گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 147 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 7,000 تومان
دانلود رایگان تحقیق مراحل پيدايش دانش رياضي-دانلود رایگان مقاله مراحل پيدايش دانش رياضي-خرید اینترنتی تحقیق مراحل پيدايش دانش رياضي-تحقیق مراحل پيدايش دانش رياضي-دانلود پروژه مراحل پيدايش دانش رياضي-دانلود رایگان سمینار مراحل پيدايش دانش رياضي
این فایل در ۳۰صفحه قابل ویرایش برای ما تهیه شده وشامل موارد زیر است:
مرحله اول-مرحله دوم-مرحله سوم-تاریخچه ریاضی-ریاضیدانان یونان و….
در ادامه برای آشنایی بیشتر شما به ارائه توضیحاتی می پردازیم:

مرحله اول :

مرحله اول مربوط به پيدايش آن در بابل است .يونانيان بعدهاي طي تماس هاي روز افزانشان با بابلي ها كه بعد از لشكر كشي هاي اسكندر به حد اعلاء خود رسيده بود تحت تاثير رياضيات آن ها قرار گرفت . و موجب شد با اكتشافات رياضي و نجومي بابلي ها آشنا يي يابند .ولي روش علمي رياضي يونانيان بر پايه مشاهده و آزمايش نبود بلكه از راه قياس به جهان خارج معرفت حاصل مي كردند.و قياس بر پايه اصولي كاي بود و آن اصول كلي از احساس آنان از وجود نظم در جهان ناشي مي شد.وبه طور كلي از روش قياس در رياضيات استفاده مي كردند.در اين مرحله اصول استنتاجي متوالي رياضيات كه از دوران ائوكوكسوس سرچشمه گرفته بود مطرح شد وبا پيدايش اصول اقليدس به صورت قطعي ومدون در آمد.

مرحله دوم:

رياضيات طي قرن هفدهم به مرحله پيشرفت حاد وشديد خود رسيد .كه هندسه تحليلي (۶۰۰سال قيل از ميلاد مسيح به وسيله تالس شروع شد)و حساب ديفرانسيل و انتگرال (توسط بابلي ها شروع شد)به وجود آمد در حالي كه هندسه اقليدسي جايگاه خودش را حفظ كرده بود ولي آرمان يونانيان كه بر پايه اتكاي به اصول در علوم و استنتاج منطقي يكباره طي قرنهاي هفدهم و هيجدهم ناپديد گرديد.در مرحله دوم براي پيشقدمان رياضي استدلال منطقي دقيق به صورت بديهي و خالي از تضاد بود و به دنبال اثبات حدس و گمان خود رفتند و هر جاي لازم بود از استدلال استفاده مي كردند .وبدين ترتيب پيشرفت و ترقي جاي خويش را به روح انتقادي وترديد واگذاشت.

مرحله سوم:

طي قرن نوزدهم احتياج ضروري به استحكام نتايج حاصل وميا وافري به تامين بيشتري در راه پيشرفت معارف اصلي به صورتي اجتناب ناپذير منجر به تجديد نظر در مباني رياضيات جديد و خلاصه حساب ديفرانسيل وانتگرال گرديد .بنابراين قرن نوزدهم نه فقط دوران پيشرفت جديد بوده است .بلكه يكي از مشخصات مهم آن بازگشت موفقيت آميز به سوي دقت واستدلال منطقي پيش گرفت.

مرحله چها رم:

يكبار ديگر آونگ به جانب خلوص منطقي خم گرديد وحتي چنين به نظر مي رسد كه در عصر حاضر كه ما در آن قرار داريم همين گونه است در اين مرحله جدايي نا خوشايند ما بين رياضيات و موارد استعمال حياتي آن ،جاي خويش را به دوران وحدت دا د استحكام و صلابت داخلي رياضيات بار ديگر بدست آمد. بر قراري اين اتحاد مجد د مي تواند موضوع كوشش اصلي در رياضيات طي دوران آينده قرار مي گيرد.

 

|+| نوشته شده در  دوشنبه ۲۶ آذر۱۳۸۶ ساعت 1:53 PM  توسط ًصفیه  | 


تاريخچه رياضي:

تاريخچه رياضي:

رياضيات در يك دوره ي تاريخي و بوسيله يك ملت بوجود نيامده است بلكه محصول اعصار متوالي و نتيجه كار نسل هاي زيادي است .

نخستين مفاهيم رياضي در دوره هاي باستاني بوجود آمده است وبا عبور از يك دوره به دوره ديگر در اركان رياضيات تغييراتي راه مي يابد ولي مفاهيم آن مثل قضيه ي فيثاغورث بقوت خود باقي است.

كهن ترين اسناد رياضي به سال هاي ۱۰۰۰قبل از۳۵۰۰ ميلاد تا سال قبل از ميلاد بر ميگردد.

۲سند يا ۲مجموعه از مسائل رياضي يا ۲مقاله از كهن ترين مقالات رياضي است كه به شكل طومار مي باشد

اين دو سند عبارتند از:

۱-پاپيروس گولنيچف كه داراي ۲۵ مساله حساب است و يكي از مسائل مهم آن اندازه گيري حجم هرم ناقص مربع القاعدين (مصريان)است. واين سند در موزه مسكو مي باشد.اين سند قديمي تر است و قدمت آن به تاريخ فرمنروايي ساسله ي سيزده هم در سال۱۷۸۸قبل از ميلاد مسيح بر مي گردد.

۲- پاپيروس ريند كه در موزه بريتانيا نگه داري مي شود و داراي قواعدي براي تحقيق در طبيعت و براي شناخت  طبيعت مي باشد.قدمت اين سند به دوره ي هيكسوسها يعني ۱۷ قرن قبل از ميلاد مربوط است

اين دو سند نمايشگر يك زمان هستند و آن روزگار پادشاهي سلسله دوازده هم مصر است.

و مطلب شگفت انگيز كه طول هر دو پاپيروس برابر است .

 سارتن :بحث به عنوان علم بابلي

پيشرفت علم بابلي با ظهور ارشميدس باعث مي شود كه مسائلي كه در جبر فراموش شده بود زنده شود اما دو باره اين مسائل فراموش مي شوند تا آنگاه كه  اقوامي كه به زبان عربي سخن مي گفتند (مسلمانان)دوباره زنده مي كنند كلمه Aalgebra (جبر)از لغت عربي الجبر گرفته شده است.

واژه جبر يعني جبران كردن و به معني بردن حد منفي از يك سمت برابري به سمت ديگر ودر نتيجه مثبت كردن آن است جبر رشته ي وسيع و بسيار مهم رياضيات است كه موضوع آن تعميم خواص اعمال حساب بر اعدادو تحقيق در روابط عمومي اعداداست . بوسيله استعمال حروف به جاي استعمال اعدادوبوسيله استعمال علامات .و از فوايد عمده تعيين مقادير مجهول بوسيله حل معادلات است.


خرید و دانلود

با قیمت 7,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج