گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 99 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان
این فایل در ۱۷صفحه قابل ویرایش هیه شده وشامل موارد زیر است:

به برنامه های رایانه ای که به منظور تخریب و یا سوء استفاده از ساختار یک رایانه نوشته شود ویروس رایانه ای می گویند. 
ویروس رایانه ای عبارتی است برای یک برنامه ناخواسته مخرب که می تواند روی رایانه ها منتشر و اجرا گردد . معمولا ویروسها توسط برنامه نویسان برای مقاصد گوناگون نوشته می شوند . اهدافی چون شهرت , انتقام , ایجاد خسارت و یا اهداف اقتصادی می توانند باعث ایجاد انگیزه در نوشتن ویروس کامپیوتری شوند . برخی از ویروس ها بسیار مخرب هستند و برخی تنها جنبه تبلیغاتی دارند .
علت نامگذاری این برنامه ها به ویروس به دلیل شباهت نحوه فعالیت آنها با ویروس ها در دنیای حقیقی است .
ویروس رایانه ای را می توان برنامه ای تعریف نمود که می تواند خودش را با استفاده از یک میزبان تکثیر نماید . بنابراین تعریف اگر برنامه ای وجود داشته باشد که دارای آثار تخریبی باشد ولی امکان تکثیر نداشته باشد نمی توان آن را ویروس نامید .
      معمولا کاربران کامپیوتر به ویژه آنهایی که اطلاعات تخصصی کمتری درباره کامپیوتر دارند ویروس ها را برنامه هایی هوشمند و خطرناک می دانند که خود به خود اجرا و تکثیر شده و آثار تخریبی زیادی دارند که باعث از دست رفتن اطلاعات و گاه خراب شدن کامپیوتر می گردند , در حالیکه طبق آمار تنها پنج درصد ویروس ها دارای آثار تخریبی بوده و بقیه صرفا تکثیر می شوند . بنابراین ویروس های رایانه ای از جنس برنامه های معمولی هستند که توسط ویروس نویسان نوشته شده وسپس به طور ناگهانی توسط  یک فایل اجرایی و یا جا گرفتن در ناحیه سیستمی دیسک , فایل ها و یا کامپیوترهای دیگر را آلوده می کنند . در این حال پس از اجرای فایل آلوده به ویروس و یا دسترسی به یک دیسک آلوده توسط کاربر دوم , ویروس به صورت مخفی نسخه ای از خودش را تولید کرده و به برنامه های دیگر می چسباند و با این ترتیب داستان زندگی ویروس آغاز می شود و هر یک از برنامه ها و یا دیسک های  حاوی ویروس , پس از انتقال به کامپیوترهای دیگر باعث تکثیر نسخه هایی از ویروس و الوده شدندیگر فایل ها و دیسک ها می شود . بنابراین پس از اندک زمانی در کامپیوتر های موجود در یک کشور و یا حتی در سراسر دنیا منتشر می شوند . از آنجا که ویروس ها به طورمخفیانه عمل می کنند ، تا زمانیکه کشف نشده و امکان پاکسازی آنها فراهم نگردیده باشد ، برنامه های بسیاری را آلوده می کنند و از این
رو یافتن سازنده و یا منشاء اصلی ویروس مشکل است.


۲-۱٫معرفی چند ویروس
روزانه تعداد زیادی ویروس در دنیای کامپیوتر ساخته می شود که ما قصد داریم در این بخش شما را با تعدادی از این ویروسها آشنا کنیم.
ویروس NIMDA
اين ويروس از سرعت بسيار بالايي براي انتشار برخوردار است اما خوشبختانه اثر تخريبي خيلي بالايي ندارند وهمان انتشارو پخش شدن هدف اصلي اين ويروس است و همين مي‌تواند براي كاربر ايجاد مشكل كندكه آنقدر تكثير مي‌شود تا هاردديسك پر شود يا ايجاد ترافيك در خط‌هاي شبكه تا حد از كار انداختن آنها انجام دهد.
در مورد منشأ اين ويروس نظارت متفاوتي وجود دارد:
۱) يك عده مي‌گويند با وقايع سال گذشته امريكا در ارتباط است. 
۲) يك عده مي‌گويند به خاطر اينكه از كلمه جين در Messay استفاده شده است، از كشور چين آمده است. 
۳) يك عده‌اي هم مي‌گويند چون Nimda نام شركت پيمانكار وزارت دفاع اسراعيل است، از اسرائيل آمده . 
ويروس Nimda را يك سوپر ويروس مي‌نامند چون امكانات چند ويروس را در خود جا دارد.
ویروس CODE RED
كرم هاي اينترنتي زمان كامپيوتر را تلف مي كنند يا به عبارت ديگر آن را كند مي كنند و همچنين در شبكه يا در اينترنت پهناي باند را اشغال مي كنند. آنها تكثير مي شوند و اغلب اوقات نقش يك شيطان اينترنتي را بازي مي كنند كرمي كه Code Red نام دارد در سال ۲۰۰۱ صدر اخبار اينترنتي را به خود اختصاص داده بود. متخصصين پيش بيني كرده بودند كه اين كرم مي تواند اينترنت را تا حد از كار افتادن كند سازد.
Code Red زمانيكه خود را تكثير مي كند سرعت اينترنت را كاهش مي دهد. اما اين كرم اينترنتي انگونه كه پيش بيني مي شد نتوانست اينترنت را متوقف سازد. هر كپي از اين كرم در اينترنت بدنبال ويندوز سرور NT يا ۲۰۰۰ اي مي گردد كه در آن وصله هاي امنيتي مايكروسافت نصب نشده باشد. هر بار كه يك سرور اينترنتي حفاظت نشده پيدا كند خود را در آن سرور كپي مي كند. و كپي جديد بدنبال سرور ديگري با اين شرايط مي گردد تا آن را آلوده كند بسته به تعداد سرور هاي غير ايمن Code Red مي تواند در اينترنت صدها يا هزارها كپي از خود تهيه كند.
ويروس Code Red طوري طراحي شده است كه سه كار انجام دهد:
خود را براي بيست روز اول هر ماه تكثير مي كند. 
صفحات وبي را كه در سرور هاي آلوده هستند را با صفحاتي كه در آن نوشته شده است “Hacked by Chinese”جايگزين مي كند. 
سپس شروع به  تدارك يك حمله عليه وب سايت كاخ سفيد مي كند تا آنرا از كار بيندازد 
معمول ترين ورژن Cod Red يك نوع توسعه يافته از Ida Code Red است كه خود را در ۱۹ ژولاي سال ۲۰۰۱ ميلادي تكثير كرد.
بعد ازيك آلوده ساختن موفقيت آميز كرم منتظر يك ساعت مشخص مي ماند و به دومين مورد نظر سرور كاخ سفيد متصل مي شود اين حمله به اين صورت است كه سيستم هاي آلوده به طور همزمان ۱۰۰ ارتباط با پورت ۸۰  سايت http://www.whitehouse.gov/  ( با   IP:198.137.240.91 ) بر قرار مي كند.
دولت امريكا آدرس IP وب سايت http://www.whitehouse.org/ را تغيير داده است تا اين حملات را خنثي كند و يك هشدار عمومي در مورد اين كرم منتشر كرده است تا سرورهاي وبي را كه از ويندوز ۲۰۰۰ و NT  استفاده مي كنند از وجود و نحوه مبارزه با آن آگاه كند.
ویروس SOBIG
Sobig-fبه عنوان خطر ناک ترین و آزازدهنده ترین ویروس در سال ۲۰۰۳میلادی شناخته شد. این ویروس توانایی تکثیر خود را در جریان ارسال ایمیل دارد و به سرعت بر تعداد آن افزوده می شود، در اگوست سال میلادی گذشته روزانه ۴۰۰هزار نسخه از این ویروس توسط کاربران در سراسر جهان دریافت می شد. این گزارش در حالی است، که پس از  Sobig-f ویروس Blaster-A که بخش های آسیب پذیر سیستم های عامل مایکروسافت را هدف قرار می دهد، به عنوان آزار دهنده ترین ویروس سال ۲۰۰۳ میلادی معرفی شده است.

 1-2-1. ویروس های بوت سکتور 
با گذشت زمان همانطور كه ويروس نويسان ماهرتر و خبره تر شدند حقه هاي جديدتري ياد گرفتند يك حقه كه دانستن آن مهم است توانايي فراخواني ويروس در حافظه است به طوريكه تا زمانيكه كامپيوتر كار مي كند اين ويروس ها جولان مي دهند. كه اين خود باعث مي شود كه ويروسها خود را به بسيار راحتر تكثير كنند يك حقه ديگر آلوده ساختن Boot Sector  در فلاپي ديسك و هارد ديسك است،Boot Sector يك برنامة كوچك است و اولين قسمت از سيستم عامل است كه توسط كامپيوتر فراخواني مي شود.Boot Sector شامل يك برنامه كوچك است كه براي كامپيوتر تعيين مي كند كه چگونه سيستم عامل را فراخواني كند. يك ويروس با قرار دادن كد خود در Boot Sector اجراي خود را گارانتي مي كند. بنابراين ويروس مي تواند به راحتي در كامپيوتر فراخواني شود بنابراين قادر است هر زمان كه كامپيوتر روشن مي شود شروع به كار كند. اين ويروسها به راحتي مي توانند بوت سكتور يك فلاپي ديسك را آلوده كنند و با انتقال آن بين كامپيوترهاي ديگر مانند آتش ناشي از انفجار منتشر  شوند.
اما امروزه اين ويروسها مانند گذشته يك كابوس نيستند. چون امروزه  گرافيك  يك عنصر جدا نشدني از نرم افزارها شده است و در نتيجه حجم آنها به شدت افزايش پيدا كرده است و به ندرت مي توانيد نرم افزاري را پيدا كنيد كه روي يك يا حتي چند فلاپي ديسك  جا شود. امروزه نرم افزار ها بيشتر روي CD بين كامپيوتر ها جابجا مي شوند و چون CD ها عموماً قابل رايت مجدد نيستند و اگر هم باشند بايد بوسيله نرم افزار انجام شود اين ويروسها و ديگر ويروسهاي قابل اجرا به راحتي نمي توانند بين كامپيوتر ها تكثير شوند. ولي هنوز اينترنت وجود دارد. پس هميشه خطر آلوده شدن وجود دارد.
۲-۲-۱٫ ویروس رایانه ای A&A
A & A یک ویروس رایانه ای است که فایل های COM را آلوده می کند. این ویروس موجب تغییر زمان و تاریخ برنامه آلوده شده، به زمان و تاریخ آلودگی می گردد. این ویروس پس از فعال شدن قسمت هایی از صفحه نمایش را پاک می کند و دوباره نمایش می دهد. قسمت آلوده کننده کد حاوی رشتهA & A  می باشد.
  3-2-1. امضای ویروس 
 الگوی منحصر به فردی از ویروس که بوسیله برنامه های ضد ویروس برای شناسایی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.
امضای ویروس علامتی است که ویروس ها بر روی برنامه ای که به آنها حمله کرده اند می گذارند تا دیگر به آن حمله نکنند و تنها ویروسی که یک برنامه را چند بار مورد حمله قرار می دهد ویروس اورشلیم است.
۴-۲-۱٫ استثمارکننده ها
 اکسپلویت 
معنای لغوی اکسپلویت،استثمار است. اکسپلویت ها یا همان کدهای مخرب، برنامه ها و کدهایی هستند که توسط یک یا چند هکر و یا محقق امنیتی برای اثبات و یا استفاده از آسیب پذیری امنیتی خاصی در یک نرم افزار، سیستم عامل ویا سخت افزار خاص نوشته می شوند.
این برنامه ها لزوما برای خرابکاری نوشته و منتشر نمی شوند، اهداف تحقیقاتی و آموزشی را نیز دنبال می نمایند. هرچند استفاده از این کدها  برای نفوذ به سیستم های کاربران امری متداول می باشد.

خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج