گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 130 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان
این فایل در ۱۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

ازدواج يكي از سنت‌هاي پيامبران و امامان معصوم بوده و خداوند نيز در قران كريم بر انجام اين فريضه الهي تأكيد دارد.
امروز مسائلي چون مهريه بالا و جهيزيه گران موانعي بر سر راه ازدواج آسان هستند كه سب به وجود آمدن اعتبارات كاذب براي جوانان و ايجاد انتظارات شكننده در ميان زوج‌هاي جوان شده و ازدواج را به يك اتفاق عجيب و دست نيافتني تبديل كرده است و همين انتظارات نيز عامل جدايي و طلاق مي‌شود.
رواج تجمل‌گرايي در ازدواج‌هاي امروزي و تبعيت از رسم و رسوم‌هاي غلط و چشم و هم چشمي هزينه‌هاي ازدواج را بالا برده و سبب وارد شدن فشار زيادي بر خانواده‌ها مي‌شود.
بنابراين جوانان قشرهاي متوسط و ضعيف جامعه كه خود تمايل به ازدواج دارند با ترويج اين فرهنگ نادرست در تأمين هزينه‌هاي گزاف ازدواج با مانع روبرو شده و قيد ايجاد كانون گرم خانواده را مي‌زنند.
يكي از جوان اهل روستاهاي اطراف سنندج كه تنها دو سال و نيم از ازدواجش مي‌گذرد اما درخواست طلاق داد خود را تسليم دادگستري كرده است به خبرنگار فارس در سنندج گفت: دليل اساسي اين عمل ناسازگاري همسرم با خانواده‌ام است.
قسيم رسولي كه يك فرزند پسر نيز دارد افزود: من و همسرم چهار كلاس سواد داريم و در طول اين چند سال زندگي مشترك تاكنون بين من و همسرم صحبت از چگونگي ادامه زندگي نشده و تنها حرف از جدايي و رهايي از همديگر در خانواده ما بوده است.
وي اظهار داشت: همسرم نه تنها نسبت به خانواده و والدينم بي‌احترامي مي‌كند بلكه حرف‌هاي زشتي نيز به آنان مي‌زند.
رسولي تصريح كرد: همسرم بدون اجازه من به هر جايي كه دلش خواست مي‌رود و هر وقت كه به وي پيشنهاد دخالت بزرگترها و استفاده از تجربيات آنها را داده‌ام وي اعتنايي به اين حرف‌ها نكرده است.
يكي ديگر از ارباب رجوع‌هاي شعبه ۱۱ دادگاه خانواده سنندج جواني ۲۵ ساله بوده و اظهار داشت: در سن هيجده سالگي با همسرم بدون اينكه شناختي از وي داشته باشم ازدواج كردم.
فارس محمودي افزود: در اوايل زندگي مشترك هر دو براي تشكيل يك زندگي خوب و مطلوب تلاش كرديم و همسرم در چند سال نخست زندگي توانست ادامه تحصيل دهد و مدرك فوق ديپلم را اخذ كند اما بعد از گرفتن اين مدرك مادرش گفت كه دختر من از شما باسوادتر بوده و لياقتش زندگي با فردي بهتر از تو است.
محمودي تصريح كرد: اين حرف مادر همسرم در وي تأثير فراواني گذاشته و همسرم اكنون به عنوان يك ارشد با من برخورد مي‌كند و هر كاري كه دلش بخواهد انجام مي‌دهد.
وي خاطر‌نشان كرد: اكنون بعد از بردن همه وسايل زندگي مشتركمان به خانه پدرش رفته و در دادگستري حاضر به برگشت به زندگي مي‌شود اما بعد از خروج از دادگاه تحت هيچ شرايطي به گفته خود عمل نمي‌كند و هيچ دليل قانع كننده‌اي براي اين قضيه ندارد.
محمودي تنها راه حل و نجات خود را طلاق از همسر و جدايي از آن دانست و گفت: توصيه مي‌كنم كه جوانان چشم خود را باز كنند و بدون شناخت قبلي از طرفين و خانوده تن به ازدواج ندهند چون در عير اين صورت به اين سرنوشت دچار مي‌شوند.
مديركل ثبت اسناد و املاك استان كردستان به آمارهاي افزايش طلاق در سال جاري در كردستان اشاره كرد و گفت: يك‌هزار و ۳۷۰ مورد طلاق خلعي با هشت درصد رشد، ۲۰۷ مورد طلاق بائن با ۳۲ درصد رشد و ۴۴ مورد طلاق رجعي با ۱۰۷ درصد كاهش تا پايان مهرماه در اداره‌كل ثبت اسناد و املاك استان كردستان به ثبت رسيده است.
علي اميني تصريح كرد: يك‌هزار و ۲۵۹ مورد طلاق خلعي، ۱۴۰ مورد طلاق بائن و ۹۱ مورد طلاق رجعي نيز در مدت مشابه سال گذشته به وقوع پيوسته است.
وي همچنين از افزايش هشت درصدي ثبت ازدواج در كردستان در سال جاري خبر داد و اظهار داشت: تا پايان مهرماه سال جاري ۱۰ هزار و ۷۱۱ مورد ازدواج در استان به ثبت رسيده كه اين ميزان در مدت مشابه سال قبل ۹ هزار و ۸۳۷ مورد بوده است.
قاضي شعبه ۱۱ دادگاه خانواده سنندج نيز گفت: بيشترين اختلاف خانواده‌ها در استان كردستان كه به دادگاه كشيده شده و منجر به طلاق مي‌شود، در حال حاضر اعتياد، بيكاري، عدم وابستگي به خانوده و بي‌اعتنايي به همسران است.
رحيم احمدي افزود: ۹۸ درصد از پرونده‌هاي ورودي به شعبات دادگاه خانواده منجر به طلاق مي‌شود و تنها دو درصد و شايد كمتر به صلح و سازش ختم شود.
وي با اشاره به اينكه اكثر اين پرونده‌ها مربوط به زوج‌هاي زير ۳۰ سال و يا حتي زير سه سال زندگي مشترك است، گفت: با توجه به محتويات پرونده‌ها، سست بودن عقيده طرفين و پايبند نبودن به مسائل اعتقادي به ويژه در پسران يكي از مؤلفه‌هاي اساسي جدايي زن و شوهرهاي جوان در كردستان است.
احمدي تصريح كرد: عدم اعتقاد و پايبند به مسائل ديني و آموزه‌هاي اسلام سبب كاهش مسائل عاطفي و لاقيد بودن به زندگي مشترك و در نتيجه اختلاف در ميان زوجين است كه منجر به جدايي مي‌شود.
قاضي شعبه ۱۱ دادگاه خانواده سنندج با اشاره به اينكه يكي ديگر از مسائلي كه تاثير بسزايي در اختلاف و جدايي ميان زوجين دارد، عدم شناخت و عدم گزينش و ديدارهاي خياباني است، گفت: والدين وظيفه دارند كه تجربيات خود را براي تصميمات درست به فرزندان انتقال دهند و خود را مؤظف به تحقيقات درست در مورد طرف مقابل كنند.
وي خاطرنشان كرد: متاسفانه امروزه والدين در اين امر مهم بسيار كمرنگ عمل كرده‌اند و شناخت جوانان امروز از يكديگر بدون پايه و اساس صورت مي‌گيرد.
احمدي يكي ديگر از مسائل موثر در طلاق را عدم شغل مناسب، انجام ندادن خدمت سربازي و مهريه‌هاي بالا با تفكر غلط و اشتباه اينكه مهريه را چه كسي داده و چه كسي گرفته عنوان كرد و اظهار داشت: از آنجايي كه آموزش مهارت‌هاي لازم قبل از ازدواج در استان كردستان مطلوب نيست و با توجه به اينكه جوانان دخالت‌ها دلسوزاه والدين را يك نوع سرزنش به حساب مي‌آورند، سن ازدواج سير صعودي دارد.
احمدي ميانگين ورودي پرونده‌هاي درخواست طلاق به سه شعبه دادگاه‌هاي خانواده سنندج را بالغ بر ۵۰۰ فقره عنوان كرد و افزود: برخي از بانوان حاضرند بدون اينكه حق و حقوق خود را دريافت كنند فقط براي رهايي از دست همسران معتاد خود جدا شوند.
وي اذعان داشت: انجام كار فرهنگي در راستاي نهادينه كردن امر ازدواج آسان و به موقع در كردستان كمرنگ است و بايد رسانه‌ها در راستاي فرهنگ‌سازي به شعار و حرف خاتمه دهند و عملاً وارد انجام كارهاي فرهنگي شوند.
قاضي شعبه ۱۱ دادگاه خانواده سنندج افزود: دانشگاه‌ها و دستگاه‌هاي مرتبط فرهنگي، روحانيون و امامان جمعه و جماعت، رسانه‌‌هاي مكتوب و تصويري نقش مثبتي در فرهنگ سازي براي ازدواج آسان و به موقع و همچنين آموزش‌هاي زندگي دارند كه بايد در اين راستا تلاش فراواني انجام دهند.
مديركل امور اجتماعي استانداري كردستان نيز تقويت اعتقادات ديني در ميان جوانان را اساسي‌ترين اقدام دستگاه‌هاي فرهنگي براي مقابله با ناهنجاري‌هاي اجتماعي به ويژه بحث طلاق دانست و گفت: اعتقادات ديني و معنوي در جوانان تنها عامل دور نگهداشتن جوانان از معضلات رفتاري و رواني است.
عطا رحماني‌آبيدر افزود: پيشرفت تكنولوژي و امكانات امروزي نبايد اعتقادات و معنويات اخلاقي را در نظام مقدس جمهوري اسلامي كم رنگ كند.
وي مسئوليت دستگاه‌هاي فرهنگي را مقابله با ترويج بي‌بند و باري و ناهنجاري بنيادي خواند و گفت: اين دستگاه‌ها با توان و امكانات خود بايد در راستاي اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي عموم جامعه براي مقابله با بزه‌كاري و ناهنجاري‌هاي سطح جامعه تلاش بيشتري كنند.
رحماني‌آبيدر عدم توجه به نيازهاي عاطفي جوانان و يا توجه بيش از حد متعارف و در اختيار بودن امكانات زياد بدون رعايت شرايط سني هر دو از عوامل زمينه‌ساز ناهنجاري‌ها و معضلات اجتماعي خواند.
وي با اشاره به سياست‌هاي آموزشي موجود در نظام اسلامي خاطرنشان كرد: دستگاه‌هاي آموزشي و فرهنگي بايد در راستاي دروني كردن اعتقادات ديني بين جوانان تلاش بيشتري داشته باشند.
مدير‌كل امور اجتماعي استانداري كردستان برگزاري كلاس‌هاي آموزشي در زمينه بررسي معضلات اجتماعي به ويژه بحث طلاق، احياي امر به معروف و نهي از منكر در سطح جامعه و آگاه‌سازي مردم به ويژه جوانان و نوجوانان در پيشگيري از اين معضل اجتماعي با ازدواج‌هاي به موقع، آسان و از روي شناخت را تأثير‌گذار خواند.
مسئول مركز مشاوره دادگستري نيز با اشاره به اينكه با يك اختلاف جزيي در ميان زن و شوهر نخستين اقدام آنها شكايت به دادگستري است، گفت: اين خانواده‌ها مي‌توانند به جاي دادگستري به مراكز مشاوره و يا افراد با تجربه مراجعه كنند و با كمترين دردسر مشكل خود را حل كنند.
فاطمه محمدي مشكلات گذشته خانواده را بر سر اختلافات مالي و عدم تأمين مايحتاج خانوده‌ها خواند و افزود: اما امروز بيشترين مشكل بين زن و شوهر در استان كردستان اعتياد با بالاترين آمار دخالت اطرافيان و رابطه‌هاي تعريف نشده زن و شوهر با جنس مخالف است.
وي اظهار داشت: اعتياد سبب بيكاري، بي‌تفاوتي‌هاي عاطفي نسبت به خانواده، اختلالات رواني و بازشدن پاي برخي از افراد نابكار به داخل خانوده و در نتيجه مشكلات در خانواده و مراجعه به دادگستري و در نهايت به طلاق مي‌شود.
محمدي گفت: جوانان بدون عدم آگاهي و فقط از روي چشم و هم‌چشمي مهريه‌هاي سنگيني را حين ازدواج تعيين كرده و برخي از بانوان از آن به عنوان ابزاري براي تهديد آقايان و غلبه بر آنان استفاده مي‌كنند كه اين عمل سبب سلب اعتماد شوهر شده و يك سري مسائل و مشكلات را به بار مي‌آورد.
وي با اشاره به اينكه برخي از زوجين از نظر سواد و آگاهي در يك سطح قرار دارند اما چون مهارت‌هاي لازم زندگي را ندارند با هم به تفاهم نمي‌رسند خاطر نشان كرد: همسراني نيز با مدارك علمي بالا در اين استان وجود دارند اما به اندازه يك فرد كم سواد نيز نمي‌توانند با همسر خود ارتباط برقرار كنند.
مسئول مركز مشاوره مستقر در دادگستري كردستان افزود: امروز برخي از ازدواج‌ها بدون شناخت قبلي و تنها با يك آشنايي خياباني و احساس ظاهري صورت مي‌گيرد كه همين عدم شناخت از يكديگر سبب مشكل در خانوده و منجر به جدايي مي‌شود.
محمدي گفت: امروزه ايجاد سرگرمي‌هاي كاذب و تغيير فرهنگ‌ها، ارتباط والدين با فرزندان را كمرنگ كرده است.
وي تصريح كرد: اگر والدين با فرزندان خود ارتباطي دوستانه داشته باشند و فرزندان بتوانند به راحتي احساسات خود را با آنان در ميان بگذارند به يقين چنين مسائل و مشكلاتي رخ نداده و آمار طلاق پايين مي‌آيد.
وي استفاده از كارشناسان مجرب در ايجاد مكان‌هاي آموزش ازدواج و آموزش مهارت‌هاي زندگي براي دانش‌آموزان دبيرستاني را از راهكارهاي مؤثر در كاهش طلاق و ازدواج به موقع عنوان كرد.
وكيل مشاور خانواده نيز گفت: برخي از زوجين دليل اصلي جدايي را بيكاري و يا عدم تأمين مايحتاج زندگي مي‌دانند كه اين بهانه‌اي واهي بوده و افزايش سطح توقعات سبب اين علت شده است.

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۰۹ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج