گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 103 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
این فایل در ۲۱صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

كاميون را مي‌توان با توجه به عوامل متعددي گروه بندي نموده، از جمله آنها عبارتند از : 
۱- اندازه و نوع موتور : بنزيني، گازوئيلي، با گاز بوتان، با گاز پروپان. 
۲- تعداد دنده‌ها 
۳- نوع محرك بودن آنها : دوچرخ محرك، چهار چرخ محرك، شش چرخ محرك و غيره. 
۴- تعداد چرخها واكسل‌ها و ترتيب چرخهاي محرك 
۵- روش تخليه خاك : از عقب، جانبي. 
۶- نوع موادي كه مي‌تواند حمل كند: خاك،سنگ، ذغال سنگ و سنگ آهن و غيره. 
۷- ظرفيت بر حسب تن و يا متر مكعب 
۸- روش تخليه براي تخليه بار از عقب بصورت هيدروليكي يا كابلي. 
كاميون‌هائي را كه براي حمل و نقل عمومي مواد بايد خريداري نمايند بايد قابل استفاده براي هدفهاي مورد نظر باشد. بهر حال اگر كاميون‌هائي در يك پروژه معين و براي هدف معيني مورد استفاده قرار گيرند، خريدار بايد دستگاههائي را كه حتي الامكان مناسبترين آنها براي نيازهاي پروژه باشد انتخاب كند.
كاميونهاي تخليه كننده بار از عقب
كاميون‌هاي تخليه كننده بار از عقب براي حمل و نقل انواع متعدد مواد مناسبند

شكل بدنه نظير زواياي تيز امتداد يافته، گونه‌ها و فرم قسمت عقب كه از آنجا بار در هنگام تخليه سرازير مي‌گردد در راحتي و سختي امر تخليه دخالت دارند. 
بدنه كاميون‌هائي كه در حمل و نقل خاك رس مربوط ويا مواد مشابه مورد استفاده قرار خواهد گرفت نبايد زواياي تند و گوشه‌دار داشته باشد. ماسه خشك و شن تقريباً به آساني از اطاق كاميون به هر فرمي كه باشد سرازير خواهد شد . براي حمل سنگ معدن شكل بدنه اطاق كاميون بايد داراي زواياي جانبي بوده و عمق كمي داشته باشد. 
شكل۲- كاميون ۲۰ تن تك محوره را كه داراي چرخهاي دوقلو و نوع  تخليه از عقب است در هنگام تخليه بار نشان مي‌دهد. بدنه اين كاميون با ابعاد ۶۵/۴ متر طول، ۵۴/۲ متر عرض ۰۷/۱ متر عمق مي‌باشد. ظرفيت كاميون ۳۱/۱۱ مترمكعب است. لاستيك اين كاميون در جلو ۲۰ لايه با ابعاد   و در عقب ۲۴ لايه با ابعاد   مي‌باشد. 

واگن‌هاي تخليه كننده بار از زير 
اگر دستگاه‌ها براي حمل موادي نظير، شن و ماسه، خاك نسبتاً خشك، ذغال سنگ و غيره كه به آساني تخليه مي‌شود بكار رود كاربرد واگن‌ها تخليه كننده بار از زير، زمان مورد نياز براي تخليه را تقليل مي‌دهند. كاربرد چنين دستگاهي مخصوصاً در مواردي مناسب است كه مواد بايد بصورت لايه‌هائي روي خاكريز پخش شوند و يا بداخل قيف دستگاهي ديگر تخليه شود. اين واگنها در حال حركت نيز مي‌توانند مواد را روي خاكريز تخليه سريع واگن‌ها از لحاظ زماني مزيتي بر كاميون‌هاي تخليه كننده از عقب بشمار مي‌رود. 
اين دستگاه‌ها بار خود را از وسط دريچه‌هائي تخليه مي‌نمايند كه تا حد محدودي باز مي‌شوند بهمين علت مشكلاتي در امر تخليه بعضي از مواد، نظير خاك رس مرطوب و چسبانك حاصل مي‌شود مخصوصاً اگر قطعات خاك رس بزرگ باشند. 


در پروژه‌‌هايي نظير سد خاكي، بندها، راهها و فرودگاهها كه مقادير قابل توجهي از مواد بايد جابجا شوند و راه موقت را مي‌توان در شرايط خوب نگاهداشت اين واگن‌ها دستگاههاي رضايت بخشي مي‌باشند. 
اين نوع واگن را مي‌توان توسط بيل مكانيكي پرقدرت و يا بيل كششي و يا تسمه نقاله بار كننده قابل حمل بار نمود. 
حداقل سه روش برای بیان ظرفیت واگن ها و کامیون ها وجود دارد: اول، مقدار بار قابل حمل بر حسب تن، دوم، بوسیله حجم پر و سوم، بوسیله حجم انباشته دو تای آخر بر حسب متر مکعب بیان می شوند. 
حجم محل بارگیری را تا صفحه ای که از لبه های بالایی اطاقک بارگیری کامیون می گذرد ظرفیت پر می گویند و بار نباید از سطح این صفحه بالاتر باشد در واقع ظرفیت انباشته عبارت است از حجم موادی که بصورت انباشته، محل بارگیری را بصورت یک توده ریخته شده می گیرد و بالاترین نقطه مواد، بالاتر از لبه های کناری اطاق بارگیری واقع می شود. ظرفیت باید بر حسب متر مکعب بیان شود. در حالیکه ظرفیت پر برای هر دستگاه مقداری ثابت است ظرفیت انباشته با ارتفاعی که بالاتر از سطح لبه های کناری داد و با طول و عرض کامیون تغییر می کند. خاک های مرطوب یا خاک رس ماسه ای با زاویه شیب ۱÷۱ می تواند حمل شود در حالیکه شن خشک و یا ماسه، شیبی بیشتر از ۱÷۳ نخواهد داشت. برای تعیین ظرفیت انباشته یک دستگاه لازم است که ظرفیت پر، طول و عرض اطاق کامیون، و زاویه ای که تحت آن زاویه مواد بار شده در هنگام حرکت کامیون ثابت می ماند معلوم باشد. جاده موقت حمل اجازه بهره برداری با ظرفیت انباشته بیشتری را نسبت به راه موقت ناهموار می دهد. بخاطر تغییرات در ظرفیت انباشته دستگاه ها بهتر است مقایسه آنها بر اساس ظرفیت پر صورت گیرد. در هر صورت باید ظرفیت بر اساس واقعیت تعیین شود و یا با مقایسه معلوم گردد. 
در هنگامی که حمل مواد سنگین وزن نظیر سنگ آهن مورد نظر است ظرفیت وزنی، حجم مواد را محدود می نماید به هر حال هنگامی که وزن مخصوص مواد چنان باشد که مقدار بار از آن مقدار مجاز بیشتر نشود دستگاه را می توان تا ظرفیت انباشته بار نمود. 
در بعضی موارد امکان دارد که تخته های جنبی برای ازدیاد عمق بدنه کامیون و واگن اضافه نمود بنابراین اجازه حمل بار بیشتری داده می شود. این امر احتمالاً هزینه ساعتی را افزایش می دهد. زیرا که مصرف سوخت بالا می رود، عمر لاستیک  کم می شود، مقدار خرابی و شکستگی قطعات نزدیک اکسل ها، دنده ها و ترمز و کلاج افزایش یافته است و هزینه نگهداری اضافه می شود. به هر حال اگر ارزش کار بیشتر از  ازدیاد کل هزینه بهره برداری باشد مقدار اضافه بارگیری به بارگیری قابل توجیه خواهد بود. با در نظر گرفتن حمل حجمی مواد اضافی، مقدار حداکثر بار از نقطه نظر با بار مجاز باید بررسی شود زیرا این مقدار اضافی ممکن است باعث ازدست رفتن قابل توجه زمان به خاطر پنچری لاستیک شود. 
قابلیت اجرایی کامیون ها و واگن ها 
ظرفیت تولیدی کامیون و یا یک واگن بستگی به مقدار بار و تعداد سفرهایی دارد که در یک ساعت می تواند انجام دهد. مقدار بار را می توان از روی مشخصات کارخانه سازنده ای که کامیون را ساخته است تعیین نمود تعداد سفر در ساعت بستگی به وزن کامیون، قدرت موتور، فاصله حمل، و شرایط جاده موقت هم دارد.
 اگر نیروی کششی وسیله نقلیه، وزن و شرایط راه موقت در دست باشد. ظرفیت تولید را همان که گونه در مثال صفحه حساب شده است می توان تعیین نمود. 
روش دیگر تعیین مقدار تولید، کاربرد نمودارهای اجرایی است که اکثر کارخانجات سازنده برای وسیله نقلیه خود ارائه می دهند. 
گامهایی را که در کاربرد نمودار باید برداشت به شرح زیر است: 
۱- وزن وسیله نقلیه را روی خط افقی سمت چپ پایین تعیین کند. 
۲- از این نقطه به طرف بالا خطی امتداد داده شود تا خطوط مربوط به مقاومت خود استاندارد را قطع کند. 
۳- از این نقطه خطی افقی به سمت راست ترسیم شود تا با خط مربوط به عمل کرد  تقاطع نماید. 
۴- از این نقطه رو به پایین خطی رسم می شود تا سرعت وسیله را خواند. 
اگر چهار مرحله دنبال شود تعیین خواهد شد که کامیون در حدود سرعت دنده دو باید کار کرد. و مقدار ماگزیمم سرعت آن ۴/۱۰ کیلومتر در ساعت است. 
این دیاگرام باید برای تعیین سرعت حداکثر در هر قطعه از راه موقت که دارای شیب موثر مختلف و مقاومت غلت مختلف است استفاده شود. 
در حالی که نمودار عملکرد مقدار سرعت حداکثر که وسیله نقلیه می تواند با آن سفر کرد نشان می دهد وسیله نقلیه الزاماً با این سرعت نخواهد کرد اگر شرایطی غیر از مقاومت خود راه سرعت را محدود کرد از آنچه که درنمودار ذکر شده است بنماید سرعتی که احتمالاً وجود خواهد داشت باید استفاده شود. 
متعادل نمودن ظرفیت کامیون با اندازه دستگاه خاکبرداری
در بارگیری با بیل مکانیکی، بیل های کششی یا تسمه های نقاله استفاده از کامیون ها و واگن هایی که ظرفیت آنها مضربی از ظرفیت دستگاه خاکبرداری باشد مورد تمایل است. اگر این امر انجام بگیرد در عمل اشکالاتی به وجود خواهد آید و ممکن است جمع هزینه خاکبرداری و حمل مواد بیش از حالتی باشد که حالت فوق رعایت نشود. به عنوان مثال هنگامی که دستگاه خاکبرداری برای بار کردن خاک به کامیون به کار می رود ممکن است اندازه کامیون عوامل متعددی را ایجاد نماید که در بازدهی و هزینه حمل و نقل اثر بگذارد

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۱۸ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج