گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 121 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
این فایل در ۱۲صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است :

OLED مخفف کلمات(Organic Light Emitting Diode)  است و به معنای دیودهای ارگانیکی پخش کننده نور می¬باشد. با تکنولوژی OLED به زودی شاهد خواهیم بود که صفحات نمایشی ساخته می¬شوند که با وجود ابعاد بسیار بزرگ، نازک و سبک هستند و مهم¬ترین ویژگی آنها مصرف بسیار پایین انرژی است. یکی از دلایل کاهش مصرف انرژی در این صفحات حذف نور پس¬زمینه است. بیشتر انرژی مصرفی در تلویزیون¬های LCD در جهت تولید و پخش نور پس¬زمینه مصرف می¬شود و در مورد شارژ باتری تلفن¬های همراه نیز این مسئله صادق است
طراحی و ساخت OLED اولین بار در سال ۱۹۸۵ توسط محققی به نام Ching Tang اعلام گردید که در شرکت کداک (سازنده فیلم های دوربین) مشغول به کار بود. او متوجه شد هنگامی که به مولکول های مواد ارگانیکی جریان الکتریسیته وارد شود از این مواد، نور سبز ساطع می گردد، این مسئله، ایده اولیه تولید OLED را فراهم کرد. با توجه به کمبود امکاناتی که داشتند دیگر این فناوری را به تولید نرساندند تا اینکه در سال ۲۰۰۵ شرکت سونی اولین نمایشگر با فناوری OLED  را به تولید رساند و هم اکنون شرکت های تولید کننده ای مانند Samsung LG,و… خبر داده اند که روی این فناوری مشغول کار هستند . 
اجزای تشکیل دهندهOLED  :
با تکنولوژی OLED به زودی شاهد خواهیم بود که صفحات نمایشی ساخته می¬شود که با وجود ابعاد بسیار بزرگ، نازک و سبک هستند و مهم-ترین ویژگی آنها مصرف بسیار پایین انرژی است. تصور اینکه تلویزیونی در اندازه ۸۰ اینچ، ضخامتی در حد ۴ اینچ داشته باشد و بتوان به راحتی آن را خم یا لوله کرد بسیار جالب است. موادی که در ساختن این صفحات به کار می¬رود تا حد زیادی با محیط زیست سازگاری دارد و همچنین نه تنها مصرف انرژی در این وسایل بسیار اندک است بلکه تولید گرما و پخش نورهای اضافی در جهات گوناگون در این صفحات به میزان فراوانی کاهش یافته است. پیکسل¬های تشکیل دهنده صفحات OLED شامل ماتریکسی از سطر و ستون می‌باشد که هادی جریان الکتریسته هستند. بین سطرها و ستون¬ها لایه¬ای از مواد ارگانیکی وجود دارد که باعث انتقال جریان برق به طرف دیگر لایه می¬شود. این جریان الکتریسیته باعث روشن شدن صفحه نمایش می¬گردد. قابل ذکر است که مواد ارگانیکی به کار رفته در OLED، هادی خوبی برای جریان برق هستند. OLED در واقع یک صفحه LED یا دیود پخش کننده نور است که لایه¬ای از مواد ارگانیکی به آن افزوده شده است و در اثر جریان برق، نور تولید می¬کند؛ به عبارتی OLED از دو لایه اصلی تشکیل شده که عبارتست از: 

• (light emitting polymer (LEP به معنای پلیمر پخش کننده نور 
• (organic electro luminescence (OEL به معنای ماده آلی نور دهنده در اثر جریان الکتریسیته 

صفحات OLED از چند لایه تشکیل شده است: لایه محافظ، لایه مواد ارگانیک (آلی)، لایه آند و لایه کاتد. لایه¬های ارگانیکی به منظور بهبود عملکرد صفحات OLED قابل افزایش هستند. بعد از برقراری جریان الکتریسیته در لایه کاتد، الکترون¬ها به لایه ارگانیک هدایت می¬شوند؛ این لایه شامل ماتریکسی از سطرها و ستون¬هایی است که در سطحی مسطح قرار گرفته، در این لایه نور و رنگ ایجاد می¬شود؛ در آخرین مرحله لایه آند، الکترون¬ها را به بیرون هدایت می¬کند، این عمل باعث جریان یافتن برق و ایجاد شوک در مولکول¬های ارکانیگی می¬شود و در نتیجه تابش نور را در پی خواهد داشت. لایه ارگانیکی از موادی مانندp-phenylene  vinylene ، لایه کاتد از آلومینیم و کلسیم و لایه آند از اکسید ایندیوم قلع ساخته می¬شود که باعث تولید نور شفاف می¬گردد[۲]  .
کاربردها:
به‌تازگي فناوري OLED براي كاربردهاي روشنايي نيز مورد توجه قرار گرفته و پيش‌بيني مي‌شود كه در آينده جايگزين فناوري نورپردازي LED امروزي خواهد شد. اگر اين پيش‌بيني تحقق پيدا كند، توليد‌كنندگان لامپ‌ها مي‌توانند طراحي‌هاي شگفت‌انگيز و غيرعادي از محصولات خود را ارايه كنند.[۱]
در ديگر کاربردهاي OLED استفاده آن در HUD يا صفحات نمايشگري است که روي سر قرارمي گيرد که اطلاعات مختلفي را در اختيار کاربر قرارمي دهد و همچنين OLED را روي شيشه جلوي خودرو نصب مي کنند و کاربر از آن به عنوان صفحه تلويزيون يا نمايشگر به منظور کسب اطلاعات گوناگون استفاده مي کند. اين صفحات به دليل صخامت اندک و قابليت انعطاف پذيري در صفحات نمايشي عينک هاي واقعيت افزوده نيز کاربرد فراوان خواهند داشت. واقعيت افزوده مجموعه اطلاعاتي است که به طور طبيعي با حواس پنجگانه قادر به دريافت آنها نيستيم و با استفاده از عينک هاي مخصوص مي توانيم به راحتي به آنها دسترسي يابيم [۲]. عملا هر دستگاهی که در آن LCD و نمایشگر به کار رفته است می تواند کاندیدای استفاده از OLED باشد مانند تلفن های همراه، دوربین های دیجیتال، دستگاه های پخش DVD، ساعت، GPS، PADs، نوت بوک ها ، تلویزیون ها و…مورد استفاده  قرار می گیرند و باعث می شود تا این وسایل سبک تر و کوچک تر شوند و حمل و نقل آنها آسان تر گردد. 
روزنامه های آینده نیز می توانند OLED  باشند که خبر ها را برای ما نشان می دهند و مانند روزنامه های معمولی بتوانید آن را تا کرده و در کیف خود بگذاریم بدون اینکه به محیط زیست آسیبی وارد شود همچنین این روزنامه ها می توانند به روز شوند و خبر های جدید را در اختیار ما قرار دهد[۳] . 
آينده ی OLED ها:
گام بعدي در حوزه ی تکنولوژي OLED چه خواهد بود؟ اتحاديه ی اروپا در بين ساير کشورها، در حال سرمايه گذاري بر روي استفاده از OLED ها به عنوان يک روش Solid-state براي جايگزيني با لامپ هاي حبابي است. آن ها هدف خود را ساخت يک چهارگوش ۱۰۰*۱۰۰ سانتيمتري از ماده ی OLED که ۱۰۰ لومن (lumen) در هر وات انرژي توليد مي کند، عمر مفيد آن حداقل ۱۰۰۰۰۰ ساعت است و هزينه ی توليد آن براي هر متر مربع کم تر از ۱۰۰ يورو تمام مي شود اعلام کرده اند.
OLED ها راه ورود به حوزه هايي نظير صنعت اتوموبيل، تجهيزات نورپردازي، PMP ها ولپ تاپ ها را پيدا کرده اند . با تعديل هزينه هاي توليد، نمايشگرهاي OLED مي توانند جايگزين LCD ها شوند، نه تنها در پخش کننده ها و تلفن هاي هوشمند بلکه در کامپيوتر هاي نوت بوک، مانيتورها و تلويزيون ها[۵] . 

دلایل استفاده OLEDبه جای LCD؟ 
فاکتورهای متعددی موجب برتری OLED نسبت به LCD (نمایشگرهای کریستال مایع) شده است که بارزترین آن فوق باریک و سبک بودن نمایشگرهای OLED نسبت به نمایشگرهای LCD است. به دلیل استفاده از مواد Self-Luminant (موادی که از خود نور ساتع می کنند) در OLED ها، دیگر نیازی به تاباندن نور پس زمینه نمی باشد و به همین خاطر این قابلیت را دارند که ابعادشان در حد یک ورقه نازک پلاستیکی نیز کاهش یابد. این فناوری راه را به سوی ساخت نمایشگرهای قابل انعطاف هموار خواهد ساخت[۴] . 
یکی دیگر از مزیت های OLED سادگی فرایند ساخت و در نتیجه هزینه کمتر آن است. مراحل ساخت OLED ها کوتاه تر از LCD بوده و مهمتر اینکه از مواد کمتری هم در ساخت آنها استفاده می شود. 
مزیت های این تکنولوژی :
به دلیل استفاده از مواد پلاستیکی مخصوص در ساخت این نمایشگر ها به جای اینکه این صفحات محکم و شکننده باشند دارای قدرت انعطاف پذیری بالایی هستند و می توانند در ابعاد بسیار بزرگتر نسبت به LCD ها تولید شوند.
در شرایطی که نور محیط کم است مانند اتاق های تاریک، نمایشگرهای OLED کنتربالاتری نسبت به نمایشگرهای LCD دارند  چه LCD هایی که از لامپ های فلورسانس کاتدی سرد (cold cathode fluorescent lamps) استفاده می کنند و چه آنهایی که از تکنولوژی جدیدتر “LED backlight” بهره می برند.  
مزیت های کلی این فناوری :
زاویه دید وسیع که امکان دیدن تصاویر از هر زاویه ای را فراهم می کند.
 کاهش ۲۰ درصدی مصرف برق نسبت به LCD . 
وضوح تصویر بسیار بالا. 
ایجاد رنگ های استثنایی با درخشندگی و  ترکیب بی نظیر رنگ ها .
زاویه دید در این نمایشگر ها:
شكل‌هاي ۱و۲، صفحه نمايش(LG) EL9500 را از زواياي مختلف نشان مي‌دهند و حتي با وجود آن‌كه تفاوت اندكي در تصاوير به چشم مي‌خورد اما اين تفاوت در عمل قابل مشاهده نخواهد بود زيرا صرفا تاثير دوربين مورد استفاده براي تهيه عكس‌ها است.شكل ۲،  EL9500 را در مقايسه با يك مانيتور IPS نشان مي‌دهد كه داراي گسترده‌ترين زواياي ديد در ميان فناوري‌هاي LCD امروزي است. همان‌طور كه مي‌بينيد، سطوح سياه حتي در زواياي ديد نهايي نيز كاملا حفظ شده‌اند كه يك برتري مهم به شمار مي‌آيد. تلويزيون‌هاي LCD امروزي به‌خصوص با مشكل تبديل شدن رنگ سياه به خاكستري در زواياي ديد مختلف مواجه هستند. 

شکل ۱: صفحه نمايش EL9500 
 
شکل ۲
برای دیدن تصاویر OLED نیاز نیست فرد در محدوده مشخصی قرار گیرد بلکه میدان دید در این صفحات ۱۷۰ درجه است.  
نمایشگرOLED  که شركت LG  تولید کرده است هيچ نشانه‌اي از كاهش رنگ در زواياي ديد مختلف در آن مشاهده نشده است. در واقع با اين نتايج بدست آمده در مقایسه با يك نمایشگر   LCD مقايسه شده است  هميشه براي حفظ كنترل تصویر خود لازم نیست که  در يك زوايه ديد محدود باشد و با مشكل مواجه شویم. در مجموع مي‌توان گفت كه OLED يك قدم مهم ديگر را در مسير بهبود كيفيت تصوير برداشته است

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج