گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 145 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,000 تومان
دانلود رایگان تحقیق میکروسکوپ-خرید اینترنتی تحقیق میکروسکوپ-دانلود رایگان مقاله میکروسکوپ-تحقیق میکروسکوپ
این فایل در ۱۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

ميكروسكوپ
سیر تحولی و رشد
انواع میکروسکوپ از نظر نوع آشکارساز
انواع میکروسکوپ از نظر ساختمان داخلی
ميكروسكوپ يعني چه؟
موارد استفاده
فيزيولوژي ميكروسكوپ
اساس كار ‏
ميكروسكوپ آزمايشگاهي
ميكروسكوپ جراحي
میکروسکوپ (از یونانی μικρόσκοπεῖν) یا «بس ریزبین» دستگاهی است که برای دیدن اجسامی که با چشم مسلح دیده نمی‌شوند بکار می‌رود.
سیر تحولی و رشد
در طول قرن هیجدهم میکروسکوپ در زمره وسایل تفریحی به شمار می‌آمد. با پژوهشهای بیشتر پیشرفتهای قابل توجهی در شیوه ساختن عدسی شئی حاصل شد. بطوری که عدسی‌های دیگر بصورت ذره‌ بینهای معمولی نبودند بلکه خطاهای موجود در آنها که به کجنمایی معروف هستند، دفع شده‌اند و آنها می‌توانستند جرئیات یک شی را دقیقا نشان دهند. پس از آن در طی پنجاه سال، پژوهشگران بسیاری تلاش کردند تا بر کیفیت و مرغوبیت این وسیله بیافزایند. بالاخره ارنست آبه توانست مبنای علمی میزان بزرگنمایی میکروسکوپ را تعریف کند.بدین ترتیب میزان بزرگنمایی مفید آن بین ۵۰ تا ۲۰۰۰ برابر مشخص شد. البته می‌توان میکروسکوپ‌هایی با بزرگنمایی بیش از ۲۰۰۰ برابر ساخت. مثلاً قدرت عدسی چشمی را بیشتر کرد. اما قدرت تفکیک نور ثابت است و درنتیجه حتی بزرگنمایی بیشتر می‌تواند دو نقطه از یک شی را بهتر تفکیک کند. هر چه بزرگنمایی شی افزایش یابد به میزان پیچیدگی آن افزوده می‌شود. بزرگنمایی شی در میکروسکوپهای تحقیقاتی جدید معمولاً ۳X، ۶X، ۱۰X، ۱۲X، ۴۰X و ۱۰۰X است. در نتیجه بزرگنمایی در این میکروسکوپ بین ۱۸ تا ۱۵۰۰ برابر است. چون بزرگنمایی میکروسکوپ نوری بدلیل وجود محدودیت پراش از محدوده معینی تجاوز نمی‌کند برای بررسی بسیاری از پدیده‌هایی که احتیاج به بزرگنمایی خیلی بیشتر دارند مفید است. تحقیقات بسیاری صورت گرفت تا وسیله دقیق تری با بزرگنمایی بیشتر ساخته شود. نتیجه این پژوهشها منجر به ساختن میکروسکوپ الکترونی شد.
انواع میکروسکوپ از نظر نوع آشکارساز
میکروسکوپ‌های الکترونی 
o میکروسکوپ الکترونی روبشی 
o میکروسکوپ الکترونی عبوری 
میکروسکوپ نوری 
o میکروسکوپ نوری عبوری 
o میکروسکوپ نوری بازتابی 
میکروسکوپ‌های پراب پویشی 
o میکروسکوپ نیروی جانبی 
o میکروسکوپ نیروی اتمی 
o میکروسکوپ نیروی مغناطیسی 
o میکروسکوپ تونلی پویشی 
o میکروسکوپ میدان نزدیک نوری 
o میکروسکوپ ولتاژ پویشی 
انواع میکروسکوپ از نظر ساختمان داخلی
میکروسکوپ ساده 
میکروسکوپ مرکب 
ميكروسكوپ يعني چه؟
Micro= ‎كوچك، ريز
 Scope=‎ابزار نوري 
‏Operating=‎‏ فرايند عمل جراحي 
‏Microscope=‎‏ ابزار نوري براي بزرگنمايي تصاوير مربوط به اجسام كوچك
موارد استفاده
ميكروسكوپ قادر به بزرگ نمودن قسمت‌هاي ريز بدن حين عمل جراحي است. تا معاينه‌هاي پزشكي به درستي انجام گرفته و فرآيند عمل جراحي با دقت بالايي صورت پذيرد. از آن در آزمايشگه و بزرگنمايي نمونه‌ها نيز استفاده مي‌شود .
فيزيولوژي ميكروسكوپ
ميكروسكوپ‌ها براي كاربردهاي مختلفي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مهم‌ترين موارد استفاده ميكروسكوپ در جراحي اعصاب افتالمولوژي، جراحي پلاستيك بيماري‌هاي زنان، گوش و حلق و بيني يا هر ناحيه‌اي از بدن است كه نياز به بزرگنمايي داشته تا قابليت دسترسي به آن بالا رود، است.‏
اساس كار ‏
سه قسمت اصلي ميكروسكوپ عبارت است از:
بدنه ميكروسكوپ (ساختار اصلي)،‌ منبع نور و پايه ميكروسكوپ ‏.
 بدنه ميكروسكوپ از عدسي‌ها، دوربين‌ دو چشمي، شكاف‌دهنده پرتو نور، تغيير دهنده بزرگنمايي، كنترل‌كننده كانون قرارگيري جسم، عدسي شيء و يك اتصال دو طرفه به پايه ميكروسكوپ تشكيل يافته و وظيفه انجام انواع بزرگنمايي‌هاي اپتيك از اجسام كوچك را جهت داشتن تصويري واضح‌تر و بزرگ‌تر از محل انجام فرايند بررسي جسم را به عهده دارد.‏شكاف‌دهنده اشعه نور، براي ناظر دوم به كار گرفته شده و امكان نصب دوربين و مشاهده تصوير بر روي مانيتور را فراهم مي‌ آورد.منبع نور ميكروسكوپ اكثر مواقع به فرم يك منبع نور سرد است كه برروي پايه نصب شده و توسط فيبرهاي نازك با هدايت نور به محل مورد نظر، جسم را از طريق دو مسير متفاوت با كاهش سايه‌هاي موجود نمايان‌تر مي‌سازد.پايه ميكروسكوپ از يك‌سري اتصالات چرخان با قابليت حفظ تعادل تشكيل شده كه امكان حركت آرام براي قرار گرفتن در بهترين مكان را جهت مشاهده جسم فراهم مي‌آورد. همچنين امكان قفل نمودن ميكروسكوپ برروي يك تكيه‌گاه فلزي (ميله صلب) نيز وجود دارد تا حتي‌الامكان كمترين لرزش ممكن حين استفاده از ميكروسكوپ بر روي ناحيه قرار داده شده روي بدن ايجاد گردد. 

خرید و دانلود

با قیمت 4,000 تومان
  • انتشار : ۱۰ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج