گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 144 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 6,000 تومان

این فایل word با موضوع تحقیق تربت کربلا از منظر فقها دارای سیزده صفحه می باشد. در این فایل مطالب آن شرحی در مورد ده گزینه از تربت کربلا از منظر فقها را نام برده، تعدادی دعا ذکر شده، همچنین روایاتی بیان شده است. به عنوان مثال ما برای شما چند مورد از نظر فقها در مورد تربت کربلا را نام میبریم:

۱-    حرمت اهانت

۲-    استجاب برداشتن کام نوزادان

۳-    سجده بر تربت سید الشهدا (ع) و تهیه تسیح

و دیگر بخش ها که شما دوستان عزیز میتوانید با خرید و دانلود این فایل به آن دسترسی پیدا کنید و از تمام مطالب آن بهره مند شوید.

افزون بر آثار وجودي و برکات انقلاب امام حسين (ع) درهر چه منتسب به ايشان است آثار و ثمراتزيادي نهفته شده از جمله در تربت آن حضرت که در اينجا از ديدگاه فقها به آن مي پردازيم .

فقيهان بزرگ شيعه همواره در کتب فتواي و استدلالي خويش مطالبي را در باره تربت امام حسين (ع) مورد توجه قرار داده اند.

۱ – حرمت اهانت : تربت سيد الشهدا در ميان تمامي خاکها از امتياز و برتري برخوردار است زيرا با خون خدا (ثار ا…) آميخته و عجين شده است . از اين رو جاي شگفتي نيست که خداوند ارزش و عظمتي زياد بدان بدهد تا آنجا که شفاي درد دردمندان محل سجود عاشقان و عارفان موجب در امان ماندن جان مسافران سبب آمرزش مردگان و برکت زندگي نوزادان قرار گيرد .

از اين رو بديهي است که منظر فقه اهانت به آن حرام و هر کاري که از ان بي احترامي انتزاع شود جايز نيست .

روايات در اين باره بسيار است در کتاب شريف جامع احاديث الشيعه با بي را با نام ” حرمه التوهين بتربه قبرالحسين و ماور عقوبه من رهنها ” منعقد کرده است . و در آن حديث طولاني را گزارش کرده مبني بر اين که شخصي به جهت بي احترامي به تربت سيد الشهدا گرفتار عذاب و آتش الهي شده است .

فقها نيز فتوا برحرمت اهانت بر تربت سيد الشهدا داده اند فقيهاني که بر عروه حاشيه دارند اين مسئله را پذيرفته و بر آن حاشيه زده اند .

۲ – استجاب برداشتن کام نوزادان :

روايات فراواني ار ائمه (عليهم السلام ) گزارش شده مبني بر اين که کام نوزادان را درابتداي تولد با تربت سيد الشهدا تبرک کنيد از جمله ” عن الحسين بن ابي العلاء قال سمعت ابا عبدالله (ع) يقول : حنکوا اولادکم بتربته الحسين فانها امان – حسين پسر ابي علا مي گويد شنيدم امام صادق (ع) مي فرمود : کام فرزندانتان را با تربت سيد الشهدا برداريد زيرا تربت آن حضرت سبب درامان بودن است ”

صاحب وسائل الشيعه نيز بابي را تحت عنوان ” استجاب الستشفاء بتربه الحسين (ع) … و تحنيک الولاد … ” گشود و درآن چهار روايت آورده است .

ديگر فقها از جمله شيخ انصالري نيز يکي از مستحبات درباره اولاد را تحنيک با آب فرات وتربت سيد الشهدا مي داند .


خرید و دانلود

با قیمت 6,000 تومان
  • انتشار : ۳۱ فروردین ۹۵
  • دسته بندی :
  • نویسنده :

عتیقه زیرخاکی گنج