گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 127 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,500 تومان
این فایل در ۱۴صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:
طبق بخش ” ل ” ماده ۱۳۹ قانون مالیات ها، فعالیتهای انتشاراتی ، مطبوعاتی ، فرهنگی و هنری که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند از پرداخت مالیات معاف هستند
دبیر و سخنگوی انجمن نویسند گان کودک با اشاره به  نشست اخیر هیات مدیره این انجمن  با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  گفت : طبق تبصره ۲ ماده ۱۰۴ همین قانون کسر ۵ د رصد مالیات د ر مواردی که منابع د ر آمد شان از پرداخت مالیات معاف شده باشد ، منتفی است
ماليات دادن در يك جامعه ،‌يكي از راههاي اساسي توسعه يك كشور است و ملت هر جامعه براي بهره مندي بيشتر از رفاه و آسايش و نيز امكانات و خدمات لازم است كه ماليات بر درآمد خود را بپردازند. اما آيا سيستم مالياتي كشور كه اين همه خودش را موفق ميدونه! از تمام درآمدهاي افراد جامعه ماليات اخذ ميكنه؟ 
ماليات دادن در يك جامعه ،‌يكي از راههاي اساسي توسعه يك كشور است و ملت هر جامعه براي بهره مندي بيشتر از رفاه و آسايش و نيز امكانات و خدمات لازم است كه ماليات بر درآمد خود را بپردازند. اما آيا سيستم مالياتي كشور كه اين همه خودش را موفق ميدونه! از تمام درآمدهاي افراد جامعه ماليات اخذ ميكنه؟ 
همه ما ها افراد زيادي را با سرمايه هاي كلان را در بين دوستان ، فاميل و آشنايان خود سراغ داريم كه اين افراد داراي يك شغل بسيار پر درآمدي هستند كه در هيچ قانون و نوشته اي اسمي از آن به ميان نيامده است و اين شغل شريف چيزي نيست به جز : شغل آزاد . افرادي كه سرمايه زيادي دارند به اين شغل شريف روي مي آورند چون نه فيش حقوقي دارند و نه حساب و كتاب كارشون جايي نوشته ميشه فقط خودشون ميدونن و طرف حسابشون!
هستند افرادي كه با يك تلفن زدن صدها ميليون به جيب مي زنند بدون آنكه كمترين درصدي از اين درآمد خود را ماليات بدهند . اين افراد به اندازه چندين برابر افراد ديگر از خدمات و امكانات و سوبسيدها استفاده ميكنند اما يك قرون هم ماليات نميدهند. تقصير آنها نيست و در ميان مقصر واقعي همان دولتي است كه سيستم مالياتي اش اينهمه ضعيف است.
يادم مياد چند سال پيش در يكي از دوره ها ي آموزشي استادي داشتيم كه از هلند آمده بود، ايشون مي گفتند كه بيش از ۳۰ درصد درآمد خودشون را ماليات مي دهند هر چه در آمد بيشتر و ماليات بيشتر. و به واسطه همين هست كه مردم كشورهايي چون هلند بدون اينكه منابع غني زير زميني ما را داشته باشند در آخرين حد رفاه و آرامش زندگي مي كنند و دولت آنها هم بدون جوسازي و شعارهاي تبليغاتي توانسته بالاترين سطح عدالت را در بين افراد جامعه ايجاد كند. فاصله فقير در چنين كشورهايي نزديك به صفر است . درست بر عكس كشور ما كه فقيرا هر روز فقير تر مي شوند و پولدارها هر روز پولدار تر!
مردم ماليات مي دهند تا در رفاه و امنيت و آسايش زندگي كنند و اگر چنين چيزهايي را در زندگي خود نيابند به انحاء مختلف از زير بار ماليات فرار مي كنند و هماني ميشه كه الان در كشور خود شاهد آن هستيم. 
چرا بايد كارمندي بعد از ۱۰ سال كار كردن از حقوق ۴۰۰ توماني خود قبل از اينكه حقوقش را بگيرد ، ماليات بدهد اما افراد ديگر با چنين شغلهاي كاذب و مجازي با ميليونها تومان درآمد ماليات ندهند؟ مگر دولت كدوم گل را سر كارمندش مي زند كه در اين بين اين تفاوت بسيار بسيار محسوس به چشم نياد؟
در مورد مقايسه‌اي كه بين ايران و هلند نوشته‌ايد بايد بگويم دقيقاً به اين علت كه در هلند منابع نفتي وجود ندارد، نظام مالياتي دقيق و عادلانه است. در ايران دولت درآمد حاصل از نفت را دارد و نيازي به ماليات ندارد، فقط اداي نظامهاي مالياتي دنيا را درمي‌اورد. براي همين تلاشي براي دقت و نظم و عدالت در گرفتن ماليات انجام نمي‌دهند. اصلاً لازم ندارند اين مالياتها را. نفت انقدر برايشان سود دارد كه مي‌خواهند سر به تن هيچ مؤسسه و سازمان و بيمارستان و …نباشد. اگر نفت نداشتيم وضع ما هم بهتر بود. بد نيست بدانيد ۵۴ درصد واحدهاي توليدي و خدماتي از زير ماليات دادن در مي‌روند. براي دولت يك كشور توسعه‌يافته مثل هلند اين امر فاجعه است. اما براي دولت ايران هيچ لطمه‌اي نيست. دولت سر و مر و گنده به حيات پربارش ادامه مي‌دهد. چون خدا داده نفت!


درآمد مالیاتی در هفته اول تیرماه سالجاری از کل درآمد سال ۸۲ بیشتر است
رییس سازمان مالیاتی کشور از فراتر رفتن میزان وصولی و درآمد هفتة اول تیرماه سال جاری از درآمد مالیاتی در سال ۸۲ خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، غلامرضا حیدری کرد زنگنه که در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان قم حضور یافته بود، با اشاره به اجرای طرح مالیاتی خود اظهاری گفت: سازمان مالیاتی کشور با اعتماد به مردم، طرح خود اظهاری را در سراسر کشور اعلام کرد تا تولید‌کنندگان و اصناف، طبق اظهار خودشان مالیات پرداخت کنند. 

وی افزود: اعتماد به مردم نتیجه مثبت داد و آمارها حاکی از آن است که میزان وصولی و درآمد در هفتة اول تیرماه سال جاری از کل وصولی سال ۸۲ بیشتر بوده است. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: میانگین دریافت مالیات از استان قم با توجه به مشکلات موجود نسبت به بودجه مصوب و میانگین رشد نسبت به سال گذشته از میانگین کشوری بالاتر است. 
حیدری کرد زنگنه در پایان گفت: در دریافت مالیات از استان‌هایی مثل قم بیشتر حمایت می‌کنیم و در استان‌های برخوردار، مالیات بیشتری وصول می‌کنیم تا تشویقی برای سرمایه‌گذاری در استان‌های محروم باشد. 
استاندار قم نیز در این جلسه درسخنانی مالیات را حق مسلم حکومت اسلامی دانست و افزود: مبنای اصلی گرفتن مالیات از فعالان عرصة اقتصاد، توسعه ورونق هرچه بیشتر استان است. 

خرید و دانلود

با قیمت 4,500 تومان
  • انتشار : ۰۲ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج