گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 136 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان
دانلود رایگان تحقیق مالیات بر درآمد اجاره املاک-خریداینترنتی مالیات بر درآمد اجاره املاک-دانلود رایگان مقاله مالیات بر درآمد اجاره املاک-تحقیق مالیات بر درآمد اجاره املاک
این فایل در ۹صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

 اجراه نامه رسمی داشته باشد در دفتر اسناد رسمی اجاره نامه را درست کند در غیر اینصورت ارزش اجاره ایدرنظر گرفته می شود.در ادامه برای آشنایی بیشتر شما توضیحات مفصلی می دهیم. 

مالیات بر درآمد اجاره املاک 
 اجراه نامه رسمی داشته باشد در دفتر اسناد رسمی اجاره نامه را درست کند در غیر اینصورت ارزش اجاره ایدرنظر گرفته می شود. 
 کمیسیون از کارمندان دارایی و امور صنفی و شوراها هستند که در خیابانی یک مغازه اجاره آن به صرفه تر می باشد مثلاً ارگ مغازه ای ۱۰ متر باشد اجاره آن ۰۰۰/۵۱ تومان می باشد مالیات آن ۰۰۰/۵۰ می باشد اگر اجاره نامه ای داشته باشد که بیشتر از ۰۰۰/۵۰ تومان باشد آن را دریافت می کنیم. مالیات را سالیانه درنظر می گیریم.    = 12 × ۰۰۰/۵۰     ، ۲۵% معافیت بابت استهلاک ساختمان مثلاً نقاشی ساختمان ۷۵% باقیمانده این درآمد ۱۵% مالیات اگر درآمد به چند غیر از حقوق بازنشستگی معافیت تعلق می گیرد مالیاتی در سالها متفاوت می باشد ۲۲۷ کم می شود اگر باقی ماند برگشت ۲۵% درصد اگر باقی نماند معاف قانون ۵۲ در مورد اجاره تا ماده ۸۰ . 
 اگر کسی بخواهد خانه خود را بفروشد از طرف اسناد رسمی از طرف ارزش معادلاتی مالیات آن را حساب می کند چند متر زمین و بنادارد طبق ارزش معاملاتی حساب می شود (شهرداریها و اصناف تشکیل می شود ارزش ملک را تعیین می کند اختلاف آن زیاد می باشد زمینی ۲۰۰ متر می باشد متری ۰۰۰/۵ زمین بنا ۱۰۰ متر ارزش گذاری جمع آن را ضربدر ۵% می کنیم به عنوان مالیات درنظر گرفته می شود. ۰۰۰/۵۰ ارزش مالیاتی آن . علاوه برمالیات سرقفلی به زمین روز مغازه حساب می شود ۲% به عنوان مالیات درنظر گرفته می شود. ارزش مغازه را حساب می کنیم و  2% می کنیم مالیات بدست میآید . تکالیفی که مغازه را فروخته اند ظرف مدت ۱ ماه ،به دارایی مافیز تا توسط دارایی رسیدگی شود.
اگر از طرف اداره باشد احتیاجی به صایحه نامه ندارد.
پرداخت مالیات 
مالیات حق واگذاری (سرقفلی)مالیاتی بدست می آیدطبق ارزش روز حساب  میشود وارزش روز هم طبق تحقیات به دست آمده، توسط ماموران . 
 اجاره نامه رسمی : 
 از روی سند اجاره نامه رسمی تنظیم می شود . 
 املاک مسکونی در سایر شهرستانها تا زیر بنای زیر ۱۲۰۰ متر از مالیات معاف می باشند در تهران ۱۵۰ متر، معافیت بر هر نفر مثلاً اگر یک نفر چند واحد مسکونی داشته باشد فقط به دیگر محل سکونت پدر و مادر و فرزند همسر یا اجداد اجاری محسوب نمی شوند اگر متراژ آنها بالای ۲۰۰ متر باشد مالیات تعلق نمی گیرد.
مغازه اگر همسر آن برود در آن کارکند به آن مالیات تعلق می گیرد. 
اگر کسی که در آن نداشته باشد از معافیت استفاده می کند.
کسی که خودش در جایی خانه ای داشته باشد اجاره دهد و جای دیگر مستأجر است پرداخت می کنند و اجاره می گیرد که کم می کنند و آن را در خانۀ سازمانی باشد آن را از حقوق آن کم می کند. در آمد نداشته باشند باید اظهار نامه پر کند مأموران رسیدگی می کنند. اگر مشخص شود که دروغ می گوید جریمه تعلق می گیرد هم مالیات می گیرند و هم ۱ برابر آن جریمه گرفته می شود.
کسی که مغازه فروخته باید ظرف ۱ ماه به دارایی بگوید ۱۰% مالیات و ۵/۲ درصد برای ماه دیر کرد تعلق می گیرد، باید پرداخت کند.
در مورد نقل و انتقال : اگر منزل نوساز باشد عمر بنای ساختمان بیش از ۲ سال نباشد مالیات نوسازی هم گرفته می شود. ۱۰% طبق ماده ۷۷ آن هم ۱ بار اتفاق می افتد و مثلاً اگر کسی چند بار این کار را انجام دهد دیگر این مالیات به او تعلق نمی گیرد.
مسأله :
شخصی دارای ۳ واحد آپارتمان مسکونی است که یک واحد آن محل سکونت فرزندش می باشد و یک واحد آن که دارای یک باب مغازه بوده و در سال ۸۷ واگذار می نماید. که مساحت آن ۲۰۰ متر و مساحت اعیانی ( بنا ) آن ۹۰ متر بوده است و ارزش معاملاتی عرصه هر متر مربع ۵۰ هزار ریال و اعیان ۰۰۰/۱۰۰ ریال و ارزش سرقفلی ۱۵۰ میلیون ریال بوده است و یک واحد که زیر بنای مفید آن ۲۵۰ متر مربع بوده با اجاره نامه رسمی ماهیانه مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به اجاره واگذار نموده است. ۱۰/۱/۸۶ تا ۲۹/۱۲/۸۶ اجاره بود، مالیات متعلقه را محاسبه نمایید؟

خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان
  • انتشار : ۲۱ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج