گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 165 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,500 تومان
دانلود رایگان تحقیق گرافیک-خرید اینترنتی تحقیق گرافیک-دانلود رایگان مقاله گرافیک-تحقیق گرافیک
این فایل در ۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

گرافيك در معناي لغت بمعني ترسيمي و نگارشي است و در دو مفهوم قديم ، سنتي و جديد ، نوين متمايز مي گردد كه در مرز بين اين دو پديده چاپ قرار دارد.

نماد و نشانه

در طول تاريخ از نماد، كه نوعي علامت واجد هويت بصري است به عنوان ابزاري براي ايجاد ارتباط استفاده شده است. تصوير بر اين است كه انسان پيش از تاريخ با خراش دادن و ايجاد نقش بر ديوار غارها آلناميرا در اسپانيا و لاسكو در فرانسه تلاش داشته تا از اين طريق به ديگرن اعلان خطريا آگاهي دهد و يا پيام هاي ديگري را انتقال دهد. باستان شناسان لوازم و ابزارهايي را از يونان باستان يافته اند كه بر آنها نقوش و علائم نماديني نقش بسته كه احتمالاً معرف خالق آنها بوده است. در تابوت هاي مصري نيز نقوش نماديني حكاكي شده است كه احتمالاً نشان از هنرمند خالق آن دارد. در جوامع قرون وسطايي بازرگانان و صنعتگران براي مشخص كردن كالاها يا محصولاتشان از علائم ونمادهاي خاصي استفاده مي كردند كه شناساگر آنها بود. چاپگران اواخر سده نوزدهم ميلادي نيز كه به مهارت ها واستادي خود فاخر بودند، بر روي تمامي چاپنقش هاي خود نمادهايي را به صورت حرف نشانه يا امضاء چاپ مي كردند كه معرف حرفه وصنعتگري آنان بود. در آغاز سده بيستم نيز گاوچرانان آمريكايي براي مشخص كردن مالكيت دام هاي خود از علائم انحصاري استفاده مي كردند. در واقع آنها از نوعي زبان تصويري استفاده مي كردند كه سابقه آن به مصريان باستان مي رسد. طي دوره ركود اقتصادي در آمريكا كارگران دوره گرد يا در واقع پيشه وراني كه بيكار شده بودند، يك نظام ارتباطي تحليلي و كاربردي راابداع كردند. آنها علائم ونشانه هايي بودند كه بر ديوار خانه ها و ساختمان ها رسم مي كردند و مثلاً گوياي خطراتي بود كه كارگران دوره گرد را تهديد مي كرد. يعني درست شبيه به روشي كه انسان غارنشين از تصاوير خطي استفاده مي كرد. دودايره و يك خط رابط بين آنها شناساگر بانوم و معرف اين هشدار بود كه پليس ناحيه خشن و متخاصم است. اين نشانه به ديگران هشدار مي داد كه هرچه زودتر محله را ترك كنيد. ر سم چهار خط افقي بر خانه، به اين معنا بود كه اگر در شكستن چوب به مالك خانه كمك كنيد. يك وعده غذا به عنوان دستمزد دريافت خواهيد كرد. نقوش مخطط، علائم ونوشته هاي روي در وديوارهاي شهر را مي توان همگي به عنوان تلاشي براي بيان احساسات، ايجاد ارتباط يا تلاشي جهت ابراز وجود دانست.

تصوير نشانه (Pictogram)

نمادهاي گرافيكي و ساده اي كه در اين صفحه ارائه شده «تصوير نشانه» مي نامند. «تصوير نشانه» نوعي نماد بصري است كه اطلاعات را به صورت تصويري وبدون استفاده از كلام ارائه مي دهد. «تصوير نشانه»  نوعي نماد گرافيكي است كه داستاني را به شيوه اي بسيار ساده و همه فهم و فارغ از محدوديت هاي زباني روايت مي كند.

امروزه اين نوع نمادها را مي توان در همه جا ديد. از علائم راهنمايي رانندگي گرفته تا علائم نشانه هاي فروشگاه ها، ساختمان هاي عمومي، مترو، راه آهن و خلاصه هر كجا كه ضروري است اطلاعاتي را سريع و صريح به اطلاع عمومي رساند. به عنوان مثال اين نمادها ما را به سمت تلفن عمومي، ايستگاه راه آهن، فرودگاه و رستوران راهنمايي مي كنند. اين نمادها بدون استفاده از كلمات  و جملات اطلاعات موردنيازمان را در اختيارمان مي گذارند. به عنوان مثال اگر به يك كشور خارجي سفر كنيد كه با زبان آشنايي نداريد، به آساني مي توانيد علائم جاده اي هشداردهنده و بازدارنده آن را تشخيص دهيد. و يا به آساني با توجه به علائم ونشانه ها مسير خود را براي مكان مورد نظر بيابيد، زيرا اين علائم خود يك زبان بين المللي ، بصري و بدون كلام هستند.

۱-   از علائم شناسايي يا داغ نشانه هايي كه گاوچرانان آمريكايي در آغاز سده بيستم استفاده مي كردند.

۲-   نوعي نشان چاپگر قديمي متعلق به سده نوزدهم، شركت و سنواكو، ۱۹۲۶

نشانه (لوگو) چيست؟

كلمه لوگو (Logo) از واژه اي يوناني به معني زبان مشتق شده است. و لوگو را به عنوان يك نماد، علامت، تصوير نشانه و عكس نشانه در نظر مي گيريم كه معرف و نمايانگر يك سازمان، يك حرفه، محصول يا حتي يك همايش يا يك رويداد خاص است. «نشانه» تجسمي از يك سازمان است و بايد مروج هويت بصري آن باشد، هويتي كه به سرعت و به آساني قابل تشخيص باشد.

«نشانه» نمايانگر حجم زيادي از اطلاعات است كه در يك بيان بصري واحد متراكم شده است.

در اين زمينه داستان معروفي از ريموند لوئي، طراح صنعتي معروف نقل مي شود. وي در يك ميهماني با خانمي مواجه شد كه در مورد طرح لويي براي شركت «Exxon» از وي سؤال داشت. وي از لوئي پرسيده بود كه چرا چنين سؤالي مي كنيد و آن خانم گفته بود كه چون خيلي جلب توجه مي كند و لويي جواب داد :«خوب پاسخ شما همين است».

عوامل موفقيت نشانه

يك نشانه موفق، به سرعت بر مخاطب تأثير مي گذارد و چشم را به شدت به خود جلب مي كند. نشانه بايد بي هيچ سخن يا كلامي به سرعت قابل تشخيص باشد و داراي انسجامي باشد كه آن را از ديگر نشانه ها متمايز سازد. نشانه خوب بايد آنچنان قوي و معتبر باشد كه تا مدت زمان طولاني همچنان اعتبار خود را حفظ كند و قابل استفاده باشد. براي طراحي هر نوع حرف نشانه اي، راه حل هاي زيادي وجود دارد، اما اصلي ترين ويژگي يك نشانه يا يك نماد خوب سادگي يا ايجاز آن است. اصطلاح معروف «كمترين بيشترين است» به كرات توسط طراحان و كساني كه طراحي تدريس مي كنند استفاده شده است. اصل «كمترين بيشترين است» به آموزه هاي مدرسه باهاوس مربوط مي شود و بايد به هنگام طراحي نشانه به خاطر سپرد.

نماد، حرف نشانه يا علامت تجاري؟

براي طراحي نشانه شركت يا مؤسسه مورد نظرتان از چه قالبي استفاده مي كنيد. حرف نشانه، نماد يا علامت تجاري؟ مسئله مهمي كه هميشه بايد به خاطر داشته باشيد، تصويري است كه تلاش داريد نشان دهيد. قالبي كه استفاده مي كنيد خود بايد نوعي تصوير قوي و تخيلي را بازتاب دهد. اگر نماد يا تصوير مبهم باشد و موجب سوءبرداشت شود، طرح ناموفق خواهد بود. پيش از تلاش براي طراحي نشانه مورد نظرتان، با دقت به نشانه هايي كه در مجلات، روزنامه ها و تابلوي اعلانات وجوددارد نگاه كنيد. اين طرح ها ايده هاي فراواني به شما مي دهد و به علاوه امكان مي دهد تا تجارب و حاصل كار ديگر طراحان را كه منجر به اين طرح ها شده، به دقت تحليل كنيد. هر يك از اين طرح ها حاصل تلاش طراح در برآورده كردن خواسته هاي سفارش دهنده و پاسخ گويي به نيازهاي بصري شركت يا مؤسسه است. به نحوي كه هم گوياي هويت و نوع قعاليت شركت باشد و هم خود به عنوان يك عنصر تجسمي داراي وحدت و انسجام بصري باشد و چشم را به خود جلب كند. از اين رو با مشاهده اين طرح ها در مي يابيد كه چگونه ساير طراحان اين مسائل را حل كرده اند. در هر صورت به خاطر داشته باشيد كه طراح حتماً بايد در هماهنگي و همفكري با سفارش دهنده بهترين رويكرد به طراحي هويت را تعيين كند.

از چه نوع قالبي استفاده مي كنيد؟

۱- نماد انتزاعي يا تصويري

نماد مي تواند واكنش حسي قويي در مخاطب برانگيزد. نمادهايي كه به صورت حرف نشانه استفاده مي شوند معمولاً شمايل هاي تصويري خلاصه شده يا انتزاعي هستند كه به شكلي بازتاب دهنده سازمان هستند. بسياري از نمادهاي انتزاعي از دهه ۶۰ عرضه شدند، اما از اواخر دهه ۱۹۸۰ نيز كه نشر روميزي پديدار شد، حجم بيشتري از اين نمادها رايج گشت. اگر قصد داريد طرحي تهيه كنيد كه منحصر به فرد و در بازار قابل رقابت باشد، بايد كاملاً مراقب باشيد كه طراحتان بيش از حد متكي به برنامه هاي نرم افزاري موجود در بازار نباشد، زيرا در غير اين صورت فرم نشانه اي كه طراحي مي كنيد تفاوت چنداني با طرح هاي افراد ديگري كه از اين برنامه ها استفاده مي كنند، نخواهد داشت. طراحي نشانه به تفكر زيادي نياز ندارد. دستيابي به يك مفهوم خوب بايد ارجع تر از سرعت و زمان طراحي باشد. در صفحات بعد با نمونه هاي مختلف اين نوع نشانه ها و ويژگي ها و كاستي هاي هر يك آشنا مي شويم.

۲- حرف نشاه يا نمادهاي متكي به طراحي حروف

«حرف نشانه» (Logotype) معمولاً نام يك مؤسسه است كه با حروف چاپي مناسب با آن مؤسسه طراحي شده و معمولاً بدون استفاده از نماد گرافيكي است. گاه حرف نشانه متكي به حروف اول نام شركت است و به شكل حروف چاپي طراحي مي شود.

۳- علائم تجاري و نمادهاي توصيفي

علامت تجاري (Trade Mark) نام، نماد يا تركيبي از اين دواست كه براي شناسايي محصول يك شركت استفاده مي شود. معمولاً علائم تجاري همراه با نشانه TM يا درج مي شود.

خرید و دانلود

با قیمت 6,500 تومان
  • انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج