۵۹ درصد غير فعال (غير توليد كننده) بوده اند.گروهي كه از آنها بعنوان غير فعال اقتصادي نام برده مي شود عبارتند از :زنان خانه دار-دانش آموزان-بازنشستگان و…
تعداد افرادي كه در همين سال(۱۳۵۵) بدون كار و يا بدون درآمد بوده و بناچار ما آن ها را جزء غير فعال اقتصادي محسوب نموده ايم برابر ۱۲۶۹۱ نفر بوده است همجنين آمار گيري انجام شده در سال ۱۳۷۰ نشان مي دهد كه از تعداد ۴۸۲۴۴۵ نفر جمعيت ده سال به بالاي استان تعداد ۲۰۶۲۳۶ نفر شاغل و نيز فعال اقتصادي بوده اند كه از اين تعداد ۴۸۹۹۳ نفر دانش آموز،تعداد ۱۲۹۰۴۰نفر خانه دار و تعداد ۴۱۳ نفر بيكار بوده اند ملاحظه مي شود كه سياستهاي اقتصادي دولت مبني بر صنعتي كردن اين نقطه از كشور باغث گرديده كه از تعداد ۱۲۶۹۱ نفر بيكار كه در سال ۱۳۵۵ ما به ۴۱۳ نفر بيكار در سال ۱۳۷۰ برسيم،البته لازم به ذكر است كه از اين تعداد جمعيت بيكار (۴۱۳نفر) حدود ۳ درصد از آن ها داراي تحصيلات عاليه بوده اند.
آمار و جمعيت شاغلان به تحصيل در استان يزد
اگر بر اين باور باشيم كه سطح فرهنگ هر جامعه با تعداد افراد با سواد آن رابطه مستقيم دارد پس بايد بپذيريم كه استان يزد يكي از مناطقي است كه در سطح كشور داراي فرهنگي غني مي باشد، گذشته تاريخي اين شهر نشان دهنده آن است كه از دل كويري آن انسانهايي برخاسته اند كه روحي دريايي داشته اند. جاي دارد در اين قسمت از بزرگان اين خطه چون: آيت ا… حائري يزدي كه از پيشكسوتان تأسيس مدارسس علمي و نيز بنيانگذار مدرسه فيضه قم بودند، آيت ا.. محقق داماد، شادروان وحشي بافقي، روانشاد فرخي يزدي، مرحوم ملاعبدا.. بهابادي (مدرس يزدي)، مرحوم خواجه رشيد الدين ميبدي و ده ها بزرگ ديگر كه چون ستارگان درخشان، كه نه تنها در آسمان شفاف كوير كه در پهنه ايران درخشيده اند ياد كرده باشيم.
…. آمار و اطلاعات موجود نشان مي دهد كه تا دهة ۱۳۶۰ گروه جويندگان دانش در سطح استان يزد شامل دانش آموزان و نيز گروه اندكي از دانشجويان مركز تربيت معلم بودند كه در دو مقطع كارشناسي و كارداني به تحصيل اشتغال داشته اند اما از دهة ۱۳۶۰ و به خصوص اواخر آن چهره استان به سبب تأسيس مراكز آموزش عالي دگرگون گرديد و استان يزد علاوه بر حالت صنعتي، بعنوان يكي از مراكز جذب گروه جوانان جهت تحصيل در دانشكده هاي مختلف تأسيس شده در آن مطرح گرديد مهاجرت جوانات شهرهاي دور و نزديك كشور علاوه برآن كه تا حدودي فرهنگ اين شهر را تحت تأثير قرار داده امكانات فرهنگي و تفريحي مناسبي را طلب مي نمايد  كه شهر يزد در حال حاضر (سال ۱۳۷۶) تقريباً فاقد آن است. 
بر اساس اطلاعات اعلام شده از طرف مراكز آموزش عالي از كل دانشجوياني كه بصورت تمام وقت در مراكز دانشگاهي استان به تحصيل اشتغال دارند بين ۴۹ تا ۴۱/۵۳ درصد آنها را دانشجويان غير بومي تشكيل مي دهند كه اين رقم در برخي از دانشكده ها نيز تا ۲/۶۷ درصد نيز مي رسد. مراكز آموزش عالي كه در حال حاضر (۱۳۷۶) در استان يزد فعال مي باشند عبارتند از: ۱- دانشگاه يزد، ۲- دانشكدة پزشكي، ۳- دانشكده علوم پزشكي، ۴- دانشگاه آزاد، ۵- دانشگاه پيام نور، ۶- اموزشكده فني دختران و پسران، ۷- دانشكده كاربردي مسكن و شهر سازي.

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان
  • انتشار : ۲۲ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج