گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 148 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
این فایل در ۴۲صفحه قابل ویرایش تهی شده وشامل موارد زیر است:

فایل گرافیکی ساختاری است که داده های گرافیکی در انواع مختلف در آن گرد آوری می شوند در فایل های گوناگون مسائلی نظیر ذخیره سازی،سازماندهی و بازیابی داده ها گرافیکی به شکل بهینه و منطقی در نظر گرفته می شود.گرچه بیان این موضوع ساده به نظر می رسد اما در این راه نکات ظریف بسیاری در نظر گرفته می شود.گرچه بیان این موضوع ساده به نظر می رسد اما در این نکات ظریف بسیاری وجود دارد که قصد ما صحبت در مورد آنها می باشد.اهمیت فایل های گرافیکی در مواردی است که آشکار به نظر نمی رسند. به عنوان مثال مشاهده خواهید کرد که نحوه ذخیره سازی یک بلاک داده مهمترین عاملی است که در سرعت باز خوانی فایل که در سرعت بازخوانی فایل فضای اشغال شده توسط فایل و سهولت کار با آن از طریق برنامه های مختلف تأثیر میگذارد.
معمولاً‌برنامه  گرافیکی مهم قادر به تولید و ذخیره سازی تعدادی ازفایل های گرافیکی می باشند.حتی ساده ترین محیط های ویرایش متنی نیز با استفاده از کارکتر های اسکی قادر به تولید فایل هایی با رنگها و طرح های ساده هستند. نرم افزارهای دارای رابط گرافیکی متون باید از قابلیت پشتیبانی از فایل های ترکیبی برخوردار باشند. از طرفی فایل های گرافیکی یکی از مهمترین مکانیزم های ارتباطی برای مبادله داده های تصویری میان نرم افزار و سخت افزار می باشند.
قبل از بررسی جزئیات فایل های گرافیکی برخی از مفاهیم جنبی را مطالعه کرده و واژه نامه ای برای خود تعریف می کنیم.
گرافیک کامپیوتری:
به نمایش تصویری یک   تصویری یک شیء خیالی یا حقیقی که توسط سک هنرمند و به صورت طراحی ،نقاشی،چاپی یا ارائه می شود. معمولاً حاصل کار یک هنرمند روی یک سطح دو بعدی نظیر کاغذ ارائه می شود.اما حاصل گرافیک کامپیوتری را می توان برای نمایش چاپگر رسام فیلم یا نوار ویدیوئی ارسال کرد.در دنیایی گرافیک کامپیوتری، ایجاد یک کار هنری غالباً جدای  از نمایش آن می باشد.در فرایند تولید تولید یک کار گرافیکی به وسیله ی کامپیوتر،یک خروجی مجازی  روی حافظه اصلی کامپیوتر یا یک خروجی پایدار روی یک رسانه ذخیره سازی نظیر دیسک ایجاد می شود. به عبارت بهتر حتی اگر فایلی ایجاد شود که مملو از اطلاعات گرافیکی باشد، اما از دیدگاه بصری هنوز چیزی وجود ندارد زیرا هنوز تصویری در جایی نشان داده نشده است. بنا براین میگوییم داده های گرافیکی   در واقع خروجی مجازی یک برنامه هستند که به واسطه آنها مس توان حالت نمایشی یک کار هنری را ایجاد کرد، یا با استفاده از دادهای گرافیکی پایدار میتوان حالت نمایشی یک کار هنری را با استفاده از همان برنامه ای که فایل در آن تولید شده است دوباره سازی شود.
انواع گرافیک: 
** گرافیک کامپیوتری به دو دسته ی اصلی تقسیم میشود که عبارتند از bitmap گرافیک برداری(vector) آشنایی با اختلاف میان دو نوع گرافیک شکا را در ایجاد و ویرایش گرافیک ها کمک خواهد کرد.
۱- گرافیک bitmap :
گرافیک bitmap از نظر تکنیکی گرافیک راستدی(Raster) نامیده میشود.این نوع گرافیک از پیکسل های به رنگ های مختلف برای تشکیل تصویر ها استفاده می کند. و در واقع مجموعه ای از مقادیر عددی هستند که رنگ نقاط یا عناصر تصویر را مشخص می کنند و هر پیکسل متعلق به محل مخصوص است.
تصاویر bitmap یکی از بهترین روشها برای نشان دادن تصاویر با تن پیوسته از قبیل عکس ها یا نقاشی های دیجیتالی می باشد. برای اینکه این نوع تصاویر می تواننند بسیار دقیق از نظر سایه ها  و رنگ درجه بندی شوند.
تصاویر bitmap دارای رزولوشین (resalutian) هستند. که این رزولوشن به صورت تعداد پیکسل های یک تصویر تعریف میشود. در هر تصویر هر چه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد وضوحیت آن تصویر بهتر خواهد بود.
نشان دادن تصویر با یک تعداد پیکسل محدود باعث از بین رفتن برخی از جزئیات و پدیدار شدن ناهمواریها در هنگام بزرگ کردن تصاویر بر روی صفحه ی نمایش است.
و چنانچه در تصویر فرق ملاحظه می شود گرافیک bitmap . در هنگام بزرگنمایی با مقیاس بالا ب صورت موزائیکی در می آید.
۲- گرافیک برداری:
این گرافیک از خطها و منحنی ها تشکیل میشود که این خطها و منحنی ها توسط بردارهای ریاضی تعریف می شوند.
بردارها یک تصویر را بر اساس مشخصات هندسی آن تعریف می کنند.
شما می توانید در گرافیک برداری بدون اینکه کیفیت گرافیک را از دست بدهید تصویر را انتقال دهید، تغییر اندازه بدهید و یا رنگ آن را تغییر دهید.
گرافیک های برداری دارای رزولوشن هستند و آنها می توانند در هر رزولوشن و در هر اندازه ای بزرگ شوند و یا  چاپ شوند بدون اینکه جزئیات یا وضوحیت تصویر را زا دست بدهند.
فایل های گرافیکی :
فایل های گرافیکی فایل هایی هستند که هر نوع دلخواه از داده های گرافیکی پایدار را در خود ذخیره کرده و برای شکل دهی به دادها و نمایش آنها مورد  استفاده قرار میگیرند.
گونه های مختلفی از فایل های گرافیکی وجود دارد که در هر یک از آنها داده ها به شکلی متفاوت ذخیره کرده و برای شکل دهی به داده ها و نمایش آنها مورد استفاده قرار می گیرند.
گونه های مختلفی از فایل های گرافیکی وجود دارد که در هری یک از آنها داده ها به شکلی متفاوت ذخیره می شود. فایل های  نقش بیتی برداری و متا فایل کهدر این مقاله تمرکز بیشتری روی آنها خواهد شد، از عمومیت بیشتری برخوردارند. البته گونه های بسیار دیگری نیز وجود دارند که درادامه اشاره خواهیم کرد.
فایل های نقش بیتی:
برای ذخیره سازی داده های نقش بیتی از این فایل استفاده میشود. فایل هایی از این نوع معمولاً‌برای ذخیره سازی تصاویر حقیقی نظیر عکس و تصاویر ویدئویی مورد استفاده قرار میگیرند.
فایل نقش بیتی که گاهی اوقات فایل پویش نمایی خوانده می شود، اصولاً حاوی نقش نقطه به نقطه یک تصویر نی باشد. یک نرم افزار گرافیکی می تواند با استفاده از این فایل تصویر مربوطه را روی اجزار خروجی پیاده سازی نماید. از جمله گونه های این فایل که به شکلی متدوال مورد استفاده قرار میگیرند. عبارتند از:
BHP
PEX
TIFE
TGA
دیگر ساختمان داده های موجود در فایل های نقش بیتی
علاوه بر عنوان، دنباله و جداول رنگ،ممکن است ساختمان داده های دیگری نیز در فایل های نقش بیتی وجود داشته باشند که برای کمک به کار با داده های تصویری،به فایل اضافه  میشوند. به عنوان مثال فایلی که حاوی بیش از یک تصویر در خود می باشد، به نحوی باید محل شروع هر تصویر را مشخص کند. بنا براین برای ذخیره کردن آدرس افست هر تصویر به یک جدول افست تصویر  نیاز خواهیم داشت.
مزایا و معایب فایل های نقش بیتی
فایل های نقش بیتی برای ذخیره کردن تصاویر حقیقی بسیار مناسبند. این گونه تصاویر را از طریق سخت افزار (نظیراسکنر،دوربین های عکاسی دیجیتال و…) میتوان دریافت کرد.
مزایای فایل های نقش بیتی به شرح زیر اند:
فایل های نقش بیتی  را می توان با استفاده از اطلاعات ذخیره شده در یک آرایه به راحتی ایجاد کرد.
بازیابی نقاط تصویر ذخیره شده در چنین فایلی با استفاده از مجموعه ای از مقادیر مختصاتی امکان پذیر است.
با تنظیم جدول رنگ (درصورت وجود) می توان مقادیر نقاط را به صورت منفرد یا گروهی تغییر داد 
فایل های نقش بیتی را میتوان به راحتی به خروجی نقطه ای برای ابزاری نظیر صفحه نمایش یا چاپگر تعریف کرد.
با این حال فایل های نقش بیتی نقایصی نیز دارند.
در صورتی که تعداد رنگ های به کار رفته در یک تصویر زیاد باشد حجم تصویر می تواند خیلی بزرگ شود. تکنیک های فشرده سازی می توان حجم فایل را کاهش دهد.اما قبل از بکارگیری مجدد تصویر باید آن را از حالت فشرده در آورد و این کار سرعت خواندن ونوشتن فایل را کاهش می دهد. از طرفی هر چه تصویر پیچیده تر باشد کارآیی آلگوریتم ها ی فشرده سازی پایین می آید.
این فایل ها را نمی توان به راحتی در مقیاس بزرگ یا کوچک کرد کوچک کردن تصویر با روش حذفی(حذف نقاط خاصی از تصویر) می تواند  آن را به شکلی مطلوب تغییر دهد. به همین دلیل این گونه فایل ها باید با همان دقتی که در حالت اولیه ذخیره شده اند چاپ شوند.

 
فایل های برداری:
برای ذخیره سازی عناصر خطی چند ضلعی ها یا عناصری که می توان به صورت چند عنصر هندسی آن ها را تجزیه کرد. فایل های برداری مفید واقع می شوند. در فایل های برداری به جای مقادیر نقاط توصیف ریاضی عناصر تصویر قرار می گیرد.
برنامه شکل دهند از این فرمول های ریاضی برای پیاده سازی تصویر مربوطه استفاده می کند. در حالت کلی ساختار فایل های برداری ساده از فایل های نقش بیتی می باشد.این فایل ها بصورت رشته ای از داده های سازمان دهی شده اند. فایل های Micro soft sylrو Autocad dxf نمونه هایی از این فایل ها هستند.
متن در فایل های برداری
در فایل برداری به دو روش می توان متن را گنجاند. ساده ترین شیوه استفاده از رشته های ASCII در کنار اطلاعاتی نظیر قلم ، موقعیت رنگ و صفت متن می باشد. گرچه در این شیوه غالباً متن به صورت فشرده ارائه می شود. اما برنامه نمایش دهنده باید اطلاعات مربوط به قلم متن را نیز دارا باشد، که این خود باعث بروز مشکلاتی می شود. زیرا اسامی قلم هایی که برای یک برنامه خاص طراحی می شوند گاهی اوقات با اسامی قلم های استاندارد تداخل پیدا می کند. در قالب CGM برای رفع این مشکل از سیستم ثبت ویندوز برای اسامی قلم های بین المللی استفاده می شود. هر برنامه ای که با قالب CGM سرو کار دارد یا باید اطلاعات مربوط به این سیستم ثبت  را نیز بازیابی نماید، و یا از اطلاعات مربوط به بخش عنوان قالب CGM بهره گیرد. در این شیوه با توجه به این که متن به صورت قالبی که توسط انسان قابل استفاده است ذخیره می شود، می توان متن را ویرایش کرد.

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج