گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 147 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 8,000 تومان
دانلود رایگان گزارش کارآموزی شرکت پمپهای صنعتی ایران-خرید اینترنتی گزارش کارآموزی شرکت پمپهای صنعتی ایران-گزارش کارآموزی شرکت پمپهای صنعتی ایران-
این فایل در ۱۴۵صفحه قابل ویرایش تهیه شده وشامل موارد زیر است:

پمپ دستگاهی است که انرژی مکانیکی را ازیک منبع خارجی گزفته وآن را به سیال منتقل میکند.در بسیاری از موارد پمپ ها از یک الکتروموتور انرژی دریافت کرده وآب را به ارتفاعات بالاتر منتقل می کنند. همچنین ازپمپ ها برای انتقال آب از طریق خطوط لوله درفواصل طولانی استفاده می شود برای آشنایی بیشتر شما در ادامه مطلب به ارائه توضیحاتی می پردازیم.

شرکت پمپ های صنعتی ایران با هدف طراحی و تولید انواع پمپ های صنایع نفت،گاز ،پتروشیمی وپمپ های تمام اتوماتیک وپمپ های  سانتریفوژ فعالیت خود را آغاز نموده ودر روند تحقیق وتوسعه با تاسیس واحدهای جدید جهت تولید انواع پمپ های خاص در

سال ۱۳۵۶ تاسیس گردید.ساخت این کارخانه افزون بر ۲۰۰۰متر مربع بوده وبا۴۳۰نیروی متخصص در شهرک صنعتی هشتگرد فعالیت میکند این گروه با تکیه بر

تجارب وتخصص مهندسین ومتخصصین کارآزموده  خود موفق  شده به بالاترین کیفیت  در تولید وتامین انواع پمپ های نفت،گاز،وپتروشیمی بویژه پمپ های دو مکشه  اسپلیت کیس برسد.مهندسین با تجربه این گروه علاوه بر مشاوره وارایه پیشنهادی برای مناسبترین سیستم های انتقال مایعات دارای تجربه وتخصص در طراحی ساخت نصب و

راه اندازی سیستم های آبرسانی وآتشنشانی  از مرحله طراحی مقدماتی تا ارایه خدمات کامل پس ازفروش میباشد.شرکت پمپ های صنعتی ایران دارای یکی از بزرگترین

آزمایشگاههای تست وآزمایش انواع پمپ درایران وتولیدکننده ی پمپ های بزرگ با آبدهی بالای هزار مت مکعب درساعت می باشد.این شرکت دارای گواهی تضمین مدیریت کیفیتIso9001-2000از شرکت B.V.Q.I فرانسه است. پمپ های تولیدی شرکت پمپ های صنعتی جهت نصب  و استفاده در انواع شناورهای دریایی دارای تاییدیه های زیر می باشد:

 

۱-گواهی محصول از شرکتI.G.S

۲-گواهی محصول از شرکت B.V.Q.I

شرکت پمپ های صنعتی ایران عضو سازمان NFPAبوده وتنها تولید کننده ی دستگاههای آتش نشانی با استاندارد NFPA20 در ایران می باشد.

این شرکت در تمامی فهرست های تامین کنندگان معتبر شرکتهای بزرگ ومهم همانند شرکت های نفت ، پتروشیمی وگاز از جمله پدک،پیدک وشرکت اسپک می باشد.

این شرکت دارای جواز تاسیس واحد تحقیقات صنعتی از اداره صنایع ومعادن استان تهران وجواز ساخت پمپ های اسپلیت کیس از وزارت صنایع و معادن ایران می باشد.

۲)اصول کلی پمپ ها:

پمپ دستگاهی است که انرژی مکانیکی را ازیک منبع خارجی گزفته وآن را به سیال منتقل میکند.در بسیاری از موارد پمپ ها از یک الکتروموتور انرژی دریافت کرده وآب را به ارتفاعات بالاتر منتقل می کنند. همچنین ازپمپ ها برای انتقال آب از طریق خطوط لوله درفواصل طولانی استفاده می شود

مقایسه محدوده کارکرد پمپ های مختلف:

گردشی: دبی کم، هدمتوسط و ویسکوزیته بالا

رفت و برگشتی: دبی کم تامتوسط، هدبسیاربالا

سانتریفیوز:محدوده وسیعی ازهد و دبی

مهم ترین مزایای پمپ های سانتریفیوز نسبت به انواع دیگر:

) محاسبه هد موردنیاز پمپ:

فشار:

فشارمطلق: فشاری است که سیال نسبت به خلا دارا می باشد.

فشارنسبی:اختلاف فشار سیال با فشار اتمسفر می باشد.

فشاراتمسفر:یک کیلوگرم برسانتی مترمربع

یکی دیگر از واحدهای فشار،ارتفاع ستون مایع مخصوص آب است.وقتی می گویند فشار دریک نقطه برابر با ۵مترآب است یعنی فشار در آن نقطه برابر با فشار ستونی از آب به ارتفاع ۵متر می باشد.

هد مکش می تواند مثبت یا منفی باشد. هد پمپ تقریبا ۴متر است.

v   1-4-محاسبه افت هد ناشی از اصطکاک :

لوله های آب به علت ریز بودن دیواره های داخلی خود باعث اتلاف انرژی آب می شود.این اتلاف معمولا تحت عنوان افت هد شناخته می شود.محاسبه افت های اصطکاکی با توجه به مقدار دبی آب عبوری، قطر و جنس لوله انجام می شود.

درصورتی که جنس لوله از استیل یا پی وی سی باشد مقدار افت۲۵%خواهدبود. درصورتی که لوله دچار زنگ زدگی کمی شده باشد مقدار افت دو برابر خواهد بود. درصورتیکه زنگ زدگی لوله زیاد باشد مقدار افت تا۳/۵برابر بیشتر خواهد بود.

v   2-4-افت هد ناشی از اصطکاک اتصالات:

زانویی ها افت فشاری برابر ۵متر لوله ایجاد می کنند. شیرهای یک طرفه ۱۰متر و شیرهای دریچه ای ۵متر افت فشار ایجاد می کنند.شیرهای تنظیم جریان افت فشاری برابر ۱۵متر لوله ایجاد می کنند.

مثال) ۱۵۰مترلوله چدنی ۲اینچ برای انتقال ۱۸مترمکعب در ساعت آب استفاده می شود افت هد ناشی از لوله چقدر است؟ در صورت استفاده از لوله ۲/۵اینچ افت هد چقدر خواهدبود؟

جواب: در هر ۱۰۰متر افت۱۷ متر است برای ۱۵۰ مترلوله ۲۵ متر افت خواهیم داشت.با استفاده از لوله ۲/۵اینچ تنها ۵متر افت خواهیم داشت.

مثال)پمپ مناسب برای انتقال ۹۰متر مکعب در ساعت آب در لوله ۵اینچ از جنس چدن به طول ۱۰کیلومتر؟اگر لوله بزرگتر باشد هدپمپ چیست؟

جواب: درلوله ۵اینچ ۳۸۰مترمکعب افت هد وجود دارد.در لوله۶اینچ ۱۴۲مترمکعب افت هد وجود دارد.در لوله ۷اینچ۷۴مترمکعب افت هد وجود دارد.در لوله۸اینچ۳۶مترمکعب افت هد وجود دارد.

۵)کاویتاسیون:

یکی از شایع ترین عوارض پمپ بوده که به دلیل انتخاب نادرست یانصب غیراصولی پمپ ایجاد می شود. پدیده کاویتاسیون علاوه بر ایجاد سروصدا، باعث کاهش دبی و خوردگی پروانه می شود.

v   مسیر حرکت آب در یک پمپ:

آب درمسیرحرکت از لوله به سمت چشم چراغ مرتبا دچار افت فشار می شودبا کاهش فشار در ناحیه ورودی پروانه آب تبخیر شده و حباب های آب تشکیل می شود. همزمان با افزایش فشار آب ناشی از چرخش ،پروانه حباب ها از بین می روندو ذرات کناری آب جای خالی آنها را پر می کنند. این فرایند سبب افزایش موضعی شدید سرعت قطرات آب و برخوردآن با سطح پرده می شود. مدت زمان تشکیل تا ازبین رفتن حباب های بخار چندهزارم ثانیه است.

۶)NPSH:

هدمکش خالص(NPSH)پمپ برابر است با:

هدمطلق مکش پمپ منهای فشار بخار سیال.

فشار بخار سیال فشاری است که در آن سیال شروع به تبخیر می کند.باافزایش دما آب در فشاربالاتری تبخیر می شود.


خرید و دانلود

با قیمت 8,000 تومان
  • انتشار : ۰۹ اسفند ۹۴
  • دسته بندی :
  • نویسنده :
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج