گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 176 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,500 تومان
دانلود رایگان تحقیق وحدت ملي و انسجام اسلامي-خرید اینترنتی تحقیق وحدت ملي و انسجام اسلامي-دانلود رایگان مقاله وحدت ملي و انسجام اسلامي-تحقیق وحدت ملي و انسجام اسلامي

این فایل در ۱۸صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:
وحدت یعنی با حفظ کرامت انسانی و ارزشهای دینی و مذهبی، مصالح کیان اسلام را در نظر داشت و مسلمانان با هر مذهب و اعتقادی که دارند خود را برادر دینی هم بدانند و فریب دسیسه های دشمنان مشترک خود را نخورند که دشمنان می خواهند اصل اسلام را که متشکل از اهل تسنن و تشیع است

سال ۸۶: سال «اتحاد ملی و انسجام اسلامی»
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایشان عید نوروز را به عنوان «جشن ملی ایرانیان» به فرد فرد ملت ایران، تمامی ایرانیان در سراسر جهان و همه ملتهایی كه نوروز را جشن می‌گیرند، تبریك گفتند و با اشاره به زیبایی‌های فراوان جشن ملی نوروز، افزودند: مستحكم كردن روابط و پیوندهای عاطفی، شادی و طراوت دلها و نو كردن محیط زندگی از جمله خصوصیات “زیبا، نجیبانه و مهربانانه” نوروز است كه همگی مورد تایید آیین مقدس اسلام است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به متبرك بودن سال ۱۳۸۵ به نام مبارك پیامبر اعظم (ص)، خاطرنشان كردند: سال ۸۵ لبریز از نام و ذكر آن بزرگوار بود اما دستیابی به معرفت پیامبر اعظم زمانی بسیار گسترده می‌طلبد و در واقع همه سالهای ما سال پیامبر اعظم است. رهبر انقلاب اسلامی، موفقیتها و پیشرفتهای ایران را در سال ۸۵ بیشتر از تلخی‌ها و توقفها ارزیابی كردند و افزودند: تلاشهای متراكم در عرصه‌های مختلف داخلی از جمله در زمینه‌های علمی و اقتصادی و متجلی شدن ابهت ملی ایرانیان در عرصه‌های بین‌المللی از نشانه‌های پیشرفت‌های چشمگیر ایران در سال ۸۵ محسوب می‌شود و این حركت و تلاش ملی در سال جدید نیز متناسب با نیازهای ملت، با همت بلند آحاد مردم و مسوولان ادامه خواهد یافت. ایشان، «بیداری، امید، عزم عمومی و اعتماد به نفس ملی» را دستمایه حركت به سوی آینده‌ای مطلوب خواندند و افزودند: ملت ایران با نو شدن سال، عزم خود را نو می‌كند و با ورود به میدانهای جدید و در برخورد مدبرانه با چالشها و دشمنی‌ها، مسیر روشن خود را ادامه می‌دهد. رهبر انقلاب اسلامی، ایجاد تفرقه و تضعیف وحدت ملی ایرانیان و به وجود آوردن مشكلات اقتصادی برای متوقف كردن پیشرفت كشور را دو روش عمده دشمنان برای مقابله با ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی برشمردند و با اشاره به ابلاغ سیاستهای كلی اصل ۴۴ قانون اساسی و فراهم بودن زمینه برای فعالیتهای اقتصادی، افزودند: تلاش اقتصادی همه مردم از جمله نیروهای ملی و معتقد به آرمانهای بلند ملت، و استفاده از ظرفیت‌های فراوان كشور، خنثی‌كننده تلاشهای دشمنان برای متوقف كردن روند آبادانی و پیشرفت كشور خواهد بود. 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری جنگ روانی و تلاشهای موذیانه دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه در میان ملت ایران و در جهان اسلام، افزودند: دشمنان به بهانه‌هایی همچون قومیت، مذهب و گرایشهای صنفی، درصدد هستند وحدت كلمه ملت ایران را از بین ببرند و در جهان اسلام نیز اختلافات مذهبی را دامن بزنند و با براه انداختن جنگ شیعه و سنی میان ملت ایران و جوامع اسلامی فاصله ایجاد كنند. 
ایشان تلاش برای اتحاد و یكپارچگی ملی و تقویت هوشیارانه و خردمندانه انسجام امت اسلامی را تنها راه ناامید كردن دشمنان و خنثی كردن توطئه‌های آنان خواندند و تاكید كردند: به یاری پروردگار، در سال ۸۶، آحاد ملت، قومیتهای گوناگون، مذاهب مختلف و همه صنوف مردم ایران با اتحاد ملی، حركت پرامید به سوی آینده درخشان خود را شتاب می‌بخشند و همه ملتهای مسلمان نیز با انسجام اسلامی و تقویت برادری اسلامی، وحدت كلمه خود را نشان خواهند داد. 
راهكارهای تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی
چند سالی است كه با تدابیر مقام معظم رهبری، هر سال به یك عنوان نامگذاری می شود كه خود، آثار و بركات فراوانی را در سطوح مختلف و عرصه های گوناگون دربرداشته است. رهبر معظم انقلاب، در پیام نوروزی خود، سال ۱۳۸۶ را سال اتحاد ملی و انسجام اسلامی نامگذاری كردند كه در واقع ادامه روند محوریت سال گذشته كه همانا سال پیامبر اعظم(ص) بود، است. امید است با بهره گیری از سیره آن رسول بزرگوار و تعالیم و دستورات سعادتمندانه شان و با محوریت قرار دادن این فراز حكیمانه و اصولی كه از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد، بتوانیم سالی پر از موفقیت و پیشرفت هرچه بیشتر و بهتر را در ابعاد گوناگون اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی داشته باشیم. چنان چه مروری بر سخنرانی ها و ارشادات بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) داشته باشیم، به خوبی درمی یابیم كه آن رهبر راحل عظیم الشأن، همواره در جای جای جملات و سخنان هوشیارانه خود، موضوع اتحاد و همدلی را چه در سطح داخلی و چه در سطح جهان اسلام مورد توجه و تذكر قرار داده و تأكید می كردند كه چنان چه ممالك، دولت ها و ملت های اسلامی، در سایه اتحاد و انسجام و هدف واحد كه همانا تحقق اسلام ناب محمدی(ص) است قرار داشته باشند، می توانند سرنوشت و آینده ای روشن، سعادتمند و قدرتمند داشته باشند. در وصیت نامه سیاسی ـ الهی حضرت امام(ره)، این درسنامه بزرگ و این چراغ هدایتگر انقلاب و منشور بقای آرمان های انقلاب، وحدت كلمه و اتحاد، رمز پیروزی قلمداد شده است. چرا كه در زیر لوای همین اتحاد و همدلی و وحدت در هدف و كلمه بود كه مردم شریف كشورمان توانستند با مبارزات و پایه ریزی سنگ بنای انقلاب و در نهایت پیروزی بر حاكمان و نظام استبدادی ستم شاهی پهلوی، موجبات استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم آورند. تعالیم دین مبین اسلام، فرمایشات و سیره ائمه معصومین علیهم السلام، احادیث و آثار به جای مانده از بزرگان دین و معنویت و از همه مهم تر روح بسیاری از آیات حیات بخش و روشنگر قرآن كریم، همواره بر موضوع اتحاد و انسجام تأكید ورزیده اند كه در جای خود نیاز است. به طور اصولی و مستمر بدانها پرداخته شود. حال اگر بخواهیم به طور سازمان یافته، موضوع راهكارهای تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی را بررسی كنیم می توان آن را در ۲ بخش تقسیم بندی كرد: 
۱-  داخلی (ملی)
۲-  خارجی (بین المللی) 
▪ راهكارهای تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی در سطح داخلی (ملی): آن چه مسلم است، تحقق این بخش از موضوع نیازمند یك عزم جدی و خالصانه همه جانبه از سوی مسئولان و مردم است كه شاید بتوان راهكارهای آن را به شرح زیر خلاصه و تقسیم بندی كرد: 
۱- عمل به دستورات و تعالیم الهی، قرآن كریم و عترت مطهر 
۲- فراموش نكردن آرمان های مقدس امام راحل(ره) و شهیدان والامقام 
۳- گوش به فرمان رهبر بودن 
۴-  خدا را حاضر و ناظر بر اعمال و رفتار خود دیدن 
۵- تقدم منافع جمعی بر منافع فردی 
۶- توجه به سند چشم انداز بیست ساله كشور 
۷-  اجرای عدالت اجتماعی در همه سطوح و عرصه های مختلف
۸- داشتن حس نوع دوستی، انصاف و اعتدال
۹-  رفع تبعیض ها، توزیع متناسب امكانات، رفع محرومیت ها و توجه جدی به جوانان 
۱۰- توجه جدی به مقوله كار و تلاش و تولید علم و… 
راهكارهای تحقق اتحاد ملی و انسجام اسلامی در سطح خارجی (بین الملل): 
بیداری و هوشیاری جهان اسلام در مواجهه با تهدیدها و فشارهای همه جانبه دولت های سلطه جو، خود موضوع بسیار بااهمیتی است و چنان چه بخواهیم راهكارهای این بخش را به اختصار بیان كنیم، عبارتند از: 
۱-  استفاده مؤثر از صنعت تكنولوژی اطلاعات (IT) برای توسعه روابط و تعامل میان دولت های اسلامی. 
۲- تبیین عمیق جایگاه اتحاد و وحدت اسلامی در میان دولت ها به ویژه كشورهای مسلمان
۳- گسترش و نشر سازمان یافته احكام و تعالیم عالیه اسلامی در سطح جهان از طریق تأسیس شبكه های خبری، ماهواره ای و ایجاد یك سازمان منسجم و فعال برای گسترش اسلام با نام The Islam Promotion org (IPO). 
۴- تقویت نهادهای مسئول در امر تبلیغات و ارتباطات اسلامی 
۵- استفاده مطلوب و مؤثر از مناسك حج برای انسجام هرچه بیشتر مسلمانان 
۶- تلاش مضاعف دولت های اسلامی برای رفع مناقشات و مشكلات كشورهای اسلامی درگیر جنگ های داخلی و خارجی نظیر: فلسطین، لبنان، عراق، افغانستان و… 
۷- هماهنگی هرچه بیشتر كشورهای اسلامی در تدوین یك راهبرد مشخص و تأثیرگذار در مواجهه با تطمیع، تهدید، ارعاب و… قدرت های استعماری و زیاده طلب. 
۸- تلاش دولت های آسیایی و به ویژه مسلمان نشین و خاورمیانه برای تقویت هرچه بیشتر و ارتباط معنی دار و برنامه ریزی شده میان سازمان ها و ارگان هایی نظیر: اتحادیه عرب، سازمان كنفرانس اسلامی، جنبش عدم تعهد، اوپك و… 
۹- هماهنگی هرچه بیشتر مسئولان جمهوری اسلامی ایران در بیان اظهارات، نظرات، اهداف و مواضع كشورمان در مورد مسائل مهم بین المللی.به امید پیروزی نهایی اسلام بر كفر جهانی.
انسجام اسلامی و چالش های فرارو
در حال حاضر، دشمنان اسلام با ترویج فرقه گرایی و تعصب های ناشی از آن می کوشند جهان اسلام را از پویایی، تحول و پیشرفت بازدارند و با استفاده از تمامی امکانات تبلیغی و رسانه ای خود، به ایجاد تنش و تفرقه میان کشورهای اسلامی مبادرت می کنند که بارزترین آن، سیاست اخیر واشنگتن در کمک تسلیحاتی به برخی کشورهای عربی برای طرح به اصطلاح (مقابله با تهدید ایران) است. 
مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود در آغاز سال ۸۶، این سال را سال (اتحاد ملی و انسجام اسلامی) نامگذاری کردند و در واقع، از یک سو شخصیت های داخلی و عمومی ملت ایران را به وحدت بیشتر دعوت کردند و از سوی دیگر همه رهبران، سیاستمداران و متکفران جهان اسلام را به انسجام بیشتر فراخواندند. معظم له همچنین در بیانات خویش در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام(ص)، ضمن یادآوری شعار کلیدی (اتحاد ملی و انسجام اسلامی) به این امر اشاره کردند که امروز دنیای اسلام مجروح است و مفسدانی که با همه مسلمانان و با اصل امت اسلامی دشمن اند، با تشدید اختلافات قومی و فرقه ای، نظیر (شیعه و سنی) و (عرب و عجم)، در صددند بخش های مختلف جهان اسلام را مقابل یکدیگر قرار دهند و متأسفانه برخی در این دام خطرناک می افتند. در حال حاضر، دشمنان اسلام با ترویج فرقه گرایی و تعصب های ناشی از آن می کوشند جهان اسلام را از پویایی، تحول و پیشرفت بازدارند و با استفاده از تمامی امکانات تبلیغی و رسانه ای خود، به ایجاد تنش و تفرقه میان کشورهای اسلامی مبادرت می کنند که بارزترین آن، سیاست اخیر واشنگتن در کمک تسلیحاتی به برخی کشورهای عربی برای طرح به اصطلاح (مقابله با تهدید ایران) است. 
گزارش حاضر، چالش های فراروی بحث (انسجام اسلامی را در ابعاد مختلف بررسی و مطالعه می کند. 
▪ بخش اول: چالش های سیاسی 
چالش های سیاسی عمده فراروی بحث انسجام اسلامی را می تواند به چهار دسته کلی تقسیم کرد: 
الف) چالش های عربی-عربی 
ب) اختلافات ترکیه و برخی کشورهای عربی 
ج) چالش های عربی-ایرانی 
د) ارتباط ضعیف کشورهای اسلامی خاورمیانه با کشورهای اسلامی جنوب شرق آسیا 
در ادامه به اختصار، به هر یک از این چالش ها پرداخته می شود: 
الف) چالش های عربی-عربی 
مواردی که در این حوزه قابل طرح است و به طور مشخصی موجب اختلافات در بدنه جهان اسلام شده، عبارت است از: 
۱- مسئله عراق 
پس از اشغال عراق، به خصوص پس از روی کار آمدن دولت شیعی نوری المالکی در این کشور، برخی کشورهای عربی مواضع متفاوتی از خود بروز دادند؛ برای مثال عربستان، با هدف افزایش نفوذ خویش در این کشور و گسترش وهابی گری، به حمایت گسترده از گروه های سلفی وتندرو نظیر ارتش اسلامی، ارتش محمد، انصار الله، ارتش عمر و ارتش مجاهدین روی آورد و همین امر موجب اختلاف میان سران این کشورها با دولت عراق گردید. 
دولتمردان عراقی به درستی عربستان را یکی از پایه های اصلی بی ثباتی در عراق قلمداد کردند. نکته مهمی که باید بدان توجه کرد این است که آمریکا در حال حاضر، در پی خروج آبرومندانه از عراق است و در این چارچوب، به عربستان که با ایران وعراق اختلاف نظر دارد، میدان می دهد تا از تسلط کامل ایران بر عراق، در صورت خروج آمریکا جلوگیری کند. 
در این میان، اتهامی که برخی کشورهای عربی، نظیر مصر، اردن و عراق به ایران وارد آوردند، تلاش برای بی ثباتی در عراق است. آنان دولت جدید عراق را دست نشانده ایران می دانند. این امر به ایجاد اختلافات بین دولتمردان عراقی و سران این کشورها منجر گردید. 
نکته قابل توجه دیگر در بحث عراق این است که برخی کشورهای عربی- اسلامی، نظیر بحرین، با پناه دادن بعثی های سابق عراق، در واقع به طور جدی، به مخالفت با دولت فعلی عراق مشغول اند. نتیجه این امر، تشدید اختلافات میان عراق، به عنوان گوشه مهمی از جهان اسلام، با برخی کشورهای عربی- اسلامی دیگر است. 
۲- درگیری های داخلی فلسطین 
درگیری میان دو گروه فلسطینی فتح و حماس را که با حمایت های صریح مالی و دیپلماتیک اسرائیل و آمریکا از فتح همراه بود، می توان به عنوان عامل اختلاف و عدم انسجام در بخشی از جهان اسلام دانست. در واقع گروه های فلسطینی، در نتیجه برنامه دقیق صهیونیست ها و وجود حس قدرت طلبی و تمامیت خواهی در بین برخی رهبران این گروه ها، ناخواسته از دشمن اصلی خویش، یعنی اسرائیل که دشمن همه جهان اسلام است، چشم پوشیده، به مناقشه میان خود پرداختند. تأثیر این درگیری را بر تضعیف انسجام اسلامی می توان از منظر دیگری نیز تبیین کرد؛ بدین صورت که با تشدید این درگیری ها، برخی کشورهای اسلامی از فتح و برخی از حماس حمایت مادی- معنوی کردند و در نتیجه این موضوع موجب اختلاف شدید میان کشورهای حامی این دو گروه گردید. رقابت میان برخی کشورهای مهم اسلامی، نظیر مصر و عربستان برای میانجی گری و ایفای نقش ریش سفیدی بین گروه های فلسطینی نیز عاملی در جهت تضعیف انسجام اسلامی است. 
۳- مناقشات سیاسی سوریه و برخی کشورهای عربی 
در این رابطه می توان، به اختلاف شدید میان سوریه و لبنان (به عنوان دو کشور عربی-اسلامی)، بر سر مسئله قتل رفیق حریری و حمایت سوریه از حزب الله لبنان اشاره کرد. همچنین موضع سرسختانه سوریه نسبت به تجاوزات اسرائیل منشاء اختلاف میان سران این کشور با برخی کشورهای دیگر عربی-اسلامی، نظیر عربستان، اردن و … است. اتحاد راهبردی سوریه با ایران نیز عاملی مؤثر در تشدید اختلافات این کشور با دیگر کشورهای عربی-اسلامی، نظیر عربستان، مصر و اردن (که مخالف قوت گرفتن و افزایش نفوذ منطقه ای جمهوری اسلامی ایران هستند) است. روابط مخفیانه و بعضا علنی برخی کشورهای اسلامی با اسرائیل که با مخالفت سوریه و برخی گروه های فلسطینی مواجه است، در تشدید این اختلافات مؤثر است. 
۴- مناقشات مرزی 
مناقشاتی که میان برخی کشورهای عربی-اسلامی، نظیر عربستان و اردن، عربستان و کویت، کویت وعراق و… بر سر حدود مرزها و منابع طبیعی موجود در نواحی مشترک وجود دارد، عاملی در جهت تضعیف وحدت و انسجام اسلامی به حساب می آید. لازم به ذکر است که هرچند این موضوع در حال حاضر، موجب مناقشه جدی و عمیقی میان کشورهای مذکور نشده است؛ ولی قابلیت به فعلیت رسیدن و عمیق شدن اختلافات میان این کشورها وجود دارد. 

خرید و دانلود

با قیمت 3,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج