گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 179 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان
این فایل قابل ویرایش می باشد ودر ۱۵صفحه تهیه شده:
قطعات مورد نیاز 
۱٫ ۲ عدد سنسور آلتراسونیک گیرنده و فرستنده 
۲٫ ۱ عدد آیسی LM833 
۳٫ ۱ عدد آیسی LM358 
۴٫ ۱ عدد آیسی ۴۰۱۱ 
۵٫ ۱ عدد آیسی ۴۰۶۹ 
۶٫ ۱ عدد آیسی PIC 16F873 
۷٫ ۱ عدد رگولاتور ۷۸۰۵ 
۸٫ ۱ عدد رگولاتور ۷۸۰۹ 
۹٫ ۳ عدد ترانزیستور ۲SA1015 
۱۰٫ ۳ عدد ترانزیستور ۲S1815 
۱۱٫ ۳ عدد سون سگمنت  آند مشترک 
۱۲٫ ۱ عدد کریستال ۴MHz 
۱۳٫ ۲ عدد خازن)۲۲P 
۱۴٫ ۷ عدد مقاومت ۳۳۰ اهم 
۱۵٫ ۱ عدد پتا نسیو متر ۱ کیلو اهم 
۱۶٫ ۶ عدد مقاومت ۵٫۶ کیلو اهم 
۱۷٫ ۶ عدد خازن ۰٫۱ میکرو فاراد 
۱۸٫ ۳ عدد خازن ۱۰۰۰ پیکو فاراد 
۱۹٫ ۱ عدد ۱۰۰ میکرو فاراد 
۲۰٫ ۲ عدد دیود ۱SS106 
سنسور آلتراسونیک 
این سنسور به صورت دو pack مجزای گیرنده و فرستنده موجو د می باشد.این دو سنسور به صورت یک پک(pack) واحد نیز وجود دارد. فرکانس تولید شده توسط این سنسور ۴۰ کیلو هرتز می باشد
میکروکنترلر PIC 16F873 

در این مدار از ویژگی تولید امواج (A/D) آنالوگ به دیجیتال این آیسی و ههچنین از آن جهت محاسبه و درایو کردن ۷segment ها جهت نمایش فاصله نیز استفاده شده است. 
این آیسی جهت تقویت امواج آلتراسونیک به میزان ۶۰ دسی بل (db) در قسمت گیرنده مورد استفاده قرار می گیرد. 
LM538 
این آیسی جهت آشکار سازی امواج آلتراسونیک، در این مدار مورد استفاده قرار می گیرد. 
۴۰۱۱ 
امواج آلتراسونیک تقویت شده توسط دو آیسی فوق، توسط این آیسی hold یا نگهداری می شود.،و وارد میکروکنترلر می شود .،عملکرد این آیسی در این مدار به نوعی شبیه فلیپ فلاپ نوع D است.این آیسی همانطور که در شکل ملاحظه می کنید.، دارای ۴ گیت NAND است
رگولاتور ۷۸۰۵ 
این آیسی جهت تثبیت ولتاژ به میزان ۵ ولت جهت مصارف قطعاتی که این حد از ولتاژ برای آنها تعریف شده مورد استفاده قرار می گیرد. 
ترانزیستور ۱۸۱۵ 
این ترانزیستور از نوع npn است .،در این مدار ترانزیستور ۱۸۱۵ جهت درایو کردن آیسی ۴۰۶۹ (not buffer) با تغذیه ۹ ولت مورد استفاده قرار می گیرد.،فعال شدن این ترانزیستور توسط میکروکنترلر انجام می گیرد. 
۴۰۶۹ 
این آیسی دارای ۶ عدد بافر not است.،در این مدار این آیسی جهت درایو کردن سنسور آلتراسونیک در قسمت فرستنده مورد استفاده قرار می گیرد. 
خازن 
خازنها در مدار جهت حذف جریان dc وعبور جریان متغییر مورد استفاده قرار می گیرد.،همچنین عمل حذف نویز را در مدار نیز انجام می دهند.خازنهای سرامیکی در فرکانسهای بالا کاربرد دارند.،خازنهای مولتی لایر نیز از نوع سرامیک هستند.با این تفاوت که تعداد لایه بیشتری دارند.و در فرکانسهای بالا عملکرد بهتری به خاطر چند لایه بودن از نوع سرامیکی دارند. خازنهای الکترولیتی بیشتر جهت حذف نویز در منابع تغذیه کاربرد دارند و دارای جهت مثبت و منفی هستند.،در هنگام اتصال آنها بر روی برد به جهت مثبت و منفی آنها دقت کنید. 
در شکل زیر  مدار تقویت سیگنال را مشاهده می کنید.هنگامیکه امواج آلتراسونیک توسط سنسور گیرنده آلتراسونیک که در نقشه با RX مشخص شده است.،دریافت می شود.،به میزان ۶۰ دسی بل تقویت می شو د.۴۰ دسی بل در مرحله اول و ۲۰ دسی بل در مرحله دوم تقویت می شو د.عمل تقویت به میزان ۶۰ دسی بل را آیسی LM388 انجام می دهد.۹ ولت ورودی توسط تقسیم ولتاژ دو مقاومت۱۰K به میزان ۴٫۵ ولت کاهش می یابد.،و وارد پایه مثبت آپ امپ می شود. 
در قسمت بعدی مدار امواج پس از عبور از دیودها وخازن وارد پایه ۳ آیسی LM358 می شود.همانطور که در شکل ملاحظه می کنید.، فیدبک در پایه منفی آپ امپ این آیسی وجود ندارد.در این حالت خروجی به سرعت به اشباع می رود. 
بنابر قوانین مدار در تقسیم ولتاژ در مدارات سری ولتاژ ثابتی را در پایه منفی خواهیم داشت.زمانیکه ورودی مثبت که از قسمت قبلی مدار تحریک می شود.،ولتاژش اندکی بیشتر از VCC باشد.خروجی به سرعت در ولتاژ VCC قرار می گیرد.عکس این مطلب نیز وجود دارد.،زمانیکه ولتاژ در پایه ۳ اندکی کمتر از ولتاژ در پایه ۲ باشد.خروجی به سرعت صفر می شود.

خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج