گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 130 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان
این فایل در ۳۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

-پيامبر فرمودند در روز قيامت عرش خدا به انواع زينتها آراسته مي شود،امام حسين(ع) بر يك منبر وامام حسين (ع)بر منبر ديگر قرار مي گيرد و خداوند عرش را با آنهامي آرايد همانند دو گو شواره براي زن. 
۲-پيامبر به امام عاي(ع) فرمودند: سلام بر تو اي پدر دو گل خشبو،توصيه اين دو گل خشبو را به تو مي كنم.
۳-پيامبر در براي امام حسين(ع) هنگام تولد گو سفندي عقيقه كرد ومرتباً اين جمله را دربارة امام حسين(ع) بيان مي فرمودند كه : حسين“ وانا“ من حسين(ع).
۲۹-اخبار پيامبر اعظم از صلح امام حسن(ع)را بيان نما ييد؟
ابن عباس از پيامبر نقل فرمودند همانا اين پسرم آقاست، گويي خداوند بوسيلة او صلح را بين دوگروه از مسلمانان بر قرار مي كند.
امام حسن(ع)و حسين(ع) امامند چه قيام كنند و چه قعود كنند.
– يك نمونه از شجاعت امام حسن(ع) را در جنگهاي دورة امام علي(ع) بيان نماييد؟
در جنگ صفّين آنقدر شجاعت نشان داده بود كه امام علي(ع) مي فرمودند جلوي اين جوان را بگيريد كه مي ترسم مرگ او مرا نابودكند.
چهار ويژگي مهم قيام عاشورا را بيان كنيد؟
۱- براي دفاع از حريم حق هايت استقامت و پايداري را داشتند.
۲- وابسته دل بسته به دنيا نبودند.
۳- توجه به اصل الاهم فالاهم   يعني كه موضوع مهمتر را فداي مهم نمي‌كرد.
۴- در حادثه عاشورا همه فضائل اخلاقي و ارزشها ظهور كرد.
۵- بندگي خدا را كردن در هر حال چون او را شايسته پرستش مي‌دانستند.
۶- استقرار حفظ حفظ ارتباط معنوي با خدا در همه حال به ويژه شب آخر كه امام (ع) با ديگر فرصت براي عبادت خواستند و فرمودند: اني احب الصلوه‎.
۳- چرا براي بزرگداشت تنهابه گفتگو ومباحث علمي اكتفا نمي شود؟
چه ضرورتي بر تعطيل شدن شهرها وراه اندازي دستجات عزاداري وجوددارد؟
راو نشناسان معتقد هستند آنچه بر رفتارآگاهانة انسان مؤثر است.
۲عامل مي باشد   الف: معرفتي وشناختي: يعني براي انجام يك كار آگاهانه بايد معرفت و شناخت نسبت به آن امر را افزايش داد.
ب:عاطفي واحساسي:مي توانند براي انجام كار مؤثر باشند. 
در قيام امام حسين(ع) عقيده بر اين است كه هرچه معرفت وشناخت نسبت به آن بالاتر باشد اما نمي‌تواند حركت آفرين باشد و آنچه حركت آفرين است عوامل و ارتباط عاطفي و احساسي است.
۱- شبهه ايمان كودكانه امام علي (ع) را تبيين و پاسخ دهيد؟ هم شبهه را بگوييد و هم جواب آن را؟
شبهه: عده‌اي بر اين اعتقادند كه چون امام علي (ع) قبل از سن بلوغ به اسلام ايمان آورده، ايمان او تقليدي و كودكانه بوده است و قابل مقايسه با ايمان ديگر صبحابه پيامبر نيست و ارزشي محسوب نمي‌شود.
جواب: الف: ايمان امام علي (ع) قبل از بعثت: واضح و مبرهن است كه امام (ع) قبل از بعثت پيامبر تحت تعليمات ايشان و پدر و مادرش كه از نسل ابراهيم (ع) بوده‌اند به وحدانيت خداوند ايمان داشته‌اند و آني و لحظه‌اي نسبت به خدا مشرك و بت‌پرست نشده‌اند كه اين در احاديث اهل تسنن نيز تأييد شده است.
ب: ايمان علي (ع) بعد از بعثت: پيامبر طبق آيه‌اي از قرآن كه مي‌فرمايد: «پيامبر هيچگاه عبث و بيهوده سخن نمي‌گويد و هر چه مي‌گويد و هر چه مي‌گويد وحي خداوند است. از طرف خداوند علي (ع) را به اسلام دعوت كرده، پس امام (ع) از نظر شعور و درك به حدي رسيده بودند كه ايمانشان با ايمان بزرگسالان برابري مي‌كرد و از طرفي سن بلوغ در احكام شرعي مراعات مي‌شود نه در امور عقلي و اعطايي مقام نبوت و حكمت در زمان كودكي در پيامبران الهي همچون عيسي (ع) و يحيي (ع) هم ناظر بر اين مدعا مي‌باشد.
۳۰- علل و عوامل صلح امام حسن (ع) را بيان نموده و اين حادثه مهم تاريخي را توضيح دهيد. 
۱- اگر امام حسن (ع) مقاوت مي‌كرد نتيجه نهاييش آنطور كه ظواهر تاريخ نشان مي‌دهد كشته شدن امام و خليفه در مسند خلافت بود ولي كشته شدن امام حسين، كشته شدن يك نفر معترض بود.
۲-اگر امام حسن (ع) مي‌جنگيد، يك جنگ چند ساله‌اي ميان دو گروه عظيم مسلمين شام و عراق رخ مي‌داد و چندين ده هزار نفر مردم از دو طرف تلف مي‌شدند و احتمال اينكه بر معاويه پيروز شوند وجود نداشت و امام حسن (ع) نهايتاً مغلوب مي‌شد و نتيجه‌اي در بر نبود و ياران امام حسن (ع) ايمان قوي نداشتند و با پول به پايگاه معاويه ملحق مي‌شدند اما امام حسين (ع) جمعيت ۷۲ نفري داشت كه همگي شهيد شدند. بنابراين با توجه به متفاوت بودن شرايط امام حسن (ع) با شرايط امام حسين (ع)، امام حسن (ع) صلح كردند تا زمينه براي قيام امام حسين (ع) فراهم شود در حالي كه ياران امام حسن (ع) به ايشان اعتراض مي‌كردند كه صلح با معاويه را نقض كنند امام مي‌فرمودند قيام براي بعد از معاويه يعني كمي بيش از اين بايد مهلت داد تا وضع او روشن شود و چهره واقعي او به مردم ثابت شود. معاويه كاغذ سفيد امضايي براي امام فرستاد و گفت من همه شرايط را مي‌پذيريم فقط حكومت را به من بسپار. امام هم شرط گذاشتند كه او به مقررات اسلامي عمل كند. جنگ خونين به پا ندارد. بعد از معاويه حكومت به امام حسن (ع) يا امام حسين (ع) واگذار شود و … بنابراين امام با معاويه صلح كردند تا هم چهره او نمايان شود و هم زمينه براي قيام با او توسط ياراني با وفا و با ايمان فراهم شود.
۲- سيره امام حسن (ع) در عبادت و فهم درست از معارف ديني را بيان كنيد. از خصوصيات مهم ايشان احساس حضور در عبادت بود نماز انسان را از بدي‌ها دور مي‌كند خداوند در قرآن و قرآن براي رسيدن به احساس حضور در نماز فرموده‌اند: در نماز انسان خدا را خطاب قرار مي‌دهد و براي انسان كم اتفاق مي‌افتد اين چنين حالتي. امام حسن وقتي به آيه يا ايهاالذين آمنوا مي‌رسيد مي‌گفتند در هنگام نماز زيباترين لباسها را مي‌پوشيدند و مي‌فرمودند خدا زيباست و زيبايي را دوست دارد. امام حسن (ع): چيزي كه هيچ‎گونه شري ندارد ۲ خصوصيت دارد: انسان در مقابل نعمت داده شده شكر كند و اگر در معرض حوادث باشد صبر و پايداري داشته باشد. امام حسن چهره زيبايي داشتند و در محافل عمومي باعث جذب ديگران مي‎شدند. امام حسن از متون ديني فهم درستي داشتند. روزي مردي يهودي به امام حسن گفت ما از جد شما شنيديم دنيا زندان مؤمن و بهشت كافر است. در حالي كه شما در آسايش هستيد و من در سخيت هستم. يعني من مؤمن و شما كافريد. امام گفتند: هرگاه ارجمند مؤمن را در بهشت با موقعيت او در دنيا مقايسه كني و همچنين مقام كافر را در دوزخ با وضع او در دنيا مقايسه كني مي‎‎فهمي كه دنيا مؤمن نسبت به آخرتش زندان و در مورد كافر بهشت است. امام حسن(ع): بهترين بهترين‎ها اخلاق خوب است. 
۳۲- با توجه به آيه سوره نمونه‎اي از سيره امام حسن را بيان كنيد. 
بدي‎ها را با خوبي‎ها پاسخ دهيد و دفع كنيد. اگر اين كار را كنيد خواهيد ديد بين تو و آن فرد كه دشمني بينتان بوده ارتباط دوستي و صميمي برقرار مي‎شود. پيامبر با اعراب جاهل با نرمي رفتار مي‎كردند و تنشي ايجاد نمي‎كردند. مردي شامي كه تحت تأثير تبليغات معاويه قرار گرفته بود. از امام علي بد مي‎گفت و چهره ايشان را خراب مي‎كرد. وقتي وارد مدينه شد به امام حسن ناسزا گفت امام حسن بدون توجه به طرفدارانش كه در اطرافش بودند فكر كرد چگونه مي‎تواند او را هدايت كند و به او گفت اگر غريبي و از تو پذيرايي مي‎كنيم و ‎‏… فرد شرمنده شد و گفت حالا تو و پدرت از محبوبترين مردان نزد من هستيد. 
۳۴- عوامل مهم در قيام امام حسين(ع) را نام بوده و با ذكر دليل مهمترين علت را توضيح دهيد:
۱- بيعت خواستن حكومت ستمكار وقت از امام حسين(ع)
۲- دعوت مردم كوفه ۱۲ هزار نامه به امام(ع)
۳- امر به معروف و نهي از منكر (مهمترين عامل) چون اگر مسأله بيعت بود امام به جاي ديگري مي‎رفت و اگر مسأله دعوت مردم كوفه بود امام بين راه متوجه شده بودند كه مردم كوفه وفادار نيستند امام به برادرشان محمدبن خليفه نامه نوشتند: من حركتي را شروع كردم كه بتوانم ارزشها را در جامعه احيا كنم، امر به معروف و نهي از منكر كنم و به سيره پدر و جدم عمل نمايم و همچنين فرمودند نمي‎بينيد كه به باطل عمل مي‎شود و از آن نهي نمي‎شود. 

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۱۶ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج