گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 127 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
این فایل در ۲۶صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

این فرستنده از ۳ طبقه نوسان ساز و فولاتور و تقویت کننده توان درست شده است و طرز کار آن بدین صورت است که نوسان ساز سیگنال حامل یا کریر را ایجاد می‌کند و منبع موزیکال ما هم سیگنال پیام را تولید می‌کند. سگینال پیام ما در ابتدا دارای فرکانس بسیار کمی است برای همین در طبقه دوم موولاتور وظیفه سوار کردن سیگنال پیام بر روی سیگنال حامل تولیدی از طبقه اول و افزایش فرکانس آن را برعهده دارد که همان مدولاسیون است و سیگنال خروجی ما از طبقه دوم وارد طبقه سوم یا تقویت کننده توان ما می‌شود و در این مرحله سطح سیگنال افزایش یافته و توان آن زیاد می‌شود در این مرحله ما با استفاده از ۲ خازن تریمر و تنظیم آنها یعنی چرخاندن پیچ تنظیم آنها می‌توانیم ماکزیمم توان را به خروجی بدهیم 
در انتها ما در خروجی طبقه سوم یک آنتن دایپل با مقاومت   (اهم) استفاده کرده‌ایم و به دلیل اینکه خروجی طبقه سوم ما R0 نیز ۷۵ اهم است از شبکه منطبق استفاده نکردیم آنتن دایپل به صورت کروی و در همه جهات امواج و سیگنال ما را پخش می‌کند یعنی می‌فرستد و ما یا تنظیم گیرنده که در اینجا رادیو است بر روی فرکانس کاری یعنی ۵/۱۰۸-۸۸ مگاهرتز می‌توانیم سیگنال فرستاده شده را به خوبی و وضوح تا فاصله ۴km دریافت کنیم این سیگنال همان سیگنال پیام است که منبع موزیکال آن را تولید کرده بوده در واقع این فرستنده حکم یک رادیو محلی را دارد که ساکنان آن محل با تنظیم فرکانس رادیو خود می‌توانند امواج ما را دریافت کنند این امواج می‌تواند هر سیگنالی باشد در اینجا موسیقی حاصل از منبع موزیکال است و اگر از میکروفن خازنی به جای منبع موزیکال استفاده می‌کردیم ساکنان می‌توانند امواج سیگنال حاصل از صحبت کردن ما در میکروفون خازنی را دریافت کنند. 
در اینجا ما یک فرستنده fm با توان ۴۰۰ میلی وات داریم و نوع مدولاسیون آن WIOEBANDFM بوده و دارای فرکانس کاری ۵/۱۰۸-۸۸ مگا هرتز می باشد این فرستنده تا محدوده ۴km را پوشش می‌دهد. 
نکته: 
۱٫ در این فرستنده مقاومت خروجی‌ها R0   بوده و آنتن ما هم ۷۵ اهم است در نتیجه از شبکه تطبیق استفاده نکردیم. 
۲٫ ما از نسب سطحی استفاده کرده‌ایم تا نویز را به حداقل مقدار خود برسانیم و به دلیل حساسیت فوق العاده، این فرستنده روی برد بورد تا برد ۴۰۰۰ سوراخه اصلا جواب نمی‌دهد و حتما باید نسب سطحی انجام دهیم (مدل جزیره‌ای) 
۳٫ ما می‌توانستیم به جای مواد موزیکال از میکروفن خازنی استفاده کنیم تا به جای موزیک صدای انسان پخش شود ولی به دلیل راحتی کار برای تنظیم و پخش مواوم صدا از مدار موزیکال استفاده کرده‌ایم. 
۴٫ این فرستنده دارای منبع تغذیه یا ولتاژ ۹ تا ۱۴ ولت می‌باشد ولی به دلیل قدرت فوق العاده در ۹ ولت هم به خوبی جذب می‌گیریم. 
 
مشخصات فنی: 
منبع تغذیه: ۱۲ تا ۱۴ ولت DC رگوله شده (۱۰۰ ملیی متر) 
قدرت خروجی: ۴۰۰ میلی وات 
امپدانس خروجی: ۵۰ تا ۷۵ اهم
نوع مدولاسیون: WIDE BAND FM 
محدوده فرکانسی: ۵/۸۷ تا ۱۰۸ هرتز
نقشه شماتیک: 
نقشه شماتیک مدار در شکل زیر ضمیمه شده است. در متن اصلی این پایان نامه طرز کار مدار توضیح داده شده است. این نقشه را در spicc طراحی کرده‌ام که به همراه طراحی تفکیک شده طبقات اول و دوم در ادامه آورده‌ام. 
ساخت مدار: 
در مورد فیبر مدار فرستنده ساخته شده یک نکته بسیار مهم وجود دارد: 
همگی قطعات مدار از سمت مسی مدار چاپی روی آن نصب می‌شوند و هیچگونه سوراخکاری در فیبر مدار چاپی انجام نمی‌شود. 
به دلیل حساسیت مونتاژ، نصب قطعات بایستی دقیقا مانند نقشه جزیره‌های (Island) چاپ شده توسط نرم افزار انجام شود. در جدول چاپ شده فهرست قطعات مدار مشاهده می‌شود. 
برای ساخت و مونتاژ مدار بایستی به نکات زیر توجه کرد: 
– خازن‌ها غیر الکترولیک و‌از نوع‌(عدسی) سرامیک هستند و‌از به کار بردن خازن‌های پلی استر (که در فرکانس بالا خوب عمل نمی‌کند) خودداری کرده‌ایم. 
– همگی سیم پیچ‌ها از سیم مسی ۷/۰ میلی متر روی استوانه بقطر داخلی ۶ میلی متر و به تعداد دور مشخص شده در جدول پیچیده می‌شوند. پس از پیچیدن هر سیم پیچ می‌توان استوانه (Former) را از آن خارج نمود. 
– ورودی مدار (اتصال به منبع صوتی) در محل Audio Source می‌باشد و مقاومت متغیر (پتانسیومتر ولوم دار) R2 حجم صدای ورودی را کنترل می‌کند. 
– مقاومت متغیر R1 با تغییر دادن ولتاژ دیود واریکاپ D1 فرکانس نوسان مدار را تغییر می‌دهد. (در طبقه اول) 
– خروجی مدار محل Vout در شماتیک Pspice می‌باشد که بوسیله یک کابل ۷۵ اهمی (Coaxial) به آنتن دایپل متصل می‌شود. تنظیم مدار: 
یک عدد لامپ ۶ ولت (۱۰۰ میلی آمپر) را به خروجی اتصال داده و با تغییر دادن R1 دستگاه را روی فرکانس مورد نظر تنظیم می‌کنیم. ممکن است نیاز باشد حلقه‌های سلف با هسته هوایی L1 را کمی باز و بسته کنیم تا فرکانس مورد نظر بدست آید. سپس‌بوسیله تغییر‌و تنظیم‌خازنهای تریمر C14 و‌(Trimmer) C15 می‌توان به بیشترین شدت روشنایی لامپ) دست پیدا کرد. 
سپس آنتن و ورودی صوتی را به مدار اتصال می‌دهیم. مقاومت متغیر R2 را برای دریافت قویترین صدا تنظیم می‌کنیم. 
با آنتن مناسب (آنتن دایپل با طول زیاد و در فضای خارج) فرستنده پوشش بسیار خوبی در فاصله ۵۰۰ متری می‌دهد و حداکثر فضای پوشش فرستنده بیش از ۴ کیلومتر است. 
این فرستنده از ۳ طبقه تشکیل شده است. 
– طبقه اول: 
تحلیل و طراحی نوسانساز کولپیتس فرستنده: 
نوسانساز کولپیتس بیس مشترک را به این خاطر برگزیده‌ام که غالبا به عنوان نوسانساز RF به کار می‌رود. این نوسانساز دارای این مزایاست که می‌توان آن را تا حوالی فرکانس fa ترانزیستور به کار برد (به خاطر آرایش بیس مشترکی که دارد) و در آن نیازی به القاگر با سر وسط (به صورت به کار رفته در نوسانساز هارتلی) نیست. 
در تحلیل سیگنال کوچک ترانزیستور را به صورت شکل ۱ مدل می‌کنیم. این مدار از مدل هیبرید پای گرفته شده است. البته اعتبار آن زیر سوال است ولی نتایج حاصل از آن با نتایج به دست آمده از آزمایش اکثر نوسانسازها مطابقت خوبی دارد. 
مدار کامل نوسانساز در شکل ۲ به چشم می‌خورد. در این شکل RL مقاومت بار و Cf خازن تنظیم فرکانس است. 

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج