گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 101 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان
این فایل در ۳۱صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

شرکت ناظرين جوش پارس، با در خدمت گرفتن مهندسينی مجرب و کاردان و با داشتن وسايل ايمنی و حفاظت فردی مناسب، با گرفتن پروژه های عظيم جهت جوشکاری و نظارت در تهران و اطراف مشغول به کار است. حقير جهت کارآموزی به اين شرکت مراجعه کرده و مدتی را با اين عزیزان سپری نمودم.
از آنجا که شرکت با قبول پروژه به محل های ساخت و ساز عزیمت می کند، فلذا بنده هم مجبور به همراهی آنها در پروژه های مختلف از جمله ساختمان در دست ساخت وزارت مسکن و شهر سازی بودم که در حال احداث در بلوار آفریقا، خیابان ارمغان شرقی است.
مهندسان با تعيين خواص مواد به وسيله انجام آزمونهاي استاندارد بر روي قطعات آزمون كاملا آشنايند. بيشتر دانستني‌هاي ارزشمند، از قبيل داده‌هاي مرتبط به خواص كششي، فشاري، برشي و ضربه‌اي ماده به كمك اين آزمونها به دست مي‌آيد، اما اين گونه آزمونها ماهيتي ويرانگر دارند. وانگهي خواص ماده كه به كمك آزمون استاندارد ويرانگر تعيين مي‌شود، لزوما رهنمون روشني به سوي مشخصه‌هاي كاربردي قطعه پيچيده‌اي كه بخشي از مجموعه مهندسي بزرگتري است، ارائه نمي كند. در ماده يا قطعه در حين ساخت، انواع نقصها به اندازه‌هاي مختلف ممكن است بوجود آيد و ماهيت اندازه دقيق نقص بر كاركرد آتي آن قطعه نيز تاثير مي‌گذارد. نقصهاي ديگري مانند تركهاي ناشي از خستگي يا خوردگي، در حين كار با ماده نيز ممكن است بوجود آيد. منشاء انواع نقص در مواد و قطعات در شكل ۱ ديده مي‌شود. بنابراين براي آشكار سازي نقصها در مرحله ساخت، و همچنين براي آشكار سازي و مشاهده آهنگ رشد آنها در حين عمر كاري هر قطعه يا مجموعه، بايد وسايل قابل اطميناني در اختيار داشت.
مراحل بازرسي و آزمايش جوش:
الف) بازرسي قبل از جوشكاري
شامل كنترل نقشه كشي در اجراي جوش، انتخاب فرايند جوشكاري، آزمايش كيفيت مواد مصرفي وسايل و تجهيزات جوشكاري، برشكاري و ……
ب) بازرسي ضمن جوشكاري
شامل پخ سازي مناسب _ تميزي محل جوشكاري _ مونتاژ قطعات، وضعيت جوشكاري و …..
ج) بازرسي بعد از جوشكاري
ارزيابي مناسب بودن سازه جوش داده شده براي هدف تعيين شده و انجام آزمايشات و بازرسي هاي اتصال جوش كه شامل مخرب (DT) و آزمايش‌هاي غير مخرب (NDT) مي‌باشد
معمولا نخستين مرحله در بررسي هر قطعه، بازرسي چشمي است. با چشم غير مسلح تنها نقصهاي نسبتا بزرگ كه باعث شكستگي پيوسته شده‌اند، آشكار مي‌شود. كارآيي بازرسي چشمي را با استفاده از ميكروسكوپ مي‌توان افزايش داد. ميكروسكوپ دو چشمي مناسبترين وسيله براي بررسي چشمي سطح كار است. به بزرگنماييهاي بالا نياز نيست و گستره بزرگنمائي بيشتر ميكروسكوپهاي موجود براي اين نوع بازرسي شامل X5 تا X75 است.  بازرسي چشمي لزوما به سطوح خارجي محدود نمي‌شود پروبهاي بازرسي نوري در نوع صلب و انعطاف پذير، براي بازرسي سطوح دروني به كار مي‌روند و آنها را مي‌توان درون سوراخها و مجارها قرارداد.
با استفاده از اصول محرز فيزيكي، شماري از سيستمهاي بازرسي غير چشمي ساخته شده كه بدون تغيير يا تخريب قطعات و مجموعه‌هاي مورد آزمون، دانسته‌هاي مربوط به كيفيت ماده يا قطعه را به دست مي‌دهند و اصول پايه و جنبه ‌هاي اصلي سيستم‌هاي عمده آزمون غير مخرب (NTD) در جدول ۱ آمده است.
تمام اين سيستمهاي NDT موجودند و ممكن است بسته به كاربردشان به تنهايي يا در ارتباط با يكديگر به كار روند. بين روشهاي گوناگون آزمون همپوشيهايي وجود دارند كه مكمل يكديگرند. اين حقيقت كه به عنوان مثال آزمون فراصوتي مي‌تواند هم تركهاي دروني و هم سطحي را آشكار سازد، به معني بهترين روش براي تمام كاربردهاي بازرسي نيست. اين مورد بيشتر به نوع ترك موجود و شكل و اندازه قطعات آزمون شده بستگي دارد.

خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان
  • انتشار : ۲۵ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج