گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 126 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 12,000 تومان
این فایل در قالبPDFتهیه شده وشامل موارد زیر است:

تحولات اخیر نانوتکنولوژی در حوزه ی نساجی شامل شکل گیری و تکمیل منسوجات است . در این مبحث تلاش شده است تا جزئیات دو جنبه ی فنی مطرح ، یعنی استفاده ی مستقل از ساختارهای در مقیاس نانو و بکارگیری تکنیک های مخصوص برای ایجاد نانوساختارها در مواد نساجی روشن شود . نانوتکنولوژی ، فن آوری نوین میان رشته ای است که در دهه ی اخیر باعث شکوفایی و جهش عظیم در بسیاری از حوزه ها شامل علوم مواد ، مکانیک ، الکترونیک ، نور ، پزشکی ، پلاستیک ، انرژی و هوا فضا شده است . اثرات عمیق نانو تکنولوژی به عنوان یک محرک عظیم در جهت نیل به انقلاب صنعتی دوم در مطرح شده است . پیشوند” نانو” در نانوتکنولوژی …
امروزه صنعت نساجی به یکی از زمینه‌های اصلی برای کاربرد فناوری نانو در تولید محصولات و بهبود فرایندها تبدیل شده است. تولید لباس‌ها و منسوجات خانگی خود تمیزشونده، ضد آب و ضد لک، ضد چروک و پوشاک محافظ در برابر اشعه ماوراءبنفش، بانداژهای حاوی نانوذرات نقره برای زخم‌های سوختگی و لباس‌های ورزشی ضد بو و ضد باکتری، شماری از تحولات ایجاد شده در صنعت نساجی با کمک فناوری نانو هستند.
بطور کلی نوآوری‌های تاثیر گذار در بازار صنعت نساجی شامل مواردی است که یا توسعه محصولات جدیدی را مطابق با تقاضای مصرف‌‌کننده در پی داشته باشند و یا اینکه با ایجاد تحول در فرآیندهای تولید، موجب کاهش قیمت‌‌، افزایش ظرفیت تولید و ارتقاء کیفیت ‌شوند. درآینده نزدیک، نوآوری در تولید محصولات جدید تحول کلیدی خواهد بود که توسط فناوری نانو در صنعت نساجی ایجاد خواهد شد.
بکارگیری فناوری‌های نوین توسط شرکت‌های کوچک نساجی، به علت وجود مرزهای بسیار مستحکم و نفوذناپذیر اینگونه فناوری‌ها و نیز هزینه بالای تغییرات، بسیار دشوار است. به همین خاطر به‌ نظر می‌رسد که شرکت‌‌های بزرگ نساجی که دارای انواع مختلف محصولات هستند، در این عرصه پیروز میدان باشند. این فرصت رشد سریع، در اختیار بخش منسوجات فنی و محصولاتی مانند منسوجات نظامی و ورزشی است که قیمت تمام‌شده برای آنها زیاد مهم نیست. در زمینه ورود فناوری نانو به بازار پوشاک که حدود ۶۰ درصد بازار منسوجات را تشکیل می‌دهد، موانع زیادی وجود دارد. اما با این وجود، فناوری نانو موجب ارتقاء گسترده‌ای در واحدهای نساجی موجود خواهد شد که بیشتر این رشد در بخش‌های غیرمتعارف خواهد بود.
ارزش بازار محصولات نساجی که از  فناوری نانو استفاده می‌کنند، در سال ۲۰۰۷ در حدود ۶/۱۳ میلیارد دلار بوده‌است که براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته، درسال ۲۰۱۲ با یک افزایش سریع به ۱۱۵ میلیارد دلار خواهد رسید. بیشترین نرخ رشد، مربوط‌ به محصولاتی غیر از محصولات خانگی و پوشاک است که در آن ها، نیاز به بهبود کارایی و نه کاهش قیمت، پیشران بهره‌گیری روزافزون از  فناوری نانو خواهد بود. به هرحال، همه بازارها بطور یکسان از فناوری نانو تأثیر نخواهند پذیرفت و کاربردهای خاص از قبیل منسوجات نظامی و ورزشی، که قیمت تمام‌شده آن‌ها اهمیت چندانی ندارد و کیفیت عامل تعیین کننده است، بیشترین میزان رشد را خواهند داشت.

خرید و دانلود

با قیمت 12,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج