گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 125 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

سرعت اینترنت به عوامل مختلفی مربوط است .یکی از این عوامل فیبرهای نوری می باشد . رشته های بسیار نازکی از شیشه که برای انتقال سیگنال های نوری در فواصل زیاد مورد استفاده قرار می گیرد.
تحقیق زیر به بررسی فیبرهای نوری پرداخته است و نحوه کار آن را شرح می دهد . تحقیقی در زمینه فناوری اطلاعات و رشته های نرم افزار و سخت افزار .

فيبرهاي نوري رشته هاي بلند و نازکي از شيشه بسيار خالصند که ضخامتي در حدود قطر موي انسان دارند. آنها در بسته هايي بنام کابلهاي نوري کنار هم قرار داده ميشوند و براي انتقال سيگنالهاي نوري در فواصل دور مورد استفاده قرار ميگيرند.

قسمتهاي مختلف  يک رشته فيبر نوري

اگر با دقت به يک رشته فيبر نوري نگاه کنيد، مي بينيد که از قسمتهاي زير ساخته شده :

* هسته

 هسته بخش مرکزي فيبر است که از شيشه ساخته شده و نور در اين قسمت سير ميکند.      قسمتهاي مختلف  يک رشته فيبر نوري

* لايه روکش

_ واسطه شفافي که هسته مرکزي فيبر نوري را احاطه ميکند وباعث انعکاس نور به داخل هسته ميشود.

* روکش محافظ

 روکشي پلاستيکي که فيبر نوري در برابر رطوبت و آسيب ديدن محافظت ميکند.

صدها يا هزاران عدد از اين رشته هاي فيبر نوري بصورت بسته اي در کنار هم قرار داده ميشوند که به آن کابل نوري گويند. اين دسته از رشته هاي فيبر نوري با يک پوشش خارجي موسوم به ژاکت يا غلاف محافظت ميشوند.

انواع فیبرنوری

فيبرهاي نوري دو نوعند :

فيبرهاي نوري تک وجهي

 اين نوع از فيبرها هسته هاي کوچکي دارند ( قطري در حدود inch (4-) 10x 5/3  يا   9 ميکرون ) و ميتوانند نور ليزر مادون قرمز ( با طول موج ۱۳۰۰ تا ۱۵۵۰ نانومتر ) را درون خود هدايت کنند.

فيبرهاي نوري چند وجهي

 اين نوع از فيبرها هسته هاي بزرگتري دارند ( قطري در حدود inch (3-) 10x 5/2 يا  5/62  ميکرون ) و نور مادون قرمز گسيل شده از ديودهاي نوري موسوم به LEDها را ( با طول موج ۸۵۰ تا ۱۳۰۰ نانومتر ) درون خود هدايت ميکنند.


خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج