گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 141 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
این فایل در ۲۴صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

یک دیود قابل کنترل است که تست و تشخیص پایه های نوع ساده آن به شرح زیر است . 
دارای سه پایه به نام های Gate که با G نیز نشان داده می شود و Anode که مانند دیود با A نشان داده میشود و نیز دارای Katode که با K نشان داده می شود 
این دیود ها مصارف زیادی در صنعت دارند برای مثال در یکسو سازی برق صنعتی که الزاماً نیاز به کنترل جریان ویا قطع وصل داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد .
مثلاً در ترانس های جوشکاری DC برای یکسوسازی با کنترل جریان ویا در تلویزیونها به منزله یک سویچ DC قابل کنترل کاربرد دارند .
تشخیص پایه های آن : 
G به کاتد در گرایش مستقیم راه می دهد . ودر گرایش معکوس راه نمی دهد و در حالت معمولی آند به کاتد راه نمی دهد . 
از همین روش برای تشخیص پایه های آن می توان استنفاده کرد . 
یعنی دنبال پایه ای می گردیم که مانند یک دیود در حالت گرایش مستقیم عمل کند . در این حالت ترمینال قرمز مولتی متر کاتد و ترمینال مشکی G را نشان می دهد . و لابد پایه باقیمانده آند است . 

تست SCR : برای اینک تشخیص دهیم یک SCR سالم است به مدار زیر توجه فرمائید . 
ترایاک
ترایاک یکی دیگر از عناصر الکترونیک می باشد که در ساخت مدارات الکترونیک صنعتی سهم بسزایی دارد این قطعه مانند یک SCR دارای سه پایه می باشد پایه های آن را با نامهای گیت آند اول و آند دوم که با G و MT1 و MT2 یا ( B1 و B2 ویا A1 و A2 ) نشان می دهند و فرق عمل کرد آن با تریستور این است که بعد از تحریک G دوپایه دیگر می تواند از هر دو جهت جریان را از خود عبور دهد و در واقع یک کلید AC می باشد . 
یعنی مانند یک کلید AC قابل کنترل می توان آن را در مدارات الکترونیک به کار برد . وتحت هر زاویه ای می توان با کنترل کیت فاز برق شهر را کنترل نمود . 
از این قطعه در مداراتی مانند دیمر در جاروبرقی جهت کنترل دور موتور و و در ……….. استفاده می شود . 
حالتهای مختلف استفاده همراه سمبل الکترونیکی آن را در شکل زیر ملاحظه می فرمائید
ترایاک نمونه پیشرفته تر تریستور است ٬ که هدایت دو طرفه ولتاژ از مشخصه های آن به شمار می آید. این قطعه نیز ۳ پایه دارد که ((ترمینال شماره ی یک ولتاژ اصلی یا  MT1)) و (( ترمینال شماره دو ولتاژ اصلی یا MT2 )) و ((گیت)) نامیده میشوند.
ولتاژ اعمال شده به MT2 نسبت به ولتاژ MT1 چه مثبت باشد و چه منفی میتوان پالسهای تحریک مثبت و منفی را به گیت اعمال کرد(نسبت به MT1).بنابر این ترایاک برای کنترل تمام موج سیگنال AC مناسب بوده و آن را مانند تریستور میتوان مورد استفاده قرار داد.
روشن و خاموش شدن تریستور و ترایاک با سرعت بسیار زیادی صورت میپذیرد در نتیجه پالسهای گذرای بسیار کوتاهی ایجاد میشود ٬ که ممکن است مسافت بسیار زیادی را در طول سیم طی کنند.برای جلوگیری از ایجاد چنین نویزهایی ٬ معمولا استفاده از نوعی فیلتر LC ضروری خواهد بود.
 
 
یک مدار با ترایاک شکل ظاهری ساختار ترایاک 
روش تست ترایاک : 
ابتدا تعیین پایه های آن را به وسیله مولتی متر هیوکی ۳۰۰۷ توضیح می دهم . پایه G نسبت به پایه A1 در هردو جهت راه می دهد ونسبت به A2 در هیچ جهتی راه نمی دهد بنابراین A2 به راحتی مشخص می شود حال پایه ای را پیدا می کنیم که با تحریک آن در دوجهت دو پایه ی دیگر به هم راه دهد . آن پایه G است . در این روش توجه داشته باشید در هنگام تحریک باید ترمینالهای مولتی متر از دوپایه تست شونده قطع نشود و فقط یک لحظه بدون آنکه ترمینالها قطع شود عمل تحریک توسط یکی از ترمینالها انجام شود

ترایاک نمونه پیشرفته تر تریستور است ٬ که هدایت دو طرفه ولتاژ از مشخصه های آن به شمار می آید. این قطعه نیز ۳ پایه دارد که ((ترمینال شماره ی یک ولتاژ اصلی یا  MT1)) و (( ترمینال شماره دو ولتاژ اصلی یا MT2 )) و ((گیت)) نامیده میشوند.
ولتاژ اعمال شده به MT2 نسبت به ولتاژ MT1 چه مثبت باشد و چه منفی میتوان پالسهای تحریک مثبت و منفی را به گیت اعمال کرد(نسبت به MT1).بنابر این ترایاک برای کنترل تمام موج سیگنال AC مناسب بوده و آن را مانند تریستور میتوان مورد استفاده قرار داد.
روشن و خاموش شدن تریستور و ترایاک با سرعت بسیار زیادی صورت میپذیرد در نتیجه پالسهای گذرای بسیار کوتاهی ایجاد میشود ٬ که ممکن است مسافت بسیار زیادی را در طول سیم طی کنند.برای جلوگیری از ایجاد چنین نویزهایی ٬ معمولا استفاده از نوعی فیلتر LC ضروری خواهد بوددوست عزيز تراياك در ولتاژ AC  فقط با يك بار تحريك پايه گيت روشن نمي مونه ! 
همونطور كه گفتم تراياك تشكيل شده از دو تا ترستور تا در هر دو جهت سيكل منفي و مثبت رو از خودش عبور بده !
يكي از شرطهائي كه باعث ميشه تريستور بعد از روشن شدن خاموش بشه ، پائين آومدن ولتاژ دو سر اون از حد مجازه !
توي ولتاژ AC هم بعد از اينكه توي هر سيكل ولتاژ صفر ميشه تراياك خاموش ميشه و بايد براي هر سيكل اون يه پالس بفرستيم !
قسمت فرمان اون مي تونه چندين مدل باشه و بستگي به طراحي شما داره ! يا مثل اين مدار باشه و شما با زدن يه  دكمه روشن كنيد مدار رو و با زدن يه دكمه ديگه با قطع جريان كل مدار خاموش بشه ! مي تونيد براي فرمان دادن به اين  اپتو كوپلر هم از ميكرو استفاده كنيد و يا مدارات منطقي و كلا هر چي كه باهاش بشه فرمان داد !
خوبي اين مدار اينه كه قسمت قدرت شما با مدار الكترونيكي شما كلا ايزوله هست و حتي در حالت انفجار اپتو كوپلر هم باز صدمه اي به قسمت فرمان نمي خوره ! 

فقط يه نكته اينجا مهمه و اون انتخاب اپتو كوپلر ! شما بايد از بازار اپتو كوپلر تراياكي براي ۲۲۰ ولت بگيريد و حتما بدونيد كه پايه هاي فرمان اون كدوماست و با چه ولتاژي و جرياني تحريك ميشه و خود تراياك ( بخش قدرت ) تا چه جرياني رو مي تونه تحمل كنه ! 
تا اونجائي كه من مي دونم اپتو كوپلر  از ولتاژهاي پائين (۹ ولت ) تا (۲۲۰ ولت ) وجود داره و ديدم ! حالا يك بار از يكي از دوستان هم شنيديم كه براي ۳۸۰ ولت هم وجود داره !! ولي مهم جريان عبوري از اوناست !
الان هم به مدارات اپتو كوپلري مي گن رله  الكترونيكي بي خطر ، چون توي مدارات ميكروكنترلري هم ايجاد نويز نمي كنه ! تریستور ترایاک
فرآورده های جدید
نیمه هادی های فیلییس به شدن در موبشدن فرآورده های جدید در بازار برای نیازمند یهای موجود و حوزه های کاربردهای گسترش دهنده جدید کار می کنند . اینها فرآورده های جدید و فن آوریهایی هستند که برای اولین بار در این کتاب همراه داده ها ظاهر می شوند.
جابجا گری بالای ترایاک
ردیف فیلییس از جابجاگری بالا اکنون شامل دو مدارک جدید اسمی در A8 و A25 است . این مدارک dv/dt دور از حالت بالا و ظرفیت جابجا گری دارد و برای استفاده در مدارهای کنترل موتور کاربردهای روشن کردن القائی دیگر ایده ال هستند انواع ۲۵۵BTA، ۲۰۸BTA)
تریستور های جدا شده و ترایاک
استاندارد صنعتی تریستور۱۵۱BT ردیف وسیعی از استاندارد را جمع میکند و جابجا گری بالای اکنون در بسته جدا شده SOT186A و برجسته کردن ولتاژ جدا سازی حدود ۲۵۰۰VTMS قابل استفاده عستند و بسته SOT186A دو یا چند مدرک نیرومند برای حفظ کردنheatsrn 12 عادی بدون نیار برای بوش های عایقی و جدا کننده اجازه میدهد و یا متناو با به برای زمین کردن اجازه میدهد (انواع : bta2216x ، bta212x، bta208x، bt139x،bt138x،bt137x،bt136x،bt151x) 
نصب کردن سطح bt169
Bt169 عمومی به ترانستور مدخل حساسا ، در تنوع وسیع کاربردها مصرف کننده اکنون در چاپگر sot 223 قابل استفاده و برای نصب سطح مناسب است.(نوع bt169bw) 
تریستور اسمی ۵A جدید.
سریهای BT300 ردیفی ۵A تریستوراسیمی با ویژگیهای مشابه با کاربردهای نیروی کمتر جائیکه ۷/۵ A توان اسمی BT151 لازم نمی باشد، قصد می شود (انواع ، ۵۰۰R، BT300،۶۰۰R،۶۰۰R،BT300،۸۰۰R،BT300) توان اسمی ۵A جدید ، تریستور سطح منطقی 
سری های BT258 ردیفی از توان اسمی ۵A است ، تریستور مدخل حساس درجات ۵۰۰ ولتا ، ۶۰۰ عولت و ۸۰۰ ولت قابل استفاده اند . برای کاربردهای نیروی کمتر جائیکه ۷/۵A توان اسمی BT151 لازم نمی باشد ، قصد انواع ،۵۰۰R،BT300،۶۰۰R-BT300،۸۰۰R،BT300)
توان اسمی ۵A جدید ، تریستور سطح منطقی 
سری های BT258ردیفی از توان اسمی ۵A است ، تریستورهای مدخل حساس درجات ۵۰۰ ولت ، ۶۰۰ ولت جامع منطقی و مدارات رها سازی مداخل توان اندک دیگر وجه مشترک باشند . این مدرک مخصوصا برای ابزارهای بومی کنترل شده ریز پردازنده و تولیدات مصرف اندک مناسب می باشد. (انواع ۵۰۰R،BT258،۶۰۰R،BT258،۸۰۰R،BT208)
درجات اضافی ولتاژ BT150
تاکنون ، BT150 فقط در درجه ۵۰۰ ولت قابل استفاده بوده است . درجات اضافی ولتاژ ۶۰۰ ولت و ۸۰۰ ولت اکنون قابل استافده می باشند (انواع BT150800R، BT150) 
تراشه های سیلیکون توان ، اثر ناپذیر ، غیر محفظه ایی.
همه مدارک در این کتاب راهنمای هیمنطور برش قطعه غیر محفظه ای با اثر ناچذیر سازی کامل می شود و لایی ها کنتاکت را فلز پوش می کند. اما بدون سیم های رابط یا هر اتصالات دیگر یا encapsulation، برای جزئیات به دفتر فروش ملی یا محلی تماس بگیرید.
کاربردها 
برای اطلاعات بیشتر در مورد کاربرها که از تریستور و ترایاک استفاده می شود ، به دفترچه راهنمای جدید:
ترایاک و تریستور ها – یک راهنمای کاربرد مراجعه کنید.(کد دستور به ۰۰۳۷، ۷۵۰، ، ۹۳۹۷( 
برای اطلاعات بییشتر در مورد کاربردها نیمه رسانه توان دیگر .به دفترچه راهنمای کاربردهای نیمه رسانا توان مراجعه کنید. ( رمز دستور ۸۵۰۱۱-۶۵۲-۹۳۹۸)
تریستور هاو ترایاکهای – فیلیپس
پروسه فاز ۲
اصل اساسی استفاده از ساختار PNPN در تولید تریستور و ساختار NPNPN( با دو DNDN در موزای ناهمسو) در تولید ترایاک برای رهه ها معروف مدار رها ساز ، جفتی کردن ونگهداری جریان DV/DT دور از حالت . جابجا گری ترایاک و ظرفیت ضربه نیز خوب معروف می باشند.
چالش مدرن ساخت تریستور خوب و موضع ترایاک خیلی زیاد در طراحی ابتکاری و همینطور در رشد فن آوری ساخت پذیرفته نمی شود .
فرآورده های فیلیپس توسط استفاده از ثبات خوب ، فرآینده های استوار در دو نفوذ و اسمبلی مشخص تولیدات درپایین طرح ریزی می شود .
الا برای انهایی که برای کاربرد های متخصص از قبل GTO, ASCR طراحی می شوند ، عادی ترین تریستورها و تریسها برای داشتن انسداد ولتاژ در دو مسیر مشخص می شوند .
به این معنی است که درب ساختاری PNPN، NPNPNPدو اتصال متقابل PN به طراحی شدن در این بطور هادی توسط شروع با ویفر سیلیون نوع اندکی بطور مناسب پیش بینی شده در ان دو منطقه P که همزمان از گوشه های روبرو پخش یم شوند ، بدست می آید ، منجر به ساخت PNP متقارن جادیکه دو اتصال PN ظرفیت انسداد ولتاژ بالا را دارد می شود . بنابراین نفوذ های نوع N در دو گوشه ساختار قرار می گیرند .(برای ترایاک) نتیجه ساختار NPNPN با انسداد ولتاژ بطور متقارن است. هر دوی این انسداد اتصالات PN اکنون نیاز به اثرپذیر ساختن درنقطه ای دارند که آنها سطح سیلیکون را قطع می کنند و اینها دو روش هادی برای انجام این هستند ، در نمودار های زیر نشان داده شده.
در اصطلاحات علمی فیلیپس ما به ترتبی فن آوریهای فاز۱و فاز۲ می نامیم.
هیمنطور که میتواند دید. اثر ناپذیر ساختن فاز ۱ نیاز به چک کردن همزمان ظرفهای مسا (MOSA) از دو گوه دارد که توسط فرآیند پوشش اثر ناپذیر سازی ها از قبیل شیشه بار شده بطور منفی دنبال می شود . پیشرفتهای این فن آوری اندازه کوچک تراشه و کمترین مرحله های پردازش هستند.
هیچ نفوذ جدا سازی آلوئمینیومی یا فتولیتی مورد نیاز نمی باشد . بنابراین هزینه محل تراشه پاین است . برعکس فن آوری فاز ۲ پیش از ساخت ساختار PNPN یا NPNPN به یک نفوذ جداسازی ، آلومینیومی نیاز دارد که اثر موجب شونده دو انسداد اتصالات PN در سطح راس دارد.
بنابراین اینها می توانند با حک کردن ظروف و فرآیند پوشش شیشه فقط در راس گوشه اثر ناپذیر شوند. پیشرفت بیشتر این است که سطح تخت زیر با اتصال مهره اتوماتیک در اسمبلی سازگار است.
عدم پیشرفت عمده هزینه را در مقایسه با فرآیند فاز ۱ افزایش می دهد 

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج