گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 112 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

پل ها و انواع آن

تعریف پل

 پل یک سازه است که برای عبور از موانع فیزیکی از جمله رودخانه ها و دره ها استفاده می شود.پلهای متحرک نیز جهت عبور کشتیها و قایقهای بلند از زیر آنها ساخته شده است.

تاریخچه پل

ایجاد گذرگاهها و پلها برای عبور از دره ها و رودخانه ها از قدیمی ترین فعالیتهای بشر است. پلهای قدیمی معمولا از مصالح موجود در طبیعت مثل چوب و سنگ والیاف گیاهی به صورت معلق یا با تیرهای حمال ساخته شده اند.پلهای معلق از کابلهایی از جنس الیاف گیاهی که از دو طرف به تخته سنگها و درختها بسته شده و پلهای با تیر حمال از تیرهای چوبی که روی آنها با مصالح سنگی پوشیده می شد، ساخته شده اند.

ساخت پلهای سنگی به دوران قبل از رومیها بر می گردد که در خاور میانه و چین پلهای زیادی بدین شکل برپا شده است. در اروپا نیز اولین پلهای طاقی را ۸۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، برای عبور از رودخانه ها از جنس مصالح سنگی ساخته اند.

اغلب پلهای ساخته شده توسط رومیها از طاقهای سنگی دایره شکل با پایه های ضخیم تشکیل یافته است.در ایران نیز ساختن پلهای کوچک وبزرگ از زمانهای بسیار قدیم رواج داشته و پلهایی نظیر سی و سه پل، پل خواجو و پل کرخه بیش از ۴۰۰ سال عمر دارند.

از قرن یازدهم به بعد روشهای ساختن پلها پیشرفت قابل توجهی نمود و به تدریج استفاده از دستگاههای فشاری از مصالح سنگی و آجر با ملاتهای مختلف و دستگاههای خمشی از چوب متداول گردیده و تا اوایل قرن بیستم ادامه یافت. شروع قرن بیستم همراه با استفاده وسیع از پلهای فلزی و سپس پلهای بتن مسلح می باشد.

 از اوایل قرن نوزدهم ساخت پلهای معلق، قوسی یا با تیر حمال از آهن آغاز شد. اولین پل معلق از آهن در سال ۱۷۹۶ به دهانه ۲۱ متر در آمریکا ساخته شد، همچنین در سال ۱۸۵۰ یکی از مهمترین پلهای با تیر حمال از جنس آهن متشکل از دو دهانه ۱۴۰ متر و دو دهانه ۷۰ متری در انگلستان ساخته شد.مقاله حاضر پل ها و انواع آن ، درقالب word 11  صفحه  جهت خرید ودانلود برای شما عزیزان آماده کرده ایم که امیدواریم مورد رضایت شما واقع گردد.

مطالب مورد بحث دراین مقاله:

پل ها و انواع آن

تعریف پل

تاریخچه پل

طویل ترین پل معلق به طول

پلهای چوبی

پلهای سنگی

پلهای بتنی

پلهای بتن مسلح

پلهای بتن پیش تنیده

پلهای فلزی

پوشش پلهای فلزی 

پوشش بتن مسلح

پوشش فلزی

طبقه بندی پلهای فلزی

پل با تیرهای حمال جانبی

پل با تیر های حمال تحتانی

پل قوسی

پل ترکه ای

پل معلق

نگهداری پل

سیستم مقاومت مصالح پل

پل با دهانه ساده

پلهای یکسره «سراسری)

پلهای طره ای «کانتیلور)

پلهای قوسی

پلهای قابی شکل

پلهای ترکه ای و معلق

در این پست خرید و دانلود فایل مقاله پل ها و انواع آن را براتون گذاشتم،اين مقاله به بحث و بررسي پيرامون انواع پل ها و ساختارشان پرداخته است. شما در اين مقاله با انواع پل هاي پلهای چوبی سنگی، تيري, پل هاي قوسي, پلهاي بتنی و پل هاي معلق آشنا خواهيد شد. اين مقاله با زباني ساده و قابل فهم به بررسي پلها مي پردازد. در اين مقاله پلها از نقطه نظر مصالح تشکیل دهنده مورد مطالعه و بررسي قرار گرفته شما مي توانيد بفهميد كه هركدام چگونه كار مي كنند. اميد است مورد رضايت شما قرار گيرد. شما می توانید این مقاله  را از این فروشگاه دانلود نمائید.


خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج