گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 183 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان

دانلود رایگان پاور پوینت روش تحقیق-خرید اینترنتی تحقیق روش تحقیق-پاورپوینت روش تحقیق-دانلود رایگان مقاله روش تحقیق
این فایل در ۷۹اسلاید قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

هدف غایی پژوهش حقیقت یابی و فهم در کنه یک موضوع است.
پژوهش کوششی است سازمان یافته و برنامه ریزی شده که یک پژوهشگر را در روشن شدن یک حقیقت یاری می دهد. پژوهشگر تلاش دارد با استفاده از واقعیت های موجود در جهان پیرامونی حقایق را کشف کند و این نیازمند انجام یک تحقیق است.
nتحقيق در اصل یک نوع قضاوت است.
nانواع قضاوت:
nقضاوت عینیObjective   براساس اصول علمی و روشهای آماری (مثال: اجراء یک طرح تحقیقاتی بر پایه مسائل آماری).
nقضاوت ذهنی Subjective شامل پیش داوری و تحت تاثیر نتایج دیگران قرار گرفتن (مثال: اجراء یک طرح تحقیقاتی در مسائل شهری جهت کنترل ترافیک بعنوان مثال یکطرفه کردن یک خیابان و یا اجراء یک روش تدریس آزمایشی در آموزش و پرورش که بر اساس تصورات پایه ریزی می شود)
nعلم:معلوم کردن و دانستن روابط علت و معلولی بین نمودهای طبیعت رابه شرط ابژکتیو بودن، علم می گویند.
nفلسفه بررسی روابط علت و معلولی از طریق سوبژکتیو

روشهای علمی قابل اثبات بوده و بر اساس فرضهایی مورد آزمون قرار می گیرد

تحقیق و توسعه عبارت از کار خلاقی است که بطور منظم برای افزایش ذخیره علمی و دانش فنی و نیز استفاده از این دانش در اختراع و طرح کار برهای جدید انجام می شود ( فریمن ۱۹۷۴)
فرایند تحقیق و توسعه و توسعه عبارت از شناسائی نیاز یا استعداد ، پیدایش اندیشه ها ، آفرینش ، طراحی ، تولید و معرفی و انتشار یک محصول یا نظام تکنولوژیک تازه است .(دین ولگدهار ۱۹۸۰)
یونسکو تحقیق و توسعه راچنین تعریف کرده است : هر گونه فعالیت منسجم ، خلاق در جهت افزایش سطح دانش و معرفت علم اعم از دانش مربوط به انسان ، فرهنگ ، جامعه و استفاده از این دانش برای کاربردهای جدید

تحقیق و توسعه عبارت از فرایند پویای به هم پیوسته ای از تحقیقات پایه ای ، تحقیقات کاربردی و تحقیقات توسعه ای است که نتایج علمی آن تولید علم و دانش می باشد ( یونسکو، ۱۹۸۸).
در جهان امروز اکثر کشورها امر برنامه ریزی و سیاست گذاری علمی ( علوم و تکنولوژی ) را جزئی از برنامه سیاست کلان دولت های خود قرار داده اند زیرا براین مسئله معتقدند که علوم و فنون می توانند به بهترین شکل ممکنه در خدمت دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور ، توسعه و پیشرفت اقتصادی و رفاه اجتماعی قرار گیرند . دستیابی به امر فوق می تواند قدرت سیاسی ، ایجاد استقلال ، افزایش در آمد ، توسعه صادرات ، رفاه اجتماعی و بهبود سطح زندگی افراد یک کشور را بدنبال داشته باشد. با این همه اهمیت در زمینه تحقیقات علمی و صنعتی و بهره گیری از دستاورد های مختلف اقتصادی و سایر زمینه ها ، کشورهای جهان سوم منابع انسانی و مالی عمده ای را در خدمت پژوهش قرار نمی دهند
nبنابراین می توان یکی از عوامل زمینه ساز برای گسترش و تولید علم در کشور را تحقیق و توسعه دانست و برای اینکه بتوانیم از تقلید علم از کشورهای پیشرفته جلوگیری کنیم بایستی به تحقیق و توسعه در کشور توجه زیادی داشته باشیم.
متأسفانه در کشور ما نقش تحقیق و توسعه نسبت به کشورهای پیشرفته بسیار کم رنگ است و همین عامل باعث شده که در تولید علم هیچگونه نو آوری نداشته باشیم و صرفأ بعنوان مقلد از علم سایر کشورهای جهان استفاده کنیم .
nسهم «تحقيق و توسعه» از درآمد صنايع؛ در كشورهاي پيشرفته ٣٠درصد، درايران كمتر از يك درصد.
nكمتر از ٢درصد مراكز، شركت ها و كارخانه هاي صنعتي در كشور داراي واحد تحقيق و توسعه (RD)است.  


خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان
  • انتشار : ۰۱ اردیبهشت ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج