گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 161 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,500 تومان
خرید ودانلود فایل تحقیق نرم افزار اکسل-دانلود رایگان تحقیق نرم افزار اکسل-خرید اینترنتی تحقیق نرم افزار اکسل-دانلود رایگان مقاله نرم افزار اکسل
این فایل در ۲۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

مایکروسافت اکسل (نام کامل: مایکروسافت آفیس اکسل) جز برنامه های صفحه گسترده است. این نرم‌افزار، توسط شرکت مایکروسافت ویرایش و پخش‌شده و براى استفاده در كامپیوترها با سیستم عامل ویندوز و براى كامپیوترهاى اپل ‌مكینتاش مناسب می‌باشد
یادآوری  Format Cell
وقتی که در یک خانه ای مقداری تایپ می شود ، اکسل این مقدار را بررسی می کند و بنابر این مقدار format این خانه را تعیین می کند مثلا اگر درخانه ای شما مقادیر زمان و تاریخ را تایپ کنید اکسل فرمت آن خانه را به یکی از انواع Date/Time تغییر می دهد ( می دانیم که خانه ها در حالت عادی فرمت General دارند ) و از این به بعد هر مقداری که در این خانه تایپ شود نیز به همین فرمت تبدیل خواهد شد بنابراین اگر در خانه ای یک تاریخ مثلا ۸/۵ درج شود (format  cell  را نگاه کنید) از این به بعد هر عددی که در این خانه تایپ شود توسط اکسل به تاریخ متناظرش تبدیل خواهد شد.
منطق تاریخ و زمان در اکسل
برای ما انسانها تاریخ و زمان یک مفهوم است و برای کامپیوتر فقط عدد قابل فهم ، بنابراین در اکسل شما هر تاریخ یا زمان را باید به یک عدد تبدیل کنید و برای اینکه این مفهوم داشته باشد، بایستی یک مبدا زمان (لحظه ای که زمان برابر صفر است داشته باشیم) و سپس تمامی زمانها را با این صفر مقایسه کنیم ، مثلا بگوییم که X روز از صفر گذشته است.
مبدا زمان (صفر) در اکسل برابر ۱/۰/۱۹۰۰  12:00:00 AM است .  12 شب اول ماه ژانویه سال ۱۹۰۰
(دقت داشته باشید که در این لحظه تازه ماه ژانویه دارد شروع می شود)
خوب بنابراین عدد ۱ اگر به تاریخ ترجمه شود یعنی یک روز از این لحظه گذشته بنابراین می شود:
ساعت ۱۲ نیمه شب ، ۱ ژانویه سال ۱۹۰۰ میلادی
حال اگر در یک خانه ایکه در آن تاریخ درج شده است شما یک عدد تایپ کنید ، این عدد تعداد روزی می شود که از لحظه صفر زمان گذشته است .
 مثلا عدد ۳۶۷ را پیش بینی کنید که خواهدشد :  1/1/1901  12:00:00 AM
تمرین : بگویید که از لحظه صفر اکسل چند روز سپری شده است؟
حل : تاریخ ویندوز را صحیح تنظیم کنید و سپس در یک خانه ای از اکسل کلید Ctrl+;   را بزنید (یعنی کنترل را نگه دارید و کلید ;  که همان “ک” است را فشار دهید ) با این کار تاریخ امروز در این خانه درج خواهد شد.
حال کافی است که این تاریخ را به عدد متناظرش تبدیل کنید ، برای اینکار خانه ای که در آن تاریخ امروز درج شده را انتخاب کنید  و به format cells بروید و گزینه General  را انتخاب کنید.
تذکر: شما شاید ۱۹۰۴ را هم در جاهایی ببینید که این مختص به کامپیوترهای Macintosh  است. 
تذکر : جای ماه و سال به صورت پیش فرض اینگونه است که M/d/yyyy   و برای تنظیم آن به مسیر زیر بروید:.
Control panel  regional and language options  customize  … 
تا اینجا منطق تاریخ بیان شد اما برای زمان اطلاعات ما کافی نیست .
مثلا باز هم یک زمان در یک خانه بنویسید ۱۰:۲۵   حال در همین خانه بروید و عدد تایپ کنید خواهید دید که زمان مرتبا ۰:۰۰  نشان داده می شود ، دو حالت وجود دارد یا اکسل نمی فهمد و یا ما نمی فهمیم که اکسل چی فهمیده  ، البته احتمال دیگر هم وجود دارد که قل مراد اصلا نمی فهمد.
می دانیم که اکسل لحظه صفر دارد و در واقع زمان یا تاریخ یکی هستند (یکی از آنها تعداد روزها و دیگری مقدار گذشته از روز را بیان می کند) ، پس اکسل این عدد را با لحظه صفر می سنجد.
می دانیم که عدد صحیح تعداد روزهای سپری شده از لحظه صفر اکسل را نشان می دهد واگر به formula bar نگاهی بیاندازید اینرا خودتان خواهید دید.
حال در همین خانه شما یک عدد اعشاری تایپ کنید خواهید که قسمت اعشار آن بر ساعت تاثیر میگذارد، بنابراین اکسل قسمت صحیح یک عدد را به روز و قسمت اعشار آنرا به ساعت تبدیل می کند.
اما معیار و منطق تبدیل قسمت اعشار به ساعت چیست ؟
لحظه صفر یعنی ۱۲ شب اول  ژانویه ۱۹۰۰ و لحظه ۱ یعنی ۱۲ شب یکم  ژانویه ۱۹۰۰ . 
در واقع اکسل ساعت ۱۲ شب را لحظه ۰ و ساعت ۱۲ شب روز بعد را لحظه ۱ در نظر می گیرد و ۲۴ ساعت را اینگونه محاسبه می کند با توجه به جدول زیر می توانید این مطلب را بهتر درک کنید:

خرید و دانلود

با قیمت 4,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج