گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 122 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 8,500 تومان

دانلود رایگان تحقیق بررسی ومطالعه ی کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005-خرید اینترنتی تحقیق بررسی ومطالعه ی کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005-دانلود رایگان پایان نامه بررسی ومطالعه ی کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005-پایان نامه بررسی ومطالعه ی کامل داده کاوی و داده کاوی با SQL SERVER2005

این فایل در ۲۱۷صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:
عامل مسبب پيدايش داده کاوی 
    اصلی ترين دليلی که باعث شده داده کاوی کانون توجهات در صنعت اطلاعات قرار بگيرد، مساله در دسترس بودن حجم وسيعی از داده ها و نياز شديد به اينکه از اين داده ها, اطلاعات و دانش سودمند استخراج کنيم. اطلاعات و دانش بدست آمده در کاربردهای وسيعی مورد استفاده قرار می گيرد.
    داده کاوی را می توان حاصل سير تکاملی طبيعی تکنولوژی اطلاعات دانست، که اين سير تکاملی ناشی از يک سير تکاملی در صنعت پايگاه داده می باشد، نظير عمليات جمع آوری داده ها وايجاد پايگاه داده، مديريت داده و تحليل و فهم داده ها. 
   تکامل تکنولوژی پايگاه داده و استفاده فراوان آن در کاربردهای مختلف سبب جمع آوری حجم فراوانی داده شده است. اين داده های فراوان باعث ايجاد نياز برای ابزارهای قدرتمند برای تحليل داده ها گشته، زيرا در حال حاضر به لحاظ داده ثروتمند هستيم ولی دچار کمبود اطلاعات می باشيم. 
   ابزارهای داده کاوی داده ها را آناليز می کنند و الگوهای داده ها را کشف می کنند که می توان از آن در کاربردهايی نظير تعيين استراتژی برای کسب و کار، پايگاه دانش  و تحقيقات علمی و پزشکی، استفاده کرد. شکاف موجود بين داده ها و اطلاعات سبب ايجاد نياز برای ابزارهای داده کاوی شده است تا داده های بی ارزش را به دانشی ارزشمند تبديل کنيم . ۱
-۳-داده كاوي و مفهوم  اكتشاف دانش    (K.D.D)  
   با حجم عظيم داده هاي ذخيره شده در فايلها، بانكهاي اطلاعاتي و ساير بانك هاي داده اي، توسعه ي ابزارهايي براي تحليل و شايد تفسير چنين داده هايي و براي استخراج علوم شگفت انگيزي كه مي توانند در تصميم گيري مفيد باشند، امري بسيار مهم و ضروري است. داده كاوي با عنوان كشف دانش در پايگاه هاي داده (KDD) شناخته مي‌شود. كشف علومي كه قبلا ناشناخته بوده‌اند و اطلاعاتي كه در بانكهاي اطلاعاتي موجود بوده و ذاتا بالقوه و مفيد هستند.
   با وجود آنكه داده كاوي و كشف دانش در پايگاه‌هاي داده مترادف همديگر هستند، ولي در اصل، داده كاوي ذاتاً بخشي و تنها قسمتي جزئي از فرآيند كشف دانش است. فرآيند كشف دانش در بر گيرنده ي چندين مرحله مي باشد كه از اطلاعات خام، گونه هايي از علوم جديد را بدست مي دهد. مراحل كشف دانش به قرار زير است:
۱- پاكسازي داده ها  : در اين فاز داده هاي اضافي و نامربوط از مجموعه داده ها حذف مي شوند.(داده های ناکامل) [۲]
 2-يکپارچه سازی داده ها  : چندين منبع داده ترکيب می شوند،
   3-انتخاب داده ها : انبار داده ها شامل انواع مختلف و گوناگوني از داده ها است که همه آنها در داده کاوي مورد نياز نيستند . براي فرايند داده کاوي بايد داده ها ي مورد نياز انتخاب شوند . به عنوان مثال در يک پايگاه داده هاي مربوط به سيستم فروشگاهي ، اطلاعاتي در مورد خريد مشتريان ، خصوصيات آماري آنها ، تامين کنندگان ، خريد ، حسابداري و … وجود دارند . براي تعيين نحوه چيدن قفسه ها تنها به داده ها يي در مورد خريد مشتريان و خصوصيات آماري آنها نياز است . حتي در مواردي نياز به کاوش در تمام محتويات پايگاه نيست بلکه ممکن است به منظور کاهش هزينه عمليات ، نمونه هايي از عناصر انتخاب و کاوش شوند . 
   4-تبديل داده ها : هنگامي که داده هاي مورد نياز انتخاب شدند و داده هاي مورد کاوش مشخص گرديدند، معمولا به تبديلات خاصي روي داده ها نياز است. نوع تبديل به عمليات و تکنيک داده کاوي مورد استفاده بستگي دارد، تبديلاتي ساده همچون تبديل نوع داده اي به نوع ديگر تا تبديلات پيچيده تر همچون تعريف صفات جديد با انجام عملياتهاي رياضي و منطقي روي صفات موجود.
 5-داده کاوی : بخش اصلی فرايند ، که در آن با استفاده از روش ها و تکنيک های خاص ، استخراج الگو های مفید ،  دانش استخراج می شود. 
 6-زيابی الگو   : مشخص کردن الگوهای صحيح و مورد نظر به وسيله معيارهای اندازه گيری.
 7-زنمايی دانش :  در اين  بخش به منظور ارائه دانش استخراج شده به کاربر ، از يک سری ابزارهای بصری سازی استفاده می گردد.

۱-۳-۱-تعریف داده کاوی  
   در متون آکادميک تعاريف گوناگوني براي داده کاوي ارائه شده اند . در برخي از اين تعاريف داده کاوي در حد ابزاري که کاربران را قادر به ارتباط مستقيم با حجم عظيم داده ها مي سازد معرفي گرديده است و در برخي ديگر ، تعاريف دقيقتر که درآنها به کاوش در داده ها توجه مي شود. برخي از اين تعاريف عبارتند از :
داده کاوي عبارت است از فرايند استخراج اطلاعات معتبر ، از پيش ناشناخته  قابل فهم و قابل اعتماد از پايگاه داده هاي بزرگ که شامل بهره گيري از بزارهاي آناليز داده ها، براي كشف الگوهاي موجود و روابط ناشناخته‌ي ميان داده ها در حجمي وسيع مي باشد. و استفاده از آن درتصميم گيري فعاليتهاي تجاري مهم.   
اصطلاح داده کاوي به فرايند نيم خودکار تجزيه و تحليل پايگاه داده هاي بزرگ به منظور يافتن الگوهاي مفيد اطلاق مي شود [۳]. 
داده کاوي يعني جستجو در يک پايگاه داده ها براي يافتن الگوهايي ميان داده ها [۴].
داده کاوي يعني استخراج دانش کلان ، قابل استناد و جديد از پايگاه داده ها ي بزرگ .
داده کاوي يعني تجزيه و تحليل مجموعه داده هاي قابل مشاهده براي يافتن روابط مطمئن بين داده ها .
   همانگونه که در تعاريف گوناگون داده کاوي مشاهده مي شود ، تقريبا در تمامي تعاريف به مفاهيمي چون استخراج دانش ، تحليل و يافتن الگوي بين داده ها اشاره شده است .

خرید و دانلود

با قیمت 8,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج