گردنبند مرغ آمین خرید vpn امپراتور همکاری در فروش فایل
  • بازدید : 160 views
  • بدون نظر

خرید و دانلود
با قیمت 5,000 تومان

معماري von Neumann براي يک رايانه چهار بخش اصلي قائل مي شود:

واحد محاسبه و منطق (ALU)، واحد کنترل، حافظه کامپيوتر و وسايل ورودي خروجي (که با هم I/O ناميده مي شوند). اين بخش ها توسط يک مشت سيم (“يک گذرگاه”) به هم متصل و توسط يک تايمر (يا ساعت) هدايت مي شود (هرچند رويدادهاي ديگر هم مي توانند مدار کنترلي را هدايت کنند

تحقیق زیر به بررسی واحد ا ال یو می پردازد و آن را تجزیه تحلیل می کند . تحقیی مناسب همه دانشجویان و دانش آموزان رشته های برق و کامپیوتر.

واحد محاسبه و منطق يا ALU دستگاهي است که عمليات هاي ابتدايي مانند عمليات هاي رياضي (جمع، تفريق و غيره) منطقي(و، يا، نه) و مقايسه اي (مثل بررسي تساوي محتويات دو بايت از حافظه) را انجام مي دهد. “کار واقعي” در اين واحد انجام مي شود.

واحد کنترل محل آدرس بايتي از حافظه که رايانه در حال اجراي دستورات آن است را نگهداري، کاري که ALU بايد انجام دهد را به آن گفته، اطلاعات مورد نياز را (از حافظه) به آن مي رساند و نتايج را به محل مناسب در حافظه برمي گرداند. بعد از هر بار انجام اين عمل، واحد کنترل به سراغ دستور بعدي (که در شکاف آدرس حافظه بعدي قرار دارد) مي رود( جز اين که دستور يک دستور جهش باشد که رايانه را از محل دستور بعدي آگاه مي کند). اين يکي از بخش هاي مهم رايانه است که در SDRAM، DDR RAM و RDRAM يافت مي شود.

در کامپيوترهاي امروزي ALU و واحد کنترل را در يک مدار مجتمع به نام واحد پردازش مرکزي يا CPU قرار داده اند. حافظه رايانه روي چند مدار مجتمع در نزديکي CPU قرار دارد.


خرید و دانلود

با قیمت 5,000 تومان

عتیقه زیرخاکی گنج