گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 120 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,500 تومان
این فایل در ۱۲صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

با تحول کنونی ارتباط بی سیم، مالکیت تلفن همراه اکنون منظره ای عادی در اکثر کشور های توسعه یافته است. همراه سهولت سریع و آسان ، این موقعیت هم چنین با خود حوزه جدیدی از فرصت های شغلی را به همراه آورده است. اما با هر تلفن همراه سلولی یک باتری قابل شارژ و یک شارژ باتری عرضه می شود. هم چنانکه گرایش به سمت شبکه بی سیم هم چنان رو به گسترش است تلفن های همراه سلولی با این کارهای اضافی اکنون در حال غلبه بر بازارهستند با این وجود نیاز برای باتری های قابل شارژ مجدد و شارژرهای همراه آن ها را افزایش می دهد. به علاوه محبوبیت دستگاه هاي دستي مانند PDA و mp3 .واكمن و دوربين هاي ديجيتال همگي به باتري هايي براي كار كردن نياز دارند كه به  اهميت باتري هاي داراي قابليت شارژ مجدد مي افزايند با به خاطر سپردن اين امر اين مقاله قصد دارد تا مشخصه هاي خاص باتري هاي قابل شارژ مجدد را توضيح دهد و پس از آن توضيحي داده خواهد شد در مورد اينكه چگونه يك شارژ  باتري با قابليت شارژر سريع طراحي مي شود
Semicouductor اخيرآ يك دستگاه ريز كنترل كننده شارژر باتریHT46R47  را عرضه کرده است. این دستگاه می تواند به طور کلی به عنوان اساس در پس شارژرهای باتری با قابلیت شارژر سریع برای گستره ای از باتری های قابل شارژ مجدد که بیشترین کار بر را دارند نظیر باتری های Li-ion,Ni-NH,Ni-Cd در کاربرد هایی نظیر تلفن های  همراه واکمن ها ،PDAs و ….بکار می روند. این مقاله کار HT46R47را به منظور توضیح بیشتر اصول موجود در پس شارژ کردن باتری های Li-ion,Ni-MH,Ni-Cd را علاوه بر دادن درکی از اینکه چگونه یک شارژر مناسب بسازیم توضیح می دهد.
پس از مطالعه امیدواریم که خوانندگان شناخت لازم برای دست بکار شدن برای طراحی شارژر خود و باز شناختن نقاط قوت و ضعف انواع مختلف باتری ها و شارژرهایی که در حال حاضر موجود هستند داشته باشند.
گر چه ریز کنترل  کننده ۴۶H47توسطHoltek  با بازار شارژر باتری به عنوان کانون توجه اصلی گسترده کاربد آن بسیار متنوع است. برای مثال کارکردهای گسترده درونی آن و انعطاف پذیری آن آن را برای گستره ای از کاربرد هایی متناسب می کند که به آنالوگ برای تابع های دیجیتالی نیاز دارند. تعیین ایمنی بالای صدای آن, آن را برای استفاده در حوزه کاربرد ابزار معمولی متناسب میکند در حالیکه تابع خروجیPMW درونی هم چنین وسیله ای برای تأمین و کنترل ولتاژ فراهم می آورد.

باتری و شارژر:
باتری هایی که به طور گسترده در بازار  به کار برده می شوند انواع     Li-ion,Ni-NH, Ni-CD هستند که که همگی ظرفیت شان را درmAh اندازه می گیرند.
این ارزش میزان جریانی را که باتری می تواند برای میزان مشخصی از زمان تأمین کند نشان می دهد.
برای مثال یک باتری۵۰۰mAk باید بتواند بطور مداوم ۵۰۰mA را برای ۱ ساعت یا ۵۰mh را برای ۱۰ ساعت تأمین کند. به بیان ساده تر هر چه قدر ظرفیت باتری که در mAh اندازه گرفته شده است بزرگتر باشد باتری مدت بیشتری می تواند جریان را تأمین کند.
به هر حال به منظور دست یافتن به حد اکثر کار آیی و با صرفه بودن باتری اطمینان حاصل کردن از اینکه باتری کاملآ شارژ شده است ضروری است . برای انجام این کار نه تنها انتخاب شارژرهای باتری که بتواند باتری هارا در زمانی کوتاه مجدد شارژ کند ضروری است بلکه آشکار ساختن زمانیکه باتری در کاملترین حالت شارژر شد قرار دارد ضروری است. به منظور شارژر سریع در یک ساعت, جریان شارژر باید در۵۰۰Ah/1h=500mAبماند. برای به اصطلاح ظرفیت۵۰۰mAh باتری یک جریان شارژ کننده۱C,500mA نامیده می شود. اگر باتری های Ni-Cd یا Ni-NH بدون اولین تخلیه کامل شارژ مجدد شوند آنها از کاهش ظرفیت کلی شان آسیب خواهند دید. پدیده ای که به عنوان تأثیر حافظه شناخته شده است. باتری های Li-ion از تأثیر حافظه آسیب ندیده و از کاهش ظرفیت مشابهی را تجربه نخواهند کرد اگر بدون اولین تخلیه شارژ مجدد شود.
در طول فرایند شارژ مجدد دانستن این که چه زمان باتری به شرط شارژ کامل رسیده است با اهمیت است .بدون قابلیت پی بردن به این شرط شارژر به ذخیره کردن جریان در باتری حتی پس از این که به حالت کامل شارژ شده رسیده باشند ادامه می دهد موقعیتی که می تواند به باتری ها آسیب برساند. در ادامه روش  پی بردن به حالت کاملتر شارژ شده باتری ها         Li-ion,Ni-NH,Ni-Cd را نشان می دهد.
نمونه کاربرد HT46R47MCU:
توضیح مختصری از HT46R47MCU اکنون داده می شود با ان همه اول نمودار بلوکی نشان داده شد بحث خواهد شد.
با مراجعه به نمودار بلوکی و نمودارهای  پایه کارکردهای ۴۶R47MCU به صورت زیر مطرح می شوند.
HT46R47 ریز کنترل کننده ۸ بیتی RISC را استفاده می کند. این کنترل کننده مجموعه مؤثر دستور العملی از ۶۳ دستورالعمل رادر برگرفته و دارای پشته سخت افزار۶ مرحله ای است. تایمر داخلی Watch Dog میتواند در نتیجه نقص نرم افزار با تنظیم کردن ریز کنترل کننده به طور خودکار از عملکرد نادرست جلوگیری کند. تنظیم ولتاژ پايين جهت پي بردن به تامين نيروي ولتاژ گنجانده شده و به طور خودكار دستگاه را تنظيم مي كند بايد اين ولتاژ  زیر ارزش خاص قرار بگیرد.کاربرد وسیع رمز ظرفیت حافظه به صورت برنامه حافظه درونی ۲k تأمین شده است درحالیکه گزین Option Romفراهم شده است تا گزینش های قابل انتخاب و کارهای انتخاب شده توسط کاربر را ذخیره کند. حافظه داده های داخلی رم ۶۴ بایستی نیز برای ذخیره سازی موقتی ارزش ها در طول اجرای برنامه فراهم شده است. انواع مختلفی از وقفه ها به صورت پایه وقفه بیرونی, وقفه تایمر درونی و وقفه کانتر تایمر بیرونی. اضافی نیز برای آنالوگ ۹ بیتی به مبدل دیجیتالی فراهم شده است.

* ۱۳۱۱۰ پایه تأمین شده اند، PA ,8 پایه فراهم می کند، PB ,4 پایه اضافی و یک پایه بیشتر از PD فراهم می کند. چندین پایه چند کاره در این پایه ها، O/I گنجانیده شده اند. پایه PA3 یک پایه چند کاره بوده و خروجی PFD را در این پایه فراهم می کند، در حالیکه PA4 نیز که چند کاره است، دارای کار خارجی واقعه شماراست. پایه های ورودی آنالوگ AN0~AN3 برای ADC بوسیله ی پایه های PB0~PB3 فراهم شده اند. صرف نظر از این پایه های چند کاره باید توجه شود که کار کرده PD0/PWM,PA3/PFD باید از منوی گزینش انتخاب شوند که ارزش آنها در طول برنامه نویسی دستگاه ثابت خواهد شد. اگر پایه PA4 به عنوان یک پایه وقفه بیرونی مستقر شده باشد، آن  باید به عنوان پایه ورودی طراحی شود، پایه های چند کاره PB0~PB3/AN0~AN3 می توانند به صورت پایه های O/I یا به صورت پایه های ورودی آنالوگ تحت کنترل نرم افزار طراحی شوند.
* ورودی برای تایمر کنتور ۸ بیتی داخلی می تواند از پایه تایمر خارجی یا از بسامد مرجع داخلی ذخیره شده باشد. با بکاربردن بسامد مرجع داخلی ساعت سیستم می تواند تقسیم شود تا گستره ای از ۸ بسامد مختلف برای استفاده به عنوان ساعت ورودی تایمر / کانتر را بدست دهد که با حداکثر نسبت تقسیم ۱۲۸، یک منبع تایمر ساعت انعطاف پذیر را فراهم می کند. بسامد خروجی PFD نیز بوسیله ی تایمر / کانتر ۸ بیتی كنترل مي شود بسامد pfd به واسته سر ريز بيت تايمر كانتر ۸ بيتي تقسیم بر ۲ کنترل می شود. برای مثال اگر دوره ساعت ورودی کانتر/ تایمر us1 باشد، و اگر کانتر تایمر یک شرط سر ریز را منتشر خواهد کرد، که اگر بر ۲ تقسیم شود، خروجی PFD را تأمین می کند. دوره خروجی PFD بنابراین می تواند به صورت زیر محاسبه شود:

خرید و دانلود

با قیمت 4,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج