گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 154 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
این فایل در ۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

ساعت يكي از آشناترين وسيله‌هاست. در ساعتهاي نوع چرخ‌ دنگي (در مقايسه با نوع الكتريكي آن) انرژي مورد نياز مكانيسم ساعت، از طريق كوك كردن تأمين مي‌شود. 
چرخ طيار، مثل يك چرخ ضامن‌دار، چرخشي با صداي تيك‌تيك آرامي، انرژي ذخيره شده را به طور آهسته و هر بار ميزان معيني از فنر اصلي آزاد مي‌كند.
مكانيسمي كه حركتهاي كوتاه چرخشي را تنظيم مي‌كند به عنوان مكانيسم چرخ‌دنگي شناخته شده است. انرژي موجود در فنر اصلي موجب مي‌شود تا رقاصك ساعت به جلو و عقب رفته و شيطانكها يك در ميان چرخ طيار را گرفته و رها كنند. 
اين عمل سبب مي‌شود تا از باز شدن نامنظم كوك فنر اصلي جلوگيري شده و حركتهاي چرخشي كوتاه و تنظيم شدة زماني از طريق رشته‌اي از چرخ دنده‌ها به عقربه‌هاي ساعت‌شمار و دقيقه شمار منتقل شوند.

آب و گرما
لوله‌هاي پرپيچ و خم آب در ميان ديوارها و سقفهاي بيشتر خانه‌هاي نوساز تعبيه شده‌اند. لوله‌كشي منازل از دو سيستم اصلي تشكيل يافته كه يكي از آنها مربوط به شاه‌لوله و ديگري شبكه جداگانه‌اي براي سيستم حرارت مركزي است.
آب موجود در شاه‌ لوله با فشار زيادي به طرف شيرواني جريان يافته و در آنجا مخزن آب سرد را پر مي‌كند. معمولاً يك لوله از اين شاه لوله ورودي به طرف شير آب سرد آشپزخانه مي‌رود و به اين خاطر هرگاه شير آب سرد آشپزخانه را كاملا باز كنيد، مي‌بينيد كه داراي فشار آب زيادي است. آب موجود در مخزن آب سرد بدرون شيرهاي آب سرد حمام، دوش، دستشويي و توالت جريان مي‌يابد.
شيرهاي آب گرم از طريق مخزن آب گرم كه از نظر شكل ظاهري متفاوت از مخزن آب سرد مي‌باشد، تغذيه مي‌شوند. مخزن آب گرم به وسيله يك سيستم آب گرم كه جداي از ديگ بخار حرارت مركزي است گرم مي‌شود و شبكه آب گرم بدرون رادياتورها جريان يافته و آنها را گرم مي‌كند. 
از آنجا كه آب موجود در شبكه حرارت مركزي به هنگام گرم شدن تبخير شده يا نشت مي‌كند، مخزن آب گرم در مقايسه با مخزن آب سرد داراي ساختار متفاوتي است. وقتي سيستم حرارت مركزي به كار مي‌افتد، آب موجود در آن به هنگام گرم شدن منبسط مي‌شود. مخزن آب شوفاژ كه در بالاي شيرواني قرار دارد، امكان افزايش حجم آب را در لوله‌ها فراهم مي‌آورد، بدون آنكه باعث تركيدگي لوله‌ها شود.

سشوار
دستگاه سشوار يا مو خشك‌كن داراي يك هيتر (گرم‌كن) برقي است كه باد گرم توليد مي‌كند. المنت گرم كننده از سيم مقاوم مخصوصي ساخته شده و تا حدود در مقابل جريان الكتريسيته‌اي كه از ميان آن عبور مي‌كند مقاومت نموده و زمانيكه جريان الكتريسيته بسختي از وسط آن عبور مي‌كند باعث توليد گرما مي‌شود. بادبزن هواي نمدار را از موها بيرون داده و پيوسته هواي خشك تازه را جايگزين آن مي‌كند.
شير آب
وقتي شير آب را باز مي‌كنيم و آب از ميان آن جريان مي‌يابد، چه اتفاقاتي قبل از جاري شدن آب واقع شده است. اين نكته‌ايست كه به ندرت راجع به آن فكر كرده‌ايم. هنگاميكه گردونه شير را مي‌چرخانيد، مكانيسم پيچ داخلي كه واشر لاستيكي را در درون لوله آب تحت فشار قرار داده بالا مي‌آيد. فشار آب موجود در لوله، واشر را به سمت بالا برده و آب جاري مي‌شود. از آنجا كه ميله در درون مهرة آب‌بندي شده قرار گرفته است، آب موجود در اطراف ميله نشت نمي‌كند.

توالت فرنگي
بعضي از خانه‌ها داراي چند توپي سيفون هستند كه در هر يك از توالتها يكي از اين توپي‌ها تعبيه شده‌اند. وقتي مخزن از آب پر مي‌شود، توپي شناور به سمت بالا مي‌رود. بازوي اهرم متصل به توپي تدريجاً دريچه را بسته و از ورود آب جلوگيري مي‌كند. هنگاميكه دستگيره را به سمت پائين مي‌كشيد، صفحه بزرگي كه در درون قسمت ناقوسي شكل قرار دارد مقداري از آب را بالا برده و بدرون لوله سيفون مي‌ريزد. 
اين مقدار آب بعداً بداخل وان توالت فرنگي ريخته شده و همراه با آن بقيه آبي كه در سيفون است با يك عمل سيفوني بيرون كشيده مي‌شود. هرگاه لبه صفحه دچار سائيدگي شود و دستگيرة سيفون را بكشيد، آب از اطراف آن نشت مي‌كند و بتدريج ريزش آب سيفون توالت فرنگي افزايش مي‌يابد.

لامپ مهتابي
لامپ فلورسنت «لوله بلند» با داشتن هر ميزان ولتاژ برق در مقايسه با لامپ معمولي نور بيشتري توليد مي‌كند. اين لوله با بخار نقره‌اي جيوه پر شده است. الكترود فلزي انتهاي لوله اشعه‌هاي نامرئي را كه به صورت ذرات الكتريكي باردار شده‌اند و الكترون خوانده مي‌شوند از خود ساطع مي‌كند. وقتي الكترون با اتم جيوه برخورد مي‌كند، يكي از الكترونهاي آن فوراً از محل خود خارج مي‌شود. اين عمل سبب ايجاد انفجار نور ماوراء بنفش شده و در نتيجه پوشش داخلي لوله موجب مي‌شود تا اين نور بصورت نور قابل مشاهده‌اي ظاهر شود.

اسپري مو
محتويات يك اسپري حاوي مايع و نيروي محركه‌ايست كه مايع را به بيرون منتقل مي‌كند. مايع در زير فشار شديدي قرار دارد و دريچه خروجي به واسطه فشار داخلي و يك فنر بسته مي‌شود. وقتي دگمه را فشار مي‌دهيد، دريچه باز شده و مايع به درون مجرا مي‌رود. مجراي ريزش بسيار باريك است و باعث مي‌شود تا مايع بصورت ذرات بسيار ريزي از اسپري خارج شود.

زيپ
زيپ از دو رديف دندانه‌هاي كوچك و مادگيها تشكيل شده و به وسيله لبه‌هاي بالايي و پائيني گيره كشويي باز و بسته مي‌شوند. در هنگام بستن زيپ، دندانه‌‌ها از ميان لبه بالايي عبور داده شده و در يك رديف قرار مي‌گيرند. سپس لبه‌هاي پائيني هر يك از دندانه‌ها را در داخل مادگي دندانه بعدي قرار مي‌دهند و به اين ترتيب دندانه‌ها در هم قفل مي‌شوند. اولين زيپ در سال ۱۸۹۳ توسط ويت كامب جادسون اختراع شده است.

چرخ دنده‌ها
زنجير چرخ در هنگام حركت دوچرخه در سرپائيني، از سر دندانه بزرگ جلو بر روي سر دندانه كوچك عقب مي‌غلتد. چرخها در هر گردش كامل پدالها چندين بار مي‌چرخند، اما داراي نيروي چرخشي محدودي هستند.
زنجير چرخ در هنگام حركت دوچرخه در سربالايي از سر دندانه كوچك جلو بر روي سر دندانه بزرگ عقب مي‌غلتد. در اين حالت چرخها خيلي آهسته مي‌چرخند اما داراي نيروي چرخشي بيشتري هستند. دوچرخه سوارها در هنگام مسابقه براي ثابت نگه‌داشتن تعداد معمول ركاب زدنهاي خود چه در سربالايي يا در سرپائيني از چرخ دنده‌ها استفاده مي‌كنند.

پمپها و سوپاپها
پمپها و سوپاپها داراي ساختارهاي متفاوتي بوده و در بسياري از دستگاهها و وسايل به كار مي‌روند. به عنوان مثال، پمپ با استفاده از يك بستون به جسم سيال (گاز يا مايع) فشار مي‌آورد و اين عمل موجب مي‌شود تا جسم سيال با فشار كمتري جريان يابد. انواع مختلفي از سوپاپهاي يكطرفه (شير يكطرفه) وجود دارند كه كار اصلي آنها هدايت جسم سيال تنها در يك مسير است. سوپاپها داراي دريچه‌هاي لولايي و تعدادي ديگر داراي ديافراگمهاي انعطاف‌پذير هستند.

ترمزها
ترمزها به لاستيك دوچرخه فشار نمي‌آورند زيرا در غير اينصورت باعث خواهند شد تا لاستيكها فوراً سوراخ شوند! در واقع ترمزها بر روي زهوار چرخ فشار وارد مي‌كنند دو بازوي فلزي يا به عبارتي دو شاخه به صورت اهرمها عمل مي‌كنند. بدين صورت كه با هر بار فشار بر روي دسته ترمزها، قالبها را با يك عمل قيچي مانند به زهوار چرخ نزديك مي‌كنند. 
در هنگام حركت براي كاهش سرعت و ترمزهاي عادي از ترمز عقب استفاده كنيد و هرگاه در وضعيت اضطراري قرار گرفتيد از هر دو ترمز استفاده كنيد.
 هيچگاه در هنگام حركت به يكباره ترمز جلو را به تنهايي نگيريد. زيرا اگر چنين كاري كنيد آن وقت بر روي ميله فرمان پرواز خواهيد كرد.

حفظ تعادل
چرخ ريسندگي همچون يك ژيروسكوپ ساده عمل مي‌كند و هرگاه در موقع چرخيدن، نيرويي بخواهد آنرا متوقف نموده يا مسيرش را عوض كند از خود مقاومت نشان مي‌دهد. 
همانطور كه در تصوير نشان داده شده چرخي را كه در حال چرخيدن است با دست نگه داريد. وقتي به چرخ دست مي‌زنيد احساس مي‌كنيد كه چرخ مقاومت مي‌كند. اين قوه جبري (اينرسي) ژيروسكوپي به شما كمك مي‌كند تا تعادل خود را بر روي دوچرخه حفظ كنيد.

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۲۳ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج