گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 127 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
این فایل در ۱۲صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

II. توصیف عملكرد مدار رگولاتور
بررسي و مقايسه يك مدار رگولاتور با توان تلفا تي با يك رگولاتور خطي :
رگولاتور خطي :
          رگولاتوري با ۳ خروجي نظير LM317 در اصطلاح رگولاتور خطي يا رگولاتور سري ناميده ميشود .
 براي چنين رگولاتوري , جريان الكتريكي ورودي با جريان خروجي تقريبا برابرند. با توجه به اين موضوع تفاوت ما بين توان ورودي كه حاصلضرب ولتاژ ورودي در جريان ورودي است و توان خروجي كه حاصلضرب ولتاژ خروجي در جريان خروجي است , در رگولاتور به عنوان حرارت مصرف مي گردد .
نموداري كه در زير مشاهده ميكنيد  نرخ خروجي و تلفات آن را در وضعيتي كه ولتاژ ورودي ۱۲ ولت ميباشد نمايش ميدهد . در اين حالت ولتاژ خروجي ۵ ولت , جريان خروجي ۰٫۲۵ آمپر ,۰٫۵ آمپر و ۱ آمپر ميباشد تقربا ۵۸ درصد توان ورودي بصورت حرارت در سيستم مصرف ميگردد كه ما را ملزم به بستنheatsink  بزرگي روي رگولاتور ميكند
رگولاتور سوئيچينگ :
             يك رگولاتور سوئيچينگ توان ورودي را به صورت پالس هايي در خروجي توليد ميكند كه به اين  عمل ,  عمليات                          سويتچينگ ميگويند.عرض اين پالس ها با تواني كه در خروجي نياز داريم تغيير ميكند .زمانيكه در خروجي توان كمي نياز است عرض پالس ها باريك هستند و زمانيكه در خروجي به توان بالايي نياز داريم پالس ها عريضتر ميشوند .در حقيقت مدار در حال تشخيص توان خروجي نيست .بلكه زمان  پالس ها را براي ثابت نگه داشتن ولتاژ خروجي كنترل ميكند.
 رگولاتور سوئيچينگ تواني را كه نميتواند در خروجي ظاهر كند را به صورت گرما  مصرف نميكند برخلاف يك رگولاتور خطي كه مشاهده كرديم .    بنابراين ديگر نيازي به يك heatsink بزرگ وجود ندارد .
اگر بخواهيم يك مثال خاص بزنيم , با عبور جريان ۱ آمپري در ولتاژ ۱۲ ولت راندمان ما ۷۷ درصد خواهد شد كه تنها ۵/۱
وات توسط رگولاتور مصرف ميگردد.
از آنجا كه توان ورودي وقتي كه ما محاسبه نموديم۶ وات است تنها ۱ وات در رگولاتور تلف ميگردد.در اين صورت راندمان ما ۸۳ درصد ميشود.در حالي كه رگولاتور خطي در همين شرايط ۷ وات را مصرف ميكند 
نمودار بالا ترکیب ساختمان داخلی LM2575-5.0.  را نمایش میدهد .این ترکیب دارای یک مدار نوسان ساز برای سوئیچینگ ۵۲ کیلو هرتز میباشد. برای ایجاد یک ولتاژ مرجع برای ثابت نگه داشتن ولتاژ , از ولتاژ ۲۳/۱ ولت استفاده کرده ایم.این ولتاژ 
عرض پالس ها را با توجه به ولتاژ مرجع و ولتاژ خروجی  کنترل می کند. و در کنار همه اینها مدار تشخیص حرارت و محدود کننده جریان خروجی و غیره در آن وجود دارند. در صورتی که به پنجمین پین آن ولتاژ ۵+ بدهیم خروجی ما به حالت standby (حالتی که خروجی متوقف میشود) میرود. در این صورت جریان ورودی ما به ۵۰ میکرو آمپر و ما کمترین توان مصرفی را خواهیم داشت.
مدار فیلتر کننده ریپل :
 برای یک رگولاتور سوئیچینگ وجود یک فیلتر کننده ریپل در سمت خروجی واجب می باشد.از آنجا که مدار در فرکانس بالا سوئیچ می کند, ما باید مشخصات سلف و دیود و خازن را در نظر بگیریم.ما در شکل های زیر نحوه کار فیلتر را بازگو کرده ایم :
۱٫ وقتی که ترانزیستور رگولاتور روشن می شود , جریان در سلف و خازن و بار خروجی جاری میگردد. انرژی 
الکتریکی در سلف و خازن ذخیره میگرد
وقتی که ترانزیستور رگولاتور خاموش می شود , جریان همچنان تمایل دارد در بار خروجی جریان داشته باشد بنابراین از طریق انرژی ای که در سلف و خازن ذخیره شده است در بار جریان می یابد. این جریان که ناشی از انرژی ذخیره شده در این دو است از طریق دیود مدار جریان مییابد. توجه کنید که LM2575 دارای فرکانس ۵۲ کیلو هرتزی می باشد. به همین خاطر ما از یک دیود شاتکی و یا دیودی با زمان بازیافت کم در مدارمان استفاده کردیم.چنین دیودی که در مدارات سوئیچینگ استفاده می شود به دیود  آزاد رو معروف است.
.  در صورتی که یک ولتاژ معکوس در وضعیتی به مدار وارد شود,که جریانی در جهت مستقیم از میان                                                                                                                                                                                                                                                                                                      دیود میگذرد , در یک آن جریان عبور می کند. در این لحظه, عملیات یکسو سازی انجام نمی شود و
این شبیه سیم مسی است.زمانیکه آن بصورت یک دیود عمل می کند, (یعنی اجازه عبور جریان درجهت معکوس را نمیدهد),از این لحظه زمان بازیافت معکوس شروع می شود.وقتی که عملیات با فرکانس بالا انجام می شود این مشخصات اهمیت ویژه ای دارد.وقتی که دیود در وضعیت روشن است,(یعنی وضعیتی که جریان سلف بصورت مستقیم در دیود جاری است) و زمانیکه ترانزیستور از وضعیت خاموش به روشن بودن تغییر وضعیت میدهد , انرژی از ترانزیستور به زمین منتقل میگردد .نه اینکه از مدارخروجی عبورکند.
ولتاژی که در بار خروجی ایجاد میگردد در نمودار 
روبرو نمایش داده شده است.در این نمودار ما ریپل
 را از اندازه واقعی بیشتر نمایش داده ایم.وقتی که 
ما آن را اندازه گیری میکردیم, تقریبا ۷۰ میلی ولت 
بود (یعنی تقریبا ۴/۱ درصد ).

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج