گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 121 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 4,500 تومان
دانلود رایگان گزارش کارآموزی شركت آبتين گستر سبز-خرید اینترنتی گزارش کارآموزی شركت آبتين گستر سبز-گزارش کارآموزی شركت آبتين گستر سبز-دانلود فایل گزارش کارآموزی شركت آبتين گستر سبز
این فایل در ۳۰صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

با وجود سابقه طولاني که کاشت خيار در هواي آزاد (مزرعه) دارد، پرورش خيار گلخانه‌اي به منظور توليد و عرضه طولاني تر خيار تازه، از قرن هجدهم ميلادي در اروپا موردتوجه قرار گرفت. بسياري از محققان مرکز پيدايش خيار را هندوستان مي دانند زيرا در دامنه هاي هيماليا گياهي به نام Cucumis hardwickii مي رويد 

واريته هاي مناسب خيار گلخانه اي

      فعاليتهاي وسيع تحقيقاتي در زمينه بدست آوردن خصوصيات بهينه در ميوه خيار، منجر به پيدايش ارقامي خاص گرديده است که به نام خيارهاي بي تخم (Parthenocarpic) معروف مي باشند. در اين واريته ها گلهاي ماده بدون تلقيح بارور شده و محصول مي دهند و شکل، رنگ و ساير خصوصيات محصول حاصله، داراي کيفيت بالايي مي باشد.

      بوته خيار گلخانه اي به جاي اينکه در سطح زمين رشد کند، به طوري  عمودي هدايت مي شود و در نتيجه ميوه خيار به علت عدم برخورد با سنگ و خاک و غيره صافتر و مرغوبتر مي گردد. در عين حال با کنترل دقيق شرايط محيطي از قبيل حرارت و رطوبت و کود و … بوته خيار دائما در بهترين شرايط توليد نگهداشته مي شود و عملکرد بالا مي رود، از طرف ديگر بذور جديد فوق العاده پرمحصول و مرغوب است، به همين جهت در صورت رعايت نکات فني مي توان در هر دوره بهره برداري، حدود ۲۰ کيلوگرم خيار مرغوب از هر مترمربع گلخانه برداشت نمود که بيش از ۵ برابر محصول متوسط خيار در هواي آزاد است.

 

مشخصات گياهشناسي

      خيار گياهي است علفي و يکساله، با ساقه اي خزنده و پوشيده از تارهاي سفت و خشن و برگهاي بزرگ، که اين ساقه در بعضي قسمتها داراي پيچک نيز مي باشد. داراي ۷ جفت کروموزوم مي باشد. ميوه Pepo (نوعي سته) است (نوعي ميوه ناشکوفا که پريکارپ آن کاملا گوشت آلود و آب دار است مانند انگور) و داخل ميوه نيز سه حجره قرار دارد. در ابتداي رشد، سطح ميوه خاردار مي باشد که با رسيدن ميوه سطح آن نيز صاف و بدون پرز مي‌گردد. گلها به رنگ زرد و بزرگ بوده و نرها و ماده ها جداگانه روي يک پايه قرار دارند (Monoecious). از محور برگها ساقه هاي فرعي رشد مي کند و ارتفاع بوته اصلي به چند متر مي رسد  که توسط پيچکها به قيم و يا بوته هاي مجاور مي پيچد. رشد ريشه در مقايسه با قسمت هوايي گياه ضعيف تر و در شرايط گلخانه اي به نسبت ۱ به ۱۰۰ مي باشد. ريشه ها نيز در قسمتهاي قابل تهويه سطح خاک رشد و انتشار مي يابند.

      در خيارهاي پارتنو کارپ سعي شده با به نژادي تعداد گلهاي نر را به سود گلهاي ماده کم نمايند، زيرا حذف گلهاي نر باعث مي شو که از تشکيل ميوه هايي با تخم که ظاهري گرز مانند دارند، جلوگيري شود (حالت گرزي خيارها مربوط به تجمع دانه در انتهاي ميوه مي باشد که در اثر آن انتهاي ميوه کمي کلفت تر مي گردد). عمر گياه در ريزش گل تاثير دارد، براي همين هر چه به پايان کشت نزديک مي شويم از ميزان باردهي بوته کاسته شده و لزوم هرس جوان‌کردن را آشکار مي سازد که در بخش مربوطه به آن اشاره خواهد شد. گلهاي نر بر روي يک ساقه کوچک و گلهاي ماده، مستقيما بر روي يک خيار کوچک قرار مي گيرند.

تلخ شدن خيار

      در خيار گلخانه اي هم مانند خيار معمولي گاهي مواد آلکالوئيدي تلخ به نام کوکوربيتاسين C‌ (کوکومرين) بوجود مي آيد و باعث تلخي آن مي شود که گاهي در قسمتي از خيار و پاره‌اي اوقات در تمام ميوه و حتي ريشه ديده مي شود (خاصيت تلخ شدن ارثي بوده که از انواع وحشي خيار به ارث رسيده است). تجربه نشان داده است که تغييرات ناگهاني درجه حرارت و رطوبت نيز نقش موثري در تلخ شدن خيار دارند، مثلا در بسياري از موارد ديده شده است که خيارهاي بسيار کوچک نيز تلخ مي باشد که علت آن را آبياري نامنظم مي دانند. در عين حال اگر به زمين يکبار آب دهند و آن را کاملا خيس نمايند و سپس به مدت ۱۵-۱۰ روز، به آن آب ندهند و زمين خشک شود وسله ببندد، تلخي محسوسي در خيار ظاهر مي شود و همچنين اگر توليد محصول در سرما (کمتر از دماي مطلوب براي خيار) صورت پذيرد احتمالا با پديده تلخي مواجه خواهيم شد.

      عدم توجه به نوع کود، بي دقتي در مقدار مصرف کود شيميايي و جمع آوري محصول خيار در وسط روز و مواردي مشابه آن نيز موجب تلخي خيار مي گردد (۵). بايد توجه داشت که تلخي خيار، بيشتر در ته آن متمرکز است و هيچگاه به وسط خيار که دانه قرار دارد نمي‌رسد و چنانچه از خيار تلخ، پوست ضخيم گرفته شود تلخي آن زايل مي گردد. اما به طور کلي بعضي از ارقام خيار نيز محصول تلخ توليد مي کنند که بايد از کشت آنها خودداري نمود.

      در نهايت مي توان علل تلخي در خيار را به صورت مختصر در موارد زير خلاصه نمود

      1-تغييرات ناگهاني درجه حرارت گلخانه

      2-زيادي رطوبت خاک

      3-هرس شديد و يکباره بوته

      4-آبياري نامنظم و غيرمنقطع و ناکافي در اثناء دوره رشد

      5-استفاده نامناسب و بي رويه از کود و سم

      6-بکارگيري ارقام نامطلوب

 

گلخانه پرورش خيار

      بي شک براي داشتن محصولي اقتصادي، بالاجبار بايد ساختماني اقتصادي را نيز در دست داشت، تا بتوان با کنترل درست شرايط و عوامل، به پرورش خيار گلخانه اي مبادرت ورزيد، لذا امروزه طراحان گلخانه مدلها و سيستمهاي جديد و کارآمدي را به علاقمندان معرفي و عرضه نموده اند که نظر مساعد تمامي توليدکنندگان را تا حد بالايي برآورده مي سازد.

      در اين بخش سعي بر اين است تا دوستان را با شمائي کلي از اسکلت و پوشش گلخانه اي آشنا نمائيم و يقيناً چنانچه عزيزان به صورت عملي قصد فعاليت در اين زمينه را داشته باشند بايد به منابع تخصصي تر درباره ابنيه گلخانه اي مراجعه نمايند. در ابتداي اين بخش گفتن اين مطلب ضروري به نظر مي رسد، که اگر منظور از احداث گلخانه صرفاً مسائل اقتصادي باشد بايد در انتخاب پوشش دقت فراوان کرد و از پوششهاي پلاستيکي که نسبت به انواع ديگر بسيار ارزانتر و باصرفه تر است استفاده نمود.

 


خرید و دانلود

با قیمت 4,500 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج