گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 120 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 3,000 تومان

آجر از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که قدمت آن بنا به عقیده برخی از باستان شناسان به ده هزار سال پیش می رسد.در ایران بقایای کوره های سفال پزی و آجر پزی در شوش و سیلک کاشان که تاریخ آنها به هزاره چهارم پیش از میلاد می رسد پیدا شده است…

علل آسيب‌پذيري آجركاري

آسيب ديدگي علل مختلفي دارد كه بعضي از آنها را ذكر مي‌كنيم:

الف) جابجايي زمين

۱٫         نشست‌هاي خفيف: فشارهاي ناشي از طبقات و اسكلت ساختمان كه بر سطح زير ديوار وارد مي‌شود، ملات را مي‌شكند و در آجركاري ترك ايجاد مي‌كند.

۲٫         سطح آب‌هاي زيرزميني:‌ در مواقعي كه بارندگي زياد است، آب از نقاط ديگر به حوالي ساختمان نفوذ مي‌كند و امكان دارد در سطح زير بنا دگرگوني ايجاد شود. پس از جابجايي آب در طبقات پايين‌تر و خشك شدن سطح زيرين پي‌ها، حالت انقباض و انبساط بوجود مي‌آيد كه در نتيجه، ترك‌هايي در آجركاري پديد مي‌آيد.

۳٫         زهكشي: چنانچه در زهكشي ساختمان‌هايي كه اين حالت را دارند، ريزش و يا گرفتگي بوجود آيد، سبب مي‌شود كه در لوله‌ها و كانال زهكشي، تورم و سپس نشست خاك پس از خشك شدن رطوبت حاصل شود. بسيار اتفاق مي‌افتد كه اين حالت باعث نشست، شكست و ترك‌هايي در سطوح آجركاري مي‌شود.

۴٫         ماسه‌هاي روان: در مواردي اگري بدون آزمايش مكانيك خاك و عمل سنداژ پي‌سازي صورت گيرد، امكان وجود لايه‌هاي از خاك‌هاي نرم يا ماسه‌هاي روان در لايه‌هاي زيرين از طبقات زمين خواهد بود كه در اثر حركات زمين، ماسه‌هاي روان حركت مي‌كنند و پي‌سازي و اسكلت آجري دچار نشست و ترك مي‌شود…


خرید و دانلود

با قیمت 3,000 تومان
مطالب مرتبط

عتیقه زیرخاکی گنج