گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 117 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان
این فایل در ۳صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

      این مقاله به یکی از پیچیده ترین حوزه های گزارش مالی یعنی حسابداری درآمد بر مالیات(AFTI) می پردازد. AFIT فرایندی است که ۱٫ پرداخت های نقدی مالیات در آینده و استرداد حاصل معاملات جاری و قبلی بواسطه آن بعنوان دارایی ها و دیون مالیات معوق ثبت شده تا وضعیت مالی شرکت را بدرستی نشان دهد و ۲٫ بمنظور درست نشان دادن عملکرد مالی شرکت هزینه مالیات بر درآمد گزارش می شود. حسابداری مالیات بر درآمد و کاربردهایش در گزارش مالی و برنامه ریزی مالیاتی پیش از این هزاره چندان مورد توجه گروهها و جمع های روشنفکرانه نبود. در حالیکه در سال های اخیر توجه محققان حسابداری و محققان مالیاتی به حدی به حسابداری مالیات بر درآمد معطوف شده که AFIT به فعال ترین حوزه تحقیقات حسابداری در تنظیم(وضع) مالیات تبدیل شده است. تقریباً اکثر مطالعات انجام گرفته تجربی بوده اند که مفاد اطلاعات  نهایی حساب های مالی و نقش آن ها در مدیریت درآمدها را تست می کنند. 
بمنظور محدودکردن حیطه آنالیز، تحقیق  AFIT را به عنوان کاری تعریف می کنیم که کاربردهای انواع گزارش های مالی از جمله حساب های مالیات بر درآمد را ارزیابی می کند. مانند تست های نقش AFIT در مدیریت درآمدها و مفاد اطلاعاتی آن. از ذکر و اشاره به مقالاتی که سایر پدیده ها را نیز با حساب های مالیاتی آنالیز می کنند در این جا خودداری نمودیم. مثلاً میلز تفاوت های تاثیر حسابداری مالیات و حسابداری دفتری را بر تصمیمات حسابرسی سرویس درآمد داخلی(IRS) بررسی می کند. ضمن اینکه از بررسی تحقیقاتی که به رابطه بین تفاوت های حسابداری مالیات و ثبتی و هزینه سرمایه می پردازند نیز پرهیز نمودیم چون هرچند که تحقیقات مهم و جالبی هستند اما در عین حال بجای مطالعه و بررسی خود حسابداری مالیات بر درآمد به ارزیابی تاثیر آن می پردازند. هرچند که حدود تعیین شده اختیاری است اما همانند تمام مطالعات باید یکسری چهارچوب را در آنالیزمان رعایت کنیم. ضمن اینکه اشاره ای هم به مقالات مهم مرتبط به معاملات بین ملاحظات مالیاتی و گزارش مالی نکرده ایم.  هرچند که AFIT شامل ملاحظات برنامه ریزی مالیات می شود، اما موضوعات مرتبط با هماهنگی انتخاب مالیات و ثبت را نادیده گرفته و خوانندگان را به مقالات هانلون و هیتز من و شاکلفورد و شولین ارجاع می دهیم. 
      مطالعات اخیر حسابداری مالیات بر درآمد علیرغم ارتباط با تحقیقات سنتی مالیات بر درآمد بمراتب بیشتر از تحقیق مالیاتی «شولز- ولفسون» شبیه تحقیقات اصلی حسابداری مالی هستند که کاملاً از اقتصاد و مالیه نشات می گیرند. با این حال تفاوت های قابل ملاحظه ای بین AFIT و سایر حوزه های گزارش مالی مشاهده می شود. 
البته در قسمت بعدی به شرح تفصیلی این تفاوت ها خواهیم پرداخت، اما شرح مختصر آنها عبارتست از: نخست وضع مالیات برای تمام کمپانی ها آن را به فراگیرترین موضوعات گزارش مالی تبدیل نموده است. ثانیاً مقام مسئوول مالیات گذاری یکی از کاربران اطلاعات مالیاتی در پانویس ها محسوب می شود.از این رو حساب های مالیاتی اطلاعاتی  در اختیار طرف مخالف قرار می دهند. ثالثاً حساب های مالیاتی جایگزینی برای درآمد ارائه می دهند. و مورد آخر هزینه مالیاتی جزو فاکتورهای درآمد عملیاتی محسوب نمی شود. در واقع بخش هایی از هزینه مالیاتی زیر درآمد خالص در ایتم هایی مانند عملیات ناپیوسته و درآمد جامع دیگری گزارش می شوند. این ویژگی های متمایز حسابداری برای مالیات بر درآمدها به محققان این امکان را می دهد تا درک ما از گزارش مالی را بسمت و سویی توسعه دهند که با سایر حساب ها میسر نیست.
مقالات تحقیقاتی را به سه موضوع تقسیم نمودیم: مدیریت درآمدها، رابطه بین تفاوت های مالیت-ثبتی و ویژگی های درآمدها و قیمت گذاری بازار سرمایع اطلاعات در حساب های مالیاتی.مدیران بمنظور مدیریت درآمدها جهت تامین یا مخالفت با پیش بیینی تحلیلگران نه اهداف دیگری از قبیل تنظیم درآمدها، اجتناب از تلفات، یا تامین/مخالفت درآمدهای قبلی از حساب های مالیاتی استفاده می کنند.

۲٫ دلیل مطالعه و بررسی حسابداری مالیات بر درآمدها
 بخش اعظم مطالعات  حسابداری مالیات بر در آمدها به سوالات بررسی شده در حسابداری مالیاتی توجه دارند مانند مدیریت درآمدها و مندرجات نهایی صورت های مالی.از این رو اطلاعات حساب های مالیاتی تا چه اندازه جدید است؟ مورد خاص حساب های مالیاتی چیست؟ آیا این تحقیقات مورد توجه جوامع علمی است یا با اطلاعات و حساب های مختلف سوالات قبلی را دوباره بررسی می کنند؟
      حداقل چهار ویژگی حسابداری مالیات بر درآمد را از سایر بخش های گزارش مالی متمایز می کند. اولاً درآمدهای مالیاتی تنها هزینه ای هستند که تمام شرکت های سودده با آن مواجهند، مالیات ها می توانند قابل توجه وزیاد باشند و اغلب بیش از یک سوم سوهای پیش مالیاتی را خرج می کنند.حسابداری مالیات بر درآمد با توجه به  محرمانه بودن مالیات های مازاد  بعنوان پلی بین صورتحساب های مالی و مالیات مازاد تنها منبع انحصاری اطلاعات مربوط به مالیات های جاری و آتی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.
      ثانیاً حساب های مالیاتی علاوه بر اطلاعاتی که در اختیار مشتریان معمول اطلاعات گزارش مالی قرار می دهند اطلاعاتی نیز در اختیار فرد مقابل یعنی مقامات وضع مالیات(مالیات گذاران) می گذارند. در حقیقت کاربر اولیه اطلاعات مالیاتی می تواند همان شخص مخالف (مقابل )باشد. اهمیت بالقوه حساب های مالیاتی برای فرد مقابل موجب سرگردانی مدیران می شود.از سوی دیگر آن ها با انگیزه های معمول جهت محاسبه مالیات بر درآمدها مواجهند که از هزینه های گزارش مالی می کاهد و معمولاً با به حداقل رساندن مخارج مالیات بر درآمد و متعاقباً افزایش سود بعد از ثبت مالیات روی می دهند. از طرفی گزارش مالیات بر درآمدهای پایین بنوعی پرچم قرمزی است برای مالیات گذاران که از هزینه های تحقیقاتی کاسته و سود بعد از مالیات شرکت را می کاهد. گزارش نمودن مالیات بر درآمدهای پایین موجب تبلیغات منفی و طبعاً قانونگذاری نادرست و ناخوشایند می شود. از این رو انتخاب های AFIT باید گردش اطلاعات در دولت را با اطلاعات سایر کاربرهای صورتحساب های مالی  تراز نماید. 
      ثالثاً حساب های مالیاتی جایگزینی برای درآمد ارائه می کنند. درآمد ثبت شده بر اصول کلی پذیرفته شده حسابداری مبتنی است.البته درآمد مشمول مالیات مبتنی بر قانون مالیات مصوب مجلس است. اهداف دو سیستم و تاثیرپذیری شان با یکدیگر فرق می کند. صورت حسابهای مالیات معوق و مغایرت گیری درآمدهای مشمول مالیات و ثبتی در پی نوشت مالیات علاوه بر تفاوت های محاسبه درآمد اطلاعاتی در مورد سوددهی شرکت در اختیار کاربران صورت وضعیت مالی(گزارش مالی)  قرار می دهد.
     و نکته آخر، هزینه مالیات بر درآمد هرگز جزو درآمد عملیاتی محسوب نمی شود. اصولاً آن را بعنوان هزینه (یا سود)مالیات بر درآمد بلافاصله پیش از محاسبه درآمد خالص گزارش می کنند. زیر درآمد خالص در اقلامی از قبیل ایتم های نهایی و سایر درآمد های جامع نیز می آید که خلوص مالیات را گزارش می کنند. قطعاً واقعیت گزارش نکردن عدد هزینه مالیات بر درآمد در درآمد عملیاتی بر دیدگاه مدیران، تحلیلگران و سرمایه گذاران نسبت به این هزینه تاثیر می گذارد. 
     محققان بکمک چهار المان متمایز حسابداری مالیات بر درآمدها با استفاده از حساب های مالیاتی به سوالات موجود پاسخ می دهند فرایندی که با استفاده از سایر حساب ها اگر نه غیر ممکن اما بسیار دشوار می شد. در واقع فرصت منحصربفردی که حساب های مالیاتی جهت بررسی و مطالعه سوالات مهم ارائه می کنند، انگیزه اصلی بیشتر تحقیقات حسابداری مالیات بر درآمد محسوب می گردد. مثلاً مطالعات مدیریت درآمدها در حساب های مالیاتی آشکارا و تلویحاً به عدم وجود هزینه مالیاتی در درآمد عملیاتی و معامله بالقوه درآمدهای مدیریتی با حضور نفر مخالف اشاره می کنند.در این مقاله علاوه بر اشاره به برخی از ویژگی های منحصربفرد AFIT در بررسی مدیریت درآمدها و احتمالات مالیاتی به این نکته نیز تاکید داشته ایم که همین ویژگی های متمایز فرصت های دیگری نیز جهت مطالعات حسابداری مالیات بر درآمدها فراهم می کنند که به برخی از این ویژگی ها برای تحقیقات آتی اشاره نمودیم.

۳٫ مروری بر قوانین موجود در حسابداری مالیات بر درآمدها
۳-۱ پیش زمینه
هرچند که حسابداری مالیات بر درآمد در حسابداری مالی و مالیات گذاری مستلزم تخصص است، با این حال مهم است که بدانیم حسابداری مالیات بر درآمد فقط اطلاعات مالیاتی در صورتحساب های مالی را گزارش می کند. حسابداری مالیات بر درآمدها از هیچ قانونی تبعیت نمی کند. ارائه اطلاعات مفید به سهامداران مانند سرمایه گذاران و بستانکاران هدف تمام حسابداری های مالی محسوب می گردد. هدف اصلی و مشخص حسابداری مالیات بر درآمد ارائه اطلاعات در مورد مالیات های شرکت بر اساس اصول کلی پذیرفته شده حسابداری(GAAP) است که اصول گزارش سایر فعالیت های اقتصادی شرکت را تعیین می کند.
     حسابداری GAAP برخلاف سیستم نقدی از سیستم تعهدی استفاده می کند. عواید در سیستم حسابداری نقدی زمان دریافت وجه نقد ثبت می شوند و هزینه ها با خرج شدن وجه نقد ثبت می شوند. عواید و مخارج در سیستم حسابداری تعهدی هنگام وقوع معامله ثبت می شوند. مثلاً فرض کنید که شرکتی ۱۰۰ واحد محصول را به قیمت ۱۰۰۰ دلار به صورت نسیه در سال ۲۰۱۰ می فروشد، اما تا سال ۲۰۱۱ وجه نقد را دریافت نمی کند. شرکت در سیستم نقدی، درآمد را در سال ۲۰۱۱ یعنی زمان دریافت وجه نقد ثبت می کند. درآمد در سیستم تعهدی زمان وقوع معامله یعنی سال ۲۰۱۰ ثبت می شود. یکی از سوتفاهم های رایج این است که عدد گزارش شده بعنوان هزینه مالیات بر درآمد صرفاً مالیات های نقدی پرداخت شده است. اما با توجه به ماهیت تعهدی سیستم GAAP موضوع این نیست بلکه این مقدار هزینه مالیاتی است که در طول این دوره روی می دهد. بنابراین بطورکلی اگر درآمد شرکتی همانند درآمدهای ثبت شده در گزارش های مالی اش باشد، آنگاه هزینه مالیاتی گزارش شده آن ها صرف نظر از زمان واقعی پرداخت مالیات برابر با درآمد خواهد بود. 
     ضمن اینکه گاهی قوانین و اصول حاکم بر GAAP با قوانین و اصول گزارش مالیات بر درآمد تفاوت دارند. بهمین دلیل حسابداری مالیات بر درآمد حوزه پیچیده گزارش مالی بشمار می آید. علیرغم شباهت دفاتر روزانه معاملات و شیوه های مالیاتی ،گاهی شیوه استفاده از آن ها متفاوت است. که همین تفاوت ها به دو نوع محاسبه متفاوت درآمد و دو نوع محاسبه متفاوت دارایی، دیون و سرمایه ختم می گردند. این تفاوت های مالیاتی-ثبتی(BTD) از قوانین مالیاتی نشات می گیرند که بنا به دلایل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و اجرایی بر خروجی های حسابداری GAAP وضع می شوند. دو نوع BTD داریم: موقت و دائم.


۳-۲ تفاوت های موقت 
تفاوت های موقت عبارتند از تفاوت اساس مالیات و ثبت دارایی و دیون. تفاوت در اساس(مبنا) موجب ایجاد مبالغ مشمول مالیات یا مالیات پذیر(کسرپذیر) در سال های آتی می شود یعنی زمان بازگشت دارایی یا تسویه دیون.مثلاً شیوه ثبت و مالیات اموال، تجهیزات و تاسیسات را درنظر بگیرید. پایه(مبنای) مال، تاسیسات و تجهیزات اغلب در قوانین مالیاتی بمراتب کمتر از میزان آن در GAAP است چون قوانین مالیاتی استهلاک سریعتری را تحمیل می کنند. در نتیجه GAAP دارایی و درآمد بالاتری نسبت به قوانین مالیاتی گزارش می کند. مالیات های واریزشده به حساب دولت در اوایل عمر دارایی بخاطر تسریع استهلاک کمتر و در سال های بعدی بیشتر خواهد شد تا زمانی که دارایی بخاطر اهداف مالیاتی کاملاً مستهلک شده اما هنوز هم بخاطر اهداف ثبتی از بهایش کاسته می شود. از این رو دیون در ترازنامه GAAP شرکت گزارش می شود که میزان دیون مالیاتی آتی را محاسبه می کند که با بیشتر شدن استهلاک ثبت از استهلاک مالیاتی جزو بدهی می شود. این دین را دین مالیاتی معوق (DTL) می نامند. 
     کمپانی ها اغلب بهمین ترتیب ترازنامه مالیات معوق را گزارش می کنند. مثلاً شیوه طلب های غیرقابل وصول را درنظر بگیرید. قوانین GAAP حساب مستمری دارند درحالیکه در قوانین مالیاتی چنین حالتی نیست. درنتیجه دارایی ها و درآمد در گزارش مالی نسبت به گزارش های مالیاتی کمتر خواهند بود. مالیات های پرداختی به دولت در این سال افزایش می یابند اما در سال بعد با حذف بدهی غیرقابل وصول بخاطر اهداف مالیاتی، کاهش می یابد. از این رو دارایی مالیاتی در ترازنامه شرکت لحاظ می گردد که میزان سود مالیاتی آتی را محاسبه می کند که از کسر همان میزان بدهی های غیرقابل وصول برحسب قانون GAAP در این سال و بخاطر اهداف مالیاتی در سال بعد بدست می آید. به این حساب حساب دارایی مالیات معوق(DTA) می گویند.
     احتمال بازگشت پذیری دارایی یکی از ملاحظات مهم در ثبت هر گونه دارایی برحسب اصول کلی پذیرفته شده حسابداری بشمار می آید. زمانی که شرکتی بر اساس GAAP دارایی مالیات معوق را ثبت می کند باید بازگشت پذیری آن را نیز ارزیابی کند. اگر بازگشت دارایی چندان محتمل نباشد آنگاه شرکت باید تراز دارایی خالص را کاهش دهد. تراز دارایی خالص در بدهی DTA با ثبت بهای مستمری کاهش می یابد که تراز DTA را تسویه می کند. مثلاً اگر دارایی مالیات معوق شرکتی ۱۰۰۰ دلار ثبت شده باشد، اما تنها به سود ۷۰۰ دلاری اعتقاد داشته باشد ،آنگاه بهای مستمری را برابر با ۳۰۰ دلار ثبت خواهد کرد. لازم به ذکر است که در بهای مستمری، تسویه از طریق هزینه مالیاتی انجام می گیرد. از این رو بهای مستمری ۳۰۰ دلاری در مثال قبلی موجب افزایش هزینه مالیات بر درآمد و در نتیجه کاهش ۳۰۰ دلاری درآمد خالص می شود.
     پانویس های نوشته شده در صورت حساب های مالی بهترین منبع اطلاعات تفصیلی درمورد تفاوت های موقت محسوب می گردند. ریدی و همکارانش با بررسی سرمایه ۵۰ شرکت از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ به این نتیجه رسیدند که تعداد حساب های لیست شده در صورتحساب مالیات معوق بین ۲ تا ۲۸ است. پوتربا و همکارانش با استفاده از همین اطلاعات به این نتیجه رسیدند که بیشتر کمپانی ها بیشتر DTL های خالص دارند تا DTA و استهلاک منبع اصلی تفاوت های موقتی بشمار می آید. حساب های معوق در برخی از شرکت ها بسیار زیادند مثلاً در سال ۲۰۰۴ ۲۹ درصد  کمپانی های DTL خالص، DTL های خالصی دارند که بیش از ۵ درصد مجموع دارایی ها می شود. دارایی، تاسیسات و تجهیزات بزرگترین DTL(DTA) محسوب می گردند. طبق تراز بهای میانگین مستمری اکثر DTA ها سود مالیاتی ندارند.

۳-۳ تفاوت های دائم
درحالیکه تفاوت های موقت از تفاوت های موجود در معاملات معین در ترازنامه و صورتحساب نشات می گیرند، سایر تفاوت ها ارتباطی به مسائل زمان بندی ندارند بلکه بیشتر ماهیت دائم دارند. مثلاً سود قرضه شهرداری مالیات ندارد اما بخاطر اهداف ثبتی در درآمد نوشته می شود. درنتیجه، تفاوت های دائم موجب بوجود آمدن دارایی یا دیون مالیاتی معوق نمی شوند. بلکه نرخ مالیاتی موثری متفاوت با میزان مالیات مقرر ایجاد می کنند. مثلاً سود قرضه جزو درآمد پیش مالیاتی محسوب شده اما هیچ هزینه مالیاتی ثبت نمی شود. درنتیجه سود سهام درآمد شهرداری منجر به نرخ کمتر مالیاتی(ETR) می شود.
     پانویس های مالیاتی صورت وضعیت های مالی بواسطه مغایرت گیری نرخ مالیات موثر با نرخ مالیات مصوب فدرال اطلاعاتی درمورد تفاوت های دائم ارائه می کند.میزان قابل ملاحظه و معنادار برحسب تعریف اصل حاکم برابر است با ۵ درصد نرخ مصوب. معمولاً این آستانه بالا تنها منجر به افشای چند تفاوت دائم در هر سال مالی شرکت می شود. تفاوت های دائم مالیات –ثبت تنها ایتم های تاثیر گذار بر مغایرت گیری ETR با نرخ مصوب فدرال نیستند. مثلاً مالیات های خارجی و دولتی نیز موجب تفاوت ETR شرکت با نرخ فدرال امریکا می شود. در حقیقت ریدی و همکارانش در بررسی میزان مغایرت گیری سرمایه ۲۵۰ شرکت از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۷ به این نتیجه رسیدند که مالیات های خارجی و دولتی بزرگترین ایتم های مغایرت گیری هستند. 
     بیشتر تحقیقات برخلاف مطالعات پوتربا و ریدی که اطلاعات دستی جمع آوری شده از پانوشت مالیات ها را بررسی کرده اند، از پایگاههای داده کامپیوتری استفاده می کنند که امکان بررسی نمونه های بزرگتر را برای شان فراهم نمود اما از شناسایی BTD های موقت و دائمی مشخص جلوگیری می کند.
     در نهایت حوزه علاقمندی مداوم میان محققان و سیاست گذاران به شکاف بین درآمد ثبتی و درآمدهای مشمول مالیاتی و عوامل دگرگون کننده آن بمروز زمان میردازد. آنالیزها را با افزودن اطلاعات سال ۲۰۱۰ تعمیم دادیم. در شکل ۱ مشاهده می کنید که درآمد از سال ۱۹۹۲ از درآمد تخمینی مشمول مالیاتی در سال های اخیر بیشتر بوده است. البته در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۸ استثناهایی نیز داشتیم. سقوط بی مهابای درآمد ثبتی در این سال های رکود اقتصادی شکاف بین مالیات- ثبت را معکوس نموده و درآمد ثبتی را کمتر از درآمد تخمینی مشمول مالیات نگه می دارد. درآمد ثبتی متراکم در طول ۱۸ سال برابر است با ۱۰۰ درصد درآمد مشمول مالیاتی متراکم. البته درآمد ثبتی متراکم بدون درنظر گرفتن دو سال رکود اقتصادی تا ۱۱۰ درصد درآمد مشمول مالیاتی متراکم افزایش می یابد. محاسبات شکاف بین مالیات- ثبت ارائه شده در این مقاله با محاسبات مانزون، پلسکو و سیدمن متناسبند، براین اساس کل فعالیت اقتصادی پیش بین مهم شکاف بین ثبت- مالیات محسوب می شود و تعمیمات مربوط به جهت شکاف به این موضوع بستگی دارد که آیا دوره بررسی در دوران شکوفایی اقتصادی بوده یا رکود.

خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج