گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 119 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان
این فایل در ۲۱صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

مجموعه مهندسي عمران يا رشته عمران يكي از رشته¬هاي پر اهميت و جذاب در مجموعه رشته¬هاي آزمون سراسري است كه داوطلب در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني مي¬تواند آن را انتخاب كند. پيشرفت سريع جوامع و نيازهاي روز افزون آنها به انجام طرحهاي مختلف عمراني از يك طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف ديگر، ايجاب مي¬نمايد تا با يك برنامه ريزي صحيح و همه جانبه و پرورش استعدادهاي جوان و نيز استفاده بهينه از ابزار و امكانات موجود در جامعه ، گامي بلند  در جهت ترقي و تعالي جامعه برداشته شود. 
سرپناه از نيازهاي اساسي و اوليه نوع بشر است که در دوره¬هاي مختلف زندگي او بصورتهاي مختلفي به اين نياز پاسخ داده شده است. انسانهاي اوليه از غارها که بصورت طبيعي ساخته پديده¬هاي زمين شناسي بودند استفاده مي¬کردند. ولي آيا انسان بلند پرواز که همواره سعي در بدست آوردن و رام کردن طبيعت دارد، مي¬توانست به اين مکانهاي محدود و بي روح بسنده کند؟
انسانها با بکارگيري ابزارهاي دست ساز خود و استفاده از منابعي که طبيعت در اختيار آنها قرار مي¬داد، اقدام به ساخت محلي براي زندگي خود کردند. با پيدايش اولين سرپناه دست ساز بشر پايه و اساس مهندسي عمران بوجود آمد. با بزرگتر شدن جوامع و نياز آنها به سرپناههاي بزرگتر، و تلاش بشر در جهت مهار و رام کردن طبيعت در جهت رفع نيازهاي خود همانند ساختن سدها و پلها و … رفته رفته نقش مهندسي عمران در زندگي بشر پررنگ و پررنگتر شد.
پيشرفتهاي بزرگي که امروزه شاهد آن هستيم در سايه آرامش و ايمني ايجاد شده توسط مهندسي عمران حاصل گرديده¬است. مهار قهر طبيعت همانند سيل و زلزله و طوفانهاي وحشتناک، هديه¬هايي هستند که مهندسي عمران به جامعه امروزي عطا کرده است. از طرف ديگر راههاي ارتباطي که همچون شريانهاي حياتي جامعه هستند، سدهاي عظيمي که برق را به ارمغان مي¬آورند، تونلهايي که دل کوهها را مي-شکافند و … همگي شواهدي بر اهميت اين رشته مهندسي دارند.
در زبان انگليسي به مهندسي عمران Civil Engineering اطلاق ميشود که Civil به معني تمدن و از همان ريشه کلمه Civilization است. پس ميتوان نتيجه گرفت همانطور که از اسم اين رشته پيداست، مهندسي عمران يعني مهندسي تمدن! و تقريبا بيش از ساير رشته¬هاي مهندسي به جامعه نزديکتر است. 
 
۳-  تفاوت مدرک و شغل مهندس عمران:
ذکر اين نکته ضروري است که مهندسي عمران، يک مدرک تحصيلي است که به فرد پس از تحصيل در دانشگاه اعطا ميشود، ولي به عنوان شغل به حساب نمي¬آيد. بلکه بدليل گسترده بودن حوضه فعاليت دانش آموختگان اين رشته، شغلهايي که يک مهندسي عمران ميتواند داشته باشد بصورتهاي مختلفي طبقه¬بندي مي¬شوند. يک مهندس عمران مي¬تواند در حوضه پيمانکاري، مشاوره، نظارت و يا اگر دقيقتر به موضوع بنگريم در قسمتهاي ساختمان سازي، سدسازي، راه سازي، پالايشگاه و سازههاي صنعتي، مديريت ساخت، سازه¬هاي دريايي و … فعاليت داشته باشد که سعي خواهم کرد در ادامه مطلب توضيحات بيشتري را در اين مورد ارائه نمايم. 
 رشته عمران در کشور ايران در مقاطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا تدريس مي¬شود و امکان گرفتن مدرک در هرکدام از مقاطع براي دانشجويان ايراني وجود دارد. با بالارفتن سطح تحصيلي، بدليل گسترده بودن زير مجموعه¬ها، زمينه فعاليت محدود و بصورت تخصصي درمي¬آيد، براي مثال يک دانشجو در دوره کارشناسي عمران، بصورت ضمني تمام دروس زير مجموعه¬هاي مختلف را مطالعه ميکند و تقريبا با تمام زير مجموعه¬ها بصورت محدودي آشنا مي¬شود ولي در دوره¬هاي بالاتر فقط يکي از زمينه¬ها مورد مطالعه دقيقتر قرار ميگيرد. براي مثال درس “اصول مهندسي زلزله” يکي از دروس دوره کارشناسي است که طي آن دانشجويان با اساس زلزله و طراحي در برابر زلزله آشنا مي¬شوند. اما در دوره کارشناسي ارشد مهندسي زلزله، دانشجويان فقط بصورت تخصصي به مطالعه دقيق زلزله مي¬پردازند.
اين رشته قبلا به مهندسي راه و ساختمان موسوم بوده و به منظور تربيت مهندسان طراح ، محاسبه و اجراي پروژه‌هاي ساختماني، صنعتي ، راه‌سازي و تاسيسات آبي و نظارت بر حسن اجراي طرحهاي عمراني در زمينه‌هاي فوق و همچنين همكاري با مهندسان مشاور يا محاسبه در زمينه‌هاي ياد شده ، به وجود آمده است. قسمت عمده دروس اين رشته را مجموعه متنوعي از دروس نظري و پروژه‌هاي طراحي تشكيل مي‌دهد و كنار آنها تعدادي دروس آزمايشگاهي و كارگاهي و نيز دو دوره كارآموزي در طي دو تابستان پيش‌بيني شده است. با توجه به سياستهاي عمراني و سرمايه‌گذاريهاي دولت براي ايجاد ساختمانها، راهها، پلها، سدها، نيروگاههاي هسته‌اي و حرارتي ، رفع نيازهاي عمراني در زمينه مسكن و تاسيسات آبي جهت تامين آب آشاميدني شهرها و روستاها همچنين بازسازي مناطق جنگ‌زده اهميت اين رشته مشخص مي‌شود. فارغ‌التحصيلان اين رشته مي‌توانند در وزارتخانه‌ها (نظير وزارتخانه‌هاي راه‌ و ترابري مسكن و شهرسازي و نيرو) و شركتهاي دولتي و شركتهاي خصوصي و مهندسان مشاور به كارهاي طراحي ، محاسبه و اجرا بپردازند. در شرايط حاضر فارغ‌التحصيلان اين رشته مي‌توانند در دوره‌هاي مختلف كارشناسي ارشد سازه (آناليز و طرح سازه‌ها) ، خاك و پي (مطالعه مسائل مربوط به رفتار خاكها و محاسبات پي‌ها) ، راه و ترابري (طرح راهها و شبكه ترابري) ، سازه‌هاي آبي (طراحي سازه‌هاي هيدروليكي و مسائل آبي ديگر در ارتباط با سدها) در داخل كشور ادامه تحصيل دهند. 
امكان ادامه تحصيل در دوره دكتري در داخل و در خارج از كشور وجود دارد. دارا بودن دانش قوي رياضي و فيزيك و توانايي جسماني از ضروريات اين رشته است. حدود ۱۰ درصد از دروس اين دوره عملي است و از دروس تخصصي آن مي‌توان طراحي سازه‌هاي فولاد و بتن ، پي‌سازي، مكانيك خاك، مكانيك سيالات، هيدروليك و تحليل سازه‌ها را نام برد.
 
۴-۲-       مهندسي عمران – نقشه‌برداري
 
طرح و اجراي برنامه‌هاي عمران و مطالعات مربوط به زمين مستلزم وجود اطلاع دقيق مهندسي (مسطحاتي، ارتفاعي، چگونگي) به هنگام به صورت نقشه‌هاي گوناگون (ترسيمي ، رقمي، تصويري) از منطقه مورد نظر است. مجموعه نقشه‌برداري پاسخگوي اين نيازها به گونه‌اي هماهنگ با ديگر رشته‌هاي عمران است و هدفش تربيت افرادي است كه آگاهي علمي كافي و مهارت فني لازم را در زمينه نقشه‌برداري داشته باشند. داوطلبان ورود به اين رشته بايد در رياضيات (هندسه، مثلثات) و فيزيك دوره دبيرستان قوي بوده علاقه‌مندي و آمادگي جسمي (براي كارهاي صحرايي و …) لازم را دارا باشند. بعضي دروس تخصصي اين رشته عبارتند از : راه سازي ، تئوري خطاها، جغرافياي ايران ، نقشه‌برداري، ژئودزي (جهت تعيين شكل زمين) فتوگرامتري زميني و هوايي (عكسهاي هوايي) كارتوگرافي، هيدروگرافي (نقشه‌برداري از بستر دريا) ، پروژه و كارآموزي از جمله دروس اين دوره است. بعضي تواناييهاي فارغ‌التصيلان اين رشته عبارتند از: 
مديريت گروههاي اجرايي در عمليات نقشه‌برداري ، طرح و برنامه‌هاي سيستم نقشه، محاسبات و برنامه‌ريزي در زمينه‌هاي مختلف فني نقشه‌برداري، تدريس و آموزش در دوره كارداني (پس از طي دوره مربوط به تعليم و تربيت). 
امكان ادامه تحصيل در اين رشته تا حد كارشناسي ارشد در داخل و در سطوح بالاتر در خارج از كشور موجود است. سازمان نقشه‌برداري وزارت برنامه و بودجه ، وزارت راه و ترابري ،‌ وزارت نفت ، سازمان آب ، سازمان بنادر و كشتيراني،‌ اداره جغرافيايي ارتش و سپاه و بخش خصوصي و … از جمله محلهاي جذب فارغ‌التحصيلان اين رشته است. 
نظر دانشجويان: اين رشته از لحاظ آموزشي با نارسايي‌هايي نظير كمبود استاد و لوازم كار مواجه است. زيربناي كليه كارهاي عمراني نقشه برداري است و با توجه به لزوم انجام دادن كارهاي عمراني، فارغ‌التحصيلان آن سريعا جذب بازار كار مي‌شوند. داوطلبان بايد به سختي كار در بيابان و كوهستان و شرايط سخت نقشه‌برداري توجه داشته باشند. 

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج