گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 136 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 8,000 تومان
دانلود رایگان تحقیق پوشش بانوان و نقش آن در زندگي اجتماعي-دانلود رایگان مقاله  پوشش بانوان و نقش آن در زندگي اجتماعي-خرید اینترنتی تحقیق  پوشش بانوان و نقش آن در زندگي اجتماعي-دانلود رایگان سمینار  پوشش بانوان و نقش آن در زندگي اجتماعي-تحقیق  پوشش بانوان و نقش آن در زندگي اجتماعي 
این فایل در ۷۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده است وشامل موارد زیر می باشد:
حجاب شناسی-واژه حجاب-پوش-علت پیدایش حجاب-چرا حجاب-حجاب برای بقا وسلامت خانواده-حجاب برای بهداشت روانی
درادامه مطلب برای آشنایی بیشتر شما توضیحات مفصل تری را ارائه می کنیم.

بدون شك در عصر ما، كه بعضي نام آن را عصر برهنگي و آزادي جنسي گذارده‌اند،

و افراد غرب زده، بي بند و باري زنان را جزئي از آزادي او مي دانند، سخن از حجاب گفتن براي اين دسته ناخوشايند و گاه، افسانه اي است متعلق به زمان هاي گذشته. ولي فساد بي حساب و مشكلات و گرفتاري هاي روزافزوني كه از اين آزادي هاي بي قيد و شرط به جود آمده است سبب شده كه تدريجاً گوش شنوايي براي اين سخن پيدا شود. فلسفه حجاب چيزمكتوم و پنهاني نيست، زيرا، برهنگي زنان كه طبعاً پيامدهايي همچون آرايش و عشوه گري و امثال آن همراه دارد، مروان، مخصوصاً جوانان را در يك حالت تحريك دائم قرار مي دهد كه ايجاد هيجان هاي بيمارگونه عصبي كرده، گاه سرچشمه ي امراض رواني مي گردد. امروزه پزشكان اعصاب و روان معتقدند كه هيجان مستمر، عامل بيماري هاي فروان روحي است. با توجه به اين نكته كه غريزه جنسي نيرومندترين و ريشه دار ترين غرايز آدمي است، اسلام هرگز نيروي تقوا و ايمان را اينكه قوي ترين نيروهاي انساني است يك ضامن كافي در برابر تحريكات و دسايس اين غريزه ندانسته است.

در اين جا اين سئوال پيش مي آيد كه حقيقت مسئله حجاب چيست؟ آيا در مسئله پوشش، سخن در اين نيست كه زن خوب است پوشيده در اجتماع ظاهر شود يا عريان؟ روح سخن در اين است كه آيا زن و تمتعات مرد از زن بايد رايگان باشد؟ آيا مرد حق دارد از هر زني در هر محفل و مكاني حداكثر تمتعات را به استثناء رابطه ي جنسي ببرد يا نه[۱]؟

اميد است در پايان به پاسخ هايي در خور و مناسب اين سئوالات برسيم و پاسخ هاي مناسب براي اين مسائل اساسي را مورد بحث قرار دهيم.

همان طور كه مقدمه هم عنوان شد هدف از تحقق در اين زمينه تلاش براي آشنايي بيشتر با ديدگاه اسلام در مورد پوشش و حجاب بانوان و حدود آن از ديداسلام بوده است. به دليل انتخاب اين موضوع علاقه به دانستن ابعاد حجاب در زندگي اجتماعي و فردي بود. اين تحقيق در پي دانستن آن است كه آيا پوشش از مختصات اسلام است و پس از ظهور اسلام از مسلمين به غير مسلمين سرايت كرده ويا در ميان اقوام و قبايل ديگر نيز پيش از اسلام حچاب وجود داشته است؟ علت پوشش چيست؟ فلسفه پوشش از نظر اسلام چيست؟ آيا حجاب تنها مختص بانوان است؟ آيا اين پوشش موجب جدايي زن از اجتماع و مانع كار و فعاليت اوست؟ اين پوشش هايي است كه به ذهن جستوجو گر خطور مي كند ‌و اميد است كه در پايان تخمين بدان دست پيدا كنيم.

پوشش

اولين و ابتدايي ترين آرايش بشر اوليه عبارت بود از پوشش كه طبيعي ترين وساده ترين آرايشي است مطابق با مقتضيات طبيعي، پوشش قسمتي از بدن يا تمام بدن ( كه در بشر اوليه به وسيله برگ هاي درختان بوده است) طبعاً اولين قدمي است كه انسان در آرايش خود ( به مفهوم اصلي كلمه) برداشته است، اگر چه به نظر نمي رسد كه امروزه پوشش امري مجهول و موضوعي ناشناخته بوده وبا پيشرفت علم و آگاهي بشر، انسان متمدّن نيازي به راهنمايي و آموزش در آداب پوشش و انتخاب پوشاك داشته باشد، اما چون تمدن ساخته عقل و فكر بشر تنها شامل جنبه هاي ظاهري مسائل حياتي بوده و فاقد اصول و آيين صحيح بهزيستي است، از اين رو متأسفانه در اثر دخالت علل و عوامل بسياري از قبيل ميل وهوس، جهل و غفلت، غلبه فرهنگ ها و تمدن ها، رقابت هاي اقتصادي، صنعتي، سياسي و غيره و بالاخره كوته فكري خود انسان ها در هر عصر و دوره اي (به خصوص در عصر حاضر) سبب شده است كه به علت ناتواني از انتخاب صحيح پوشاك و ناآشنايي با آداب و اصول بهزيستي، سلامتي و رفاه بشر به نوعي ناديده گرفته شود و در اثر پيروي كوركورانه ازمدسيت ها و مدپرست هاي پول ساز و خرج تراش، مشكلات مادي و معنوي و اقتصادي و بهداشتي بسياري در امر پوشاك براي انسان هاي متمدن معاصر به وجود آيد[۲].


خرید و دانلود

با قیمت 8,000 تومان
  • انتشار : ۰۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج