گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 109 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان

این فایل در ۶صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

چندي قبل خبر ازدواج يکي از دوستانم را شنيدم و چند هفته پيش خبر بچه دار شدنش را ، مريم و پدرام ۳ سال پيش در يکي از چت رومهاي ياهو بر حسب اتفاق با يکديگر آشنا ميشوند و بعد از يکسال و نيم ارتباط اينترنتي اين ارتباط به دنياي واقعي کشيده ميشود که منجر به ازدواج آنها شد و سارا کوچولو هم ثمره ي ازدواج بقول معروف اينترنتي آنهاست  در ادامه برای آشنایی بیشتر شما توضیحات مفصل تری می دهیم.
دو موضوع خانواده و مسائل جنسي در دو قرن اخير همواره در کانون مهمترين تحولات جامعه مدرن قرار داشته ، از طرف ديگر فضاي چت رومهاي اينترنتي هم به منزله ي عرصه اي مدرن براي برقراري ارتباط و آشنايي ، مرزهاي تازه اي را در شکل گيري ارزشها و هويت يابي پيش روي جوانان ما قرار داده است . روابط در اين فضاي مجازي امتداد روابط واقعي است که دختر و پسر تجربه ميکنند اگرچه مرز بنديها ي جنسيتي در روابط مجازي ضعيفتر ميشود اما واقعيت زيستي بويژه اجتماعي جنسيت در اين روابط نيز خود را نشان ميدهد .
در دوره ي مدرن – از قرن نوزدهم به بعد تحولات عظيمي در شکل نهاد خانواده رخ داده است . امروزه عشق رمانتيک يا احساسي جايگزين مصلحتها و معيارهاي اجتماعي، سياسي ، اقتصادي و فرهنگي براي پيوستن دو فرد به منزله ي زوج ميشود . برخي از صاحبنظران عشق رمانتيک را صرفا پديده اي اروپايي ميدانند و معتقدند تنها در اروپا براي اولين بار عشق به منزله ي عامل اصلي ازدواج در سطح عمومي تحقق يافته است از جمله ي اين صاحبنظران ” آنتوني گيدنز ” جامعه شناس بريتانيايي است . گيدنز ميان دو نوع عشق تمايز قائل ميشود يکي عشق شهواني (Passionate love ) و ديگري عشق احساسي(Romantic love ) است. در عشق احساسي عناصر عشق متعالي ، بر شور و احساس جنسي غلبه ميکند و اين خصيصه اي است که آن را از  عشق شهواني متمايز ميکند . عشق شهواني پديده اي جهاني است اما به اعتقاد گيدنز عشق احساسي پديده اي مدرن است .
 
ازدواج اينترنتي امري است که در چند ساله ي اخير در کشورما از رواج بالايي بر خوردار بوده است ، با رايج شدن استفاده اينترنت در ميان نسل جوان دايره ي ارتباطي افراد بسيار بالا رفته است ، يک فرد براي انتخاب همسر و آشنايي با افراد توري پهن ميکند به وسعت جهان . گفته شد که امروزه ازدواجها کمتر بر اساس اصل وابستگي طرفين به يکديگر  صورت ميگيرد ، حال سوال اينجاست که آيا واقعا عشق احساسي در يک فضاي مجازي بوجود مي آيد؟ آيا مجازي بودن فضا ، بر واقعيت داشتن ، شدت و نوع اين عشق تاثير گذار نيست؟
از عمده ترين مشکلات ديگري که عرف جامعه ما با آن سر سازگاري ندارد اين است که چگونه دو فرد از طريق اينترنت ميتوانند يکديگر را بشناسند در صورتيکه به راحتي فرد ميتواند در اين فضاي مجازي هويت واقعي خود را پنهان کند و هويتي جعلي را در ذهن فرد مقابل نقاشي کند و بعدها است که در زندگي خانوادگي و زناشويي انطباق اين دو تصوير با يکديگر مشکل ساز ميشود . بايد پاسخ داد که اينترنت هم به مانند دنياي واقعي بستر را براي آشنايي و ارتباط افراد با يکديگر آسان ميکند . چه بسيار افرادي که غير از فضاي اينترنتي با يکديگر آشنا شده اند اما زندگي نافرجامي داشته اند . واقعيت دروني افراد در عمل خود را نشان ميدهد ، ازدواج يک موقعيت اجتماعي است و تا افراد در اين موقعيت قرار نگيرند نميتوانند نقشهاي خود را بپذيرند .
علاوه بر بحث ازدواج اينترنتي بايد توجه داشت که مجازي بودن اين دنيا خود مزيتي است انکار ناشدني زيرا دو جنس مخالف در اين فضا روابط خود را سامان ميدهند و در اين فضا تخليه رواني ميشوند  ، هنگامي به مشکل بر ميخوريم که پيامدهاي عملي و  نامطلوب اين روابط وارد دنياي واقعي شود ! و تا هنگامي که روابط منحصر به دنياي مجازي است اثرات و پيامدها ي آن را در جامعه نداريم. البته نکته اي که بايد متذکر شد اينست که روابط نامشروع در دنياي مجازي هم به نوبه ي خود آسيبهايي دارد که شايد آشکار نباشد اما هيچگاه نميتوان آن را انکار کرد .
. واقعيتي که بايد پذيرفت اين است که اينترنت و چت رومها به عنوان پايگاهي براي تخليه رواني افراد مورد استفاده قرار ميگيرد و تا حدي مشکلات ارتباط نامشروع دو جنس در خارج از دنياي مجازي را ندارد.
در هر حال …
يه نکته ! ما که تو اکثر رفتارهاي زندگيمون سنتي عمل ميکنيم ، چرا ميخواهيم تو ازدواج مدرن باشيم؟
از سایت ازدواج اینترنتی تا مشاوره حضوری
بعد از چهار ماه
 
متاسفانه در حال حاضر بحث مشاوره در جامعه ما هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است. همه به دنبال سرگیری ازدواج جوانان هستند یعنی نگاهشان به ازدواج یك نگاه عمیق و دوراندیشانه نیست. 
زنگ تلفن و آن سوی خط صدای آشنایی به گوش می رسد. خیال می كنم این بار هم «او» می خواهد از تیتر بعضی از روزنامه ها گلایه كند. اما در كمال تعجب این تلفن نه برای گلایه، بلكه دعوتی بود جهت بازدید از دفتری كه او و همكارانش اداره می كردند. 
با قرار قبلی به سوی آدرس اعلام شده حركت و در بین راه ماه های گذشته را با خود مرور می كنم. نیمه بهمن ماه سال گذشته در پی یافتن یك سوژه اینترنتی بودم كه دوستی مرا با یك سایت همسریابی اینترنتی آشنا كرد. هر چند آن زمان سایت های همسریابی روی اینترنت به وفور مشاهده می شدند اما هیچ كدام خصوصیات منحصر به فرد سایت مذكور را نداشت؛ چرا كه گرداننده این سایت یك روحانی تحصیل كرده و استاد دانشگاه بود كه بدون چشمداشت مالی و تنها برای مشاوره دادن به جوانان اقدام به راه اندازی این سایت كرده بود و در این میان بودند سایت های همسریابی كه تنها برای یك مشاوره كوچك مبالغ هنگفتی را از متقاضیان دریافت می كردند. 
به هر حال صحبت صمیمانه در منزل و در جمع خانوادگی استاد «جعفر اردبیلی» صاحب سایت همسریابی به آدرس WWW.ARDABILI.COM باعث نوشتن گزارشی تحت عنوان «عروس رفته ای میل چك كنه» در صفحات اینترنتی روزنامه دنیای اقتصاد شد. اما ماجرای اصلی از فردای چاپ شدن گزارش آغاز شد. سایت معروف و به گفته دوستان حرفه ای «بی بی سی» در یك اقدام غیرحرفه ای با انتخاب گزینشی گزارش و پررنگ كردن چهره مدیریت سایت كه یك فرد روحانی محسوب می شد و بدون نام بردن از نویسنده، گزارش را در سایت خود قرار داد و همین اقدام سبب شد كه به یكباره اكثر روزنامه ها علاقه مند به پردازش این سوژه شوند و رفته رفته در این میان نه اثری از نام نویسنده به چشم می خورد نه ذكر منبع و حتی گاهی به عنوان یك گزارش اختصاصی از آن نام برده می شد و در این میان تو مانده بودی كه هجوم بی وقفه تماس های خوانندگان را چگونه پاسخ دهی. گاهی بعضی از خوانندگان برای بهتر نتیجه گرفتن ملاقات حضوری را بر تلفنی ترجیح می دادند و از سوی دیگر گلایه های پی در پی مدیریت سایت برای سوء استفاده از بعضی قسمت های گزارش و به كار بردن آن در بعضی از جراید كه فروششان از تیترهای جنجالی و واهی شكل می گیرد وضع را هر لحظه نسبت به روز قبل دشوارتر می نمود تا آنجا كه از نوشتن چنین گزارشی بارها خود را سرزنش كردی و اینك بعد از آرام شدن آن طوفان سهمگین به نام ازدواج های اینترنتی، باز راهی مقصدی هستم كه شاید طوفان دیگری را برپا كند. 

اولین دغدغه
پلاك پیش رویت را با آدرس در دست خود تطبیق می دهی. با شماره همراه اردبیلی تماس می گیری و او در پاسخ سؤالت می گوید: «آدرس را درست آمده ای از پله ها بالا بیایید»، داخل می شوم. فضای بزرگ مغازه با چند صندلی و یك میز كه رویش با گلدان گل و جعبه شیرینی تزیین شده به چشم می خورد. چند دختر و پسر جوان مشغول نوشتن روی كاغذی هستند و تعدادی در حال صحبت كردن با تلفن همراه و در این میان تعدادی خانم و آقای مسن نیز به چشم می خورند كه با دقت بسیار هر تازه واردی را برانداز می كنند و. . . 
اردبیلی می گوید: من بیش از آنكه به مسئله ازدواج اعتقاد داشته باشم به مشاوره قبل و بعد از ازدواج ایمان دارم. ما نباید دنبال زیاد كردن آمار ازدواج باشیم بلكه باید پیگیر یك ازدواج صحیح و انتخابی مناسب باشیم. 
این مدرس دانشگاه می گوید: متاسفانه در حال حاضر بحث مشاوره در جامعه ما هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است همه به دنبال سرگیری ازدواج جوانان هستند یعنی نگاهشان به ازدواج یك نگاه عمیق و دوراندیشانه نیست. 
در زیر نگاه های سنگین و پرسشگرشان از پله ها بالا می روم. انتهای پله در فضای نسبتاً كوچك چند نفر با كامپیوتری سخت مشغول به كار هستند. می گویم با آقای اردبیلی كار دارم اما گویا این سوال طی روز از سوی افراد بسیاری پرسیده می شود چرا كه یكی از آن چند نفر با بی حوصلگی می پرسد بفرمایید چه كار دارید و من متوجه می شوم تا اشتباهی صورت نگرفته هر چه سریعتر علت مراجعه خودم را به دوستان متذكر شوم. 
«مطمئن هستم دوست ندارد اسمی از او ببرم اما من خیلی علاقه دارم از این مرد بزرگ و كار خداپسندانه او یاد كنم؛ این مغازه و ساختمان بالای او متعلق به حاج عزیز ملكی صاحب صنایع برودتی ملكی است كه به صورت رایگان در اختیار ما قرار گرفته است.» 
این گفته های اردبیلی صاحب سایت همسریابی اینترنتی است كه با روی گشاده و در اوج كار به گرمی از من استقبال می كند. اتاقی كه او در آن مشغول به كار است بی نهایت شلوغ و پر رفت و آمد است و من مكان فعلی مصاحبه را با خانه آرام اردبیلی مقایسه می كنم. 
او این حجم كار را به كنایه به گردن من می اندازد و می گوید: «این آشی است كه با نوشتن آن گزارش برایم بار گذاشته ای. » من نیز از شلوغی و ازدحام آن مكان، حق را به او می دهم اما از ترس عواقب آن سعی می كنم این حق را به زبان نیاورم و می گویم خودتان این كار را (مشاوره در امر ازدواج) دوست داشتید من فقط شما و كارتان را معرفی كردم و او باز با همان لبخند می گوید: «حجم كار چندین برابر شده، اوایل من تنها درگیر این مسئله بودم، سر فرصت فرم های ارسالی را مطالعه می كردم اما در حال حاضر با كمك تعدادی از دوستان باز احساس می كنم نمی توانم پاسخگوی تمامی درخواست ها باشم.» 
اردبیلی به عنوان استاد دانشگاه اولین دغدغه بعد از تدریس را مسئله مشاوره جوانان در امر ازدواج می داند، او كار خود را با تاسیس انجمن پیوند دانشجویی در دانشگاه آغاز و با راه اندازی سایت اینترنتی كه توسط همیاری تعدادی از دانشجویان شكل گرفته بود به كار خود به نوعی توسعه بخشید. این مدرس دانشگاه در سایت خود ابتدا به معرفی خود پرداخته و علت آن را چنین بیان می كند: «دوست دارم در اولین قدم، هر مراجعه كننده با من آشنا شود تا در صورت كسب اعتماد بتواند در مورد خصوصی ترین مسائل زندگیش با من مشورت داشته باشد.» 
نحوه عمل در این سایت بسیار ساده و تنها با پر كردن فرمی صورت می گیرد، فرمی كه در آن مشخصات فردی متقاضی و همچنین یكسری سوالات خاص در مورد گزینش همسر آینده وجود دارد. هر فرد با پر كردن این فرم و ارسال آن به نوعی در لیست انتظار قرار می گیرد. تا این جای كار می توان گفت تنها پر كردن فرم از نوع اینترنتی و غیرحضوری است، چرا كه بعد از آن تمامی مراحل به صورت حضوری انجام می گیرد. 
تا قبل از اینكه گزارشی از نحوه عملكرد سایت نوشته و در روزنامه ها انتشار پیدا كند این استاد دانشگاه تا پاسی از شب بیدار می ماند و فرم های ارسالی را كه از سرتاسر ایران و حتی خارج از آن برایش ارسال می شد شخصا مطالعه می كرد و بنا بر معیارهای موجود در فرم، زمان حضوری مشاوره و مكانی را جهت این مشاوره به متقاضی اعلام می كرد. 
اردبیلی می گوید: گاهی اوقات مشاوره ها به چندین جلسه كشیده می شد حتی اگر دو طرف ماجرا به هم علاقه مند نیز باشند و شرایطشان از هر جهت با یكدیگر همسو باشد، اما باز هم من در این كار وسواس دارم و تا زمانی كه صد در صد از موقعیت ازدواج مطمئن نباشم اجازه این وصلت را نمی دهم. 
هنوز اتاق استاد اردبیلی پرجنب وجوش است كه دختر و پسر جوانی با دسته گلی زیبا وارد می شوند. ورودشان لبخندی عمیق را در چهره اردبیلی ترسیم می كند. من قبل از آنكه این زوج جوان توسط او معرفی شوند از این لبخند درمی یابم كه این دو یكی از آن ده ها زوجی هستند كه به مدد و تلاش او و دوستانش یك زندگی مشترك را آغاز كرده اند. 
از فعالیت فعلی اردبیلی در این مكانی كه قبلا متعلق به صنایع برودتی ملكی بوده است سوال می كنم و قرار می شود جمع كوچكی كه در اتاق حاضر هستند هر كدام اطلاعاتی را در اختیارم قرار دهند. این جمع كوچك هیچ كدام حاضر نیستند نامی از آنها برده شود، آنان همگی جوانانی هستند كه یا خود زمانی دانشجوی اردبیلی بوده اند یا دانشجوی دانشگاه دیگر كه توسط دوستی به نوعی با فعالیت این مركز آشنا شده اند. 
یكی از جوانان حاضر در اتاق با اشاره اردبیلی به گوشه ای كشیده می شود و لحظه ای بعد با سینی چای وارد می شود. او مهندس است و گویا برای كار شخصی به دیدار اردبیلی آمده است اما به گفته حاضران در اتاق، اردبیلی از همه كار می كشد چون او اعتقاد دارد این یك كار جمعی است و همه باید در آن شریك باشند. 

رمز سؤالات كلیدی
مراحل مشاوره و همسریابی در حال حاضر در این مركز دارای سلسله مراتبی به این شرح است: وقتی فرم موجود در سایت توسط متقاضی تكمیل و به آدرس مقصد ارسال شد، این فرم ها در كمترین زمان جمع آوری و در۱۸ رده سنی و تحصیلی تقسیم و تنظیم می شوند. 
این رده ها شامل این موارد است:۲۰ ساله (دیپلم، زیر دیپلم)،۲۱ تا۲۶ (دیپلم، زیر دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دكترا)،۲۸ تا۳۵ (دیپلم، زیر دیپلم و. . . )۳۶ تا۴۰ (دیپلم، زیر دیپلم، لیسانس و. . . )۴۰ سال به بالا كه باز شامل مراحل تحصیلی همچون دیپلم، زیر دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، و دكترا است. 
بعد از پر كردن فرم شماره یك، استخراج و تنظیم آن به گروه سنی و تحصیلی با فرد مورد نظر تماس گرفته می شود كه راس ساعت مشخص حضوری به مركز مراجعه كرده و فرم شماره دو را پر كند. این فرم شامل سوالات بسیار خصوصی و تا حدودی كلیدی محسوب می شود. 
به گفته اردبیلی از آنجا كه این سوالات از اهمیت بالایی برخوردار است ترجیح می دهیم به جای گذاشتن آن روی سایت، فرد به طور حضوری آن را تكمیل كند. 
سربرگ فرم شماره دو شامل نام و نام خانوادگی، جنس، سن، تحصیلات و همراهان (پدر، مادر، خواهر، برادر، دوست، هیچكدام) است كه این فرم خود۲۱ سوال را در بر می گیرد كه از جمله این سوالات می توان به این موارد اشاره داشت: همسر خوب از نظر شما كیست، بارزترین صفات فردی كه همسر شما باید دارا باشد چیست، چه هدیه مادی را به عنوان هدیه روز تولد و سالگرد ازدواج خود می پسندید، نظم و ترتیب و سروقت بودن تا چه حدی مدنظر شما بوده و به آن متعهدید، دوراندیشی و آینده نگری در زندگی مشترك را در چه مسائلی می دانید و. . . 
همچنین در فرم شماره دو بخشی وجود دارد كه در آن متقاضی می بایست برای عبارتی هم چون غیرت، حیا، اصالت خانوادگی، فداكاری، محرم و نامحرم جملاتی را در حد درك خود بنویسد. 
در مرحله بعد یعنی بعد از پر شدن فرم شماره۱ و۲ هر متقاضی می تواند از بین پوشه ای كه در دسترس او قرار می گیرد۵ گزینه را انتخاب كند. لازم به ذكر است این پوشه شامل لیست افرادی است كه تا حدودی با معیارهای فرد متقاضی همخوانی دارد. 
همچنین مدیریت این مركز برای جلوگیری از هرگونه سوء استفاده لیست های موجود در پوشه را با حذف اطلاعاتی همچون شماره تماس، پست الكترونیكی، حذف كامل آدرس در اختیار متقاضی قرار می دهد. بعد از آنكه۵ گزینه توسط فرد انتخاب شد فرم شماره۱ و۲ و پنج گزینه انتخابی یكجا توسط اردبیلی مطالعه می شود و سپس قرار مشاوره كه زمان آن در حدود۴۵ دقیقه است گذاشته می شود. 
به گفته اردبیلی، او ساعت ها روی گزینه های انتخابی مطالعه انجام می دهد تا از میان آنها تنها بتواند یك نفر را نسبت به۴ مورد دیگر برتر اعلام كرده كه این یك نفر باید با دقت، حوصله و وسواسی خاص تحت مشاوره قرار گیرد تا در صورت مناسب بودن این انتخاب به ازدواج بینجامد. 

خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان
  • انتشار : ۲۵ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج