گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 147 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 7,000 تومان
این فایل در ۸۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین پیشرفتهای جدید در سرور ویندوز ۲۰۰۰ مایکروسافت، اکتیو دایرکتوری است. این سرویس که مربوط به دایرکتوری‌هاست، به مدیران سیستم اجازه می‌دهد تا ارتباطات بین منابع توزیع شده در شبکه را به صورت شفاف مدیریت کنند که این خود باعث سهولت استفاده از شبکه و کاهش هزینه‌های مدیریت می‌شود. این سرویس به نحو چشمگیری قابل گسترش است، آبجکت‌ها را به شکل سلسله مراتبی و مطابق با ساختار سازمانی سازماندهی می‌کند، امکان نیابت اعضای شبکه در برخورداری از منابع را فراهم می آورد و بالاخره ارتباطات قابل اطمینانی را به طور خودکار مدیریت می‌کند. این قابلیتها برای سازمانها این امکان را فراهم می‌سازد که مدیریت ساده‌تری داشته باشند و نیز موجب تقویت امنیت سیستم و گسترش قابلیت استفاده از سیستم می‌شود. 
آیا در اکتیو دایرکتوری حمایت از همانند سازی (Replication) ، در سطح Attribute است یا فقط در سطح Object؟
 اکتیو دایرکتوری کاملاً از همانندسازی در سطح Attribute های خاص همانند سازی در سطح  Attribute حمایت می‌کند. این امر مهمی است زیرا  تغییرات بر روی Attribute های خاص مانند تغییرات در کلمه عبور در یک Object مربوط به کاربر، مستلزم اعمال همانند سازی بر روی بقیه  Attribute ها نخواهد بود. 

قابلیت گسترش اکتیو دایرکتوری چگونه است؟ 
اکتیو دایرکتوری بسیار قابل گسترش است. مایکروسافت معتقد است مشتریان به دنبال آن سرویس‌های دایرکتوری هستند که میلیونها Object را در خود نگاه می‌دارد، به صدها تقاضای جستجوی هم زمان از کلاینت‌های مختلف پاسخ می‌دهد، و بالاخره عمل همانندسازی اطلاعات را به صورت مؤثر  و کارا بر روی پایگاه‌های متعدد حتی در سطح شبکه‌های WAN به اجرا در می‌آورد. 
ظرفیت حافظه مهم است زیرا بسیاری از شرکتها خواهان ذخیره سازی مقادیر عظیمی از اطلاعات در سرویس‌های دایرکتوری هستند تا دستیابی به آن اطلاعات را بهبود بخشند. داشتن جستجوی قوی و کارا بسیار سرنوشت ساز است زیرا کاربران، کامپیوترها، وسایل جانبی کامپیوترها و برنامه‌های کاربردی دائماً برای مراجعه به منابع شبکه از دایرکتوری‌ها استفاده می‌کنند. بدون داشتن زمان پاسخ کوتاه، دایرکتوری‌ها به سرعت در مضیقه  قرار خواهند گرفت. شرکتهایی که به همانندسازی کارا نیاز دارند، آن هم به شکلی که آنها را قادر به ذخیره نسخه‌هایی از دایرکتوری‌ها در محدوده شبکه‌شان (مثلاً در دفتر کار) کند تا بتوانند زمان پاسخ و دسترسی را بهبود بخشند. 
نتایج آزمایشات مایکروسافت که ترکیبی از آزمایش روی سیستم‌های Compaq و Cisco بود نشان داد که اکتیو  دایرکتوری فراتر از همه نیازهای عملی مانند ظرفیت، حافظه، کارآیی جستجو و قابلیت گسترش در محیط‌های همانندسازی شده، عمل کرده است. 
آزمایشات روی Cisco نشان داد که یک محیط کاملاً همانندسازی شده به وسیله اکتیو دایرکتوری ـ در یک ساختار معمولی یک سرویسگر اینترنت ـ می‌تواند به سادگی تا ۱۰ میلیون Object را به وسیله سرورهای چند پردازنده دارای Intel Pentium جابجا کند. 

اکتیو دایرکتوری چگونه امتحان خود را پس داد؟ نتایج چه بود؟ 
همچنین Cisco نشان داد که اکتیو دایرکتوری فراتر از همه نیازهای عملی مانند ظرفیت حافظه، کارآیی جستجو و قابلیت گسترش در محیطهای همانندسازی شده، عمل کرده است. 
در آزمایش مایکروسافت در مورد کارآیی و قابلیت گسترش، یک شرکت بزرگ در یک نقطه جغرافیائی خاص با یک ستاد مرکزی و میلیونها پایگاه کوچک‌تر محلی شبیه سازی شد. ستاد مرکزی به یک شبکه بسیار سریع متصل می‌شد و پایگاه‌های محلی با تکنولوژی‌های WAN مختلف به ستاد مرکزی متصل بودند. ستاد مرکزی یک نسخه همانند از اکتیو دایرکتوری بر روی هر کدام از ۲۰ سرور خود بود و یک نسخه همانند از اکتیو دایرکتوری در سرورهای هر کدام از میلیونها پایگاه قرار داشت. همه نسخه‌های همانند حاوی یک مجموعه کامل از اطلاعات شرکت بودند و عملیات جستجو و بهنگام شدن بر روی همه آنها قابل انجام بود. 
در چنین شرایطی، اکتیو دایرکتوری نشان داد که قدرت تحمل بیش از سیصد هزار تغییر جداگانه در روز را دارد، (که افزون هر اشتراک کاربری و یا تغییر کلمه عبور هم جزء این تغییرات محسوب می‌شود) و می تواند ظرفیت کافی را برای همانندسازی در مؤسسات بزرگ و سرویسگران اینترنت فراهم کند. 
در آزمایشهایی که در مرکز معیارهای اروپایی شرکت Compaq در سوفیا آنت پولیس (Sophia-Ant polis) در فرانسه انجام شد، Compaq شانزده میلیون object کاربری را تحت سیستم اکتیو دایرکتوری بر کامپیوترهای Alpha Server4100 که دارای ۴ پردازنده و ۲ گیگا بایت حافظه‌اند بارگذاری کرد. بانک اطلاعات Object ها فضای ۸/۶۸ گیگا بایت را اشغال کرده و با آهنگ خطی در حین بارگذاری  درحال افزایش بود ولی در عین حال، زمان پاسخ به کلاینت‌ها کاهش نیافته بود که بیانگر این بود که ظرفیت اضافی چشمگیری برای ادامه  کار وجود دارد. 
همچنین Cisco اظهار داشت که انتظار دارد سرویسگران اینترنت قادر باشند یک دایرکتوری توزیعی را با بیش از object 100 در یک محیط با پیکربندی چند حوزه‌ای (Multi-Domain) پیاده سازی کنند. دیگر آزمایشهای Cisco نشان داد که سرورهایی که دارای سرویس اکتیودایرکتوری هستند و دارای ۷ میلیون object می‌باشند، قادر هستند میلیونها جستجو در ثانیه را که از سوی صدها کلاینت ارسال شده‌اند، سرویس‌دهی کنند. توانایی اکتیو دایرکتوری در پاسخگویی و سرویس‌دهی به این حجم از جستجوها سرویسگران اینترنت را قادر می‌سازد دهها میلیون کاربر را سرویس‌دهی کنند و با وجود افزایش تعداد کاربر، یک پاسخگویی ثابت و ایستا برای کاربران خود داشته باشند. 
با وجود اینکه  اکتیو دایرکتوری نیاز به هماهنگی  زمان بین سرورها برای عمل همانندسازی ندارد، هنوز مقادیری از زمان صرف رفع تعارضات همانند سازی می‌شود. 
ویندوز سرور ۲۰۰۳ شامل چند گونه‌ی مختلف می‌باشد که اسامی نام آنها در زیر آمده است: 
Web Edition
Standard Edition
Enterprise Edition
Data Center Edition
با این حال هر کدام از حالات فوق مزیت‌های مربوط به خود را دارند که در حالت کلی مزیت‌های مربوط به ویندوز ۲۰۰۳ سرور به شرح زیر می‌باشد: 
پایداری این سیستم خوب بوده و چندین ماه بدون خرابی می‌تواند پابرجا بماند. 
همراه با Firewall ساخته شده و در برابر کاربرها و ویروسهای ناخواسته از خود مقاومت نشان می‌دهد. 
این ویندوز از عوامل زیر پشتیبانی می‌کند: 
۱٫ File Sever
۲٫ Print Server
۳٫ Application Server (IIS, ASP. Net)
۴٫ Mail Server (POP3, SMTP)
۵٫ Terminal Server
۶٫ Remote Access/ VPN Server
۷٫ Domain Controller (Active Directory)
۸٫ DNS Server
۹٫ DHCP Server
Streaming Media Server.10
  WINS Server.11              
می‌توانیم اسم کامپیوتر را هر زمان بعد از نصب اکتیو دایرکتوری، عوض کنیم. 
حال که مزیت‌های این سیستم عامل را فهمیدید، به این مرحله می‌رسیم تا نسخه‌ای از این سیستم عامل را بر روی سیستم خود نصب کنیم که برای انجام این کار باید به نکته زیر توجه داشته باشیم: 
۱ـ داشتن درایوی با فرمت NTFS و فضای کافی 
اکنون زمان آن فرا رسیده است تا چگونگی نصب این سیستم عامل را بر روی کامپیوتر خود به صورت قدم به قدم پیش برویم، برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید: 
نسخه‌ای از لوح ویندوز ۲۰۰۳ سرور را در CD-Rom گذاشته و سیستم را Restart کنید. 
با فشار دادن کلید (F2 در Laptop) و (Delete در Desktop ها) وارد محیط Bios شده و در پنجره‌ Boot قسمت First Boot Device را از Removable Disk  به CD-Rom و Second Boot Device را به Hard Disk تغییر داده سپس با فشار دادن کلید F10 و ذخیره کردن عملیات تغییر یافته از محیط Bios خارج شوید. 
بعد از Restart شدن مجدد سیستم و مشاهده کردن پیغام Press any key to boot from CD… کلیدی را به دلخواه فشار دهید. 
حال با انتخاب Enterprise Edition مراحل نصب را ادامه داده و آن را به پایان برسانید. 

برای تبدیل فرمت FAT به NTFS (بدون پاک شدن اطلاعات) می‌توان به روش زیر نیز عمل کرد: 
Run CMD  Convert D:/FS: NTFS
که D ، درایو مورد نظر بوده و FS خلاصه شده File-System می‌باشد. 
توضیحات مفصل درباره ویندوز سرور ۲۰۰۳  در پیوست گرد آوری شده است.

خرید و دانلود

با قیمت 7,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج