گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 149 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,500 تومان
این فایل در ۸۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

عبارت است از مجموعه متشكلي از تدابير، خدمات و فعاليتها و حمايت هاي غيربيمه اي كه به منظور بسط رحمت اسلامي جامعه و حفظ ارزش ها و كرامات والاي انساني تكيه بر مشاركت هاي مردم و همكاري هاي نزديك سازمان هاي ذيربط در جهت گسترش خدمات توانبخشي، حمايتي، بازپروري، و پيشگيري از معلوليت ها و آسيب هاي اجتماعي و كمك به تأمين حداقل نيازهاي اساسي گروههاي كم بهره اقدام نمايند. 
توان بخشي عبارتست از مجموعه اي از اقدامات پزشكي، آموزشي، حرفه اي و اجتماعي كه موجبات استقلال نسبي افراد ناتوان و معلولين را در جامعه فراهم نموده و سبب بازگشت و الحاق مجرد آنان به جامعه و استفاده يكسان از فرصت هاي مختلف اجتماعي، آموزشي و اقتصادي در مقايسه با افراد سالم مي گردد. 

معلولين رواني: 
شامل كليه مبتلايان به بيماريهاي مزمن رواني بوده، به نحوي كه حالت ايجاد شده در زندگي فردي و اجتماعي شخص تأثير گذاشته و وي را ناتوان مي سازد. مهمترين بيماريهاي اين مقوله شامل اسكيزوفرني، اختلالات خلقي (مثل افسردگي و ترس مرضي)، هيستري، وسواس و اختلالات پسيكوپاتيك مي باشد. 
درحال حاضر بيش از ۱۳۰ مركز غيردولتي درمان و توانبخشي بيماران رواني مزمن در استانهاي مختلف كشور مشغول به فعاليت مي باشند. 
مدتي است كه ما به اصطلاح آدم هاي سالم ديگر كمتر دچار عذاب وجدان در اين باره مي شويم چرا كه هستند مراكزي و كساني تا به تيمار اين عزيزان بيمار بپردازيم و كساني كه با شكيبايي و بردباري زايد الوصف، انرژي زيادي مصروف مراقبت و ارائه خدمات به بيماران رواني مزمن مي كنند. 
باران مهر نيز نمونه اي از مراكز نگهداري غيردولتي است. 
كه با ارائه خدمات روانپزشكي، پزشكي، روان پرستاري، روان شناسي، كاردرماني، تمام وقت در اختيار شما عزيزان مي باشد. 
 در سال ۱۳۸۴ مركز توانبخشي باران مهر شروع به كاردرماني كرده است. در ابتداي كار اين مركز درماني با ۱۳ نفر پرسنل در حوزه درمان، مراقبت از بيماران و كليه فعاليتهاي درماني خويش را آغاز كرده است. مركز توانبخشي باران مهر فعاليتهاي درماني خود را به منظور درمان بيماران رواني مزمن و بهبودي بيماران با خدمات روانپزشكي، پزشكي، روان پرستاري، روان شناسي، كاردرماني، تمام وقت كار خود را شروع كرده است. اين مركز بر اساس مجوز صادره از سازمان بهزيستي استان تهران در حيطة كاملاً خصوصي تأسيس شده است. 
ظرفيت پذيرش بيماران در مركز توانبخشي باران مهر 
ظرفيت مركز ۵۰ نفر       ظرفيت آزاد موجود ۸ نفر 
ظرفيت رايانه اي  40 نفر     ظرفيت رايانه موجود ۴۰نفر 
ظرفيت آزاد ۱۰ نفر كارتن خواب ۲ نفر 
بيماران مركز توانبخشي باران مهر داراي بيمارهاي رواني از قبيل اسكيزوفرني، افسردگي، روان پريشي، اختلال وسواس و ساير بيماريهاي اعصاب و روان كه موجب بروز اختلال در آن ها شده، شامل مي شود. كاركنان اين مركز هر كدام لباس كار مخصوص به خود را مي پوشند. مراقبين لباس آبي رنگ (روپوش مانند)، خدمه لباس طوسي رنگ، مديرعامل لباس رسمي و پزشكان هم لباس مخصوص به خود را مي پوشند. اين مركز توانبخشي در سال ۱۳۸۴ به صورت استيجاري توسط صاحب امتياز جناب آقاي دكتر مجيد بهروزنيا فعاليتهاي درماني خود را شروع كرده و در سال ۱۳۸۵ توسط همين صاحب امتياز خريداري شد و تعداد پرسنل به ۲۰ نفر رسيد. 

فعاليتهاي اجرايي مورد نظر در مركز توانبخشي باران مهر:
فعاليت هاي لازم براساس آيين نامه سازمان بهزيستي استان تهران در حوزة نگهداري و درمان بيماران رواني مزمن آقايان مي باشد و با ارائه خدمات روانپزشكي، پزشكي، روان پرستاري، روان شناسي، كار درماني كمك به بهبودي بيماران مي نمايد. همچنين آموزش به مددجويان جهت مهارت هاي زندگي، حرفه آموزي، تقويت اعتماد به نفس و رفع اضطراب از فعاليتهاي مهم در اين مركز محسوب مي شود به دليل آنكه مددجو با روحيه اي قوي و اعتماد به نفس بالا و عاري از هرگونه ترس و تنش و اضطرابي شروع به فعاليت نمايد و همين امر موجب جلب اعتماد از سوي ديگران بخصوص بيماران مي شود و در ضمن يك رابطه دوستانه و صميمي بين مددجو و بيمار ايجاد مي شود و بيمار خيلي راحتر مي تواند مشكل خود را بيان كند و از مددجو كمك بخواهد. 
۱- استفاده از تست Gaf براي نمره گذاري ميزان توهم و هذيان موجود در بيماران رواني مزمن از سوي روانشناس باليني صورت مي گيرد و نتيجه آن به پزشك معالج داده مي شود براي تجويز دار. البته قابل ذكر است كه اين تست قبل از پذيرش هر بيمار، توسط روانشناس باليني گرفته مي شود و بعد بيمار پذيرش مي شود و ۲ هفته بعد از استفاده از داروهاي تجويز شده از سوي پزشك معالج دوباره اين تست توسط روانشناس باليني از بيمار گرفته مي شود براي آگاهي از اين مطلب كه آيا بعد از دارو درماني از ميزان توهمات بيمار كاسته شده يا نه و اگر اين ميزان كم نشده بود داروي ديگري تجويز مي شود. 
۲- استفاده از فرم مشاهده رفتاري و ثبت كليه رفتارهاي مشاهده شده در طول دوره درمان بيماران از سوي روانشناس باليني صورت مي گيرد و نتيجه آن به پزشك معالج داده مي شود. 
۳- رفتاردرماني هم از سوي روانشناس باليني در مورد بيماراني كه به هيچ وجه نظافت شخصي خود را رعايت نمي كنند و خيلي بي اعتنا هستند نسبت به انجام كارهاي شخصي خود و توضيحاتي از سوي روانشناس باليني به بيماران داده مي شود كه چگونه لباس بپوشند، چگونه صحبت بكنند و با ديگران برخورد كنند، چگونه نظافت شخصي خود را رعايت كنند، و اين كه انجام اين كارها به نحو احسنت چه محاسني براي بيماران دارد و در روحية آن ها تأثير بسزايي مي گذارد. 
۴- مهارتهاي زندگي بر روي بيماراني كه از هوش و استعداد بالايي برخوردارند و تحصيلاتي داشته اند و از درك و فهم بالايي برخوردار هستند. 
۵- گروه درماني هم از جمله فعاليتهاي مورد نظر مي باشد كه از سوي روانشناس باليني بر روي بيماران اجرا مي شود. در گروه درماني بيماران بر طبق معيار عقلي، هوشي، استعداد و درك و فهم به چند گروه تقسيم مي شوند و روي موضوعي صحبت مي كنند و از فوايد و مضرات مثلاً استفاده از سيگار يا مواد مخدر صحبت مي كنند. 
۶- كار درماني: بيماران در اتاق كاردرماني از هوش، استعداد و خلاقيت هنري خود استفاده مي كنند دست به ساخت كارهاي دستي مي زنند مثلاً ساخت تابلو با گل هاي خشك يا جعبه هاي كادويي و يا نقاشي و تزئين بر روي كوزه هاي گلي، …. 
البته قابل ذكر است كه كارهاي دستي بيماران مركز توانبخشي باران مهر در سال ۱۳۸۶ در يكي ازغرفه هاي نمايشگاه شيرخوارگاه آمنه در جشن رمضان به نمايش گذاشته شد و نتيجة خوبي هم داد و مردم بسيار استقبال كردند. 
۷- تفريح درماني: ايجاد شادي و نشاط در روحيه بيماران بسيار الزامي است، لذا با تأييد سازمان بهزيستي و اجازه از سوي مدير و مسئول بخش بيماران را به پاركها و فضاهاي سبز در اطراف شهر مي برند و چند ساعتي را در آن جا به تفريح، ورزش، … مي گذرانند. 
۸- ورزش هاي صبحگاهي: هر روز بيماران ساعات بين ۳۰/۶-۶ نرمش مي كنند و ورزش هاي صبحگاهي را همراه با مسئول بخش يا هر شخصي كه اين مسئوليت به آن واگذار شده انجام مي دهند و خيلي خوب همكاري مي كنند و بعدازظهرها ساعت ۱۵-۴ وارد سالن ورزشي مي شوند و به صورت اختياري بازي هاي مختلف چون فوتبال دستي، پينگ پونگ، گل كوچك، فوتبال و ساير ورزش هاي ساده را انجام مي دهند و سرگرم مي شوند. 

مقررات مركز توانبخشي باران مهر 
مدت زمان كاري پرسنل مركز توانبخشي و همچنين كاركنان خدماتي اين مركز بطور متوسط ۱۲ ساعت در روز مي باشد ولي ساعت كاري مراقبين در مركز توانبخشي باران مهر به صورت شيفتي (۲۴ ساعت شيفت كاري و ۴۸ ساعت استراحت) مي باشد و در هر شيفت ۲ مراقب براي نگهداري از بيماران گذاشته مي شود. ساعت ورود كاركنان مركز توانبخشي باران مهر در طول هفته ۸ صبح و ساعت خروج آن ها ۸ عصر مي باشد. و كاركنان بايد تا پايان ساعت كاري خود حتي اگر كارشان هم تمام شده در مركز بمانند و حق خروج از مركز را تا زمان اتمام ساعت كاري خود ندارند. ساعت استراحت كاركنان ۱ – ۱۲ مي باشد كه در عرض اين يك ساعت بايد كارهاي شخصي خود را به اتمام برسانند. براي گرفتن مرخصي بايد از قبل فرم مرخصي گرفته و پركرده و به مسئول قسمت مربوطه تحويل بدهند و همچنين مرخصي هاي ساعتي و نيمروزي خود را بايد از يك روز قبل اطلاع دهند. 
مدت مرخصي در طول مدت سال نمي تواند بيش از ۳۰ روز باشد. 

 
ميزان تحصيلات كاركنان مركز توانبخشي باران مهر 
مركز توانبخشي باران مهر داراي ۲۰ نفر پرسنل است. بطوريكه: 
مراقبين              ديپلم 
كارگران خدمه          زيرديپلم 
مديرعامل كارشناسي مديريت دولتي 
كاردرمان كارشناسي كاردرماني 
مشاور كارشناسي روانشناسي باليني 
حسابدار كارشناس حسابداري 
پرستار كارشناسي پرستاري 
نگهبان زير ديپلم 
روانپزشك متخصص اعصاب و روان 
پزشك عمومي متخصص داخلي 

آشنايي كلي با مكان 
مركز توانبخشي باران مهر واقع در شهريار، به سمت ملارد، شهرك جعفريه، كوچه يازدهم غربي، پلاك ۵ مي باشد و مساحت اين مركز تقريباً ۱۰۰۰ متر است با ۵۵۰ متر زيربنا و حدود ۳ سال از شروع كار آن مي گذرد. اين مركز توانبخشي داراي چندين اتاق است كه عبارتند از: 
اتاق كاردرماني، استيشن پرستاري، استراحت، معاينه پزشكي(ويزيت)، انبار دارويي، مديريت و چند اتاق براي بيماران در نظر گرفته شده است. 

خرید و دانلود

با قیمت 6,500 تومان
  • انتشار : ۳۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج