گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 157 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,500 تومان
این فایل در ۲۶صفحه قابل ویرایش تیه شده وشامل موارد زیر است:

ž برد اصلی(MotherBoard ) يکی از اجزای اساسی و مهم کامپيوترهای شخصی محسوب می گردد.در سال ۱۹۸۲ همزمان با ارائه اولين کامپيوترهای شخصی از  برد اصلی استفاده  گرديد. اولين برد اصلی از لحاظ اندازه نسبتا” بزرگ و بر روی آن ريزپردازنده ۸۰۸۰ نصب گرديده بود . اين برد  شامل BIOS ، سوکت هائی برای حافظه مربوط به CPU و مجموعه ای از اسلات ها بود که کارت هائی از طريق آنان به برد اصلی متصل می شدند. در صورتيکه قصد استفاده از فلاپی درايو و يا يک پورت موازی و … وجود داشت، می بايست يک برد جداگانه تهيه و آن را از طريق يکی از اسلات های موجود، به برد اصلی متصل می کرد
ž وضعيت فوق سرگذشت اولين بردهای اصلی استفاده شده در کامپيوترهای شخصی بود. شرکت های آی . بی .ام و اپل با ايجاد تغييرات  اساسی، بردهائی را طراحی نمودند که  امکان اضافه کردن پتانسيل های دلخواه و جديد در هر زمان بر روی آنان ميسر بوده و توليد کنندگان متعدد بتوانند محصولات خود را بر اساس استانداردهای فوق طراحی و به بازار عرضه نمايند. برداصلی يک  مدار چاپی چند لايه است . مسيرهای  مسی که Traces ناميده می گردند، امکان حرکت سيگنال  و ولتاژ را بر روی برد اصلی فراهم می نمايند. از تکنولوژی چند لايه استفاده شده تا بدين طريق برخی از لايه های برد ، قادر به حمل داده برای BIOS ، پردازنده و حافظه بوده در حاليکه لايه های ديگر ولتاژ و Ground را بدون نگرانی از اتصال کوتاه  جابجا  نمايند.
ž شکل زير يک برد اصلی را نشان می دهد. برد فوق دارای دو اسلات برای نصب پردازنده (Dual Processor)، پنج اسلات PCI ، چهار پورت USB ، يک اسلات  Communication network riser)CNR )  است . 
ž قطعات کليدي مادربرد 
ž تمام قطعاتي که مهم و اساسي است و وجود آن در رايانه الزامي است روي مادر برد قرار دارند. بعضي از اين قطعات عبارتند از:
ž ۱٫ پردازنده و تراشه گير پردازنده
ž ۲٫ تراشه حافظه اصلي (رم) وجايگاه آن
ž ۳٫ تراشه هاي حافظه رام بايوس 
ž ۴٫ کمک پردازنده و جايگاه آن 
ž ۵٫ کليدهاي قطع و وصل و اتصال گرهاي تنظيم (جامپرها)
ž ۶٫ محل اتصال صفحه کليد 
ž ۷٫ محل اتصال کابل هاي برق 
ž ۸٫ محل اتصال بلند گو
ž ۹٫ محل قرار گرفتن بردهاي توسعه يا کارتهاي توسعه،
 که شکاف يا چاک نام دارند.
ž ۱۰٫ باتري و محل اتصال باتري
ž ۱۱٫ … .
ž گذرگاه توسعه : 
ž گذرگاه يا خط حامل يک مسير عمومي است که داده ها در يک رايانه از روي آن نقل و انتقال مي يابند. اين مسير به وسيله ي مدارهاي الکتريکي ، بين بسياري از عضوهاي يک رايانه ارتباط برقرار مي کند و مقدار داده هايي که به طور هم زمان از گذرگاه مي تواند نقل و انتقال يابد، بر اساس بيت مشخص مي شود. براي مثال يک گذرگاه ۱۶ بيتي سريعتراز يک گذرگاه ۸ بيتي داده ها را منتقل مي کند . 
ž در رايانه  هاي شخصي ۴ گذرگاه معمول است که عبارتند از: 
ž ۱٫ گذرگاه پردازه اي
ž ۲٫ گذرگاه حافظه 
ž ۳٫ گذرگاه آدرس که بخشي از دو گذرگاه فوق است
ž ۴٫ گذرگاه ورودي و خروجي(گذرگاه توسعه) 
ž انواع درگاه هاي خارجي : 
ž ۱٫درگاه سريال :
ž اين درگاه مستقيماَ به مادر برد وصل مي شود و در پشت جعبه رايانه مي توان آنرا پيدا کرد .
ž از در گاه هاي سريال براي وصل ادوات جانبي چون دوربين عکاسي ديجيتال، ماوس و مودم هاي خارجي استفاده مي شود . اين درگاه ها به در گاه هاي کام نيز مشهورند و يکي از اولين درگاه هايي هستند که در رايانه هاي اوليه به کار مي روند .
ž ۲٫درگاه موازي : 
ž گاهي به اين درگاه،درگاه چاپگر مي گويند. اين درگاه بزرگترين درگاه در پشت جعبه رايانه است که درگاه ۲۵ سيمي است که ۱۷ سيم آن براي سيگنال ها و ۸ سيم آن براي زمين به کار مي رود . خطهاي سيگنال به سه گروه زير تقسيم مي شوند: 
ž ۱٫ سيگنال داده . ۲٫ سيگنال کنترل که به عنوان رابطي بين چاپگر و رايانه عمل مي کند .۳٫ سيگنال وضعيت که وضعيت خطاها را رديابي مي کند . 
ž ۳٫ درگاه اسکازي :
ž اين درگاه به صورت داخلي و خارجي با سرعت هاي بالايي وجود دارند که مي توانند داده ها را تا سرعت ۸۰ مگابايت در ثانيه انتقال دهند . کاربران رايانه، اسکنرها را بيشتر به درگاه خارجي اسکازي وصل مي کنند. و درگاه هاي سي دي نويس و دي وي دي نويس را نيز مي توان به آن وصل کرد.
ž ۴٫ درگاه پي سي اي۲  : 
ž شرکت اي بي ام اين درگاه را با رايانه هاي پي سي اي ۲ خود در سال ۱۹۸۷ معرفي کرد. اين درگاه داراي ۶ پايه براي انتقال داده ها است که براي استفاده از صفحه ي کليد و ماوس طراحي شده است. در نتيجه اين درگاه کار خود را با سريال براي کاربرهاي ديگر آزاد مي کند. 
ž ۵٫ درگاه سريال اتصال آتشي:
ž با اين درگاه مي توان دوربين هاي ويديويي، نمايشگرهاي قديمي، سيستم هاي صوتي يا حتي يک سيستم ماهواره اي رقمي را به رايانه وصل کرد. 
ž کنترلگر:
ž هرابزار جانبي در رايانه يا ابزاري به نام کنترلگر با پردازه و ديگر ابزار رايانه ارتباط بر قرار مي کند. 
ž انواع مادر برد از نظر شکل: 
ž مهم ترين مسئله آن است که شکل جعبه رايانه .مادر برد ومنبع تغذيه در يک رايانه بايد از يک نوع باشد . عامل شکل مادر برد به مشخصات فيزيکي واندازه مادر برد بستگي دارد.اندازه مادربرد در انواع جعبه هايي که بايد قرار گيرد تعيين ميکند. 
ž انواع مادر برد ها از نظر شکل عموما به موارد زيرتقسيم ميشوند:
ž ۱٫مادر برد سبک پي سي/ ايکس تي.
ž ۲٫مادر برد “””  اي تي   استاندارد.
ž ۳٫مادر برد “””  اي تي کوچک .
ž ۴٫مادر برد “””  باريک.
ž ۵٫مادر برد “”” اي تي ايکس.
ž ۶٫مادر برد “”” ان ال ايکس.
ž راهنما ي خريد مادر برد: 
ž مادر برد در رايانه هميشه پيچيده ترين وحساس تدين بخش رايانه محسوب ميشودکه تما مي عملکرد آنها بستگي به نوع تراشه هاي مجتمع روي مادر برد پيدا ميکند.

خرید و دانلود

با قیمت 5,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج